Jak znaleźć rodzica?

Tu znajdziesz informacje, które mogą Ci się przydać w grze szczególnie, jeśli jesteś tu pierwszy raz.
.

Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19108
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Jak znaleźć rodzica?

Post autor: Administrator »


Jak znaleźć rodzica?

Pod logami stad możesz znaleźć subforum "Adopcje". Tam użytkownicy zamieszczają tematy adopcyjne wraz ze wszystkimi informacjami, choć zawsze można w Prywatnej Wiadomości zapytać o nurtujące Cię kwestie. Aby twoja postać czerpała jak najwięcej korzyści ze swoich rodziców i z więzi z nimi, nie może być starsza niż 5 księżyców (starsze nie otrzymują bonusu w postaci Atrybutu).

Co zrobić, gdy już mam kogoś na oku?
Nie ma w tym nic trudnego! Napisz do niego Prywatną Wiadomość z prośbą o przygarnięcie. Niektórzy w tematach mają też podany alternatywny kontakt, np. Discord. Warto wiedzieć, że bez zgody rodziców nie można tworzyć Karty Postaci ich dziecka.

Jeżeli wybrana przez Ciebie osoba odpowie twierdząco, pamiętaj, że Twojego smoka i jego rodzica będą łączyć więzy krwi. Wypadałoby, by dziecko przypominało ojca lub matkę, przejmując po nich ich charakterystyczne cechy wyglądu, choć nie jest to konieczne.

Ważne! Twój rodzic zazwyczaj powinien pochodzić z tego samego stada! W innym wypadku trudno by Ci było to zdarzenie wytłumaczyć fabularnie, zaś twoja postać w przyszłości może znaleźć się w trudnym położeniu – co jeśli twoje stado wyzwie stado twojego rodzica na wojnę? Zdarza się jednak, że matki porzucają jaja na granicy, nie chcąc ich wychowywać.

Jaki charakter powinien mieć mój pisklak?
Zachowanie i mentalność postaci są Twoją indywidualną sprawą i pokrewieństwo z kimkolwiek nie ma na nie wpływu – chyba że tak zdecydujesz. Upewnij się tylko, że Twój koncept na postać odpowiada rodzicom/opiekunom.

Wybrana przeze mnie osoba jest samotnym rodzicem bez partnera – czy to źle?
Oczywiście, że nie! Wtedy jednak otrzymasz tylko jeden atrybut, o ile rodzic nie dysponuje jakąś nagrodą albo nie spółkuje ze specjalnym NPC. Masz też większą dowolność jeśli chodzi o wybór wyglądu.

Czemu nie każdy smok albo para mają temat z adopcjami?
Najprawdopodobniej wybrane przez Ciebie smoki są zbyt młode na posiadanie potomstwa, albo z jakiegoś powodu nie chcą zostać rodzicami. Zawsze możesz o tę sposobność zapytać na PW, czasem zdarzają się wyjątki!

Uwaga! Pamiętaj, aby nigdy nie wymyślać całej historii samodzielnie. Jeśli wybierasz rodzica, nie decyduj za niego! Pozwól mu wybrać samodzielnie lub omówcie wszystko razem.

Licznik słów: 355
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Zablokowany

Wróć do strony głównej