Źródło rzeki

Kiedyś nazywane Kryształowym, teraz jest Zimne. Wprawdzie smoki mogą się tu spotkać, by porozmawiać, nawiązać nieco cieplejsze stosunki z osobnikami z innych stad, ale nie jest już tak jak kiedyś.
Moderator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Posty: 17095
Rejestracja: 08 sty 2014, 17:11

Post autor: Moderator »

Nieopodal Zimnego Jeziora płynie niewielka rzeczka, jako jedna z licznych wód zasilająca jezioro. W najszerszym miejscu ma dwa ogony szerokości, a skryta jest pomiędzy drzewami. Wiosną rzeka wylewa, co na resztę roku sprawia brzegi szerokie i porośnięte jedynie wytrzymałą trawą. Jedno z zakoli za sprawą dużych głazów jest niemal pozbawiona nurtu, w dodatku dość płytka by uczyć się tu pływać. Rzeczka spływa do Gorącej Zatoczki, zasilając lokalne jezioro.

Licznik słów: 68
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Zabójczy Umysł
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 959
Rejestracja: 11 sty 2014, 17:13
Płeć: Samica
Księżyce: 0
Rasa: Skrajny

Post autor: Zabójczy Umysł »

A: S: 1| W: 3| Z: 1| I: 5| P: 1| A: 1
U: Kż: 1| M: 2| B,S,L,P,A,O,W,Skr,Śl: 3| MP,MO: 4| MA: 5
Atuty: Inteligentny; Niezdarny wojownik; Mistyk; Wybraniec bogów; Znawca terenów
Po raz pierwszy, no dobra, nie aż tak po raz pierwszy, bo jednak łaziłam już po cudzych grotach, o czym jednak ten-kto-powinien-o-tym-wiedzieć, jednak nie wiedział – a to także można było zaliczyć jako piewszy raz – znalazłam się nie tak gdzie powinnam. Poza legowiskiem swojej opiekunki, Porannej Łuski. Ale tymr azem było nieco inaczej. Wyszłam poza granicę swojego Stada, ale na szczęście nie było to wyjście niekontrolowane, bo o świecie wiedziałam tyle, co nic. Widziałam inne smoki, widziałem jakieś dziwne potwory, jakby smoki, ale jednak nie smoki, dowiedziałam się kilku rzeczy, dlaczego ktoś ma futra a ktoś łuski, kto to Przywódca, ale na tym ma wiedza, niestety, się skończyła. O zgrozo! A nikt nie chciał mnie czegoś konkretnego nauczyć, wszyscy mnie jakoś ignorowali, ale ja im jeszcze odpłacę. Popamiętają mnie, i to szybciej niż myślą. Wróćmy jednak do tematu. Wyruszywszy z Zwezyru Ziemi, szłam tak jak mnie poinstruowaną, ani na chwilę nie zbaczając z wskazanej ścieżki, Nie mogłam się zgubić, a już na pewno tego nie miałam w planach, bo by wtedy moja nauka nieco się opóźniła. A tego, oczywiście, nie chciałam. I tak już czuła się dziwnie opóźniona. Dotarłszy na miejsce, zbliżyłam się do źródełka, przez chwilę przyglądając się sobie – oceniałam swój stan – po czym usiadłam bokiem do owego akwenu, nie chcąc być zaskoczonym. Już raz zostałam zaskoczona, i nie zamierzałam tego powtórzyć – bo jak wiadomo, smok uczy się na własnych błędach. Czekając na swoją nauczycielkę, tak mi polecono, przyjdź do Źródła Rzeki, i szukaj smoczycy o mianie Wyklęta Cisza, zaczęłam bębnić pazurami o podloże (wcześnie odgarnęłam sobie nieco śniegu z miejsca gdzie miałam usiąść, wykorzystując i swoje łapy i ogon), marszcząc kilka mięśni na nozdrzach. Długo jeszcze mam czekać? Również i me spojrzenie wyrażało taką myśl.
***
Odczekałam chwilę, ale keidy nie dostałam żadnej odpowiedzi, odbiegłam. Nie będe tu przecież wiecznie, czyż nie?

Licznik słów: 308
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Arradir
Dawna postać
niezła gnida
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 640
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:49
Płeć: Samiec
Księżyce: 1
Rasa: Skrajny
Opiekun: Spojrzenie Mroku

Post autor: Arradir »

A: S: 1 | W: 1 | Z: 2 | I: 1 | P: 2 | A: 3
Przybyła tutaj wraz ze swoim synem. Nie miała ochoty siedzieć wciąż w ciemnej grocie, a zresztą Antrasmer musi trochę pozwiedzać. Poznać krainę.
– Dobrze. Zsadziła pisklę ze swojego grzbietu. Okolica była przepiękna. Wszystko skryte w śniegu, bialutkie. A rzeka zamarznięta. Tylko pod cienką warstwą lodu było widać jak woda dalej płynęła, nieprzerwanie.
– To nauczysz się dziś skakać. Poproszę o taką samą pozycję jak mama.
Odparła smoczyca i zaraz rozstawiła łapy i lekko je ugięła. Jednak nie za bardzo, by było to naturalne. Ogon usztywniła, tuż nad ziemią, by był on przedłużeniem ciała. A łeb miała normalnie ułożony. No i skrzydła przyciśnięte do ciała.

Licznik słów: 104
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Spojrzenie Mroku
Dawna postać
I nie tylko...
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 996
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:58
Płeć: Samiec
Księżyce: 60
Rasa: Skrajny
Opiekun: Rozkwit/Zaklinacz
Partner: W sumie...

Post autor: Spojrzenie Mroku »

A: S: 1| W: 1| Z: 5| I: 2| P: 2| A: 1
U: L,P,S,W,MP,MA,MO,M: 1| B,O: 2| Skr,Śl,Kż: 3| A: 4
Atuty: Ostre zmysły – węch; Pamięć przodka; Lekkostopy; Wybraniec Bogow
Na nic nie czekając przystąpił od razu do nauki. Było zimno, lecz na szczęście nie padał śnieg ani nie wiał wiatr, co w ostatnich czasach zdarzało się dość rzadko. Generalnie, jak na porę roku były idealne warunki. Antrasmer obserwował matkę uważnie analizując jej sylwetkę. Po chwili uznał że jest w końcu gotowy i sam taką przyjął. Najpierw podniósł lekko ogon nad ziemię i usztywnił go, potem ugiął łapy w kolanach, nie jednak na tyle by szurać brzuchem po ziemi, jednocześnie lekko je rozstawiając. Następbie przycisnął swe pierzaste skrzydła do łuskowatego cielska. Na koniec pochylił nieco łeb. Wszystko wyglądało chyba ta samo jak w nauce biegu.
Zapewne ta pozycja jest uniwersalna do wszystkich umiejętności fizycznych ~pomyślał Ant

Licznik słów: 116
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Jam jest Antrasmer Nieuchwytny!


Posiadane:
– 4/4 mięsa
– Rubin, diament
złoty żeton


Atuty:
~Ostre zmysły – węch
Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (węch/wzrok/słuch) mają dodatkową kość.

~Pamięć przodka
Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -1 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi.

~ Lekkostopy
Smok ma -1 do ST przy testach na podkradanie się do zwierzyny łownej

~ Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie

Drzewo genealogiczne założycieli Cienia

Ant by Szydzia
Arradir
Dawna postać
niezła gnida
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 640
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:49
Płeć: Samiec
Księżyce: 1
Rasa: Skrajny
Opiekun: Spojrzenie Mroku

Post autor: Arradir »

A: S: 1 | W: 1 | Z: 2 | I: 1 | P: 2 | A: 3
Smoczyca pokiwała łbem z uśmiechem.
– Teraz uginasz bardziej łapy, spinasz mięśnie i odbijasz się od podłoża. O tak...
Smoczyca przykucnęła na zadnich łapach. Miała je ugięte mocno, prawie przysiadła na śniegu. Ogon lekko uniesiony, spięty. Przednie miała ugięte do kąta prostego. Skrzydła przyciśnięcie do ciała. Nagle wybiła się z łap, prostując je. Podskoczyła na niewielką odległość, a gdy opadała zamortyzowała się uginając miękko łapy. Niezbyt luźno, ale na sztywnych też nie lądowała.
– Spróbuj kilka razy jak ja.

Licznik słów: 79
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Spojrzenie Mroku
Dawna postać
I nie tylko...
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 996
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:58
Płeć: Samiec
Księżyce: 60
Rasa: Skrajny
Opiekun: Rozkwit/Zaklinacz
Partner: W sumie...

Post autor: Spojrzenie Mroku »

A: S: 1| W: 1| Z: 5| I: 2| P: 2| A: 1
U: L,P,S,W,MP,MA,MO,M: 1| B,O: 2| Skr,Śl,Kż: 3| A: 4
Atuty: Ostre zmysły – węch; Pamięć przodka; Lekkostopy; Wybraniec Bogow
Pozostając we wcześniej przyjętej pozycji wyjściowej samiec, po wnikliwej analizie poleceń swojego nauczyciela oraz tego jak zastosuje je w praktyce, zaczął go naśladować. Najpierw tak jak Rozkwit ugiął tylne łapy niemalże tak bardzo że usiadł na śniegu. Przednie łapy miał pod kątem prostym, a ogon uniesiony oraz przyciśnięte do ciała skrzydła. Następnie jednym, szybkim ruchem wyprostował swoje łapy, wybijając się z nich, Gdy, po krótkim locie miał wylądować, ugiął nieco swoje łapy by zamortyzować lądowanie

Licznik słów: 75
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Jam jest Antrasmer Nieuchwytny!


Posiadane:
– 4/4 mięsa
– Rubin, diament
złoty żeton


Atuty:
~Ostre zmysły – węch
Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (węch/wzrok/słuch) mają dodatkową kość.

~Pamięć przodka
Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -1 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi.

~ Lekkostopy
Smok ma -1 do ST przy testach na podkradanie się do zwierzyny łownej

~ Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie

Drzewo genealogiczne założycieli Cienia

Ant by Szydzia
Arradir
Dawna postać
niezła gnida
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 640
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:49
Płeć: Samiec
Księżyce: 1
Rasa: Skrajny
Opiekun: Spojrzenie Mroku

Post autor: Arradir »

A: S: 1 | W: 1 | Z: 2 | I: 1 | P: 2 | A: 3
Smoczyca pochwaliła syna krótkim rykiem aprobaty. Zaraz potem machnęła łbem, a jej jasna grzywa zafalowała. Był to znak, że powinien dalej na nią patrzeć i powtarzać to co ona robiła. Teraz odchyliła się na łapach lekko do tyłu. Znów bardziej na zadnich. Ogon wygięła do góry. Odbiła się na nich i skoczyła do przodu. Był to długi skok. Tym razem jednak lądowanie był zupełnie inne. Talaith dotknęła podłoża wpierw swoimi przednimi łapami, uginając je mocno. Jednak mięśnie pozostawały napięte, by nie poleciała na łeb. Tylne tylko trochę się ugięły przy opadnięciu zadu.
Do tego podczas skoku komentarz matki.
– Niech twoje mięśnie pozostają spięte. Może to być teraz dla ciebie ciężki, ale z czasem się wzmocnisz i nie będzie to żadnym problemem.

Licznik słów: 122
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Spojrzenie Mroku
Dawna postać
I nie tylko...
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 996
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:58
Płeć: Samiec
Księżyce: 60
Rasa: Skrajny
Opiekun: Rozkwit/Zaklinacz
Partner: W sumie...

Post autor: Spojrzenie Mroku »

A: S: 1| W: 1| Z: 5| I: 2| P: 2| A: 1
U: L,P,S,W,MP,MA,MO,M: 1| B,O: 2| Skr,Śl,Kż: 3| A: 4
Atuty: Ostre zmysły – węch; Pamięć przodka; Lekkostopy; Wybraniec Bogow
Cóż. Ant nie zauważył większych różnic pomiędzy wykonaniem skoku w ten sposób, a w inny. Przynajmniej nie na pierwszy rzut oka choć widać było że wybicie i sposób lądowania różnił się w obu przypadkach od siebie. Młody smok przyjął jeszcze raz pokazaną mu wcześniej pozycję i zaczął naśladować matkę. Najpierw znów przysiadł na tylnych łapach i wybił się z nich. tym razem jednak przy lądowaniu najpierw dotknął ziemi przednimi łapami uginając je, jednak nie dopuszczając do wywrotki. Gdy tylne łapy dotknęły ziemi ugiął je, choć nieznacznie. Cały ten czas widać było rysujące się pod łuskami twarde mięśnie

Licznik słów: 97
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Jam jest Antrasmer Nieuchwytny!


Posiadane:
– 4/4 mięsa
– Rubin, diament
złoty żeton


Atuty:
~Ostre zmysły – węch
Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (węch/wzrok/słuch) mają dodatkową kość.

~Pamięć przodka
Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -1 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi.

~ Lekkostopy
Smok ma -1 do ST przy testach na podkradanie się do zwierzyny łownej

~ Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie

Drzewo genealogiczne założycieli Cienia

Ant by Szydzia
Arradir
Dawna postać
niezła gnida
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 640
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:49
Płeć: Samiec
Księżyce: 1
Rasa: Skrajny
Opiekun: Spojrzenie Mroku

Post autor: Arradir »

A: S: 1 | W: 1 | Z: 2 | I: 1 | P: 2 | A: 3
Cień nie byłby Cieniem, gdyby nie prawdziwy sprawdzian umiejętności młodych. W tym stadzie nie było patyczkowania się. Nawet matrona stada wymagała od swoich podopiecznych czegoś więcej. Dlatego Talaith uśmiechnęła się tajemniczo do swego syna i przycupnęła na brzegu rzeczki, która wypływała ze skały nieopodal. Dla niej był to zaledwie mały skok. Ale dla pisklaka...
Smoczyca na tej samej zasadzie przycupnęła i spięła mięśnie. Wyskoczyła do przodu, sięgając przednimi łapami jak najdalej. Wylądowała z gracją na drugim brzegu i odwróciła się do pisklaka.
– Za mną proszę. I ostrzegam. Woda jest lodowata.
Powiedziała łagodnie, ale z pewną dozą stanowczości.

Licznik słów: 98
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Spojrzenie Mroku
Dawna postać
I nie tylko...
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 996
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:58
Płeć: Samiec
Księżyce: 60
Rasa: Skrajny
Opiekun: Rozkwit/Zaklinacz
Partner: W sumie...

Post autor: Spojrzenie Mroku »

A: S: 1| W: 1| Z: 5| I: 2| P: 2| A: 1
U: L,P,S,W,MP,MA,MO,M: 1| B,O: 2| Skr,Śl,Kż: 3| A: 4
Atuty: Ostre zmysły – węch; Pamięć przodka; Lekkostopy; Wybraniec Bogow
Widząc że ćwiczenie wykonał poprawnie bardzo się ucieszył. Jego entuzjazm trwał jednak krótko, gdyż matka podeszła do rzeki i kazała mu ją przeskoczyć. Ant najpierw chciał protestować i powiedzieć że ostatnia rzeczą jaką chciałby robić w życiu jest pływanie w kilkustopniowym mrozie, po którym zamarzłyby mu pewnie pióra i miałby potem problem. Zaraz jednak się ogarnął i odetchnął głęboko. Podszedł do rzeki i spojrzał się niepewnie na pokrywającą ją lód. Nie wyglądał na solidny, więc jeśli na niego spadnie, będzie czekała go kąpiel. zaczął od przyjęcia prawidłowej pozycji: najpierw ugiął lekko wszystkie łapy,ogon uniósł nad ziemię, łeb opuścił tak by tworzył jedną linie z kręgosłupem, skrzydła przycisnął do boków i spiął wszystkie mięśnie gotując się do skoku. Odetchnął głęboko raz jeszcze i zebrał się w sobie by skoczyć. W zasadniczej cześć skoku, czyli przy wybiciu zadbał najpierw o to by mocno ugiąć tylne łapy, tak by niemalże usiąść na białym śniegu. Potem nieznacznie ugiął przednie łapy Następnie nagle wybił się ze wszystkich kończyn jednym, szybkim ruchem. W powietrzu swą pozycję kontrolował za pomocą ogona, tak by nie stracić równowagi. Gdy przyszło lądować najpierw kontakt z podłożem doznały przednie łapy, które mocno się uginając amortyzowały lądowanie. Antrasmer nie ugiął ich jednak na tyle by się przewrócić na pysk. Następnie pozwolił opaść na ziemię tylnym łapom, nieznacznie je uginając

Licznik słów: 217
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Jam jest Antrasmer Nieuchwytny!


Posiadane:
– 4/4 mięsa
– Rubin, diament
złoty żeton


Atuty:
~Ostre zmysły – węch
Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (węch/wzrok/słuch) mają dodatkową kość.

~Pamięć przodka
Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -1 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi.

~ Lekkostopy
Smok ma -1 do ST przy testach na podkradanie się do zwierzyny łownej

~ Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie

Drzewo genealogiczne założycieli Cienia

Ant by Szydzia
Arradir
Dawna postać
niezła gnida
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 640
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:49
Płeć: Samiec
Księżyce: 1
Rasa: Skrajny
Opiekun: Spojrzenie Mroku

Post autor: Arradir »

A: S: 1 | W: 1 | Z: 2 | I: 1 | P: 2 | A: 3
Smoczyca obnażyła kły i zadarła łeb. Ryknęła donośnie. Po raz drugi przy pisklaku. Ciekawe, czy tym razem wystraszy się jak kurak.
Potem spojrzała na niego z uśmiechem.
– Czas polatać, co? Chcesz?
Zapytała go, sama z entuzjazmem. Czuła się przez to młodziej. Sama miała okazję poskakać i polatać, może nawet popływać. W końcu całkiem niedawno szlifowała swoje umiejętności. Poza barierą nie było na to czasu i co potrafili tak żyli.

/ raport Skok I

Licznik słów: 74
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Spojrzenie Mroku
Dawna postać
I nie tylko...
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 996
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:58
Płeć: Samiec
Księżyce: 60
Rasa: Skrajny
Opiekun: Rozkwit/Zaklinacz
Partner: W sumie...

Post autor: Spojrzenie Mroku »

A: S: 1| W: 1| Z: 5| I: 2| P: 2| A: 1
U: L,P,S,W,MP,MA,MO,M: 1| B,O: 2| Skr,Śl,Kż: 3| A: 4
Atuty: Ostre zmysły – węch; Pamięć przodka; Lekkostopy; Wybraniec Bogow
Ant faktycznie się przestraszył gdy Rozkwit ponownie zaryczała. Nie bał się jednak samego tyku tylko o mamę. Zachowywała się dość dziwnie. Nie rozumiał po co tak ryczała co chwilę
-Mamo... Czemu tak się zachowujesz -spytał się po chwili, gdy samica skończyła ryczeć. Potem usłyszał propozycję na nauki na którą zareagował ze sporą dozą entuzjazmu
Latać? No jasne! -wykrzyknął uradowany

Licznik słów: 59
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Jam jest Antrasmer Nieuchwytny!


Posiadane:
– 4/4 mięsa
– Rubin, diament
złoty żeton


Atuty:
~Ostre zmysły – węch
Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (węch/wzrok/słuch) mają dodatkową kość.

~Pamięć przodka
Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -1 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi.

~ Lekkostopy
Smok ma -1 do ST przy testach na podkradanie się do zwierzyny łownej

~ Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie

Drzewo genealogiczne założycieli Cienia

Ant by Szydzia
Arradir
Dawna postać
niezła gnida
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 640
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:49
Płeć: Samiec
Księżyce: 1
Rasa: Skrajny
Opiekun: Spojrzenie Mroku

Post autor: Arradir »

A: S: 1 | W: 1 | Z: 2 | I: 1 | P: 2 | A: 3
Talaith spojrzała rozbawiona na syna.
– A widzisz, bo smoki to drapieżcy, bestie, agresywne osobniki. Czasem, by stłumić w sobie te cechy to wykrzykuję je. Ryczę głoś, aż się uspokoję. Lubię swoją łagodną stronę. I tak ma pozostać. Pokażę agresję dopiero jak zostanę do tego zmuszona. Jak moim bliskim będzie działa się krzywda.
Zawinęła ogon i połaskotała końcówką Antrasmera po nosie. A potem rozłożyła swoje okazałe skrzydła.
– Zasady z ciałem takie same jak w biegu i skoku. Ale tylko przy wzbijaniu się i lądowaniu. W locie możesz mieć wszystko jak ci wygodniej. Zacznij machać lekko skrzydłami, by poczuć ich siłę. Gdy unosisz do góry lekko składasz, a w dół zagarniasz powietrze całą powierzchnią skrzydła. Dokładnie tak.
Zaczęła zagarniać powietrze pod siebie wzbijając śnieg dookoła. Lekko składała skrzydła, gdy brała je do góry. Ruch był płynny. Było w nim brak chaosu czy gwałtowności.

Licznik słów: 143
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Spojrzenie Mroku
Dawna postać
I nie tylko...
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 996
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:58
Płeć: Samiec
Księżyce: 60
Rasa: Skrajny
Opiekun: Rozkwit/Zaklinacz
Partner: W sumie...

Post autor: Spojrzenie Mroku »

A: S: 1| W: 1| Z: 5| I: 2| P: 2| A: 1
U: L,P,S,W,MP,MA,MO,M: 1| B,O: 2| Skr,Śl,Kż: 3| A: 4
Atuty: Ostre zmysły – węch; Pamięć przodka; Lekkostopy; Wybraniec Bogow
Na wyjaśnienie matki skinął nieznacznie łbem po krótkiej chwili. Wydawało mu się że radość i inne silne emocje można uspokoić w bardziej spokojny sposób, lecz cóż. Każdy smok jest inny. Pisklak zamierzał teraz skupić się tylko na nauce. Wysłuchał uważnie słów matki i rozłożył swoje skrzydła na pełną ich wielkość. Były całkiem spore, a pióra szumiały przy każdym ruchu. Potem ugiął łapy, uniósł ogon i pochylił łeb przyjmując pozycję. Tak przygotowany pomachał nieco skrzydłami. Nieco za słabo, bo choć czuł opór nie dawało to żadnego efektu. W związku z tym pomachał mocniej. Mało się to nie skończyło wywrotką, gdyż ruch skrzydeł tak go poruszył że aż stanął na tylnych łapach i tylko ogon uratował go przed wywrotką na plecy. Antrasmer z powrotem opadł na cztery łapy i uśmiechnął się przepraszająco do mamy

Licznik słów: 132
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Jam jest Antrasmer Nieuchwytny!


Posiadane:
– 4/4 mięsa
– Rubin, diament
złoty żeton


Atuty:
~Ostre zmysły – węch
Wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (węch/wzrok/słuch) mają dodatkową kość.

~Pamięć przodka
Smok zna słabe punkty drapieżników, przez co ma -1 do ST do Ataków/Obron podczas walki z nimi.

~ Lekkostopy
Smok ma -1 do ST przy testach na podkradanie się do zwierzyny łownej

~ Wybraniec Bogów
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie

Drzewo genealogiczne założycieli Cienia

Ant by Szydzia
Arradir
Dawna postać
niezła gnida
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 640
Rejestracja: 10 sty 2014, 22:49
Płeć: Samiec
Księżyce: 1
Rasa: Skrajny
Opiekun: Spojrzenie Mroku

Post autor: Arradir »

A: S: 1 | W: 1 | Z: 2 | I: 1 | P: 2 | A: 3
Talaith jednak nie wyglądała na zaskoczoną, czy wystraszoną. Była bardziej skupiona. I nie krytykowała Antrasmera za jego błędy.
– Musisz to poczuć. Ruch twoich skrzydeł, powietrze, które zagarnia. Gdy będziesz gotowy odepchnij się łapami od ziemi, jakbyś skakał. Mocniej wtedy zamachnij skrzydłami, ale nie chaotycznie. Wszystko ma być zrobione płynnie, ale dynamicznie.
Tłumaczyła dalej i pokazywała. Odbiła się od ziemi energicznie i zamachnęła kilkakrotnie skrzydłami. W ten sposób uniosła się nad ziemię nieco dłużej niż przy zwykłym skoku. Opadła i ponowiła ćwiczenie. Ogon jej był luźno. Łapy pracowały, ale to skrzydła były najważniejsze. Jej ruchy były dynamiczne. Ale panował ład w każdym.

Licznik słów: 102
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej