Las

Kiedyś podobny las nazywano Białą Puszczą, poświęconą bogom i spokojowi. Teraz jest to Dzika Puszcza, gdzie ograniczenia są zbędne.
Ostatnie Ogniwo
Dawna postać
Ten, który przeżył
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1870
Rejestracja: 08 maja 2017, 21:43
Stado: Ziemi
Płeć: Samiec
Księżyce: 53
Rasa: Skrajny
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli

Post autor: Ostatnie Ogniwo »

A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

Od razu było widać, że moje towarzystwo przeszkadzało Gonitwie. No cóż tak łatwo się od niej nie odczepię. Nie wiem co do końca miało znaczyć to, że jestem ślepy na wszystko co mam przed sobą. Może kiedyś się dowiem o co jej chodziło.
Kiedy ta ruszyła dalej ja zacząłem za nią iść i dorównałem jej kroku. Przez chwilę była cisza, aż w końcu postanowiłem zacząć rozmowę, chociaż i tak pewnie Gonitwa nie będzie chciała jej kontynuować.
~ Słyszałem, że zmieniła się przywódczyni. Zaranna będzie dobrze się sprawować na tym stanowisku ~ uśmiechnąłem się i spojrzałem na Gonitwę.
~ Wiem, że pewnie jesteś niezadowolona ze swojego ucznia, ale ja jestem ci wdzięczny. Byłaś dobrą mistrzynią, wiele mnie nauczyłaś, nawet wtedy kiedy walczyliśmy się czegoś nauczyłem.

Licznik słów: 124
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Obrazek ~ Szczęściarz ~ W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek. ~ Czempion ~ Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona. ~ Wybraniec Bogów ~ Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.

Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
Gonitwa Myśli
Dawna postać
najlepsza córka
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 15 sie 2016, 16:49
Stado: Ziemi
Płeć: Samica
Księżyce: 105
Rasa: Skrajny
Opiekun: Ziemia
Mistrz: Ziemia
Partner: Zmora Opętanych*

Post autor: Gonitwa Myśli »

A: S: 2| W: 4| Z: 5| M: 1| P: 2| A: 1
U: B,L,Pł,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O,A,W: 2
Atuty: Zwinny, Szczęściarz, Czempion, Poświęcenie, Regeneracja
Nie spodobało się jej to, jak swobodnie Grzmot się poczuł. Gdy tylko zrównał z nią krok, syknęła charcząco, na tyle, na ile jeszcze pozwalało jej gardło, i zatrzymała się.
Zawsze zdumiewało ją to, skąd inne stada miały wieści o zmianach władzy. Ona sama nigdy nie była zainteresowana dzieleniem się podobnymi wieściami z kimkolwiek. Bo ci, którym być może chciała powiedzieć, sami bywali na ceremoniach. Może nie doceniała więzi smoków z Ziemi z obcymi.
Wypuściła gwałtownie powietrze z nosa, prychając na następne słowa smoka. Była niezadowolona.
Brzydzę się tobą.
Jej słowa były nadzwyczaj szorstkie, tak samo jak i ton jej głosu. Metaliczny, prawie niesmoczy. Nie miała cierpliwości do zdrajcy Ziemi.
Jeśli skończyłeś już swoje próby wejścia mi w zad, to zostaw mnie w spokoju.
Ruszyła w przeciwną stronę, zdeterminowana pozbyć się towarzystwa Grzmota.

Licznik słów: 134
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
« « » »

× kalectwa ×
częściowa ślepota, niezdolność do mowy:
+1 ST do testów na wzrok, akcji fizycznych
+2 ST na zianie (uwzględniając ST do akcji fizycznych)

(Gonitwa mówi poprzez naśladowanie własnego głosu maddarą w powietrzu. "Normalną" mowę zaczynam myślnikiem, mentalne przekazy tyldą)

• szczęściarz • w przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem daje automatyczny jeden sukces
• czempion • raz na walkę smok ma jeden dodatkowy sukces do ataku fizycznego
• poświęcenie • raz na atak smok może dodać jeden sukces kosztem rany lekkiej
• regeneracja • raz na tydzień wyleczenie rany lekkiej lub zmniejszenie powagi cięższych ran

« « » »

osiągnięcia adopcje relacje drzewko genealogiczne
1x srebrny , 2x złoty
Ostatnie Ogniwo
Dawna postać
Ten, który przeżył
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1870
Rejestracja: 08 maja 2017, 21:43
Stado: Ziemi
Płeć: Samiec
Księżyce: 53
Rasa: Skrajny
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli

Post autor: Ostatnie Ogniwo »

A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;
Kiedy tylko zrównałem krok z Gonitwą ta syknęła na mnie. Czyli wciąż pałała do mnie nienawiścią, wszystko po staremu. Miałem nadzieję na miłe spotkanie, a tu nawet porozmawiać się nie da.
Po chwili nawet jej słowa upewniły mnie, że się mną brzydziła. Pewnie i tak nie da się już zmienić jej nastawienia do mnie, więc czy jest sens próbować jakichkolwiek rozmów jeśli ona i tak będzie cały czas mówić jak bardzo mnie nienawidzi? W sumie co się dziwić, pseudo zdrada stada, haniebna porażka w walce pod patronatem Bogów. Same złe rzeczy zrobione przeze mnie.
~ Jeszcze nie skończyłem ~ odpowiedziałem uśmiechając się, ale ona już szła w drugą stronę, więc pewnie nie słyszała. Odwróciłem się i ruszyłem za nią. Znowu spróbowałem dorównać jej kroku.
~ Może cię to nie interesować ale cieszę się, że mama została prorokiem. Co o tym sądzisz? Sprawdzi się na tej pozycji? ~ zapytałem ciekawy zdania Gonitwy. Może i mnie nie lubiła, ale ja jakoś neutralnie do niej podchodziłem, nie miałem za nic do niej wyrzutów.

Licznik słów: 170
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Obrazek ~ Szczęściarz ~ W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek. ~ Czempion ~ Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona. ~ Wybraniec Bogów ~ Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.

Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
Gonitwa Myśli
Dawna postać
najlepsza córka
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 15 sie 2016, 16:49
Stado: Ziemi
Płeć: Samica
Księżyce: 105
Rasa: Skrajny
Opiekun: Ziemia
Mistrz: Ziemia
Partner: Zmora Opętanych*

Post autor: Gonitwa Myśli »

A: S: 2| W: 4| Z: 5| M: 1| P: 2| A: 1
U: B,L,Pł,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O,A,W: 2
Atuty: Zwinny, Szczęściarz, Czempion, Poświęcenie, Regeneracja
Jaki bezczelny!
Znowu próbował jej dorównać. Co za ślepy i głupi upór. Co za trywialne pytania.
Co ona sądziła o Zmierzchu Gwiazd? Nic. Może... nie była pewna. Ceniła sobie smoczycę, może wtedy, jak jeszcze była przywódczynią i starszą, ale teraz... Czuła się, jakby jej już nie znała. Nie miała pojęcia co nią kieruje.
Jakby bogowie zabrali kolejną część jej życia, relacji, zostawiając tylko zimną, pustą dziurę. Okrutni bogowie.
Nie były to jednak myśli, którymi chciała dzielić się z kimkolwiek.
Zamknij pysk – zażądała. – Tak, nie interesuje mnie twoja wdzięczność, nie interesuje mnie to, co cię cieszy. Więc zamknij pysk i wróć na te jałowe ziemie Ognia i sczeźnij tam, wśród swoich nowych zaplutych pobratymców.
Była... zła. Rozjuszona. Nie rozumiała czego on chciał, i bardzo irytowała ją arogancja smoka. Co chciał takiego osiągnąć, natrętnie zaczepiając starą wojowniczkę?
Zbliż się jeszcze raz, a dokończę to, czego mi się nie udało na Skałach Pokoju.
Kolejny raz zmieniła kierunek, tym razem kierując się w swoje lewo.

Licznik słów: 165
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
« « » »

× kalectwa ×
częściowa ślepota, niezdolność do mowy:
+1 ST do testów na wzrok, akcji fizycznych
+2 ST na zianie (uwzględniając ST do akcji fizycznych)

(Gonitwa mówi poprzez naśladowanie własnego głosu maddarą w powietrzu. "Normalną" mowę zaczynam myślnikiem, mentalne przekazy tyldą)

• szczęściarz • w przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem daje automatyczny jeden sukces
• czempion • raz na walkę smok ma jeden dodatkowy sukces do ataku fizycznego
• poświęcenie • raz na atak smok może dodać jeden sukces kosztem rany lekkiej
• regeneracja • raz na tydzień wyleczenie rany lekkiej lub zmniejszenie powagi cięższych ran

« « » »

osiągnięcia adopcje relacje drzewko genealogiczne
1x srebrny , 2x złoty
Mistrz Gry.
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Posty: 1579
Rejestracja: 08 sty 2014, 17:14

Post autor: Mistrz Gry. »

Niestety zanim Gonitwa mogła spełnić swoje groźby, a Ogniwo ją sprowokować, zdarzyło się... coś niespodziewanego. Las kwitł jak każdego dnia. Choć było pochmurno, ptaki szczebiotały wesoło, czy też zajadle na konarach drzew. Młode zielone listki pięły się w górę, szukając nieistniejącego słońca. Ziemia była wilgotna – miękka i lepka. Za to mchy i trawy czuły się tutaj wyśmienicie. Pełne turgoru sterczały żywo ponad brunatną ziemię i wydeptane ścieżki. Czasem stare oko wojowniczki dopatrywało się jakiegoś rozmazanego w błocie śladu. Świeżego, lecz nie dość by podążać za zwierzyną.
Aż trojga oczom zebranych nie objawiły się tropy niezwykle wyraziste. Błoto pokrywające ścieżkę, którą podążaliście zostało zburzone. Nie przez byle kogo. Trudno było się tego dopatrzyć, lecz mniejsze ze śladów musiały należeć do dużego parzystokopytnego. Może jelenia. Patrząc na rozstaw raczej nie żubra. Ślady były głębokie, a to oznaczało, że zwierzę biegło. Poza tym widniały obok jeszcze dwa tropy. Dwa szlaki tropów. Smoczych tropów. Również biegli. Raczej nie uciekali przed łosiem, więc może to wspólne polowanie? Woda już nieco rozmazała ślady, musiały więc mieć przynajmniej godziny – dziś jeszcze nie padało. A przynajmniej nie tutaj. To dzięki temu dało się wyczuć słaby zapach. Cienia i Wody. Lecz żadnych konkretów. Kto to był?

Licznik słów: 199
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Ostatnie Ogniwo
Dawna postać
Ten, który przeżył
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1870
Rejestracja: 08 maja 2017, 21:43
Stado: Ziemi
Płeć: Samiec
Księżyce: 53
Rasa: Skrajny
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli

Post autor: Ostatnie Ogniwo »

A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;
Czekałem krótką chwilę na odpowiedź ze strony mentorki, aż w końcu usłyszałem, że mam zamknąć pysk. Wrócić na tereny ognia i co tam jeszcze powiedziała? sczeźnij? Nie wiedziałem co to znaczy, ale chyba mnie obraziło.
~ Nie wrócę tam, bo teraz spędzam czas w twoim towarzystwie i natura nie pozwala mi odejść dopóki mi nie wybaczysz moich win. Wiem, że zrobiłem wiele rzeczy przez, które możesz mnie nienawidzić ale ja się zmieniłem. Nie jestem już tym samym Grzmotem, który działał pochopnie i nierozważnie. Możesz nie uwierzyć, że kiedyś wypowiem to słowo ale dorosłem i jako dorosły osobnik chcę się pogodzić, a nie prowadzić wojnę jak głupi pisklak.
Po chwili usłyszałem słowo klucz, "zbliż się jeszcze raz" albo dokończy coś czego nie dokończyła na Skałach Pokoju. Co dokończy? Wykrwawi się do końca i umrze, dokończy swój żywot? Nie wiedząc co się stanie, przybliżyłem się do niej o dwa kroki.
Wtedy zauważyłem coś dziwnego. Las nagle zakwitł, ptaki zaczęły ćwierkać zajadle na drzewach, a liście pięły się w górę. Działo się tu coś dziwnego, coś czego nie potrafiłem wyjaśnić. Na ziemi zauważyłem ślady jelenia, były głębokie, więc może jednak do żubra? Sam nie wiedziałem co o tym sądzić, nie znałem się zbyt dobrze na tropieniu. W powietrzu wyczułem też zapach cienia i wody. Spojrzałem pytająco na Gonitwę.
~ Cień i Woda zaczęli wspólnie polować? O co chodzi z tymi śladami i tym zapachem, czujesz to?

Licznik słów: 233
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Obrazek ~ Szczęściarz ~ W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek. ~ Czempion ~ Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona. ~ Wybraniec Bogów ~ Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.

Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
Gonitwa Myśli
Dawna postać
najlepsza córka
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 15 sie 2016, 16:49
Stado: Ziemi
Płeć: Samica
Księżyce: 105
Rasa: Skrajny
Opiekun: Ziemia
Mistrz: Ziemia
Partner: Zmora Opętanych*

Post autor: Gonitwa Myśli »

A: S: 2| W: 4| Z: 5| M: 1| P: 2| A: 1
U: B,L,Pł,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O,A,W: 2
Atuty: Zwinny, Szczęściarz, Czempion, Poświęcenie, Regeneracja
Nie jest tym samym Grzmotem, zmienił się. Miała mu wybaczyć...?
Chyba uszy jej zaraz zwiędną.
I jakby na ironię, podszedł do niej. Gdy zaznaczała, że ma tego nie robić. Gdy sam mówił, że nie jest już nierozważny i pochopny. Dorósł.
Jaka szkoda, że Gonitwa czuła się dużo lżej po oddaniu imienia Ziemi swojej córce, i że powróciła do swoich bardziej impulsywnych tendencji.

Ptaki mogły sobie ćwierkać, powietrze mogło mieć posmak Cienia i Wody, a odciski w ziemi kształt smoczych łap. Ba, mogłyby i nawet przypominać kształty elfich stóp, a jej nie interesowałoby to w najmniejszym stopniu.

Samiec podszedł dwa kroki, a Gonitwa obróciła się do niego przodem, by zbliżyć się jeszcze bardziej.
Ugięła mocniej zadnie łapy i wybiła się w stronę samca. Ogon miała uniesiony, a przednie łapy wyciągnęła w przód, ku jego szyi. Chciała zaczepić jeszcze w powietrzu pazurami obu łap o szyję smoka, jak przy łapaniu zwierzyny. Szpony miały wbić się stosunkowo niegłęboko, chciała złapać jakiś punkt... zaczepienia. By w następnym ruchu, gdy ciało samo kontynuowało ruch po wyskoku, rozedrzeć skórę szyi. Przejechać po ścięgnach i mięśniach, w przypływie szczęścia dosięgając i tętnicy.
Nie była zainteresowana długą potyczką, a jedynie ubiciem smoka na miejscu.
Skoro zdecydował się wystawić jej słowa na próbę, nie godziło się jej z tych słów wycofywać.

// jesli ktoś by się zdecydował na to rzucać, to poświęcenie + czempion

Licznik słów: 225
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
« « » »

× kalectwa ×
częściowa ślepota, niezdolność do mowy:
+1 ST do testów na wzrok, akcji fizycznych
+2 ST na zianie (uwzględniając ST do akcji fizycznych)

(Gonitwa mówi poprzez naśladowanie własnego głosu maddarą w powietrzu. "Normalną" mowę zaczynam myślnikiem, mentalne przekazy tyldą)

• szczęściarz • w przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem daje automatyczny jeden sukces
• czempion • raz na walkę smok ma jeden dodatkowy sukces do ataku fizycznego
• poświęcenie • raz na atak smok może dodać jeden sukces kosztem rany lekkiej
• regeneracja • raz na tydzień wyleczenie rany lekkiej lub zmniejszenie powagi cięższych ran

« « » »

osiągnięcia adopcje relacje drzewko genealogiczne
1x srebrny , 2x złoty
Ostatnie Ogniwo
Dawna postać
Ten, który przeżył
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1870
Rejestracja: 08 maja 2017, 21:43
Stado: Ziemi
Płeć: Samiec
Księżyce: 53
Rasa: Skrajny
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli

Post autor: Ostatnie Ogniwo »

A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;
Zamiast odpowiedzi na pytania jedyne co dostałem to jej łapy, które leciały w moją stronę, jak tak dalej pójdzie to sięgnie mojej szyi i spróbuje mnie zabić. Z tego co wiem to było to dość nierozsądne, bo może to wywołać wojnę, a Melodia prosiła mnie bym już więcej nie pakował się w kłopoty, więc zostało mi tylko jedno. Jak najszybciej wysłałem wiadomość mentalną z prośbą o jak najszybsze przybycie Dzikiej Ziemi, wspomniałem też o kłopotach i o tym, że potrzebuję jej pomocy. Następnie spojrzałem na Gonitwę.
Odsunąłem się kilka ogonów i spojrzałem jeszcze raz na atakującą.
~ Gonitwo nie rób tego, wiesz że może to wywołać wojnę, opamiętaj się póki jeszcze możesz to nie musi się tak skończyć. Nie chcę już niczyjej śmierci ~ powiedziałem po czym ugiąłem i rozstawiłem łapy, ogon lekko podniosłem, a skrzydła przyłożyłem do grzbietu. Następnie czekałem tylko na łapy smoczycy, a te kiedy będą blisko spotkają się z moją prawą przednią łapą. Mianowicie zamachnę się nią i uderzę z prawej strony w jej łapy, używając tyle siły, żeby zbić ją z toru lotu, tak żeby jej łapy w ogóle do mnie nie doleciały

// Jeśli tu dostanę kryta, bądź śmiertelkę to używam kryształu nieśmiertelnego
// A i szczęściarz na wytrzymkę w razie rani śmiertelnej
// Wybraniec na obronę

Licznik słów: 213
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Obrazek ~ Szczęściarz ~ W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek. ~ Czempion ~ Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona. ~ Wybraniec Bogów ~ Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.

Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
Dzika Gwiazda
Dawna postać
Wieczna celebrytka
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1972
Rejestracja: 19 cze 2017, 11:31
Stado: Prorocy
Płeć: Samica
Księżyce: 109
Rasa: Górski
Opiekun: Gonitwa Myśli
Mistrz: Zmierzch Gwiazd
Partner: Khagar

Post autor: Dzika Gwiazda »

A: S: 1| W: 4| Z: 5| M: 1| P: 3| A: 2
U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,MP,Kż,M: 1| Śl,A: 2| Skr: 3
Atuty: Ostry Wzrok, Szczęściarz, Poszukiwacz, Wybraniec Bogów, Nieulękły
Dzika miała taki miły poranek, spała sobie smacznie w Leśnej Grocie, do której wróciła tuż przed świtem, bo zamarudziła w lesie i przedłużyła polowanie. Spała ledwo kilka godzin, gdy wybudziła ją nagląca mentalna wiadomość od Grzmota... Smoczyca podniosła głowę, nieprzytomna mieląc w swoim zaspanym umyśle te informacje i dopiero po chwili zdała sobie sprawę co właśnie obijało się w jej mózgu. Jeśli Grzmot wzywał od niej pomocy, to mogło oznaczać tylko jedno – kłopoty. Poderwała się z legowiska i niczym strzała popędziła tunelem w kierunku wyjścia. Azura ledwo zdążyła złapać się końcówki jej ogona jedną z macek, żeby nadążyć. Dzika rozłożyła skrzydła i odbiła się od ziemi lecąc na łeb, na szyję w kierunku Dzikiej Puszczy. Po drodze wysłała ostrą, ponaglającą wiadomość mentalną do Szyszkowego Kolca, przekazując mu miejsce oraz to, że Gonitwa zaatakowała tam smoka Ognia. Kazała mu rzucić wszystko cokolwiek teraz robił i natychmiast zjawić się na miejscu.

Niezależnie od tego jak szybko przebierała skrzydłami, wciąż miała kawałek do przelecenia. Gdy w końcu dotarła do Dzikiej Puszczy, obniżyła lot wlatując przez pierwszy wyłom w drzewach, lądując niedaleko walczących z hukiem w deszczu liści i patyczków. Nie było czego oceniać – Gonitwa szarżowała na Grzmota, a po jej minie, postawie i najeżonym futrze nie musiała zgadywać, że matka jest wściekła. Ruszyła w ich stronę, sadząc długimi susami i zamierzając wpaść pomiędzy walczące gady.
GONITWA, STÓJ! – ryknęła ostro, przeszywająco, agresywnie. Nie zwracała się do smoczycy jak do matki, tylko jak do żołnierza wydawała rozkaz, w dwóch prostych słowach nakazując jej natychmiastowe zaprzestanie walki. Wiedziała, że nie może bawić się w proszenie, wołanie i zwracanie na siebie uwagi z bezpiecznej odległości. Nie zatrzyma to rozsierdzonej smoczycy, musiała zareagować ostro, mocno, jeśli chciała wybyć matkę z rytmu, rozproszyć ją, nawet jeśli oznaczało to, że gniew, który teraz kierowała przeciwko Grzmotowi skieruje na nią. Dzika była coraz bliżej, mając nadzieję że Szyszkowy zjawi się szybko. Dzika nie przeceniała swoich zdolności – miała małe szanse na zatrzymanie wojowniczki własnymi łapami.

Po wylądowaniu Azura leciała kawałek za ogonem smoczycy, nie rozumiejąc kompletnie co się dzieje, ale wyczuwając napięcie i agresję wiszącą w powietrzu. Poruszała prędko mackami podążając za Żółtooką i szykując się do składania pierwszego zaklęcia.

Licznik słów: 363
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ObrazekOstry WzrokWszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na wzroku mają dodatkową kość.SzczęściarzW przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji lub raz na pojedynek. Następne użycie (polowanie): 03.07PoszukiwaczRaz na tydzień w polowaniu/misji smok ma 1 dodatkowy sukces do testów na Percepcję (niepołączonych z żadną umiejętnością). Następne użycie (polowanie): 28.06Wybraniec BogówSmok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie). Następne użycie (polowanie): 16.06 NieulękłyDo smoka należy pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze.Obrazek
Karta kompana | za avatar pięknie dziękuję Kryształowemu Kolcowi ♥ | Drzewko genealogiczne | Następne użycie Błysku: 02.07
Szabla Kniei
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1458
Rejestracja: 28 lip 2017, 16:25
Stado: Ziemi
Płeć: Samica
Księżyce: 122
Rasa: Skrajny
Opiekun: Ostatnie Ogniwo
Mistrz: Zmierzch Gwiazd

Post autor: Szabla Kniei »

A: S: 1| W: 3| Z: 5| M: 1| P: 3| A: 1
U: B,L,P,O,W,MA,MO,MP,Kż,M: 1| A,Skr: 2| Śl: 3
Atuty: Spostrzegawcza, Szczęściarz, Poszukiwacz, Opiekun, Nieulękły
Ostrzeżenie zostało zignorowane. Ostatnie Ogniwo zbliżył się do Gonitwy Myśli, a ona odpowiedziała atakiem. Cięła pazurami z zimną determinacją i godną podziwu precyzją, jednakże Grzmot nie zapomniał nauk, których smoczyca udzieliła mu wiele księżyców temu. W odpowiednim momencie zamachnął się łapą, żeby zablokować cios. Zepchnął łapsko wojowniczki na bok, dlatego zdążyła jedynie drasnąć szponami jego skórę. Nieważne, czy mieli ochotę walczyć czy nie: ta dwójka smoków szła ze sobą łeb w łeb, ramię w ramię. Morderczy atak spotkał się z obroną ratującą życie.
Zapadła cisza, chwilowy bezruch. Dzika Ziemia zażądała przerwania walki, ale czy Gonitwa posłucha jej stanowczego głosu? Wynik tego spotkania nie był jeszcze przesądzony.


Ostatnie Ogniwo: 1x lekka
Zużyte atuty: wybraniec bogów

Gonitwa Myśli: 1x lekka
Zużyte atuty: czempion

Dzika Ziemia: nic
Azura: nic

Licznik słów: 126
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Chcesz mi wysłać PW? Ślij do Lekkości Wiatru.

II: Szczęściarz 1 sukces zamiast niepowodzenia ]
III: Poszukiwacz raz na tydzień +1 sukces do Percepcji ]
IV: Opiekun 2 ST do wszystkich akcji kompanów ]
IV: Nieulękły pierwszy ruch w walce należy do Szabli ]
+ w pierwszej turze +1 ST do akcji przeciwnika ]
Gonitwa Myśli
Dawna postać
najlepsza córka
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 2053
Rejestracja: 15 sie 2016, 16:49
Stado: Ziemi
Płeć: Samica
Księżyce: 105
Rasa: Skrajny
Opiekun: Ziemia
Mistrz: Ziemia
Partner: Zmora Opętanych*

Post autor: Gonitwa Myśli »

A: S: 2| W: 4| Z: 5| M: 1| P: 2| A: 1
U: B,L,Pł,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O,A,W: 2
Atuty: Zwinny, Szczęściarz, Czempion, Poświęcenie, Regeneracja
Syknęła, gdy odtrącił jej łapę, zmuszając do wylądowania kawałek dalej.
Pochyliła się bardziej na ugiętych łapach. Łeb miała nisko, a górna warga była uniesiona, prezentując zżółkłe kły.
Wtedy też zastrzygła uchem, gdy usłyszała głos. Dobrze znany głos.
Tylko... co tu robił...?
Las Dzikiej Puszczy był spory. Wątpiła, by był to przypadek. Szczególnie, że Dzika wiedziała, co mówi. Wiedziała, co się działo. To znaczyło, że... zawołał ją? Ten tchórz! Oczywiście, podskakuje, ale jak przechodzi co do czego, to chowa ogon i wysługuje się tymi, którzy są w silniejszej pozycji.
Ale jeszcze gorsze było to, że Dzika Ziemia wysłuchała zawołania Grzmota. Że chciała przerwać, obronić zdrajcę.
Odechciało się jej potyczek. Ale nie z powodu władczego tonu przywódczyni. Miała gdzieś rozkazy przewodnika. Odechciało się jej, bo już teraz poczuła się pokonana. Zdradzona.

Spojrzała raz na Dziką Ziemię, bez miękkości w ślepiu, po czym przeniosła nienawistny wzrok na Grzmota.
Jesteś głupcem, jeśli myślisz, że ci wybaczę, że pokój ze mną był kiedykolwiek możliwy po tym, co zrobiłeś. Jeszcze raz się do mnie zbliżysz, jeszcze raz zaczepisz. Spojrzysz chociaż w moim kierunku, odetchniesz tym samym powietrzem, to przekroczę Niri i podpale wasze lasy. Znajdę obóz, porozbijam jaja i zjem pisklęta – musiała zabrzmieć... śmiesznie. I desperacko. O jedzeniu piskląt słyszało się w bajkach opowiadanych, by dzieci nie oddalały się za bardzo od legowiska czy obozu. Mówiło się tak o smokach strasznych i godnych potępienia. Gonitwa... musiała bardzo nienawidzić Grzmota.
Nie zbliżaj się do mnie ani do mojej rodziny.
Odwróciła się i oddaliła się od smoków długimi susami. Powinna była zrobić to dużo wcześniej.

// zt

Licznik słów: 262
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
« « » »

× kalectwa ×
częściowa ślepota, niezdolność do mowy:
+1 ST do testów na wzrok, akcji fizycznych
+2 ST na zianie (uwzględniając ST do akcji fizycznych)

(Gonitwa mówi poprzez naśladowanie własnego głosu maddarą w powietrzu. "Normalną" mowę zaczynam myślnikiem, mentalne przekazy tyldą)

• szczęściarz • w przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem daje automatyczny jeden sukces
• czempion • raz na walkę smok ma jeden dodatkowy sukces do ataku fizycznego
• poświęcenie • raz na atak smok może dodać jeden sukces kosztem rany lekkiej
• regeneracja • raz na tydzień wyleczenie rany lekkiej lub zmniejszenie powagi cięższych ran

« « » »

osiągnięcia adopcje relacje drzewko genealogiczne
1x srebrny , 2x złoty
Dzika Gwiazda
Dawna postać
Wieczna celebrytka
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1972
Rejestracja: 19 cze 2017, 11:31
Stado: Prorocy
Płeć: Samica
Księżyce: 109
Rasa: Górski
Opiekun: Gonitwa Myśli
Mistrz: Zmierzch Gwiazd
Partner: Khagar

Post autor: Dzika Gwiazda »

A: S: 1| W: 4| Z: 5| M: 1| P: 3| A: 2
U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,MP,Kż,M: 1| Śl,A: 2| Skr: 3
Atuty: Ostry Wzrok, Szczęściarz, Poszukiwacz, Wybraniec Bogów, Nieulękły
Dzika niczym burza wpadła między walczące smoki, chociaż jej matka na szczęście nie podjęła kolejnej próby ataku. Stanęła na przeciwko wojowniczki, bez zmrużenia okiem wytrzymując jej chłodne spojrzenie. Wiedziała, że będzie miała jej to za złe, wiedziała że uzna ją za kolejnego obrońcę zdrajcy, ale nie mogła pozwolić jej na kończenie walki. Gdyby konsekwencje ponosiła tylko Gonitwa Myśli, Dzika pozwoliłaby jej działać. Grzmot nie był dla niej ani nikim bliskim, ani przyjacielem, obchodził ją tyle co zeszłoroczny śnieg, a brązowofutra wiedziała czego się podejmuje. Jednak znikniecie tego czerwonego idioty z pewnością zostałoby zauważone, prędzej czy później, a nie trzeba było być geniuszem, żeby wywnioskować kto mógłby pozbawić go łba. Zapewne wywołałoby to kolejny konflikt angażujący oba stada, a na to pozwolić Dzika już nie mogła. Jeśli Gonitwa chciała wyrównać z nim rachunki mogła to zrobić wyzywając go na kolejny pojedynek na śmierć i życie, na uczciwych i jasno postawionych warunkach, do których nikt nie mógłby mieć pretensji.

Gdy smoczyca wypluła z siebie stos obelg, a potem odeszła, zielonołuska obróciła się do Grzmota, zaciskając mocno szczęki. Jej oczy prześliznęły się po jego ranie, nie zdołała zauważyć czy matka także została ranna. Czarne źrenice były zwężone w wąskie szparki, pysk wykrzywiał niezadowolony grymas odsłaniający białe kły.
Czego jeszcze chcesz?! – zapytała wściekle, wydmuchując z nosa obłok zimnego powietrza. Patrzyła prosto w zielone ślepia, bez zmrużenia oka, stojąc na przeciw niego jak skała. Napięte mięśnie, czarne szpony zaciśnięte na ściółce oraz szybko poruszający się ogona wskazywały na to że Dzika jest zła. Delikatnie mówiąc. – Czego? Klejnotów? Mięsa? Atencji? Za spokojnie ci w Ogniu? Ostrzegałam cię Grzmot, gdy byłeś jeszcze samotnikiem, mówiłam żebyś nie pokazywał się jej na oczy. A ty oczywiście w swojej rozwadze i mądrości, jak zwykle postanowiłeś zignorować ostrzeżenia, naszczać na nie i zrobić po swojemu. – nie wierzyła w to, że Gonitwa sama z siebie po prostu przydybała samca w lesie i od razu rzuciła się na niego z pazurami. Musiał ją sprowokować, a dobrze wiedziała że ten zadufany w poczuciu własnej szlachetności i nieomylności bufon był w stanie to zrobić, miała gdzieś umyślnie czy nie. – Więc powiem ci. To. Jeszcze. Raz. – wycedziła, wolnej słowo po słowie. – Nie zbliżaj się do Gonitwy. Nie myśl o niej, nie rozmawiaj z nią, nawet na nią nie patrz, traktują ją jak powietrze. To moje ostatnie ostrzeżenie i więcej nie będę go powtarzać. Gonitwa nie chce twojego zasmarkanego pojednania, nie chce mieć z tobą nic wspólnego, nawet gdyby oberżnęła ci teraz łeb to zostawiłaby go tutaj jak coś bezwartościowego, bo przestałeś dla niej istnieć w momencie, gdy twoja łapa ostatni raz dotknęła Szczerbatej Skały. Wbij to sobie do głowy raz na zawsze. Czy wyrażam się jasno? – zapytała ostro. Wygrał swoje prawo do życia, nie polowali na niego, nie ograniczali go w żaden sposób, zgodnie z umową pozwolili żyć mu w pokoju. Dlaczego nie mógł zrobić tego samego? Dlaczego jego wielkie, rozbuchane ego chciało jeszcze bardziej upokorzyć Gonitwę? Krew zagotowała się w niej na samą tę myśl. Wszystkim sprzedawał płaczliwą historię o tym jak to niedobra Ziemia go wygnała, jego, szlachetnego wojownika walczącego za życie przyjaciółki, sam pozostawał parszywym podżegaczem, podjudzaczem, któremu nie przeszkadzało wywołać całej wojny w obronie własnej skóry. Skapitulował dopiero gdy Ferida pokazała, że ma większe jaja od niego.

Licznik słów: 543
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ObrazekOstry WzrokWszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na wzroku mają dodatkową kość.SzczęściarzW przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji lub raz na pojedynek. Następne użycie (polowanie): 03.07PoszukiwaczRaz na tydzień w polowaniu/misji smok ma 1 dodatkowy sukces do testów na Percepcję (niepołączonych z żadną umiejętnością). Następne użycie (polowanie): 28.06Wybraniec BogówSmok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie). Następne użycie (polowanie): 16.06 NieulękłyDo smoka należy pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze.Obrazek
Karta kompana | za avatar pięknie dziękuję Kryształowemu Kolcowi ♥ | Drzewko genealogiczne | Następne użycie Błysku: 02.07
Ostatnie Ogniwo
Dawna postać
Ten, który przeżył
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1870
Rejestracja: 08 maja 2017, 21:43
Stado: Ziemi
Płeć: Samiec
Księżyce: 53
Rasa: Skrajny
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli

Post autor: Ostatnie Ogniwo »

A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;
Walka zakończyła się nie zbyt dużymi ranami. To dobrze, obserwowałem do końca odchodzącą sylwetkę Gonitwy, a potem wzrok przeniosłem na Dziką. Widać było, że była niezadowolona z całej tej sytuacji. Na pierwsze pytanie nie odpowiedziałem, na pewno nie oczekiwała na nie odpowiedzi.
~ Wiem, że mi zabraniałaś, wiem, że miałem się nie zbliżać. Rozumiem to i naprawdę chciałem wyjaśnić z nią kilka spraw i znowu wszystko stało się przeze mnie, dlatego wezwałem ciebie, nie chciałem, żeby ziemia miała kłopoty przez mój błąd ~ wyjaśniłem opuszczając łeb i słuchałem dalej co miała do powiedzenia. Kiedy skończyła przytaknąłem tylko łbem i spojrzałem na nią jeszcze raz.
Okolica wciąż wydawała się dość dziwna, kwiaty zakwitły jak zawsze, a ptaki wciąż śpiewały ale ta mieszanka zapachów była dość dzwina, powiedzieć jej o tym? Może też czuje i chciała to zatrzymać dla siebie?
~ To już się więcej nie powtórzy Zaranna, masz moje słowo ~ uśmiechnąłem się w stronę przywódczyni. ~ Zauważyłaś coś w tym lesie? Zanim Gonitwa się na mnie rzuciła dojrzałem coś dziwnego i do tego jeszcze ten zapach czujesz? Pachnie jak smoki Cienia i Wody, tutaj powinny być też ślady, które pewnie należały do jakiejś zwierzyny, może rzucisz na to okiem? Bardziej się na tym znasz.
Byłem bardzo ciekaw o co mogło z tym wszystkim chodzić, a poza tym była to bardzo dobra szansa na zmianę tematu. Może łowczyni powie mi coś więcej o tym tropie, będzie trzeba się dowiedzieć o co chodzi, bo to było dziwne, że cień i woda trzymali się razem.

Licznik słów: 252
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Obrazek ~ Szczęściarz ~ W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek. ~ Czempion ~ Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona. ~ Wybraniec Bogów ~ Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.

Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
Dzika Gwiazda
Dawna postać
Wieczna celebrytka
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1972
Rejestracja: 19 cze 2017, 11:31
Stado: Prorocy
Płeć: Samica
Księżyce: 109
Rasa: Górski
Opiekun: Gonitwa Myśli
Mistrz: Zmierzch Gwiazd
Partner: Khagar

Post autor: Dzika Gwiazda »

A: S: 1| W: 4| Z: 5| M: 1| P: 3| A: 2
U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,MP,Kż,M: 1| Śl,A: 2| Skr: 3
Atuty: Ostry Wzrok, Szczęściarz, Poszukiwacz, Wybraniec Bogów, Nieulękły
Dzika z furią obsztorcowała Grzmota, szykując się na długą pogadankę o tym jak to on był dobry, bo wyciągnął do Gonitwy łapę, a ona taka zła bo próbowała ją odgryźć. Ku jej zaskoczeniu jednak, czerwonofutry nie tylko nie zaprzeczał i nie próbował dyskutować, ale jeszcze obiecał że więcej się to nie powtórzy. Łowczyni zmrużyła lekko oczy, gdy spojrzała podejrzliwie na samca, jej postawa rozluźniła się jednak nie była już taka spięta. Chyba swoją postawą zbił ją odrobinę pantałyku.
Nie zostało jej już wiele księżyców życia. Daj jej odejść w pokoju. – powiedziała zaskakująco miękko i ze smutkiem. Życie odebrało Gonitwie wiele, chociaż ona dała swemu stadu wszystko co mogła.

Gdy Grzmot wspomniał o dziwnych tropach, Dzika podeszła bliżej by się im przyjrzeć. Ślady zwierzyny, prawdopodobnie jelenia, sarny lub jelenia, a razem z nimi pomieszane odciski łap. Opuściła niżej łeb, żeby powęszyć i wyczuła woń stada Cienia i Wody. Intrygujące. Cienie raczej nie chciały mieć nic wspólnego z Wodnikami, nie wykluczała jednak w to, że być może zawiązali między sobą dodatkowy sojusz lub po prostu para smoków postanowiła razem zapolować. Ale zaraz...
Na terenach wspólnych nie ma zwierzyny, podobnie jak w okół obozów. Kręci się tu za dużo smoków, zwierzyna o tym wie. – powiedziała, spoglądając na samca. – To może być podpucha Riromiego, lepiej mieć się na baczności. – wskazała łapą na jego rany. Nie wyglądały tragicznie, ale skoro zostały zadane łapą smoka Ziemi czuła się zobowiązana, żeby im zadość uczynić. – Mam kleryka czy chcesz z tym iść z tym dalej? – zapytała.

Jeśli Grzmot potwierdzi chęć dalszej wędrówki, smoczyca ruszy przodem, śledząc trop żółtymi ślepiami. Idąc powoli wzdłuż odcisków, będzie także rozglądać się za innymi śladami, które mogły powiedzieć jej coś więcej o tym co tu zaszło – połamana roślinność, plamy krwi czy ślady po szponach lub zianiu. Po za węszyła, raz nisko niemal przy samej ziemi, a raz podnosząc głowę wyżej starając się wyłapać więcej woni Wody lub Cienia, które mogły powiedzieć jej coś więcej o tym kto próbował tu polować. Znała sporo Cieni, być może był to ktoś znajomy.

Licznik słów: 345
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ObrazekOstry WzrokWszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na wzroku mają dodatkową kość.SzczęściarzW przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji lub raz na pojedynek. Następne użycie (polowanie): 03.07PoszukiwaczRaz na tydzień w polowaniu/misji smok ma 1 dodatkowy sukces do testów na Percepcję (niepołączonych z żadną umiejętnością). Następne użycie (polowanie): 28.06Wybraniec BogówSmok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie (w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie). Następne użycie (polowanie): 16.06 NieulękłyDo smoka należy pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze.Obrazek
Karta kompana | za avatar pięknie dziękuję Kryształowemu Kolcowi ♥ | Drzewko genealogiczne | Następne użycie Błysku: 02.07
Ostatnie Ogniwo
Dawna postać
Ten, który przeżył
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1870
Rejestracja: 08 maja 2017, 21:43
Stado: Ziemi
Płeć: Samiec
Księżyce: 53
Rasa: Skrajny
Opiekun: Opoka Ziemi
Mistrz: Gonitwa Myśli

Post autor: Ostatnie Ogniwo »

A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O: 2| A: 3
Atuty: Wytrwały; Szczęściarz; Czempion; Wybraniec Bogów;
Od teraz będę bardziej uważał na Gonitwę, nie będę jej już męczył jakimkolwiek sojuszem. Nie chciała, mówi się trudno.
~ Jasne dam jej spokój, wiele jej zawdzięczam, gdyby nie ona nie zostałbym wojownikiem, kiedyś brałem z niej przykład ~ rzekłem przypominając sobie stare czasy jak jeszcze będąc pisklęciem spotkałem mistrzynię w obozie.
Widać było, że trop od razu zaciekawił Zaranną, czekałem cierpliwie, aż obada sprawę i pomału przybliżyłem się do śladów w ziemi. Wiedziałem, że na terenach wspólnych i obozie nie ma zwierzyny, ktoś mnie kiedyś o tym uczył. Kiedy usłyszałem o Riromim rozejrzałem się po okolicy.
~ Myślisz, że chciało by mu się psocić się dwóm smokom na terenach wspólnych, nawet jeśli to na walkę moją i Gonitwy by zareagował, nie jest pewnie, aż tak głupi jak niektórzy sądzą ~ oznajmiłem smoczycy i spojrzałem na nią kiedy wspomniała o ranie.
~ Poradzę sobie, uleczy mnie ktoś z ognia teraz nie ma co marnować na to czasu. Nikt się nie dowie co tu zaszło, niech to zostanie między nami.
Kiedy Dzika ruszyła za tropem, ja podążyłem za nią, cały czas szedłem wyprostowany i rozglądałem się po okolicy w poszukiwaniu kolejnych śladów, bądź jakichkolwiek poszlak, które mogły należeć do tych stworzeń, jakieś plamy krwi, futro, łuski, spalone lub zamrożone drzewa, cokolwiek. Cały czas też węszyłem, żeby nie zgubić zapachu.

Licznik słów: 218
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Obrazek ~ Szczęściarz ~ W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces. Do użycia w pojedynczej akcji raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji/jednym z etapów leczenia lub raz na pojedynek. ~ Czempion ~ Raz na walkę smok ma 1 dodatkowy sukces do ataku fizycznego. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona. ~ Wybraniec Bogów ~ Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie.

Fabularne: Naszyjnik z rogową łuską Przeklętej
Mechaniczne: Kryształ Nieśmiertelnego
Głos Grzmota
Mistrz Gry.
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Posty: 1579
Rejestracja: 08 sty 2014, 17:14

Post autor: Mistrz Gry. »

Choć spotkanie Ogniwa i Dzikiej nie było spokojne, a wręcz skłębiło atmosferę wokół nich jak kłębią się burzowe chmury, tak wszystko nieco uspokoiło się po słowach Grzmota. Odpowiednie imię... Choć grzmoty przerażały, zapowiadały oczyszczenie powietrza z burzowej ciężkości i gęstości. Gdy skupiłaś się na szukaniu tropów, trudno było nie dojrzeć tych, które zostawiali za sobą Ognisty oraz Starsza. Pobieżne spojrzenie mówiło, że szli blisko siebie. Lecz zdecydowanie nie obok. Ślady Grzmota były zbyt blisko usytuowane śladów Wojowniczki. Opcje były dwie. Albo Grzmot szedł za dawną Mistrzynią, albo mizdrzyli się bokami. W pewnym momencie ślad Grzmota stał się głębszy – przyspieszył by zrównać się z samicą. Stało się to tuż przed śladami przebiegających w poprzek drogi polujących. Czy zwrócił na nie uwagę? Dzika miała już potwierdzenie, że tak. Czy wtedy zwrócił na nie uwagę? Wcześniej nie miał kiedy. Ostatni takt śladów był rozmazany. Została użyta siła, której Dzika była świadkiem.
Wiedziała jakie emocje targają starszą Ziemną. Były silne i miały głęboko zakorzenione podłoże. Według śladów Grzmot nie zbliżył się do starszego tropu zanim nie został zaatakowany. Sfera prywatności Gonitwy została przekroczona. Lecz w jakich okolicznościach?
Choć może to nie był czas nad rozmyślaniem o tym. Stało się, a Grzmot zasugerował, że dowiedział się już wszystkiego czego mógł od dawnej mentorki i niedoszłej zabójczyni. Czy powieli błąd? Cóż... wielu wydawało się, że go zna. I być może tak w istocie było. A jednak wciąż zadziwiał.
Ślady, za którymi ruszyłaś prowadziły w głąb lasu. To była pogoń, zdecydowanie. Może jakiś jeleń porażony ciepłem udał się do Dzikiej Puszczy by odnaleźć cień. Zaryzykował. Alenie mogłaś poznać zakończenia historii. Niebo przykryły gęste chmury, ptaki z wolna zaczęły cichnąć gdy tropiłaś dwie biegnące jednostki i jelenia. A chociaż miałaś nos przyziemi, nie mogłaś poznać ani osobnika Wody ani Cienia. Po kilku minutach oberwała się chmura. Woda spadła nagle, oczyszczając wasze łuski z upału, a las ze śladów.


Dziękuję za uwagę

Licznik słów: 314
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej