Posąg Uessasa

Średniej wielkości rozmiarów jaskinia, do której wchodziło się skręcając w krótki korytarz po lewej od wejścia do Świątyni. Znajdują się tutaj potomkowie Immanora.
Opoka Ognia
Łowca Słońca
Łowca Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 03 lip 2022, 10:20
Stado: Słońca
Płeć: samica
Księżyce: 43
Rasa: rajski & wężowy

Posąg Uessasa

Post autor: Opoka Ognia »

A: S: 2| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 4| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,MP,MA,MO,Kż,Ś,Ol: 1 |A: 2 |Skr: 3
Atuty: Ostry Węch, Pamięć Przodka, Pechowiec, Bystrooka

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

Tio był bardzo zagubiony. Może nie okazywał tego zewnętrznie, ale mierzył się ze swoimi wewnętrznymi rozterkami już dobre... chyba już ponad 25 księżyców. Nie mógł sobie z tym poradzić samemu, więc przyszedł po pomoc do najsilniejszych istot jakie znał. Do bóstw. Ale którego boga wybrać do pomocy? Który go zrozumie, a przede wszystkim: który miał dość mocy i wiedzy, by spełnić jego życzenie.
Po dłuższym błądzeniu po Świątyni wreszcie zatrzymał się w sali wypełnionej zapachem ziół. Ich bukiety zdobiły ołtarz nad którym stał posąg Uessasa. Podszedł po cichu do niego i przyjrzał się kamiennemu obliczu bóstwa. Słyszał o jego wiedzy i mocy.
– Czcigodny Uessasie... – zaczął niepewnie. Nigdy się nie modlił i nie wiedział jak to się robi. Nie ważne jednak jak to mówił, mówił prosto z serca. – Jestem Tio, pochodzę ze Stada Słońca i przychodzę do ciebie z dwiema prośbami. Pierwsza, dość błaha, dotyczy mojej rodziny i przyjaciół. Chciałbym cię prosić, o zdrowie dla nich, żeby byli sprawni i choroba nie dotykała ich ciał chociaż do końca mrozów.
Głupio wyszło. Ale może Uessas będzie miał ubaw słuchając tak głupiej prośby. Teraz przyszła kolej na drugą prośbę. Tio odetchnął i przysiadł.
– Nie będę ukrywał, że moja druga prośba jest radykalną zmianą i może wydawać się drastyczna, ale dobrze ją przemyślałem. Parędziesiąt księżyców temu, podczas ceremonii zrobiłem coś bardzo głupiego, wstydliwego, i to na oczach całego Stada. Przeze mnie moja matka opuściła stado i znikła porzucając mojego ojca, oraz całe moje rodzeństwo. Minęło wiele czasu, ale ja wciąż pamiętam jej spojrzenie. Od tamtej pory sporo już urosłem. Moje ciało dojrzało. Zakochałem się w mojej siostrze i czuję do niej... To co samiec czuje do samicy. Jest taka pociągająca i pewnego dnia o mały włos zrobiłbym coś czego już nie mógłbym cofnąć. Właśnie wtedy wpadł do naszej wspólnej groty nasz ojciec, Bezmiar Barw. Zobaczył mnie, gdy ja i Aie byliśmy bardzo blisko, bliżej niż brat i siostra. Żałuję, że wtedy wróciłem do groty. Wolałbym, żeby ojciec widział mnie inaczej. Widział to co czuję do Dio i Aie. Niestety nie umiem się pohamować i wyłączyć swojego ciała, które pragnie Aie... Dlatego przychodzę do ciebie z prośbą, Uessasie. Uczyń mnie samicą. Nie mając tego co mają samce będę mieć pewność, że nigdy w przypływie uczuć nie zrobię czegoś nierozważnego.
Zamilkł i położył łapę na ołtarzu. Bardzo pragnął, żeby Uessas wysłuchał jego modlitwy. Może wtedy wszystko się zmieni i Bezmiar Barw pozwoli mu sypiać z siostrą.

// Użycie losu z loterii: – zmiana płci – użyj do końca '23

Licznik słów: 417
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu


☀ Ostry węch: dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, zioła)
☀ Pechowiec: po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
☀ Pamięć przodka: Pamięć przodka: -2 ST do walki z drapieżnikami
☀ Bystrooka: trzy razy na miesiąc +1 sukces do Percepcji


Galeria: fullbody



Walki
[Wygrane ⁞ Przegrane ⁞ Remis]:
1 ⁞ 2 ⁞ 0
Uessas
Bóg
Bóg
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2021, 14:23

Posąg Uessasa

Post autor: Uessas »

Ostatnimi czasy smoki naprawdę nie przepadały za swoją oryginalną formą. Bóg mógł natomiast przeskoczyć wiele fizycznych ograniczeń, dlatego nic dziwnego, że smoki szukały ratunku właśnie w jego mocy, zamiast wewnątrz samych siebie.
Mgiełka słodkiego zapachu uniosła się znad piedestału, coraz intensywniejsza z każdym uderzeniem serca. Tio wiedział, że Uessas przybył aby go wysłuchać, lecz nim z przestrzeni zmaterializowały się słowa, trwał jeszcze długo w podejrzanej ciszy.
Mogę spełnić twą prośbę Tio, lecz chciałbym byś przedtem odpowiedział na jedno pytanie. Czy męczy cię bardziej to kim jesteś, czy to co mógłbyś uczynić? Jeśli obawiasz się obecności piskląt, istnieje inna metoda aby odegnać twoje zmartwienia – Jeszcze nie sugerował jaka, ale być może Słonecznemu nasunęłaby się konkretna myśl. Nie oznaczało to, że Uessas zamierzał pozostawać głuchy na jego potrzeby, istotna była jedynie skala, w jakiej gotów był tego żałować. Na pozostałe kwestie nie odpowiedział, ale jednoczesnie nie umykał nigdzie, więc pewne rzeczy zostały zostawione na później.

Opoka Ognia

Licznik słów: 157
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Opoka Ognia
Łowca Słońca
Łowca Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 388
Rejestracja: 03 lip 2022, 10:20
Stado: Słońca
Płeć: samica
Księżyce: 43
Rasa: rajski & wężowy

Posąg Uessasa

Post autor: Opoka Ognia »

A: S: 2| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 4| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,MP,MA,MO,Kż,Ś,Ol: 1 |A: 2 |Skr: 3
Atuty: Ostry Węch, Pamięć Przodka, Pechowiec, Bystrooka
Tio nie miał wątpliwości, że Uessas rzeczywiście tu był. I wysłuchał jego modlitwy. Ale spodziewał się wyśmiania, zamiast pytania, co dało mu nadzieję na spełnienie jego życzenia. Nad odpowiedzią nie musiał się długo zastanawiać. Rozumiał, dlaczego bóg zasugerował mu inne rozwiązanie, ale... Do niego nie potrzebowałby boskiej przysługi, a wystarczyłby zwykły uzdrowiciel, albo "wypadek". Tak, czy owak, każde z tych rozwiązań nie zmieniłoby jednego, co go drażniło od wielu, wielu księżyców.
– Zdecydowanie to pierwsze. – Odparł z niewiarygodną pewnością w głosie. – Chcę być kimś innym fizycznie. Chcę... Być jak moje siostry. Zmienić płeć i być wolnym od podejrzliwych spojrzeń ojca. – Miał nadzieję, że to [mention=Ueassas]Uessasowi wystarczy. – Wiem o co proszę i jestem świadom, że to radykalny krok, ale dobrze to przemyślałem. – Rozejrzał się próbując wypatrzeć w słodkiej mgiełce kształt boga miłości.

Licznik słów: 136
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu


☀ Ostry węch: dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, zioła)
☀ Pechowiec: po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
☀ Pamięć przodka: Pamięć przodka: -2 ST do walki z drapieżnikami
☀ Bystrooka: trzy razy na miesiąc +1 sukces do Percepcji


Galeria: fullbody



Walki
[Wygrane ⁞ Przegrane ⁞ Remis]:
1 ⁞ 2 ⁞ 0
Uessas
Bóg
Bóg
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2021, 14:23

Posąg Uessasa

Post autor: Uessas »

Słoneczny usłyszał współczujące westchnienie. Ciężko powiedzieć co dokładnie chodziło Uessasowi po głowie, lecz odezwał się podobnie łagodnym tonem.
Och drogi Tio... Zmiana ciała, nie koniecznie uczyni zmianę w tym umyśle. Nie wszystkim zdołasz dogodzić, czasami nawet samemu sobie, więc musisz nauczyć się obcować ze światem takim, jakim jest i z niego czerpać szczęście. Niemniej... – wykonał krótką pauzę, w której słodka woń złagodniała odrobinę, lecz zamiast niej, smoka otoczyło przyjazne, rozluźniające ciepło. Jego ciało niemalże samoistnie zaczęło przechodzić w stan spoczynku, łapy stały się ciężkie, podobnie jak powieki oraz powolny oddech. Co ciekawe, myśli pozostały jednak krystalicznie przejrzyste, jakby właśnie oddzielono jego umysł od formy fizycznej.
Ofiaruję ci sen, który będzie twoją ostatnią szansą na decyzję. Pamiętaj, że nie odmienię cię z powrotem. – ostrzegł go łagodnie, a wtedy ciało Tio pogrążyło się we śnie. Jeszcze przez jakiś czas mógł rozważyć czego pragnie, a jeśli był tego pewien, obudził się później, już przemieniony. Nie byłaby to ogromna różnica, lecz oby wystarczyła.

U swych przednich łap dostrzec mógł niewielki kwiat wiśni, emanujący łagodnym zapaszkiem, niczym forma przypomnienia, od kogo otrzymał swój dar.

Opoka Ognia
– zmiana płci (użyj do końca '23)

Licznik słów: 192
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Narrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Posty: 1012
Rejestracja: 01 cze 2020, 15:00

Posąg Uessasa

Post autor: Narrator »

Pewnego dnia, jak gdyby nigdy nic, przy posągu Uessasa coś uległo zmianie. Jego lewa kończyna łagodnie oparła się na małych rozmiarów lusterku o bogato, choć ze smakiem wyrzeźbionej ramce. Mimo iż nie wydawało się w żaden sposób przytwierdzone do kamiennej powierzchni, gdyby spróbować je przemieścić, byłoby równie stabilne co sam posąg. Nie emanowało żadną specjalną energią, ale dało się weń przynajmniej przejrzeć.

Licznik słów: 62
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Spóźniony Debiut
Wojownik Ziemi
Wojownik Ziemi
Awatar użytkownika
Posty: 4030
Rejestracja: 26 wrz 2022, 22:00
Stado: Ziemi
Płeć: Samiec
Księżyce: 54
Rasa: Pustynny & wężowy
Opiekun: Ikka*
Mistrz: Pewien krasnolud*
Partner: Wybory Serca* (i nikt inny...)

Posąg Uessasa

Post autor: Spóźniony Debiut »

A: S: 5| W: 4| Z: 3| M: 3| P: 3| A: 1
U: B,Pł,W,MA,MO,MP,Kż,Śl,Prs: 1| L,Skr: 2| O,A: 3
Atuty: Ostry słuch, Chytry przeciwnik, Tancerz, Utalentowany, Pojemne płuca
Niemal za każdym razem, gdy miał opuścić tereny Ziemi, musiał przyjść tutaj. Dopiero za którymś razem, zdecydował się wejść do środka i zapoznać z miejscem kultu wszystkich trzech stad. Nie spieszył się, bardziej zainteresowany kunsztem rzeźbiarza, niż tym co lub kogo mogły przedstawiać posągi. Sam nie dorobi do nich legend, a najczęściej właśnie to było podstawą każdej wiary. Ktoś coś wymyślił, coś na tyle przekonującego, by powoli zebrać grono istot wierzących w prawdziwość tego, pokładających w to nadzieję i troski, licząc na cudy oraz działania nadnaturalnej siły.
Nie słyszał jednak, by wywyższane istoty wyszły poza opowiadania, chroniąc wiernych przed jakąś tragedią.

Po krótkiej wędrówce, zatrzymał się przed wężowym smokiem. Jego złote ślepia wpatrzone pozostawały w jakiś punk, a długie ciało wyglądało tak, jak by starał się eksponować co najlepsze miał w sobie. Co ciekawe, na powierzchni kamienia nie było śladu po użyciu narzędzia. Żadnej rysy, mającej oznaczać zły docisk, czy głębszego niż chciał twórca wgłębienia, nierównej powierzchni.
Wręcz przeciwnie, wystarczyło przejechać po przedniej łapie, by wyczuć gładką strukturę, wielu drobnych łusek. Zupełnie, jak by miał przed sobą zamienionego w kamień smoka. Godne podziwu.
Zastanowił się chwilę, siadając naprzeciwko posągu.
~ Witaj Strażniku. Smoki nazywają Cię Prorokiem, a więc znasz najdokładniej podania o waszych bóstwach. Chciałbym je poznać, znajdziesz dla mnie czas? ~ spokojny ton, propozycja również nie wyznaczała konkretnego czasu, by drzewny nie poczuł się w jakiś sposób poganiany. Wskazał również miejsce w jakim się znajduje.

Strażnik Gwiazd

Licznik słów: 238
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
błysk: 11.06 ● wygląd ● theme___._
.
Obrazek

» tancerz ::
stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną

» ostry słuch ::
dodatkowa kość do testu percepcji na słuch (zwierzyna, drapieżnik)

» chytry przeciwnik ::
raz na pojedynek/polowanie i wyprawę/2 razy na polowanie łowcy +2 ST do akcji przeciwnika

» pojemne płuca ::
raz na pojedynek/polowanie -2 ST do ataku, ale +1 ST w następnej turze
Kubcik • samiec chochlika  Elar • ż. ognia (struś)
S: 1| W: 1| Z: 1| M: 2| P: 3| A: 2  S: 1| W: 1| Z: 2| M: 3| P: 2| A: 1
B,Skr,Śl,MA,MO: 1  B,Skr,Śl,MA,MO: 1
       
Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4213
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Posąg Uessasa

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
O bogowie, tylko nie realizacja podstawowego obowiązku proroka...
Z pewnym opóźnieniem, lecz zjawił się na miejscu. Ostatnimi czasy wiele spraw siedziało mu na głowie i nie chciał zakażać przez to nastroju, czy w ogóle chęci do życia innych smoków. Siłą przyzwyczajenia wziął się jednak w garść i zawlókł bolące z napięcia cielsko prosto do świątyni.
Lusterko przy posągu Uessasa było czymś nowym, więc w pierwszej chwili poświęcił mu więcej uwagi niż śmiertelnikowi, który go wezwał. Patrzył na niego oczywiście, nawet skinął mu łbem, ale myślami był gdzie indziej.
Ciekawe.
Jestem – odezwał się odchrząknąwszy, gdy już wrócił na ziemię. Pozę miał jak zwykle dostojną, spiętą trochę, ale jakoś pasowało mu to do wyglądu. Nie sprawiał w każdym razie wrażenia osoby, która miała ochotę przerzucić się przez gałąź i zostać na niej do końca życia. To dopiero było osiągnięcie, żeby w ten sposób udawać.
Z pewnością istnieje jakaś kolejność, którą chciałbyś mi narzucić – zauważył zachrypłym, jednostajnym tonem, choć nazwanie go znudzonym byłoby nieadekwatne. Odkąd zabrał głos, w jego spojrzeniu dało się dostrzec dobrze czytelną czujność.


Spóźniony Debiut

Licznik słów: 179
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Spóźniony Debiut
Wojownik Ziemi
Wojownik Ziemi
Awatar użytkownika
Posty: 4030
Rejestracja: 26 wrz 2022, 22:00
Stado: Ziemi
Płeć: Samiec
Księżyce: 54
Rasa: Pustynny & wężowy
Opiekun: Ikka*
Mistrz: Pewien krasnolud*
Partner: Wybory Serca* (i nikt inny...)

Posąg Uessasa

Post autor: Spóźniony Debiut »

A: S: 5| W: 4| Z: 3| M: 3| P: 3| A: 1
U: B,Pł,W,MA,MO,MP,Kż,Śl,Prs: 1| L,Skr: 2| O,A: 3
Atuty: Ostry słuch, Chytry przeciwnik, Tancerz, Utalentowany, Pojemne płuca
Gest łbem odwzajemnił. Ba, dodał do niego nawet drobny uśmiech, bo dlaczego by nie. Widząc zainteresowanie samca lusterkiem, dał mu tyle czasu, ile potrzebował na ewentualne przemyślania.
Mam nadzieję, że nie wyrwałem Cię z obowiązków. – jeszcze przez moment samemu przypatrywał się posągowi, by w końcu na nowo powrócić spojrzeniem na rozmówcę.

Na jego kolejne słowa, zaprzeczył delikatnym ruchem łba.
Daje Ci pełną dowolność, chociaż wolał bym od początku. – powoli owinął ogon naokoło łap.
Chyba każda taka historia, zaczyna się od wielkiego stworzenia świata, czy istot które dana wiara czci. Prawda? – jeśli nie miał pomysłu, od czego mógł zacząć, chyba właśnie podsunął mu delikatną sugestie.

Strażnik Gwiazd

Licznik słów: 109
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
błysk: 11.06 ● wygląd ● theme___._
.
Obrazek

» tancerz ::
stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną

» ostry słuch ::
dodatkowa kość do testu percepcji na słuch (zwierzyna, drapieżnik)

» chytry przeciwnik ::
raz na pojedynek/polowanie i wyprawę/2 razy na polowanie łowcy +2 ST do akcji przeciwnika

» pojemne płuca ::
raz na pojedynek/polowanie -2 ST do ataku, ale +1 ST w następnej turze
Kubcik • samiec chochlika  Elar • ż. ognia (struś)
S: 1| W: 1| Z: 1| M: 2| P: 3| A: 2  S: 1| W: 1| Z: 2| M: 3| P: 2| A: 1
B,Skr,Śl,MA,MO: 1  B,Skr,Śl,MA,MO: 1
       
Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4213
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Posąg Uessasa

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
Ah tak. Historia do przytoczenia.
Od początku hm? – przekrzywił łeb w refleksji, jakby rozważał na ile rzeczywiście miał ochotę na opowieść.
Doświadczanie bogów dzieli się na historię, niewiadomą oraz teraźniejszość. To pierwsze mogę ci pokazać, szponem kierując twój wzrok na odpowiedni zapis, a dopiero dwa inne zjawiska opowiedzieć – prawił szorstkim z brzmienia, lecz spokojnym w intonacji głosem. Nie był zły za samą chęć smoka by zapoznać się z bogami, ale niewątpliwie musiał wyszlifować metodę interakcji, która nie czyniła go zaledwie przedmiotem do przytaczania na głos tego, co samemu dało się odczytać. Zapewne dlatego Kaltarel nie chciał niczego mu zdradzić, gdy dawno temu dopiero się poznali.
Czy chcesz bym zaprowadził cię w pobliże kronik, gdzie kontynuujemy rozmowę? Jestem zdania, że powinieneś najpierw zdefiniować czego się spodziewasz. Czy chcesz zostać przekonany do ich potęgi, czy pragniesz zrozumieć naturę ich postaci, czy jedynie zrozumieć prostą doktrynę Wolnych – O ile męczyła go rzeczywistość pełna bezbrzeżnej mocy i sił, które dominowały nad śmiertelnikami, lubił teoretyzować i łączyć rozrzucone kropki. Nie wszystko byłoby jednak zadowalające dla osoby chcącej zdobyć informacje jeden do jednego.

Spóźniony Debiut

Licznik słów: 185
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Pielgrzym Światła
Wojownik Ziemi
Siderus Fioletowooki
Wojownik Ziemi
Awatar użytkownika
Posty: 349
Rejestracja: 25 cze 2023, 14:43
Stado: Ziemi
Płeć: Samiec
Księżyce: 65
Rasa: Górski

Posąg Uessasa

Post autor: Pielgrzym Światła »

A: S: 5| W: 3| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 4
U: W,B,Pł,MP,MA,MO,Skr,Śl,Kż: 1 |L,Prs,O: 2 |A: 3
Atuty: Boski ulubieniec, Adrenalina, Czempion, Magiczny śpiew, Uzdolniony
Pochylił łeb przed posągiem Uessasa i spojrzał na swoje odbicie, w trzymanym przez boga lusterku. Wpatrując się w siebie, zaśpiewał dziękczynną pieśń.

Dziękujemy Ci chwalebny Uessasie
Dziękujemy za miłość, którą nam dajesz
Ty wiążesz ze sobą spragnione serca
Tobie dziękują przyszłe pokolenia smoków


Odrywając wzrok od lusterka, udał się w stronę kolejnego posągu, śpiewając refren swej pieśni.

Dziękujemy Wam chwalebni Bogowie
Wam ofiarujemy nasze dziękczynienie
Wielbimy Was za Wasze hojne dary
Dary Wasze są wielkie wobec smoków


// zt

Licznik słów: 79
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
> wygląd < > theme <
Boski Ulubieniec: darmowe błogosławieństwo na zwiad (Styczeń 2024)
Adrenalina: dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Czempion: raz na walkę +1 sukces do ataku fizycznego
Magiczny Śpiew: raz na pojedynek/polowanie i wyprawę/2 razy na polowanie łowcy, odejmuje 2 sukcesy przeciwnika

Częściej niż wszyscy inni masz kontakty ze światem pozaziemskim. Siły wyższe upodobały sobie Ciebie jeszcze przed narodzinami i czasem przymykają oczy na niektóre zasady, a spotkania z duszkami stały się elementem codzienności. Dodatkowo zawsze widzisz dusze martwych smoków, nawet jeśli one nie życzą sobie być widziane.

Bogowie w swojej łaskawości obdarzyli Cię nadzwyczaj pięknym głosem o cudownej mocy. Podczas walki lub misji przeciwnik, słysząc Twój śpiew, znieruchomieje na krótką chwilę zahipnotyzowany.
Kuszenie Diabła
Czarodziej Mgieł
Frar Pokrętna
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 3639
Rejestracja: 07 sie 2018, 19:45
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 213
Rasa: Górska
Partner: Ilun Cichy*

Posąg Uessasa

Post autor: Kuszenie Diabła »

A: S: 3| W: 4| Z: 3| M: 5| P: 2| A: 3
U: L,Pł,O,MP,W,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| B,A,MO: 2| MA: 3
Atuty: Pechowiec; Chytry przeciwnik; Mistyk; Magiczny śpiew; Furia Niebios
Przez próg świątyni przeszła postawna smoczyca o opalizujących łuskach, a wraz z nią powietrze wokół przecięły wibracje otaczającej ją maddary. Pokryty bliznami pysk, z którego ciężko było odczytać wiek smoczycy, zamarł w wyrazie kamiennego spokoju. Zatrzymała się na moment, jakby potrzebowała chwili namysłu. Obsydianowe szpony stuknęły cicho o posadzkę, gdy ruszyła dalej, w kierunku posągu Uessasa. Skłoniła przed nim delikatnie łeb i z wyświechtanej torby wysupłała blade jajo. Przypominało z wyglądu bardziej kamień szlachetny, lekko opalizujące, poprzetykane złotymi i szafirowymi nitkami. Było również porównywalnie martwe. Położyła je na ziemi przed sobą, co zaowocowało głuchym stuknięciem niosącym się pod sam sufit świątyni.
– Uessasie… Co by się stało, gdybym zjadła twoją iskrę? – Biały pysk rozpogodził się niespodziewanie.

Licznik słów: 117
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Quite an experience to live in fear, isn't it? That's what it is to be a slave.

Obrazek



Atuty:
Pechowa – Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji.
Chytra przeciwniczka – W czasie pojedynku/raz na dwa tygodnie w polowaniu/misji Frar może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +2 do ST.
Mistyczka – Raz na walkę Frar ma 1 dodatkowy sukces do ataku magicznego.
Magiczny Śpiew – Jeśli Frar zanuci podczas swojej akcji jej przeciwnikowi odejmuje się jeden sukces. Do użycia raz na walkę/misję.
Furia Niebios – Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika

Ostatnie użycie Błysku Przyszłości: xx.xx

Kompan: Urbies
S:3 W:1 Z:1 M:1 P:2 A:1
Skr,Śl,B:1|A,O:2

color=#952c2c
Uessas
Bóg
Bóg
Posty: 63
Rejestracja: 16 lip 2021, 14:23

Posąg Uessasa

Post autor: Uessas »

Podtrzymywane w łapie Uessasa lusterko niespodziewanie odbiło wędrujące w zagadkowej trajektorii światło i zaświeciło nim prosto w ślepia Kuszenia. Nie było to żadne bolesne oślepienie, choć niewątpliwie pomogłoby smoczycy zwrócić uwagę na niewielki zdobiony obiekt, podobnie jak na fakt iż Uessas prawdopodobnie zmaterializował się gdzieś, aby jej odpowiedzieć.
Frar jak zwykle nie od razu przechodziła do rzeczy, ale na szczęście Uessasowi nigdzie nie było spieszno. Zwłaszcza w obliczu kontaktu ze smokiem, któremu coś zawdzięczał.
Najpierw w powietrzu wyczuła łagodne nuty słodyczy, które następnie wymieszały się z zapachem świeżej herbaty. Idealna na dialog, lekka atmosfera.
Odzywa się w tobie tęsknota za niewykorzystanym potencjałem młodości? – ciepły głos rozbrzmiał w przestrzeni, wyraźnie żartobliwym tonem. Bóg zaśmiał się krótko, choć nie tyle z własnego żartu, co rozczulenia starą smoczycą.
~ Nie ryzykowałaś, więc chociaż twoją nagrodą zostały bezpieczeństwo i moja wdzięczność, nieuczciwym byłoby teraz odkrywać treść ścieżki, którą nie podążyłaś – wyjaśnił swobodnie. Zapewne połknięcie iskry nie byłoby bogu na łapę, ale wciąż mogłoby się okazać interesujące.
Powierzchnia ułożonego przed piedestałem jajka również w pewnym momencie zapachniała świeżym, kojącym zmysły naparem. Uessas nie dodał jednak nic więcej, jak gdyby chciał aby to ona przejęła inicjatywę.

Kuszenie Diabła

Licznik słów: 195
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Znamię Bestii
Wojownik Słońca
pierzasta parufka
Wojownik Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 921
Rejestracja: 02 lip 2022, 20:07
Stado: Słońca
Płeć: samiczka
Księżyce: 55
Rasa: skrajny (rajski wąż)
Opiekun: Bezmiar Barw, Wstęga Lawy
Partner: Trefna Topola

Posąg Uessasa

Post autor: Znamię Bestii »

A: S: 5| W: 3| Z: 4| M: 2| P: 3| A: 3
U: W,B,Prs,Śl,Kż,MP,MA,MO: 1| Pł,Skr: 2| A,O: 3
Atuty: Boski Ulubieniec; Chytry przeciwnik; Tancerz; Utalentowany; Nieulękły
Przyszła tutaj niepewnie, idąc obok Topoli. Szczególnie po tym marszu docierało do niej, jak szybko się starzały. Yulo zaraz się wyprowadzi, w końcu dorósł już i nawet miał własną Cermonię na Wojownika. Jaworek też niby adeptem dopiero został, ale nie zajmie mu długo opuszczenie Kotła. Zostaną same. A może nie same?
Na pewno tego chcesz? – spytała po raz piętnasty chyba, szeptem kiedy stanęły przed posągiem boga.
Wyciągnęła łapę i delikatnym ruchem odsunęła niego paski grzywy opadające na szyję, wężycy. Było w tym drobym geście i towarzyszącym mu pełnemu troski spojrzeniu, więcej czułości i miłości, niż dzisiejsze młode smoki potrafiły okazać sobie baraszkując po krzakach. Bestia kochała Topolę, mocno i z całego serca i każde pragnienie jej partnerki było też jej pragnieniem. Jeśli wspólne pisklęta były tym, czego chciała, Znamię nigdy by nie powiedziała nie. W końcu czyż nie mieli już trójki wspólnych dzieci?

// pierwsze jajo z nagrody "możliwość posiadania 3 piskląt z chętnym partnerem tej samej płci – użyj do końca '23" – w KP Trefna Topola

Licznik słów: 170
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu

Aie na obu łapach nosi złote bransoletki, ze smokami oraz dwunogiem i hydrą. Szyję zdobi złoty łańcuszek, a na nim medalion z ludzkim rycerzem w zbroi i złotą monetę z dziurką. Na końcu warkocza czasem nosi spinkę w kształcie kwiatu.

| Fullbody |
| Teczka Postaci |

⛧ Chytry przeciwnik: raz na pojedynek/polowanie +2 ST do akcji przeciwnika.
⛧ Tancerz: stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną
⛧ Boski ulubieniec: darmowe błogosławieństwo na zwiad (14/12/2023)
⛧ Nieulękły: smok ma pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze


Yum – żywiołak powietrza (biały tygrys)
A: S: 1| W: 2| Z: 2| M: 3| P: 2| A: 1
U: B,L,Kż,MA,MO: 1| Śl,Skr: 2
Trefna Topola
Uzdrowiciel Słońca
Uzdrowiciel Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 773
Rejestracja: 20 kwie 2023, 18:22
Stado: Słońca
Płeć: Samica
Księżyce: 76
Rasa: Wężowy x Morski
Mistrz: Flądra
Partner: Znamię Bestii

Posąg Uessasa

Post autor: Trefna Topola »

A: S: 1| W: 3| Z: 5| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,Pł,A,O,Skr,Śl,Kż,Prs,MO,W: 1| MP,MA: 2| Lcz: 3
Atuty: Pechowiec, Szczęściarz, Niezawodny, Uzdolniony, Wybraniec bogów
  • A Topola po raz pierwszy od dłuższego czasu poczuła się spokojna i chyba pierwszy raz na serio była pewna swojej decyzji. To nie tak że chciała sobie zastąpić dwójkę, która rozpoczęła dorosłe życie a Jaworkowi chciała na siłę wcisnąć jakieś rodzeństwo.. Bardziej czuła że.. Chciałaby mieć coś co w istocie byłoby zwieńczeniem miłości jej oraz Aie. Kochała Yulo, Eshela i Jawora ale w jej sercu pozostało jeszcze drugie tyle miłości.
    – Mhm. Być może Bóg Miłości będzie tak miły by uraczyć nas.. Darem. Darem nowego życia – uśmiechnęła się, chichocząc jak głupia młódka gdy odgarnęła jej delikatnie grzywę, bo choć były kawał czasu ze sobą to.. Jakoś dalej każdy dotyk był czymś nowym dla Topoli. Delikatnie przysunęła swój pysk i musnęła prawy policzek Bestii a potem pokłoniła się przed piedestałem.
    – Wielki Uessasie.. Ja i moja ukochana być może jesteśmy trochę samolubne ale od dłuższego czasu zastanawiałyśmy się nad poszerzeniem naszej rodziny. Czy byłbyś tak łaskaw pobłogosławić naszej miłości i zesłać nam.. Smocze jajo? – nie wiedziała jak inaczej poprosić, dodatkowo ułożyła na piedestale mały wianuszek z bzu, jako drobny prezent dla boga. Pytanie tylko czy... Należało im się takie błogosławieństwo?

    // Jak wyżej XD

    Uessas

Licznik słów: 196
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
~ Pechowiec ~
"Idzie przymknąć ślepie na Twoje braki"
Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.


~ Szczęściarz ~
"Bo głupi to ma zawsze szczęście!"
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie [ostatnie użycie: 5.11.2023]


~ Niezawodny ~
"Zacznij w myślach liczyć owce, zapomnisz o złamanej łapie"
brak kary ST za bycie rannym lub chorym w czasie leczeń, odporność na rehaby

~ Wybraniec Bogów ~
"Odyn? Jaki Odyn? To tylko Twoje umiejętności"
raz na pojedynek/polowanie i wyprawę//2 razy na polowanie łowcy/tydzień w leczeniu + 1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
Światła Północy
Uzdrowiciel Ziemi
Uzdrowiciel Ziemi
Awatar użytkownika
Posty: 2041
Rejestracja: 27 wrz 2022, 17:12
Stado: Ziemi
Płeć: Samiec
Księżyce: 65
Rasa: Drzewny x Północny
Opiekun: Córa Róż i Pasterz Ziemi
Mistrz: Pasterz Ziemi
Partner: Obca Idea

Posąg Uessasa

Post autor: Światła Północy »

A: S: 1| W: 3| Z: 4| M: 5| P: 3| A: 3
U: B,Pł,W,Prs,O,A,Kż,Śl,Skr, MA,MO: 1| L,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Boski ulubieniec, Szczęściarz, Zielarz, Wybraniec bogów, Otoczony
* * *

Po długiej podróży, byli już w świątyni. Słońce zdążyło wznieść się po niebie. Nie było ciepło, ale... w gruncie rzeczy cieszyło go to. W końcu szło do zimy! Nie mógł doczekać się widoku białych gór i lasów, zasp śniegu i szczypiącego mrozu.

Gdy przystanął przed posągiem, wziął głęboki wdech, przez nos, który po chwili wcisnął za prawe ucho czarodzieja, w jasną grzywę.
Wolałbym robić to u Sennah, ale chyba nie posiada podobnej... Mocy. – Westchnął. Odsunął po chwili głowę, cicho przy tym mrucząc.

Uessasie. My... em... chcielibyśmy założyć rodzinę. Mieć potomstwo, dzielące naszą krew. Słyszałem, że jesteś zdolny pomóc.

Słychać było, że czuł dyskomfort, mówiąc takie rzeczy na głos, do pomnika. Aż cały się spiął. Spojrzał na partnera, szukając w nim jakiegoś spokoju i oparcia.

Obca Idea
Kontunuacja z: viewtopic.php?p=595852#p595852

Licznik słów: 135
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu

Boski Ulubieniec ::
Darmowe błogosławieństwo. Ostatnie użycie: wrzesień.
Szczęściarz ::
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. Ostatnie użycie: 10-04.
Zielarz ::
+2 szt do zbiorów ziół smoka i kompanów.
Wybraniec Bogów ::
Raz na tydzień leczenia/wyprawę +1 sukces. Jeśli użyte do MA, kara +2 ST.
Otoczony ::
Możliwość walki z dodatkowym przeciwnikiem za cenę +1 ST.

– – – – – – – –
Błysk przyszłości :: Ostatnie użycie: nn.nn.
Kryształ zielarza :: +1 szt do zbiorów ziół smoka i kompanów.
– – – – – – – –
Jormungand
Żywiołak Ziemi (wąż)
      Haefnir
Niedźwiedź Polarny
S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1  S: 2| W: 1| Z: 1| M:1| P: 2| A: 1
A, O, Skr, Śl: 1    B, Pł, Skr, Śl, A, O: 1
Obca Idea
Zastępca Słońca
Su
Zastępca Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 756
Rejestracja: 07 lip 2022, 10:34
Stado: Słońca
Płeć: Samiec
Księżyce: 87
Rasa: wężowo-rajski
Opiekun: Wstęga i Bezmiar
Mistrz: Su
Partner: poranna kawa i Światła Północy

Posąg Uessasa

Post autor: Obca Idea »

A: S: 2| W: 5| Z: 3| M: 5| P: 3| A: 1
U: B,W,Prs,A,O,MP,Śl,Kż: 1| Skr,MO,Pł: 2| MA: 3
Atuty: Boski ulubieniec; Nieparzystołuski; Przybrany rodzic; Twardy jak diament; Uzdolniony; Przezorny
Mimo tego, że przeszli spory kawał terenów nie czuł się zmęczony, wprost przeciwnie, czuł się całkiem rześko. Nie lubił wizyt w świątyni, zaglądał do niej rzadko i nie kojarzyła mu się ona z bezpiecznym miejscem. Tym razem miał jednak dobry powód, żeby się pojawić. Kroczył obok Szrona, rozmawiali cicho, aż dotarli do posągu Uessasa. Su nigdy nie czuł się z nim specjalnie związany, nie dywagował także dlaczego akurat on został obrany patronem stada Słońca. Teraz jednak musiał mu zawierzyć i podobnie jak jego partner, nie czuł się z tym komfortowo. Opcje mieli jednak mocno ograniczone – musieli zdać się na boską moc.

Poruszył uchem, łaskocząc brązowofutrego po nosie.
Nigdy nie byłem tu wcześniej. Wierzę jednak, że skoro moja babcia obrała by gbura za patrona Słońca. – powiedział w próbie racjonalizowania sobie tego, że zaraz zamierzają prosić boski byt o coś tak prozaicznego, jak pisklęta. Jego racjonalna część czuła się z tym okropnie głupio. Owinął końcówkę swojego długiego ogona wokół ogona Szrona, słuchając jego prośby.
Chcemy pozostawić po sobie coś więcej niż naszą wiedzę, Uessasie. – dopowiedział cicho, czując się w środku przyjemne ciepło, jakby leżał pod mięciutką skórą. Czy to było właśnie szczęście? Dlaczego akurat w takim momencie?

//użycie obu nagród z mojej kp – możliwość posiadania 3 piskląt z chętnym partnerem tej samej płci – użyj do końca '23 – czyli w sumie wychodzi 6 jaj

Światła Północy

Licznik słów: 231
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Boski ulubieniec: darmowe błogosławieństwo na zwiad (12.12)

Nieparzystołuski: : -1 ST do Mocy i Wytrzymałości w czasie nieparzystych miesięcy

Twardy jak diament: stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość

Przezorny: +2 ST do kontrataków przeciwników.

Przybrany rodzic: pisklę które dziedziczyło jeden atrybut lub pochodzące spoza wolnych stad, może odziedziczyć po nim atrybut jeśli nauczy je 3 podstawowych zdolności (B/L/Pł/W/M).

To nie kompan, to kalectwo
Kaveh (samiec harpii)
S:1|W:1|Z:1|M:1|P:1|A:2
B:1,L:1,A:1,O:1,Skr:1,Śl:1
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej