Gorąca zatoczka

Kiedyś nazywane Kryształowym, teraz jest Zimne. Wprawdzie smoki mogą się tu spotkać, by porozmawiać, nawiązać nieco cieplejsze stosunki z osobnikami z innych stad, ale nie jest już tak jak kiedyś.
Powiernik Pieśni
Wojownik Słońca
Śledzą mnie kruki
Wojownik Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 05 maja 2023, 16:08
Stado: Słońca
Płeć: samiec
Księżyce: 50
Rasa: Skrajny: Rajsko-Północny
Opiekun: Znamię Bestii*

Gorąca zatoczka

Post autor: Powiernik Pieśni »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 3
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,O: 3
Atuty: Boski ulubieniec, Trudny cel, Tancerz, Utalentowany

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

Yulo wolał puścić warkocz i natychmiast pomóc podtapiającemu się, który akurat wtedy był na wyciągnięcie łapy od niego. Szamoczące się pisklę mogło poczuć pod sobą łapę wojownika, który zaniepokojonym wzrokiem obserwował zamieszanie, a kiedy młody się uspokoił, wtedy odsunął łapę, a potem całym ciałem się odsunął i powrócił do robienia warkocza.
Nic nie szkodzi. Mam nadzieję, że i tobie nic nie jest.
Powiedział spokojnie patrząc na pysk młodego. Tak dziwnie było patrzeć w podwójne ślepia. Finalnie skupił wzrok na nozdrzach pisklaka.
Sam podróżujesz tak daleko od swojego domu. Nie boisz się?
Wyrostek oczywiście bardzo mały nie był i zapewne potrafił co nieco. Tereny wspólne były też bezpieczniejsze od lasów stadnych gdzie spotykało się drapieżniki.
Yulo powrócił do swojego ponurego wyrazu pyska kiedy kończył warkocz, który związał na końcu niewielkim rzemieniem.
Yngwe

Licznik słów: 133
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
I
Boski ulubieniec

Darmowy zwiad raz na miesiąc
II
Trudny cel:

+1 ST do ataków fizycznych przeciwnika,
drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej

III
Tancerz

stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną
KK
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
U: L,Skr,Śl,A,O: 1
Fullbody || Theme || Głos Smoka+Śpiew
Serce Oddanie Neutralność Nieprzychylność
W tym miesiącu za Yulem podąża 12 kruków (-1ST percepcji na drapieżniki w polo)
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 420
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 22
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Chwilowo brak
Partner: Kiedyś się znajdzie

Gorąca zatoczka

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....Nagle silna łapa mnie podtrzymała. Spojrzałem na niego przez krótki oddech speszony. Nie chciałem zbytnio by tak wyszło. Podtopić się. Niestety już tak wyszło... Wziąłem głęboki oddech i speszony otworzyłem pyszczek:
Jest dobrze... Dziękuję... – spuściłem wzrok na swoje łapki. Gdy tylko odsunął łapę, ponownie się zanurzyłem w niej. Tym razem, zamiast dryfować, siedziałem w miejscu. Znad wody wystawał mi jedynie pysk, który co jakiś czas tworzył bąbelki na tafli ciepłej wody.

....Na kolejne pytanie podniosłem wzrok, wpatrując się w jego zielone oczy.
Nie. Nie będzie nikogo straszniejszego niż ten dziwny, chaotyczny smok bez skrzydeł co próbował mnie zjeść. – wzruszyłem ramionami i przyglądałem się jak wprawnie zaplatra grzywę. Spojrzałem na swoją, pomierzwioną perłową kulkę, co powinna być grzywą, a potem na niego. Cholibka, umie to lepiej niż ja... Może kiedy i sam będę tak umiał.

Powiernik Pieśni

Licznik słów: 140
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Powiernik Pieśni
Wojownik Słońca
Śledzą mnie kruki
Wojownik Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 05 maja 2023, 16:08
Stado: Słońca
Płeć: samiec
Księżyce: 50
Rasa: Skrajny: Rajsko-Północny
Opiekun: Znamię Bestii*

Gorąca zatoczka

Post autor: Powiernik Pieśni »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 3
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,O: 3
Atuty: Boski ulubieniec, Trudny cel, Tancerz, Utalentowany
Ważne, że młodemu nic finalnie się nie stało. Jeszcze mu tego brakowało, aby nie być tylko zerem, ale też powodem dla którego młody pisklak się utopił...
Obawa kontaktu z nieznajomym jednak nie mogła przyćmić jego chęci niesienia pomocy.

Na jego kolejną wypowiedź Yulo przymknął ślepia. Mogły się wydawać zielone, chociaż zdecydowanie jedna tęczówka była złota, a druga błękitna.
Bezskrzydły smok próbował Cię zjeść? Może zechcesz mi go pokazać? Chciałbym z nim zamienić parę spostrzeżeń.
Powiedział nieco sztywno nie mogąc znieść myśli o tym, że jakiś bezczelny smok mógł sobie żartować w taki sposób do pisklęcia, a jeśli faktycznie straszył go autentycznym zagrożeniem jego życia to tym bardziej należało takiego smoka.... co właściwie? Wyjaśnić mu, że nie powinien? A może zająć się nim tak, aby nigdy więcej nikomu nie zagroził? Przy samoocenie Yulo to co najwyżej mógłby mu pogrozić palcem i SPRÓBOWAĆ coś mu zrobić... A jego durny łeb sam mu dopowiedział, że taka próba skończy się porażką gryfiego smoka... W osamotnieniu Yulo nie potrafił zachować wiary we własne siły.

Yngwe

Licznik słów: 171
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
I
Boski ulubieniec

Darmowy zwiad raz na miesiąc
II
Trudny cel:

+1 ST do ataków fizycznych przeciwnika,
drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej

III
Tancerz

stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną
KK
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
U: L,Skr,Śl,A,O: 1
Fullbody || Theme || Głos Smoka+Śpiew
Serce Oddanie Neutralność Nieprzychylność
W tym miesiącu za Yulem podąża 12 kruków (-1ST percepcji na drapieżniki w polo)
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 420
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 22
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Chwilowo brak
Partner: Kiedyś się znajdzie

Gorąca zatoczka

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....Widząc jego zmieszaną, acz słuszną reakcję. Tylko uśmiechnąłem się krzywo na wspomnienie tamtych chwil i kłopotów, w jakie potem wpadłem. Wruszyłem barkami i spojrzałem w niebo.
Samotnik. Chyba miał na imię Mancimilian. Dziwny smok... Straszyć niespełna trzy księżycowe pisklę, że się go zje... – przez moje ciało przeszedł wyraźny dreszcz. Nie przepadałem za tamtym dniem. Kto normalny by go dobrze wspominał? Zanurzyłem się zakłopotany w wodzie, nad którą wystała tylko połowa pyska z nosem. Cicho bulgocząc w niej patrzyłem gryfnego samca. Dziwne myśli zaczęły chodzić mi po głowie, mroczne i nieprzyjemne. złapałem za ogony i lekko je przytuliłem. Odpłynąłem w czarną przestrzeń mego umysłu, nie zważając na to gdzie jestem...

Śpiewnik Kolędowy

Licznik słów: 113
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Powiernik Pieśni
Wojownik Słońca
Śledzą mnie kruki
Wojownik Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 05 maja 2023, 16:08
Stado: Słońca
Płeć: samiec
Księżyce: 50
Rasa: Skrajny: Rajsko-Północny
Opiekun: Znamię Bestii*

Gorąca zatoczka

Post autor: Powiernik Pieśni »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 3
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,O: 3
Atuty: Boski ulubieniec, Trudny cel, Tancerz, Utalentowany
Samotnicy... czy wszyscy przybyli byli nastawieni tak wrogo? Skoro wylądował jako samotnik to albo nie poznał ogólnie przyjętych norm stadnych, albo po prostu nie nadawał się do życia w grupie. Po swoim wyczynie skłaniał Yulo do większej pewności co do drugiej opcji.
Dziwny... raczej okrutny, niezdolny do życia w stadzie. Nic nie tłumaczy jego zachowania. Nie chcę mu życzyć niczego złego, ale prędzej czy później dostanie to na co zasłużył.
powiedział spokojnie uznając, iż nie będzie specjalnie szukał tego smoka na całych terenach wspólnych. Jeśli pisklę było zagrożone to na pewno do tej pory jego rodzina, albo stado już zareagowało, a samotnik jeśli nie został pochwycony to być może nawet stracony, byleby mały pisklak tego nie widział.
Jestem Powiernikiem Pieśni. Jak Tobie na imię?– zagaił po chwili widząc, że mały nie tylko odpłynął gdzieś myślami, ale i chyba zapomniał o wodzie i puszczał bąble powietrza w wodzie.

Yngwe

Licznik słów: 150
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
I
Boski ulubieniec

Darmowy zwiad raz na miesiąc
II
Trudny cel:

+1 ST do ataków fizycznych przeciwnika,
drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej

III
Tancerz

stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną
KK
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
U: L,Skr,Śl,A,O: 1
Fullbody || Theme || Głos Smoka+Śpiew
Serce Oddanie Neutralność Nieprzychylność
W tym miesiącu za Yulem podąża 12 kruków (-1ST percepcji na drapieżniki w polo)
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 420
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 22
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Chwilowo brak
Partner: Kiedyś się znajdzie

Gorąca zatoczka

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....Chłód słow, jaki rozbrzmiał wywołał u mnie niekontrolowany dreszcz z lekkiego przerażenia. Nie było tego widać, przez toń ciemnej, ciepłej wody. Nie pamiętałem o wodze. Mogłem normalnie oddychać, choć wypuczałem powietrze, tworząc małe bąbelki. Prawdę mawiał, bolącą i trudną do przetrawienia przeze mnie. Jednostka, która nie była w stanie istnieć w grupie... Straszne na swój sposób, a jednocześnie tak wolne. W milczeniu trawiłem to co powiedział, lecz gdzieś z tyłu łba czułem, że go już nie spotkam. Trochę szkoda mi go było. Pomimo swojej dzikości i strachu, na jaki mnie wystawił wzmocnił mnie. Pokazał, jaki naprawdę jest ten świat, gdzie wymusił wręcz przehartowanie niektórych myśli, postaw i czynów. Nie wolno było się bać, zawsze stawiać czoła strachu i iść dalej.
....Gdy tylko padło jego imię, ruszyłem uszami. Po niecałym oddechu zwróciłem do niego pyszczek z lekkim uśmiechem na mordce:
Miło mi Cię poznać, jestem Yngwe – może teraz ta rozmowa inaczej pójdzie, bo nieznajomy już nie jest do końca nieznajomym?

Powiernik Pieśni

Licznik słów: 163
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Powiernik Pieśni
Wojownik Słońca
Śledzą mnie kruki
Wojownik Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 05 maja 2023, 16:08
Stado: Słońca
Płeć: samiec
Księżyce: 50
Rasa: Skrajny: Rajsko-Północny
Opiekun: Znamię Bestii*

Gorąca zatoczka

Post autor: Powiernik Pieśni »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 3
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,O: 3
Atuty: Boski ulubieniec, Trudny cel, Tancerz, Utalentowany
No i w porządku. Wydawało się, ze samiec nie miał traumy związanej z tym co przeszedł, albo takowa jeszcze się niezbyt ujawniła. Oby było z nim wszystko dobrze. Nawet jeśli był z innego stada to życzył mu dobrze.
Po usłyszeniu jego imienia lekko kiwnął łbem i milczał na chwilę wracając myślami do swoich problemów i smutków. Pisklę nie zrozumie czym jest śmierć ukochanych nawet jeśli sam otarł się o zagrożenie śmiercią. Zwierzanie się mu byłoby nieodpowiedzialne, niepotrzebne no i byłoby stratą czasu młodzika. I tak bił się z myślami co powiedzieć... W końcu krzywo się uśmiechnął i spojrzał na młodzika. Poruszył się niespokojnie w wodzie i pewnie miał zamiar się zaraz stąd zabierać. Raptem jeszcze przeczesze grzywę i będzie na tyle czysty, aby nikt już mu nie zarzucił niedbania o siebie.
Przepraszam, zazwyczaj mam wiele do powiedzenia, jednak stało się coś przykrego i zwyczajnie nie potrafię znaleźć teraz tematu do rozmowy...
odwrócił wzrok na taflę wody i przemył pysk zarazem też zmywając niewielki uśmiech z pyska. Wolałby pewnie być sam, chociaż gdyby był sam to pogrążałby się jedynie w żałobie po bracie.

Yngwe

Licznik słów: 184
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
I
Boski ulubieniec

Darmowy zwiad raz na miesiąc
II
Trudny cel:

+1 ST do ataków fizycznych przeciwnika,
drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej

III
Tancerz

stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną
KK
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
U: L,Skr,Śl,A,O: 1
Fullbody || Theme || Głos Smoka+Śpiew
Serce Oddanie Neutralność Nieprzychylność
W tym miesiącu za Yulem podąża 12 kruków (-1ST percepcji na drapieżniki w polo)
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 420
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 22
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Chwilowo brak
Partner: Kiedyś się znajdzie

Gorąca zatoczka

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....Widziałem jego zmartwienia i smutek w oczach. Och biedna duszo, któraś radość utraciła. Nie chciałem go tak zostawiać. Wiedziałem, że nie mogę go tak zostawić. Z lekkim uśmiechem i zmartwieniem w oczach podpłynąłem do niego. Całe szczęście, że dosięgałem do niego łapą. Ta delikatnie i ostrożnie pogłaskała go po dziobie.
Jeśli potrzebujesz, to powiedz. Postaram się zrozumieć. Nie jestem tak głupi, na jakiego wyglądam – zachichotałem nieśmiało – Rozumiem co to żal, smutek i strata... Ja sa... – zamilkłem w pół słowa, nie wiedząc, co powiedzieć. Musiał rozmówca czekać kilka uderzeń serca, nim się przemogłem. Nim zdradziłem mu jako pierwszemu to, co chodziło po mojej głowie od wielu dni i nocy – Ja... Po prostu wiem... Nie wiem skąd... Może to normalne, ale pamiętam coś, czego nie przeżyłem. Pamiętam po prostu zieleń wiosny, której nie mam prawa znać. Stratę, żal, strach i smutek... Może i twoje słowa pozwolą zrozumieć co widziałem nie swymi oczami... – patrzyłem mu w oczy ze zmartwieniem i niepewnością na pysku. Może uznać mnie za szaleńca. Nie obchodziło to mnie. Po prostu chcę zrozumieć co się stało...
Powiernik Pieśni

Licznik słów: 184
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Powiernik Pieśni
Wojownik Słońca
Śledzą mnie kruki
Wojownik Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 05 maja 2023, 16:08
Stado: Słońca
Płeć: samiec
Księżyce: 50
Rasa: Skrajny: Rajsko-Północny
Opiekun: Znamię Bestii*

Gorąca zatoczka

Post autor: Powiernik Pieśni »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 3
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,O: 3
Atuty: Boski ulubieniec, Trudny cel, Tancerz, Utalentowany
Czy miał na tyle pewności siebie, aby po prostu machnąć na niego łapą? Nawet ten pisklak wydawał się być ważniejszy dla życia społecznego od niego. Pewnie wyrośnie na mądrego smoka, którego zna każde stado skoro tak chętnie widywał się z innymi... Mógł też w końcu skończyć w paszczy jakiegoś samotnika, albo pod osądem Mglistych... z tego co słyszał było to bardzo specyficzne stado, które trzymało się przede wszystkim w swoim gronie, a do tej pory nie miał możliwości potwierdzić albo zaprzeczyć tym pogłoskom.
Yngwe, jesteś chyba jeszcze za młody, by poszukiwać mądrości w słowach innych smoków. Za młody jeszcze jesteś, żeby przesiewać wspomnienia. Powinieneś dorabiać się nowych, aby kopalnia była bogatsza, jak dojdziesz do właściwego wieku... lecz mimo to coś ci powiem: naszym największym wrogiem jest przywiązanie.– Skinął poważnie głową. – Tak... Pieśni najczęściej kłamią, czasem nieświadomie, a czasem z całą premedytacją. Przywiązanie jest jak morderca. To kanibal o wyjątkowo ostrym wzroku. Przypomina wiecznie głodnego owada.– zamilkł na chwilę i westchnął. Podniósł wzrok na samca i na krótko położył mu łapę na ramieniu, aby wzmocnić to co powiedział i zamierzał powiedzieć.
Nawet jeśli śnisz myślami przodków to skup się na swoim własnym życiu, bo życia tamtych nie są dla Ciebie ważniejsze. Tamtych już nie ma, a Ty jesteś. Buduj własne uczucia, a nie staraj się szukać goryczy.
Yulo podjął decyzję i nie chciał jej już zmienić. Nie będzie opowiadał o utopionym bracie, na pewno nie tak młodemu smokowi. Nie będzie narzucał mu na łeb swoich własnych problemów, nawet jeśli wydawało mu się, iż tego chciał i tego właśnie potrebował.

Yngwe

Licznik słów: 262
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
I
Boski ulubieniec

Darmowy zwiad raz na miesiąc
II
Trudny cel:

+1 ST do ataków fizycznych przeciwnika,
drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej

III
Tancerz

stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną
KK
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
U: L,Skr,Śl,A,O: 1
Fullbody || Theme || Głos Smoka+Śpiew
Serce Oddanie Neutralność Nieprzychylność
W tym miesiącu za Yulem podąża 12 kruków (-1ST percepcji na drapieżniki w polo)
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 420
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 22
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Chwilowo brak
Partner: Kiedyś się znajdzie

Gorąca zatoczka

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....Niestety moja łapka tylko uderzyła powietrze przed nim. Trochę szkoda, może nawet mały dotyk byłby dobry, by móc jakkolwiek odciążyć ten zszargany umysł. Patrzyłem na niego z lekkim uśmiechem. Choć mógł ujrzeć w mych ślepiach zmartwienie. Zawsze to wychodziło mimowolnie. Martwiłem się o innych bardziej niż o siebie. Dziwne to, niestety, ale jak najbardziej prawdziwe.
....Kolejne słowa, kolejne odsuniecie mnie od tematu. W jakiś sposób rozumiałem jego tok myślenia. Wyraźnie posmutniałem.
Wiem, że muszę mieć i własne. Z tamtych... Nie chcę zbłądzić w mroku... – poczułem jego łapę na swoim barku. W milczeniu przyjąłem radę. Nawet nie wiedziałem, jak poprawnie odpowiedzieć... Kiwnąłem głową, zrobiłem ten mały krok w przód i lekko przytuliłem samca. Może takie milczenie i gest będzie lepszy niż wyrzygiwanie swego mroku, bólu i strachu. Gdyby tylko jeszcze rozmówca zdawał sobie sprawę, że wiem kogo mam wspomnienie, strach i niepewność. Zdawałem sobie sprawę jak ten przodek zmarł i co zrobił... Ja się bałem, że nim będę. Tak samo zły, tak samo... Chaotyczny...
Powiernik Pieśni

Licznik słów: 167
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Powiernik Pieśni
Wojownik Słońca
Śledzą mnie kruki
Wojownik Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 05 maja 2023, 16:08
Stado: Słońca
Płeć: samiec
Księżyce: 50
Rasa: Skrajny: Rajsko-Północny
Opiekun: Znamię Bestii*

Gorąca zatoczka

Post autor: Powiernik Pieśni »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 3
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,O: 3
Atuty: Boski ulubieniec, Trudny cel, Tancerz, Utalentowany
Słuchanie o mroku w takim młodzieńcu nie przychodziło mu łatwo. Czy jego rodzice nie potrafili wnieść do jego życia miłości, która wyplewiłaby te wszystkie myśli, czy nie istniał ktoś zdolny z nim porozmawiać? A może on po prostu unikał rozmowy o tym z innymi?
Strach jest jak ogień. Jeśli umiesz się z nim obchodzić, ogrzeje cię, zawalczysz nim i rozjaśnisz mrok. Ale jeśli stracisz nad nim panowanie, może spalić wszystko i cię zabić.– wypowiedział spokojnie i lekko kiwnął barkami. Po prawdzie nie znał odpowiedzi na wszystkie jego zmartwienia, ale cokolwiek w nim siedziało, wymagało pracy. Tylko on sam mógł ją wykonać.
Jesteśmy nieco jak rośliny: w mroku, odorze i brudzie plenimy się smętnie, giniemy nie kwitnąc. Kwitnienie wymaga światła, czystości i barw. Poszukaj swojego światła.

Yngwe

Licznik słów: 128
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
I
Boski ulubieniec

Darmowy zwiad raz na miesiąc
II
Trudny cel:

+1 ST do ataków fizycznych przeciwnika,
drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej

III
Tancerz

stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną
KK
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
U: L,Skr,Śl,A,O: 1
Fullbody || Theme || Głos Smoka+Śpiew
Serce Oddanie Neutralność Nieprzychylność
W tym miesiącu za Yulem podąża 12 kruków (-1ST percepcji na drapieżniki w polo)
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 420
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 22
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Chwilowo brak
Partner: Kiedyś się znajdzie

Gorąca zatoczka

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....Czując futro na pysku, wsłuchiwałem się w ten wykład. Drobne rady, proste i nawet skuteczne. Zaś same myśli i samca nie myliły. Brutalnie oddzielony od tych, co uważał za rodziców, dany do miejsca, gdzie część nim gardzi, a druga daje tylko "opiekę". Niestety taka proteza w duszy młodzika nie starczała. Zbyt słaba, by móc wyplenić to co zasiało wcześniejsze ja. Podniosłem pysk w górę, by sięgnąć wzrokiem, jego oczu:
A co jeśli tego światła nie jesteśmy w stanie znaleźć? Czuje się, że jest się w złym miejscu? Grota, która powinna być domem, jest tylko smętnym miejscem w szarych barwach... Gdzie wie się, że nie można wyjść czy zmienić swego miejsca, bo... – urwałem w połowie, mając przed oczami straszny kodeks wraz z jego całymi, strasznymi przepisami. Odejść już nie mogłem. Mój los został przesądzony w tamtym burdelu, w grocie, która była domem. Starałem się odwlec tamtą straszną myśl, lecz i jej drobne wspomniane, zaszkliły mi oczy. Nie mogłem przestać, co byłoby by gdy... Mimowolnie i bezmyślnie, mocniej zanurzyłem się w mokrym futrze. Zaś myślami utknąłem w tamtym horrorze, co znów na jawie mnie nawiedził...
Powiernik Pieśni

Licznik słów: 187
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Powiernik Pieśni
Wojownik Słońca
Śledzą mnie kruki
Wojownik Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 05 maja 2023, 16:08
Stado: Słońca
Płeć: samiec
Księżyce: 50
Rasa: Skrajny: Rajsko-Północny
Opiekun: Znamię Bestii*

Gorąca zatoczka

Post autor: Powiernik Pieśni »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 3
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,O: 3
Atuty: Boski ulubieniec, Trudny cel, Tancerz, Utalentowany
Samiec najwyraźniej nie bardzo chciał słuchać rad bo skupiał się na własnym przeświadczeniu, że jedyne co mu jest pisane to czerń. Bycie nikim było zupełnie czym innym, niż ciągłe postrzeganie się jako zmierzającego ku ciemności.
Nawet "nikogo" mogły zmęczyć przemyślenia dziwnego pisklęcia, które żyło życiem, które nie było tak na prawdę jego.
Jesteś tylko pisklęciem, do strzaskanych jaj. Żyj życiem pisklęcia i nie buduj dookoła siebie mroku. Czy Twoja rodzicielka cie bije, wyrywa ci sierść, każe jeść własne odchody, że tak wyrażasz się o własnym domu? Może u was żre się pisklęta i po prostu na Ciebie zabrakło jej miejsca w pełnym brzuchu... To nie twój świat jest szary, a ty jesteś czarny i zamiast coś zmieniać to tylko pogłębiasz w sobie chęć brnięcia w ciemność. Nie tego właśnie chcesz? To skup się na tym, kim chcesz być, i daj sobie czas. Jeśli będziesz wytrwale pracował, aby dojść do czegoś i od początku zdasz sobie sprawę, że nic co wartościowe nie przychodzi łatwo, a mimo wszystko będziesz parł do przodu, na pewno osiągniesz swój cel.
W większości przypadków Yulo potrafił zrozumieć smutek i przygnębienie, ale nigdy nie pojmie jak można obrażać własną rodzinę, grotę w której się wychowano. Cokolwiek by się działo on kochałby tą, która wydała go na świat. Ten szczeniak miał wszystkie łapy i chodził sobie poza terenami Mgły opowiadając jak straszne jest jego życie. To zaczynało być coraz mniej prawdopodobne. Yngwe potrafiłby zniechęcić do siebie pewnie nawet najbardziej pogodnego smoka... Gryfi pokiwał łbem na boki. Z pewnością sam sobie powtarzał jak złe jest jego życie, a potem wszystkie sytuacje w życiu dopasowywał tak, aby pasowały do jego własnej teorii, ignorując wszystko co w tym przypadku można było nazwać "białe".

Pryzmatyczny Kolec

Licznik słów: 285
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
I
Boski ulubieniec

Darmowy zwiad raz na miesiąc
II
Trudny cel:

+1 ST do ataków fizycznych przeciwnika,
drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej

III
Tancerz

stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną
KK
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
U: L,Skr,Śl,A,O: 1
Fullbody || Theme || Głos Smoka+Śpiew
Serce Oddanie Neutralność Nieprzychylność
W tym miesiącu za Yulem podąża 12 kruków (-1ST percepcji na drapieżniki w polo)
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 420
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 22
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Chwilowo brak
Partner: Kiedyś się znajdzie

Gorąca zatoczka

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....słowa tak ostre, a spokojne. Takie, które pozwalały znieść ze swej istry, ogień nadziei. Głos, jaki miał, jak tłumaczył rył we mnie niczym ja sam dłutem w smoczym szkle. Odrywał coś, co czułem, że było mną, a zarazem już nie. Sam przeczuwałem czemu tak jest. Może to po prostu moja kara, żyć dwoma żywotami. Długo też milczałem, nim to ponownie odpowiedziałem
Ja.... nie mam matki. Nie znam jej, ojca zabiła jego własna przywódczyni przed moim wykluciem. Przez jego wolę nawet po śmierci mąci w stadzie. Wychowała mnie przez chwile jego przybrana córka. Od niej mnie zabrano, zakazano widywać a tam, gdzie jestem po prostu czuje się obco i niechciane... Jakbym był chodzącą gangreną... Ze strachem, że rodzona siostra ponownie zechce mnie zamordować. Tym razem jako smoka, a nie jajo. – znowu zamilkłem, tuląc się do niego jak wcześniej – [...] Ale dziękuję za wszystko i chyba to, czego potrzebowałem – spojrzałem na pysk samca, już z pogodniejszym wyrazem pyszczka, jak i z małymi iskierkami nadziei w tych czterech oczach. Po postu ktoś chyba musiał powiedzieć więcej, nacisnąć i opuścić. Może teraz z czerni, przejdę szarości i biele...
//Powiernik Pieśni

Licznik słów: 190
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Powiernik Pieśni
Wojownik Słońca
Śledzą mnie kruki
Wojownik Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 845
Rejestracja: 05 maja 2023, 16:08
Stado: Słońca
Płeć: samiec
Księżyce: 50
Rasa: Skrajny: Rajsko-Północny
Opiekun: Znamię Bestii*

Gorąca zatoczka

Post autor: Powiernik Pieśni »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 3
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,O: 3
Atuty: Boski ulubieniec, Trudny cel, Tancerz, Utalentowany
Yulo tylko westchnął, a potem się uśmiechnął.
A ja nie poznałem ojca, więc wiem przede wszystkim to, że nie wiesz co właściwie straciłeś, a więc ich brak nie jest żadnym wytłumaczeniem twojego stanu. Jeśli zginął przed twoim wykluciem to jego wola jest niczym dla Ciebie, a jedynie sam sobie to wmawiasz. Czy chciałeś poznać swoje stado, czy właściwie skupiałeś się tylko na tym co według Ciebie pozostawił Ci ktoś, kto już nie żyje i nigdy nie miał tak na prawdę wpływu na twój żywot? Wiń swoją przybraną siostrę jeśli musisz, nienawidź ją i unikaj dopóki nie będziesz potrafił się zemścić, ale stado to grupa smoków, a ja poznałem niektórych i wiem, że są zdecydowanie mądrzejsi od nas, od ciebie i mnie razem. Tak więc zacznij od swojego własnego spojrzenia na nich, a dopiero potem szukaj winy w świecie dookoła.– Cokolwiek wcisnęło go w ziemię to był to nadal pisklak, który mógł wszystko odwrócić jeśli zrozumie, że sam buduje dookoła siebie ten mrok. Gdyby spoglądał chociaż trochę bardziej pozytywnie na otoczenie to zrozumiałby... świat jest ładnym miejscem, niektórzy są nieprzychylni, ale to wcale nie oznacza, że wszystko dookoła jest czarne.
Yulo kiwnął barkami.
Ja nie wiem czego Ci trzeba, ale zacznij od nauki empatii.
Samiec cicho westchnął i przemył jeszcze wodą dziób. Starczy tego siedzenia w wodzie.
No, zmykaj do stada i pokaż... przede wszystkim sobie, że jesteś więcej wart.
Wojownik z bladym uśmiechem kiwnął łbem małemu, a potem sam wyszedł z wody. Potem po prostu zacznie odchodzić, bo mimo wszystko miał własne zmartwienia na łbie, niż depresję innego smoka.

Pryzmatyczny Kolec

Licznik słów: 264
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
I
Boski ulubieniec

Darmowy zwiad raz na miesiąc
II
Trudny cel:

+1 ST do ataków fizycznych przeciwnika,
drapieżniki atakujące fizycznie nigdy nie zadadzą kryta/śmiertelnej

III
Tancerz

stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną
KK
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
U: L,Skr,Śl,A,O: 1
Fullbody || Theme || Głos Smoka+Śpiew
Serce Oddanie Neutralność Nieprzychylność
W tym miesiącu za Yulem podąża 12 kruków (-1ST percepcji na drapieżniki w polo)
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 420
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 22
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Chwilowo brak
Partner: Kiedyś się znajdzie

Gorąca zatoczka

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....Słowa otuchy dla mnie i tego świata były naprawdę przyjemne. Może jednak samiec miał rację co do tego miejsca. Było piękne, kolorów pełne, a tylko mój wypaczony umysł widział je jako całość w szarości. Zrobiłem jak polecił. Zebrałem się ku mgłom, jedynie wcześniej obdarzyłem go uroczym i szczerym uśmiechem.
Dziękuje za wszystko, do zobaczenia kiedyś Powierniku Pieśni. – otrzepałem swoje futro z wody i odleciałem ku mgłom...

// zt

<    Jakiś czas później    >

....Ponownie przybyłem tutaj. We własnej grocie zrobiło się zbyt ciasno i głośno. Nawet w spokoju nie mogłem odpocząć i poćwiczyć swoich umiejętności rzemieślniczych. Wpakowałem się w gorącą wodę z przyjemną ulgą. Jedynie z wody wystawały końcówki ogonów i pysk. Z wolna dryfował w tym gorącym źródle. Niezbyt zwracałem uwagę na otoczenie. Tutaj liczyłem się tylko ja i mój święty spokój.

Licznik słów: 135
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej