Wzgórze Świetlików

Kiedyś podobny las nazywano Białą Puszczą, poświęconą bogom i spokojowi. Teraz jest to Dzika Puszcza, gdzie ograniczenia są zbędne.
Deszczowa Kołysanka
Dawna postać
Chaos Nieustępliwa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:24
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 36
Rasa: Skrajny
Opiekun: Kapłanka Cienia, SAP
Mistrz: mistrza brak
Partner: poszukuję

Post autor: Deszczowa Kołysanka »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| I: 4| P: 2| A: 1
U: Kż: 1| O: 2| B,L,Pl,S,W,A,MP,Skr,Sl,M: 3 | MA,MO: 4
Atuty: Inteligentna; Pamięć Przodka; Mistyk

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

Przytuliła się do siostrzyczki, kryjąc się pod jej skrzydłem.
-Nie, jest w porządku.
Uśmiechnęła się. Rzeczywiście, używanie magii przez dłuższy czas, na tak dużym obrębie było czymś wymagającym, ale chyba jeszcze nie naruszyła rezerw. Zresztą – chcąc być czarodziejką, musiała dużo ćwiczyć, więc nawet takie uczenie było też dla niej swego rodzaju treningiem.
Przechyliła nieco łebek, zaskoczona propozycją. Mediacja? Jak najbardziej, może tego uczyć. Już dość dużo wiedziała o mediacji. Wystarczająco dużo, żeby tę wiedzę przekazać siostrzyczce. Może nawet jej się bardziej przyda?
-No tak, jest przydatna..
Zastanowiła się przez chwilkę od czego zacząć.
-Mediacja to takie rozwiązywanie problemów, tylko bez walki. Zresztą, pewnie o tym akurat wiesz. Na przykład... Mediacji używają na przykład przywódcy, ale właściwie to mediować może każdy.
Potrząsnęła nieco łebkiem, aby pozbyć się kosmyków grzywki, które wpadły jej na oczy. Teraz, kiedy już wisiała po bokach pyszczka, nie zasłaniając pola widzenia, zwróciła się ponownie do siostrzyczki.
-Gdybyś na przykład razem z jakimś smokiem znalazła coś cennego, a ty byś chciała to mieć na własność – jak mogłabyś przekonać go żeby dał to coś tobie, a nie zabrał samemu?

Uśmiechnęła się, czekając na odpowiedź. Ciekawe jak poradzi sobie z tym Motylek...

Licznik słów: 194
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
A T U T Y
~Inteligentna~

Jednorazowo +1 do Inteligencji

~Pamięć Przodkiń~

Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi (nie działa na Arenie)

~Mistyczka~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

S H A N N O N
Karta Postaci, Wygląd, Kolorek: #aab5c0
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 1
A: 3| O: 3| Śl: 2| Skr: 1| Kż: 1


Jeśli przez dłuższy czas gdzieś nie odpowiedziałam – wyślij przypominajkę ^^
Stoi przed Tobą WYZNAWCZYNI CIENI. Strzeż się, Śmiertelniku.

Teczka Postaci
wypowiedzi: pisklę i adeptka ~ czarodziejka #8eaaff / #2f4980 ~ mentalki ~ myśli ~ myśli i słowa Jaspisu ~ motyw muzyczny pisklęcy ~ motyw muzyczny i głos ~ motyw muzyczny 2 ~ Drzewo genealogiczne Cienia ~
>>Aktualna Lista Fabuł<<
Posiadane mechaniczne: Żeton Srebrny
Cień Kruka
Dawna postać
Vanora Żywiołowa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1593
Rejestracja: 06 lis 2016, 15:07
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Skrajny
Partner: Khuran Mściwy

Post autor: Cień Kruka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 2| A: 1
U: B,L,P,A,O,MO,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA: 2
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Nieugięty;
Wiedziała. Też miała nadzieję mediować – nie, by uniknąć rozlewu krwi, raczej by zmylić przeciwnika. By poczuł się bezpiecznie i nie spodziewał ataku z jej strony. By mogła podejść blisko niego, tak blisko, by móc usłyszeć bicie jego serca i poczuć na skórze jego oddech... A potem zagryźć, rozszarpać, zanim ten się zorientuje! Pragnęła zostać idealnym zabójcą, a ten sposób brzmiał dobrze i krwawo. Poza tym wydawało jej się, że jej wygląd nawet by do tego pasował – w końcu nie wyglądała na masowego mordercę, prawda? Jej kolorowe piórka, mięciutkie futerko i wygląd słodkiego niewiniątka ułatwią jej właśnie takie zabójstwa – poprzedzone odrobiną mediacji, ciche, niespodziewane.
Słysząc pytanie siostry, zastrzygła uszami. Jak by do tego podejść...? Na początku chciała odpowiedzieć, że przystawiłaby szpony do pyszczka drugiego smoka i zmusiłaby go siłą. Ale... Gdzie tu miejsce na mediację? Czy grożenie może być mediacją?
– Powiedziałabym mu, że chcę tylko zobaczyć, na chwilkę. A kiedy dałby mi to, przegryzłabym mu gardło.
Tu była mediacja! Przekonanie drugiego smoka, że to tylko na moment, że przecież odda, że na chwilkę. A potem już można gryźć i szarpać, ponieważ mediacja się dokonała. To ma sens, a w każdym razie Jaspis tak się wydaje. Duuużo sensu.

Licznik słów: 200
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
#c3dada_#ffffff_#9b9aa1_#8eaaff
Żetony: 0x platyna, 0x złoto, 0x srebro, 0x brąz
MG miesiąca: grudzień, luty
Deszczowa Kołysanka
Dawna postać
Chaos Nieustępliwa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:24
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 36
Rasa: Skrajny
Opiekun: Kapłanka Cienia, SAP
Mistrz: mistrza brak
Partner: poszukuję

Post autor: Deszczowa Kołysanka »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| I: 4| P: 2| A: 1
U: Kż: 1| O: 2| B,L,Pl,S,W,A,MP,Skr,Sl,M: 3 | MA,MO: 4
Atuty: Inteligentna; Pamięć Przodka; Mistyk
Chaos uśmiechnęła się. O tak... To była piękna wizja, zbliżyć się do kogoś, udawać przyjazną a potem wbić pazurki, przeciąć tętnice i rozrzucić szczątki na wszystkie strony. Galaretowate mięsko wyglądało śmiesznie, kiedy leżało na trawie. Trochę się trzęsło, trochę krwawiło. Zupełnie jak nie smok. Bo to przecież już nie byłby smok.. To byłyby szczątki smoka. Ale to niestety nie była mediacja.
-Co zrobisz po odzyskaniu kamienia już nie należy do dziedzin mediacji.

Przechyliła nieco łebek na bok.
-A jeśli nie będzie chciał ci go dać do łapki? Jak go przekonasz do tego? I na przykład.. Jeśli to byłby smok z Cienia? Wtedy zabijanie nie byłoby zbyt dobrą możliwością.

A więc trzeba było znaleźć więcej rozwiązań. I nieco bardziej dokładnie opisanych..

Licznik słów: 120
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
A T U T Y
~Inteligentna~

Jednorazowo +1 do Inteligencji

~Pamięć Przodkiń~

Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi (nie działa na Arenie)

~Mistyczka~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

S H A N N O N
Karta Postaci, Wygląd, Kolorek: #aab5c0
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 1
A: 3| O: 3| Śl: 2| Skr: 1| Kż: 1


Jeśli przez dłuższy czas gdzieś nie odpowiedziałam – wyślij przypominajkę ^^
Stoi przed Tobą WYZNAWCZYNI CIENI. Strzeż się, Śmiertelniku.

Teczka Postaci
wypowiedzi: pisklę i adeptka ~ czarodziejka #8eaaff / #2f4980 ~ mentalki ~ myśli ~ myśli i słowa Jaspisu ~ motyw muzyczny pisklęcy ~ motyw muzyczny i głos ~ motyw muzyczny 2 ~ Drzewo genealogiczne Cienia ~
>>Aktualna Lista Fabuł<<
Posiadane mechaniczne: Żeton Srebrny
Cień Kruka
Dawna postać
Vanora Żywiołowa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1593
Rejestracja: 06 lis 2016, 15:07
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Skrajny
Partner: Khuran Mściwy

Post autor: Cień Kruka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 2| A: 1
U: B,L,P,A,O,MO,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA: 2
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Nieugięty;
Aj... To faktycznie mógł być problem – smoków ze stada Cienia nie wolno zjadać, ani zabijać. Jaspis nie rozumiała właściwie, dlaczego. No ale zakaz to zakaz...
– Gdyby był z Cienia, powiedziałabym mu, że tego szukałam i że wysłała mnie po to ciocia. – Motylek uśmiechnęła się chytrze – Ciocia jest bardzo ważna i wszyscy muszą się jej słuchać. Więc oddałby mi kamień, żeby ciocia nie odgryzła mu głowy. I powiedziałabym mu jeszcze, że to przeklęty kamień, który przynosi pecha. I jeszcze może... Że to tak naprawdę nie kamień, tylko przemieniony potwór, który pragnie jego krwi. Potwór... Opętany przez demona przynoszącego pecha! A ja jestem wyznaczona do przetransportowania potwora do cioci, żeby go zabiła. Bo przy mnie się demoniczny potwór nie pojawi, bo mam specjalny magiczny czar. A on nie ma. Dobrze?
Uśmiechnęła się szerzej, drapieżniej, zachwycona swoim pomysłem. Ależ ona jest kreatywnie sprytna! Ciekawe, jak Chaosia oceni ten pomysł?

Licznik słów: 150
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
#c3dada_#ffffff_#9b9aa1_#8eaaff
Żetony: 0x platyna, 0x złoto, 0x srebro, 0x brąz
MG miesiąca: grudzień, luty
Deszczowa Kołysanka
Dawna postać
Chaos Nieustępliwa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:24
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 36
Rasa: Skrajny
Opiekun: Kapłanka Cienia, SAP
Mistrz: mistrza brak
Partner: poszukuję

Post autor: Deszczowa Kołysanka »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| I: 4| P: 2| A: 1
U: Kż: 1| O: 2| B,L,Pl,S,W,A,MP,Skr,Sl,M: 3 | MA,MO: 4
Atuty: Inteligentna; Pamięć Przodka; Mistyk
Przyczyna takiego stanu rzeczy pewnie tkwi w tym, że w gruncie rzeczy stado to rodzina i należy je chronić.. I jak by nie było, to niezależnie od tego kogo się lubi, a kogo nie, nie należy zabijać. No bo przecież to by ich osłabiło. Inna sprawa, że Chaos nie mogła zrozumieć jeszcze idei ochrony obcych, chociaż usilnie się starała. Jak na razie, przyjmowała to po prostu jako wolę cioci. A czy swoją? No niekoniecznie.
Uśmiechnęła się, słysząc pomysł powołania się na Heulyn.
-Gdybyś spotkała tego smoka zupełnie przykładkowo to wzmianka o niej faktycznie mogłaby zadziałać. Chociaż historia o przeklętości.. No nie jestem pewna czy to przekonałoby starsze smoki, choć młodsze pisklęta mogłyby uwierzyć.
Uśmiech zmienił wyraz z na nieco bardziej drapieżny. Ale by było fajnie postraszyć kogoś takimi potworami!
-Ale z drugiej strony, gdyby ten ktoś potem zapytał Heulyn czy serio cię wysłała? Albo po prostu napomknął przy niej, to takie drobne oszustwo wyszłoby na jaw.
Zastanowiła się chwilkę nad tym.
-To co możesz zrobić jeszcze innego?
Właściwie mogło być mnóstwo różnych sposobów..

Licznik słów: 173
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
A T U T Y
~Inteligentna~

Jednorazowo +1 do Inteligencji

~Pamięć Przodkiń~

Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi (nie działa na Arenie)

~Mistyczka~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

S H A N N O N
Karta Postaci, Wygląd, Kolorek: #aab5c0
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 1
A: 3| O: 3| Śl: 2| Skr: 1| Kż: 1


Jeśli przez dłuższy czas gdzieś nie odpowiedziałam – wyślij przypominajkę ^^
Stoi przed Tobą WYZNAWCZYNI CIENI. Strzeż się, Śmiertelniku.

Teczka Postaci
wypowiedzi: pisklę i adeptka ~ czarodziejka #8eaaff / #2f4980 ~ mentalki ~ myśli ~ myśli i słowa Jaspisu ~ motyw muzyczny pisklęcy ~ motyw muzyczny i głos ~ motyw muzyczny 2 ~ Drzewo genealogiczne Cienia ~
>>Aktualna Lista Fabuł<<
Posiadane mechaniczne: Żeton Srebrny
Cień Kruka
Dawna postać
Vanora Żywiołowa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1593
Rejestracja: 06 lis 2016, 15:07
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Skrajny
Partner: Khuran Mściwy

Post autor: Cień Kruka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 2| A: 1
U: B,L,P,A,O,MO,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA: 2
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Nieugięty;
Jaspis poskrobała się łapką po łebku, zastanawiając się.
– Mogłabym powiedzieć, że to moje. Że przed chwilą upuściłam i wróciłam poszukać. Nie mogą zabrać czegoś, co jest moje, prawda?
To miało sens. Ale czy każdy to kupi?
– Albo... Mogłabym poprosić, żeby mi oddał. Bo nie mam nic, nic w ogóle, a jestem za mała żeby polować, a w ogóle to mamę zjedli Równinni, a tata porzucił... Jestem malutka, głodna i biedna, bo czy te oczy mogą kłamać?
Popatrzyła na siostrę wzrokiem smutnego szczeniaczka. To mogło zadziałać i na starsze smoki, prawda? Właściwie, to zwłaszcza na starsze. Opowiedzenie jakiejś smutnej bajki o przykrej przeszłości może sprawić, że się zlitują i oddadzą jej ten kamyczek. A fakt, że ostatnio jakby straciła na wadze skutkiem dużej ilości treningów i małej ilości jedzenia działał tu na jej korzyść.

Licznik słów: 135
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
#c3dada_#ffffff_#9b9aa1_#8eaaff
Żetony: 0x platyna, 0x złoto, 0x srebro, 0x brąz
MG miesiąca: grudzień, luty
Deszczowa Kołysanka
Dawna postać
Chaos Nieustępliwa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:24
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 36
Rasa: Skrajny
Opiekun: Kapłanka Cienia, SAP
Mistrz: mistrza brak
Partner: poszukuję

Post autor: Deszczowa Kołysanka »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| I: 4| P: 2| A: 1
U: Kż: 1| O: 2| B,L,Pl,S,W,A,MP,Skr,Sl,M: 3 | MA,MO: 4
Atuty: Inteligentna; Pamięć Przodka; Mistyk
Są różne smoki, reprezentują różne charaktery.. Ale faktycznie, jeśli Jaspis trafiałaby na w miarę uczciwego smoka, sposób ten pewnie by zadziałał. Kiwnęła łebkiem, zatwierdzając koncepcję powrotu bo zgubioną własność.
-Pewnie nie każdy na to pójdzie, ale sposób jest dobry.
A kolejna propozycja.. Wysłuchała jej i uśmiechnęła się. To się nawet mogło łączyć z poprzednią, więc w przypadku trafienia na nieuczciwego smoka, kiedy "to moje" by nie zadziałało, coś takiego mogłoby stanowić drugie wyjście.
-Też w porządku.
Stwierdziła. A więc.. Pierwsze pytanie doczekało się rozwiązań, które mogłyby zadziałać.
To teraz zmiana scenariusza.
-A teraz, wyobraź sobie że spotkałaś jakiegoś wojownika, lepiej wyszkolonego. On sobie spaceruje i ma czas, a ty byś chciała żeby cię pouczył? Oczywiście wojownikowi się nie chce.
Uśmiechnęła się lekko zadziornie.
-To jak go przekonasz?
To w sumie nie było trudne pytanie.. I odpowiedzi też mogłoby być całkiem sporo.

Licznik słów: 141
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
A T U T Y
~Inteligentna~

Jednorazowo +1 do Inteligencji

~Pamięć Przodkiń~

Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi (nie działa na Arenie)

~Mistyczka~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

S H A N N O N
Karta Postaci, Wygląd, Kolorek: #aab5c0
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 1
A: 3| O: 3| Śl: 2| Skr: 1| Kż: 1


Jeśli przez dłuższy czas gdzieś nie odpowiedziałam – wyślij przypominajkę ^^
Stoi przed Tobą WYZNAWCZYNI CIENI. Strzeż się, Śmiertelniku.

Teczka Postaci
wypowiedzi: pisklę i adeptka ~ czarodziejka #8eaaff / #2f4980 ~ mentalki ~ myśli ~ myśli i słowa Jaspisu ~ motyw muzyczny pisklęcy ~ motyw muzyczny i głos ~ motyw muzyczny 2 ~ Drzewo genealogiczne Cienia ~
>>Aktualna Lista Fabuł<<
Posiadane mechaniczne: Żeton Srebrny
Cień Kruka
Dawna postać
Vanora Żywiołowa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1593
Rejestracja: 06 lis 2016, 15:07
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Skrajny
Partner: Khuran Mściwy

Post autor: Cień Kruka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 2| A: 1
U: B,L,P,A,O,MO,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA: 2
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Nieugięty;
Jaspis uśmiechnęła się szeroko. To było proste!
– Powołam się na dobro Cienia. Jeśli mnie nauczy, pewnego dnia będę mogła wesprzeć go w walce. Cień potrzebuje dobrze wyszkolonych Wojowników, żeby zapewniali bezpieczeństwo całej reszcie stada. Bo on jest z Cienia. Gdyby nie był, nie czekałby na rozmowę, tylko od razu by mnie rozszarpał.
Ale siostry nie zadowoli jedno rozwiązanie, prawda?
– Mogę też spróbować po prostu bardzo ładnie go poprosić. A jeśli się nie zgodzi, będę mu się naprzykrzać, aż tego nie zrobi, żeby się mnie pozbyć. Jestem pewna, że potrafię być bardziej uparta od niego. Będę nad nim wisieć dniami i nocami, aż mu się znudzi. Udowodnię mu, że odmówienie jest dużo bardziej męczące od zgody i nauki.
Zastanowiła się.
– Zawsze też mogę spróbować go przekupić. Obiecam mu klejnot za nauczenie mnie, a jak już nauczy, to mu dam ten duży szary, co go nie lubię. I on będzie miał na głowie kwestię wyczyszczenia go. Ten kamień jest naprawdę paskudny.
Dwa problemy rozwiązane za jednym zamachem, czyż nie?

Licznik słów: 170
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
#c3dada_#ffffff_#9b9aa1_#8eaaff
Żetony: 0x platyna, 0x złoto, 0x srebro, 0x brąz
MG miesiąca: grudzień, luty
Deszczowa Kołysanka
Dawna postać
Chaos Nieustępliwa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:24
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 36
Rasa: Skrajny
Opiekun: Kapłanka Cienia, SAP
Mistrz: mistrza brak
Partner: poszukuję

Post autor: Deszczowa Kołysanka »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| I: 4| P: 2| A: 1
U: Kż: 1| O: 2| B,L,Pl,S,W,A,MP,Skr,Sl,M: 3 | MA,MO: 4
Atuty: Inteligentna; Pamięć Przodka; Mistyk
Pff.. Oczywiście że siostry nie zadowoli tylko jedno rozwiązanie! Więc bardzo dobrze, że Motylek znalazła od razu kilka. I co ważne – wszystkie brzmiały dobrze.
-Niekoniecznie jest to wojownik z Cienia, ale jeśli tak, to pewnie dobro Cienia zadziała. Wiszenie dniami i nocami pewnie też by zadziałało, ale z drugiej strony, ten ktoś mógłby po tym cię tak trooszeczkę znielubić.
Zaśmiała się wesoło, wyobrażając sobie tę sytuację. Bez wątpienia, siostrzyczka na pewno potrafiłaby być bardziej uparta od jakiegoś tam wojownika.
-Przekupstwo, albo zapłata za naukę to skuteczna sprawa. Pomijając fakt, że uszczupla prywatne zapasy to płacenie za naukę jest dosyć nawet popularne.
No dokładnie.. Chociaż może lepiej byłoby najpierw (w końcu) zidentyfikować ten kryształ.. Zresztą, co za różnica.
-No to wojownika już zostawiamy, dobrze to rozwiązałaś. To teraz może...
Popatrzyła przez chwilkę w górę z wyrazem zastanowienia na pyszczku. Co to tam jeszcze było w tej mediacji? Ah, no tak.
-A jeśliby jakiś powiedzmy łowca z twojego stada, którego byłabyś przywódczynią zabił bezbronne pisklątko z innego stada? No i tamto stado żądałoby śmierci tego łowcy, ale to byłby twój jedyny porządny łowca. To co?
Huhuhu.. To pytanie Chaosi sprawiło troszeczkę problemów w trakcie nauki, za bardzo wtedy kombinowała chyba. Ale może teraz nie będzie aż tak trudne?

Licznik słów: 207
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
A T U T Y
~Inteligentna~

Jednorazowo +1 do Inteligencji

~Pamięć Przodkiń~

Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi (nie działa na Arenie)

~Mistyczka~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

S H A N N O N
Karta Postaci, Wygląd, Kolorek: #aab5c0
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 1
A: 3| O: 3| Śl: 2| Skr: 1| Kż: 1


Jeśli przez dłuższy czas gdzieś nie odpowiedziałam – wyślij przypominajkę ^^
Stoi przed Tobą WYZNAWCZYNI CIENI. Strzeż się, Śmiertelniku.

Teczka Postaci
wypowiedzi: pisklę i adeptka ~ czarodziejka #8eaaff / #2f4980 ~ mentalki ~ myśli ~ myśli i słowa Jaspisu ~ motyw muzyczny pisklęcy ~ motyw muzyczny i głos ~ motyw muzyczny 2 ~ Drzewo genealogiczne Cienia ~
>>Aktualna Lista Fabuł<<
Posiadane mechaniczne: Żeton Srebrny
Cień Kruka
Dawna postać
Vanora Żywiołowa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1593
Rejestracja: 06 lis 2016, 15:07
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Skrajny
Partner: Khuran Mściwy

Post autor: Cień Kruka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 2| A: 1
U: B,L,P,A,O,MO,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA: 2
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Nieugięty;
Kiedyś trzeba by go zdefiniować. Jaspis chciała go zanieść cioci Kalinie... Ale jakoś nie wyszło. Z miejsca zajęły się wtedy nauką, zapomniała. I kryształ leży, nieznany, nierozpoznany, nawet nieszczególnie chciany przez Motylka. Leży i się kurzy, choć to nie jest w stanie pogorszyć już jego wyglądu. Kiedyś coś trzeba będzie z tym zrobić. A sprzedanie go za klejnoty, lub za naukę, nie wydaje się takim złym pomysłem, skoro i tak się go nie używa. Jednak smoczyca jakoś nie mogła też zmotywować się do pozbycia się kamienia. Więc leżał. Może kiedyś coś z tego wyniknie?
Skupić się jednak trzeba na nauce, nie na kamieniach! Motylek zastanowiła się krótko nad zagadnieniem.
– Myślę, że każde życie ma swoją cenę. Nie wszystkie pisklęta dożywają dorosłości. Zamiast poświęcać życie łowcy, można poświęcić jego umiejętności. Niech zaopatruje matkę pisklęcia przez kolejne dziesięć księżyców. Dzięki temu ona i reszta jej dzieci będą miały pożywienie, co jest dla nich zyskiem. Może większe ich grono doczeka ceremonii adepckiej. A nie zyskają niczego, zabijając łowcę.
Jednym słowem mówiąc – odszkodowanie. Wydawało jej się to najmniej krwawym rozwiązaniem.
– Jeśli na to nie przystaną, mogę spróbować wynegocjować za tą daninę opóźnienie terminu wydania łowcy. Wtedy zginie on dopiero, gdy przestanie być użyteczny.
Łatwo było decydować o śmierci fikcyjnego łowcy. Ale nie umiałaby wydać nikogo sobie znanego na pewną śmierć. Dobrze, że nie miała nawet najmniejszej szansy zostania Przywódczynią Cienia.

Licznik słów: 229
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
#c3dada_#ffffff_#9b9aa1_#8eaaff
Żetony: 0x platyna, 0x złoto, 0x srebro, 0x brąz
MG miesiąca: grudzień, luty
Deszczowa Kołysanka
Dawna postać
Chaos Nieustępliwa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:24
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 36
Rasa: Skrajny
Opiekun: Kapłanka Cienia, SAP
Mistrz: mistrza brak
Partner: poszukuję

Post autor: Deszczowa Kołysanka »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| I: 4| P: 2| A: 1
U: Kż: 1| O: 2| B,L,Pl,S,W,A,MP,Skr,Sl,M: 3 | MA,MO: 4
Atuty: Inteligentna; Pamięć Przodka; Mistyk
Problem w zabijaniu piskląt polegał na tym że to niebyły zwykłe zabójstwa na zwykłych, dorosłych, umiejących się bronić smokach.
-Też nie chciałabym go wydać. Ale niestety smocze prawa mówią o tym, że kto zabije bezbronne pisklę musi zginąć.
Skrzywiła się lekko, na myśl o tym. Sama pewnie żądałaby głowy kogoś kto ubiłby jej bliskiego, ale z drugiej strony nie oddałaby takiej głowy obcemu stadu.
-Ale dobrze kombinujesz. W takiej sytuacji, pozbawienie stada jedynego łowcy mogłoby pociągnąć za sobą nieprzyjemne konsekwencje. I to byłby dobry argument aby go nie zabijać. Ale trzeba pamiętać o tym, że ktoś, komu zabili rodzinę, raczej nie będzie chciał iść na ustępstwa.
Przechyliła nieco łebek, przerywając na moment wypowiedź. Takie negocjacje byłyby naprawdę bardzo trudne.
-Rekompensata to dobra rzecz. Przez te księżyce, stado mogłoby wyszkolić kolejnego łowcę, a w tym czasie, w ramach zadośćuczynienia karmić smoki z tamtego stada na przykład. W negocjacjach, można by właśnie powiedzieć, że wyrok będzie respektowany, ale musi zostać odwleczony w czasie ze względu na taką sytuację.
Uśmiechnęła się leciutko, unosząc jeden z kącików warg i mrużąc oczy.
-A w tym dłuugim czasie, smok z naszego stada mógłby zadecydować co się z nim stanie. Jeśli zechciałby zostać na terenach pod barierą, nie mając kurateli stada, zostałby narażony na ataki i musiałby przetrwać bez pomocy. Mógłby także wybyć poza barierę, w poszukiwaniu miejsca dla siebie.. W ten sposób, nie moglibyśmy przecież nic zrobić, a wyrok nie byłby już naszą sprawą.
To troszkę skomplikowane..
-W ten sposób być może udałoby się uniknąć jakiś poważnych konsekwencji dla całego stada. A przynajmniej tak to wygląda z punktu widzenia mediacji.
To co ona zrobiłaby osobiście w takiej sytuacji mogło się różnić od drogi mediacji, ale pokojowe rozwiązanie wymaga bezkrwawych środków.
Dobrze, to jeszcze jedna zmiana tematu. Zastanowiła się przez chwilę, nad tym, co mogłoby być również odpowiednie do zagadnień mediacyjnych.
-Teraz może.. Jakaś kłótnia? Co byś zrobiła, gdyby na przykład jakiś smok kłócił się z innym smokiem o jakąś jaskinię, bo obaj by ją chcieli? Proszą cię o to, abyś wybrała kto z nich będzie właścicielem. Więc?
Takie proste, jako odmiana od trudnych tematów zabójstw.

Licznik słów: 349
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
A T U T Y
~Inteligentna~

Jednorazowo +1 do Inteligencji

~Pamięć Przodkiń~

Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi (nie działa na Arenie)

~Mistyczka~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

S H A N N O N
Karta Postaci, Wygląd, Kolorek: #aab5c0
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 1
A: 3| O: 3| Śl: 2| Skr: 1| Kż: 1


Jeśli przez dłuższy czas gdzieś nie odpowiedziałam – wyślij przypominajkę ^^
Stoi przed Tobą WYZNAWCZYNI CIENI. Strzeż się, Śmiertelniku.

Teczka Postaci
wypowiedzi: pisklę i adeptka ~ czarodziejka #8eaaff / #2f4980 ~ mentalki ~ myśli ~ myśli i słowa Jaspisu ~ motyw muzyczny pisklęcy ~ motyw muzyczny i głos ~ motyw muzyczny 2 ~ Drzewo genealogiczne Cienia ~
>>Aktualna Lista Fabuł<<
Posiadane mechaniczne: Żeton Srebrny
Cień Kruka
Dawna postać
Vanora Żywiołowa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1593
Rejestracja: 06 lis 2016, 15:07
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Skrajny
Partner: Khuran Mściwy

Post autor: Cień Kruka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 2| A: 1
U: B,L,P,A,O,MO,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA: 2
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Nieugięty;
Czyli łowcy nie dałoby się ocalić... Praca cioci Heulyn musi być bardzo trudna, jeśli często musi podejmować takie decyzje.
Sprawa z jaskinią wyglądała dużo prościej.
– Jaskinię otrzyma smok bardziej zasłużony dla Cienia. A w przypadku, gdy żaden z nich nie może się pochwalić żadną zasługą, jaskinia trafi do tego, który posiada większą rodzinę. Jeśli nie ma i tego, powinni stoczyć walkę do pierwszej krwi. Ten, kto zrani przeciwnika, jest tym, który bardziej zasługuje na jaskinię, ze względu na swą przydatność bojową, dzięki której w razie wojny może bronić Cienia.
Wydawało jej się to logiczne i sensowne. Poza tym całkiem mocno popierała ideę "prawa silniejszego". Cień potrzebował silnych smoków, a także potrzebował piskląt. Smoki powinny być wynagradzane za to. Dzięki temu więcej smoków zaangażuje się w składanie jaj, oraz treningi.

Licznik słów: 130
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
#c3dada_#ffffff_#9b9aa1_#8eaaff
Żetony: 0x platyna, 0x złoto, 0x srebro, 0x brąz
MG miesiąca: grudzień, luty
Deszczowa Kołysanka
Dawna postać
Chaos Nieustępliwa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:24
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 36
Rasa: Skrajny
Opiekun: Kapłanka Cienia, SAP
Mistrz: mistrza brak
Partner: poszukuję

Post autor: Deszczowa Kołysanka »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| I: 4| P: 2| A: 1
U: Kż: 1| O: 2| B,L,Pl,S,W,A,MP,Skr,Sl,M: 3 | MA,MO: 4
Atuty: Inteligentna; Pamięć Przodka; Mistyk
Czy dałoby się ocalić.. No cóż, nie każdy przecież stosuje mediację. Zresztą smok nawet bez pomocy stada może się bronić, no i tak jak opowiedziała, to nie wyklucza nie wydania wyroku. Grunt, żeby być w porządku w oczach tamtych.
Zaproponowane rozwiązania brzmiały w porządku. Chaos skinęła łbem, uśmiechając się.
-Myślę, że to dobre rozwiązanie.
Cóż.. Mediacji chyba już wystarczało na dziś. Przechyliła łebek na bok. Teraz wpadło jej coś do głowy.. Czemu by nie?
-A w temacie jaskiń.. Chyba przydałaby się nam taka, którą mogłybyśmy przedstawić jaką oficjalne mieszkanko niewtajemniczonym.
W obecnej raczej nie mogłyby przyjąć gości.
-Może byśmy sobie na razie znalazły jakąś jedną wspólną?
Oczywiście, nie zamierzała rezygnować z wspólnych noclegów, ale każdy ma swoją grotę, więc gdyby one też miały jakąś taką, nie wzbudzałoby to podejrzeń, co do tego gdzie właściwie mieszkają.

/Raport Mediacja 1 i 2

Licznik słów: 140
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
A T U T Y
~Inteligentna~

Jednorazowo +1 do Inteligencji

~Pamięć Przodkiń~

Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi (nie działa na Arenie)

~Mistyczka~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

S H A N N O N
Karta Postaci, Wygląd, Kolorek: #aab5c0
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 1
A: 3| O: 3| Śl: 2| Skr: 1| Kż: 1


Jeśli przez dłuższy czas gdzieś nie odpowiedziałam – wyślij przypominajkę ^^
Stoi przed Tobą WYZNAWCZYNI CIENI. Strzeż się, Śmiertelniku.

Teczka Postaci
wypowiedzi: pisklę i adeptka ~ czarodziejka #8eaaff / #2f4980 ~ mentalki ~ myśli ~ myśli i słowa Jaspisu ~ motyw muzyczny pisklęcy ~ motyw muzyczny i głos ~ motyw muzyczny 2 ~ Drzewo genealogiczne Cienia ~
>>Aktualna Lista Fabuł<<
Posiadane mechaniczne: Żeton Srebrny
Cień Kruka
Dawna postać
Vanora Żywiołowa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1593
Rejestracja: 06 lis 2016, 15:07
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Skrajny
Partner: Khuran Mściwy

Post autor: Cień Kruka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 2| A: 1
U: B,L,P,A,O,MO,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA: 2
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Nieugięty;
Jaspis z namysłem pokiwała łebkiem.
– Racja, przyda się. Ale... Dalej będziemy sypiać w kwaterze SAP?
Smoczyca nie widziała właściwie potrzeby przyjmowania gości. Poznała zaskakująco mało smoków, jak na swój wiek. Była raczej skryta, raczej trzymała się swoich. Kto mógłby chcieć ją odwiedzić? Właściwie poza ciocią Heulyn, to nikt. A ciocia była bardzo zajętą smoczycą, w końcu rządziła całym stadem!
– Myślisz, że ktoś do nas przyjdzie? – zapytała, zaciekawiona.
Może z drugiej strony będzie to okazja do poznania nowych smoków? Może zaczną przychodzić, kiedy znajdą jaskinię? Może nie poznała nikogo nowego od dawna właśnie przez brak jaskini? Skomplikowana sprawa.

//Wybacz, że tak krótko, wena chwilowo mnie bardzo opuściła

Licznik słów: 109
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
#c3dada_#ffffff_#9b9aa1_#8eaaff
Żetony: 0x platyna, 0x złoto, 0x srebro, 0x brąz
MG miesiąca: grudzień, luty
Deszczowa Kołysanka
Dawna postać
Chaos Nieustępliwa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 942
Rejestracja: 02 lis 2016, 15:24
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 36
Rasa: Skrajny
Opiekun: Kapłanka Cienia, SAP
Mistrz: mistrza brak
Partner: poszukuję

Post autor: Deszczowa Kołysanka »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| I: 4| P: 2| A: 1
U: Kż: 1| O: 2| B,L,Pl,S,W,A,MP,Skr,Sl,M: 3 | MA,MO: 4
Atuty: Inteligentna; Pamięć Przodka; Mistyk
/luzik, rozumiem

Przyjmowanie, czy nie przyjmowanie.. Goście czasem pojawiali się znikąd, nawet nieproszeni.
-A kto ich tam wie? Ale jeśli komuś się nagle zachce do nas wpaść, to lepiej żeby wiedział, że jakąś miejscówkę mamy.
Uśmiechnęła się leciutko. No właśnie.. Lepiej.
-To byłaby taka zapasowa jaskinia, jasne że nadal będziemy spać w grocie SAPu, ale na wszelki wypadek, miałybyśmy coś, czym można rozwiać wątpliwości co do tego gdzie mieszkamy, ewentualnych... Gości. A nie muszą wcale znać prawdy.
Cóż.. W jej przypadku również raczej nie było dużej ilości smoków, które teoretycznie chciałaby zaprosić na pogawędkę przy mięsku w prywatnej grocie, ale to mogło mieć przecież również źródło w tym, że po prostu wolała raczej spotykać się gdzieś w terenie. Przynajmniej na razie. A co do jaskini, nie miała najmniejszego zamiaru przestać mieszkać w ich tajnym schronieniu. Raczej traktowała zaproponowane miejsce, jako takie drugie, służące za przykrywkę, przed wzrokiem innych.
-Zresztą nie musimy wcale tam często przebywać, jak ktoś będzie chciał nas odwiedzić, to zawsze może wysłać spod tej groty wiadomość mentalną. Albo ryknąć.. Czy coś.
W czymś takim nawet nie trzymałaby swoich zapasów. Ale to nie umniejsza faktu, że coś takiego, poniekąd było potrzebne.

Licznik słów: 193
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
A T U T Y
~Inteligentna~

Jednorazowo +1 do Inteligencji

~Pamięć Przodkiń~

Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -2 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi (nie działa na Arenie)

~Mistyczka~

Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona.

S H A N N O N
Karta Postaci, Wygląd, Kolorek: #aab5c0
S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 1
A: 3| O: 3| Śl: 2| Skr: 1| Kż: 1


Jeśli przez dłuższy czas gdzieś nie odpowiedziałam – wyślij przypominajkę ^^
Stoi przed Tobą WYZNAWCZYNI CIENI. Strzeż się, Śmiertelniku.

Teczka Postaci
wypowiedzi: pisklę i adeptka ~ czarodziejka #8eaaff / #2f4980 ~ mentalki ~ myśli ~ myśli i słowa Jaspisu ~ motyw muzyczny pisklęcy ~ motyw muzyczny i głos ~ motyw muzyczny 2 ~ Drzewo genealogiczne Cienia ~
>>Aktualna Lista Fabuł<<
Posiadane mechaniczne: Żeton Srebrny
Cień Kruka
Dawna postać
Vanora Żywiołowa
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1593
Rejestracja: 06 lis 2016, 15:07
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Skrajny
Partner: Khuran Mściwy

Post autor: Cień Kruka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 2| A: 1
U: B,L,P,A,O,MO,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA: 2
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Nieugięty;
Jaspis pokiwała łebkiem z namysłem.
– Czy da się wyczarować takie oko do patrzenia z daleka? Wtedy nie musieliby ryczeć.
Gdyby maddara mogła ukształtować się w oko, które na przykład powiesiłyby nad drzwiami jaskini, to mogłyby na odległość widzieć, kiedy przychodzą jacyś goście. A kolejne oko podrzuciłyby na tereny Wrogów. I jeszcze jedno w świątyni, bo Jaspis była ciekawa, co robią bogowie, kiedy nikt nie patrzy.
Ale, nawet pomijając kwestię maddarowych oczu, Chaosia miała rację. Potrzebowały jaskini i bez dyskusji!
– Znasz jakieś dobre jaskinie?
Pamiętała jeszcze, jak ciężko było znaleźć jaskinię dla SAP'u. Przeszukały wtedy wszystko... Chyba przeszły po każdej istniejącej jaskini na terenach Cienia. I z każdą było coś nie tak. Wybranie kiepskiej jaskini zaś byłoby podejrzane – zaczęłyby się pytania, dociekania, smoki by się zastanawiały skąd brak u nich kataru przy dziurawych ścianach, lub dlaczego ich jaskinia śmierdzi zdechłym trupem. Trzeba wybrać dobrze, bo każdy tak robił. A stereotypowe zachowania pozwalają wtopić się w tłum.

Licznik słów: 158
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
#c3dada_#ffffff_#9b9aa1_#8eaaff
Żetony: 0x platyna, 0x złoto, 0x srebro, 0x brąz
MG miesiąca: grudzień, luty
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej