Upadek Rathen

Ewakuacja Osad, Inwazja Ludzi

W tym subforum Narrator czasami publikuje krótkie nowelki, pokazujące co działo się w niektórych lokacjach, zwłaszcza związanych z jakimiś ważniejszymi wydarzeniami na forum.
Narrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Posty: 1030
Rejestracja: 01 cze 2020, 15:00

Upadek Rathen

Post autor: Narrator »

Wieść o upadku Rathen i śmierci króla rozeszła się bardzo szybko. Pomimo problemów na froncie, ludzie nadal mieli niezawodny system komunikacji, a kruki pozostały nierozwikłaną zagadką wśród Wolnych.

Jeszcze gdy armia smoków oraz ich sojuszników okupowała ruiny miasta, wszystkie pozostałe osady na północy zmobilizowały się do wymarszu. O ile te znad Jeziora Pekeri i Torfowiska musiały uciekać na południowy wschód, tak ta rozbudowująca się na Wyspie Tulipa miała o wiele prostszą sytuację.

Statki były już wcześniej załadowane do połowy, właśnie ze względu na tą możliwość. Pozostawszy w kontakcie z Nową Trundią na północy, mieszkańcy wyspy na terenach Stada Mgieł bardzo szybko zmobilizowali się do odpłynięcia w kierunku sojuszników. Tam było wiele miejsca dla nowych osadników, zwłaszcza, że rąk do pracy nigdy za wiele. Oraz żołnierzy do pilnowania pokoju.

Wszystkie trzy wioski zostały opustoszałe. W żadnej nie zostawiono pożywienia i rzeczy niezbędnych, choć pewnie znalazły się tam rzeczy będące potencjalnym balastem w podróży – talerze, krzesła, stoły, inne wyroby tego typu.

Jedynie Wyspa Resteri nadal pozostawała okupowana przez tajemniczego żywiołaka złożonego ze śmieci i nie zanosiło się, by ją miał zamiar opuszczać.

Licznik słów: 181
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Zablokowany

Wróć do strony głównej