Wypalona plaża

Kiedyś nazywane Kryształowym, teraz jest Zimne. Wprawdzie smoki mogą się tu spotkać, by porozmawiać, nawiązać nieco cieplejsze stosunki z osobnikami z innych stad, ale nie jest już tak jak kiedyś.
Zew Nieba
Czarodziej Słońca
Czarodziej Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 89
Rejestracja: 22 lis 2023, 22:20
Stado: Słońca
Płeć: samiec
Księżyce: 35
Rasa: pierwotny x górski

Wypalona plaża

Post autor: Zew Nieba »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 1| A: 1
U: B,L,Pł,A,O,W,MP,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| MO,MA: 2
Atuty: Wierny druh, Trudny cel, Zaklinacz

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

Widział, że pokaz działa, więc teraz przysiadł i zaczął eksponować swoją umięśnioną klatę. Samiec przywiązywał dużą wagę do ćwiczeń fizycznych, gdyż zdawał sobie sprawę, że zdarzają się sytuacje, w których magia może nie zadziałać. Wtedy trzeba mieć dość siły, żeby obić komuś gębę w bardziej bezpośredni sposób. Plus, no, mięśnie podobają się samicom, niektórym.
Zespół miast i wsi, a to ciekawe.
– Solen to jedno, wielkie miasto, jest teatr, uniwersytet i takie tam. W mieście występują różne dwunogi i smoki, żyjąc we względnej zgodzie. A jak nie, no to ja wkraczałem i rozwiązywałem problemy go taidhleoireachta lub też daniem w sníomh. – rzekł samiec, uśmiechając się delikatnie. Przypomniało mu się, jak udało mu się rozsadzić spór o kamień szlachetny, jak chciało go mieć kilka osób! Zaliczyłby zadanie z perswazji u jakiegoś piastuna na wolnych! Ale no, jak dawno temu obrażał go jakiś marynarz, to chyba złamał mu kark czy coś.
– Co możesz mi powiedzieć o Sautarze? – zagadnął. Ciekawiło go to.. królestwo? Obiła mu się ta nazwa o uszy. Poza tym, wiedza rozwija, przecież nie może uchodzić na prostaka, nieprawdaż?

Gwiezdna Egzekucja

Licznik słów: 183
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Wierny druh Trudny cel +1 ST do ataków fizycznych przeciwnika, drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej Zaklinacz stałe -1 ST do rzutów na obronę magiczną
Attie – Wilczarz Irlandzki
A: S:1|W:1|Z:1|M:1|P:2|A:1
U: B,A,O,Skr,Śl:1

refka Theme
Gwiezdna Egzekucja
Starszy Ziemi
Ofelia
Starszy Ziemi
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 16 sty 2023, 20:34
Stado: Ziemi
Płeć: samica
Księżyce: 90
Rasa: olbrzymi (górski x północny)
Mistrz: Syn Przygody

Wypalona plaża

Post autor: Gwiezdna Egzekucja »

A: S: 5| W: 5| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 1
U: L,Pł,W,Śl,Skr,Kż,MP: 1| B,A: 2 | O: 3
Atuty: Pechowiec, Trudny cel, Tancerz, Pierwotny odruch, Uzdolniony
Nie rozumiała obcych słów... ale raczej czuła jakby były jasne.
– Też mamy uniwersytet. Nigdy nie byłam w środku. Moim przeznaczeniem zawsze było zakończenie akademii wojskowej, więc nie było to miejsce dla mnie. – Odparła sięgając do swoich wspomnień. Budynek był całkiem imponujący – właściwie obiektywnie piękny i stał tuż przy bibliotece. Mimo tego nigdy nie było jej po drodze, by do niego zajrzeć. W teatrze też nie była, ale to już w ogóle nie było miejsce dla takich jak ona.
Gdy usłyszała pytanie samca, pogładziła się łapą po brodzie i mruknęła z zastanowieniem.
– Ah. Nie ufam sobie wystarczająco, by opisać Sautar poprawnie. Nie jestem przecież poetą, a tylko oni potrafią pokazać duszę słowami. Kulturowo wydaje się być podobny do twojego Ode Solen.
– Musiała pomyśleć sekundę by zebrać myśli i w końcu, uśmiechnęła się lekko.
– Stolica jest piękna, położona na brzegu morza, a jednak zawsze bezpieczna od jego fal. Niewysokie budynki z białego kamienia stale błyszczą w świetle słońca, a jeszcze lepiej w chłodnym odbiciu księżyca. Z resztą właśnie wyciszenie w nocnym świetle prowadzonym przez gwiazdy pozwala najlepiej odczuć łaskę naszej bogini opiekunki. – Jej głos zawarł wystarczająco szczerej, delikatnej emocji by zmiękczyć swoje naturalnie twarde brzmienie.
– W całym kraju bywa ciepło, ale nigdy tak by ugotować się w swojej skórze natomiast zima uderza jak taran w bramę. Dużą część naszego górzystego terenu zajmują gęste lasy i złociste pola... hm...
– Przerwała jakby zaczęła gubić wątek. Zastygła na moment po czym pokiwała łbem na boki z cichym prychnięciem.
– Jak już mówiłam nie jestem w tym najlepsza. – Jej dusza tylko tyle potrafiła z siebie wypluć zanim słowa wydawały się tracić pełnię swojej mocy.
– W każdym razie cenimy sobie silne wojsko, wielkie umysły i szczerą, ciężką pracę. – Podsumowała z dumą.

//Ważki Kolec

Licznik słów: 298
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Pechowiec: po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
Trudny cel: +1 ST do ataków fizycznych przeciwnika, drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej
Tancerz: stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną
Pierwotny odruch: raz na walkę -2 ST do obrony
Obrazek ✦ Theme --– ✦ Głos --– ✦ Wygląd #96C4D0
Zew Nieba
Czarodziej Słońca
Czarodziej Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 89
Rejestracja: 22 lis 2023, 22:20
Stado: Słońca
Płeć: samiec
Księżyce: 35
Rasa: pierwotny x górski

Wypalona plaża

Post autor: Zew Nieba »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 1| A: 1
U: B,L,Pł,A,O,W,MP,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| MO,MA: 2
Atuty: Wierny druh, Trudny cel, Zaklinacz
– Ah, kamienne mury, skąpane w migoczącym świetle gwiazd, i to jeszcze w górach. Patrzenie na pogrążony w półmroku krajobraz, piękne lasy, u podnórza wysokich skał i dumnie stojących łańcuchów górskich, wspaniałych w swej surowości, strzegącej delikatności zielonych kniei. – wykoncypował Flemeth. Nauczył się dobierać piękne słowa przy opisach, gdy pomagał ojcu w handlu. Żeby zarobić, czasem trzeba być się poruszyć duszą klienta. Tutaj chciał nieco zaimponować ładnej samicy. Wydała się starsza od naszego olbrzyma, co trafiało w jego gust, jeżeli chodzi o płeć przeciwną.
– Jeżeli chodzi o rzemiosło wojenne, to Ode Solen jest pilnowane przez dobrze wyszkolona straż. Byłem strażnikiem czas dość krótki, ale nauczono mnie silnej woli, i konieczności podejmowania ciężkich decyzji. Zabijałem kiedy było trzeba, lecz na równi starałem się używać dyplomacji. Ode Solen jest podobne do Sautaru, mamy mocni zarówno w piśmie i poezji, jak i we włóczni i strzałach. – rzekł, bawiąc się swoimi dwoma pierścieniami. Za zasługi.. wszystkie zostały przyćmione jego grzechem.
– Bogini? Hm, nauczyłem się jednego. Bogowie służą wyłącznie swoim pobudką, nie ma co na nich liczyć, trzeba brać swe sprawy w swoje łapy, wykuć swą ścieżkę samemu, i nią podążać. Nigdy nie powinno oddawać swej wolności. – powiedział, spinając lekko ciało, na pysku nadal był łagodny uśmiech. Ogon poruszył się raz, uszkadzając nieco krzaki w pobliżu dwumetrowego kolosa.
Przybycie na wolne tylko potwierdziło jego przekonanie, co do bóstw. Wojna, problemy stadne, prymitywizm i mieszkanie w jaskiniach, modlitwy do bogów o pomoc. Zacofanie. Miał zamiar nieco zaangażować się w sprawy słońca, i pomóc im osiągnąć większą światłość.
– Tęsknisz czasem za domem? – zapytał. Zagadnienie poruszone, gdyż chciał uzyskać pokrzepienie, że nie jest sam. Wyciągając wnioski z wypowiedzi pięknej Egzekucji, można stwierdzić, że istotnie tęsknota jej dotyka.

Gwiezdna Egzekucja

Licznik słów: 288
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Wierny druh Trudny cel +1 ST do ataków fizycznych przeciwnika, drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej Zaklinacz stałe -1 ST do rzutów na obronę magiczną
Attie – Wilczarz Irlandzki
A: S:1|W:1|Z:1|M:1|P:2|A:1
U: B,A,O,Skr,Śl:1

refka Theme
Gwiezdna Egzekucja
Starszy Ziemi
Ofelia
Starszy Ziemi
Awatar użytkownika
Posty: 295
Rejestracja: 16 sty 2023, 20:34
Stado: Ziemi
Płeć: samica
Księżyce: 90
Rasa: olbrzymi (górski x północny)
Mistrz: Syn Przygody

Wypalona plaża

Post autor: Gwiezdna Egzekucja »

A: S: 5| W: 5| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 1
U: L,Pł,W,Śl,Skr,Kż,MP: 1| B,A: 2 | O: 3
Atuty: Pechowiec, Trudny cel, Tancerz, Pierwotny odruch, Uzdolniony
Samiec skutecznie udowadniał, że nie jest prostakiem. Warto było podjąć próbę poznania go. Uśmiechała się z lekkim uśmieszkiem na jego pokaz, a potem spojrzała nieco pogodniejszym wzrokiem, gdy potwierdził, że ich ojczyzny miały dużo wspólnych cech. Niby niewiele, ale nie musiał podkreślać, że są podobne. Niby wypowiadał fakt a z drugiej strony, wyglądało to jak metaforyczne podanie łapy.
Wprawił ją w wystarczająco dobry humor, by bez ściągania uśmiechu z pyska jedynie podniosła brew w odpowiedzi na jego opinię o bogach.
– Rozumiem. – Kiwnęła łbem.
– Wolność jest dla niektórych najwyższą wartością. – Nie dla niej oczywiście. Bycie narzędziem dla godnego Pana było znacznie bardziej satysfakcjonujące – dawało poczucie misji... Przynależenia do czegoś większego.
Czym innym było bycie żołnierzem/ rycerzem lub strażnikiem? Czyżby nie bycie sługą króla.
A już o tym mówiąc...
– Tak, tęsknię. – Potwierdziła. Tym razem jakby posmutniała, ale złapała się na tym w miarę szybko. To nie był moment na takie markotności. Włożyła grzebień do torby, by potem zacząć ją zakładać.
– Jednak mógłbyś mi pomóc oddalić tą tęsknotę podarowując mi elegancki pojedynek. Były strażnik z byłym strażnikiem. Chciałabym zobaczyć jak wytrenowali cię w Ode Solen. – Odparła, przechylając łeb na bok w lekko zadziorny sposób.

Zew Nieba

Licznik słów: 202
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Pechowiec: po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
Trudny cel: +1 ST do ataków fizycznych przeciwnika, drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej
Tancerz: stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną
Pierwotny odruch: raz na walkę -2 ST do obrony
Obrazek ✦ Theme --– ✦ Głos --– ✦ Wygląd #96C4D0
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej