Ołtarz Erycala

Na Terenach Wspólnych Wolnych Stad znajduje się kompleks jaskiń od dawien dawna pełniących rolę miejsca czci bogów tych ziem. Niestety, boskiej obecności od dawna nie było czuć, ale z jakiegoś powodu miejsce to nadal cieszyło się sporym szacunkiem smoków.
.

Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19106
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Post autor: Administrator »

Dawni prorocy, w szczególności Białe Serce, urządzili ten ołtarzyk w jednej z licznych wnęk w świątyni. Któreś zawsze pilnowało, by paliło się na nim wonne kadzidło, ale to nie na tym polegała jego wyjątkowość. Tutaj ktoś, kto stał się kaleką nie ze swej winy, mógł prosić władcę uzdrowień, Erycala, o łaskę zdrowia... A bóg zazwyczaj odpowiadał.

Tyle że uzdrowienie z kalectwa nie było błogosławieństwem, które smok mógł otrzymać za darmo. Erycal zawsze żąda ofiary. Czy smok będzie gotów na poświęcenie w imię odzyskania pełnej sprawności? Biada temu, kto tu przybywa, a na to pytanie odpowie przecząco!

Licznik słów: 96
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Uśmiech Szydercy.
Dawna postać
Lord Dowódca Kheldar
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 2718
Rejestracja: 11 sty 2014, 13:36
Płeć: Samiec
Księżyce: 94
Rasa: Pustynny
Partner: Kto się odważy?

Post autor: Uśmiech Szydercy. »

Przybył tu z wyjątkowo zaciętym i pochmurnym wyrazem pyska. Czuł się jak idiota. Zad, ogon i uda nosiły na sobie dość poważne, niewyleczone rany, które uniemożliwiały mu polowanie oraz walki na arenie, przez co Szyderca... po prostu się nudził. I już nie umiał wytrzymać, za jedyną rozrywkę mając dręczenie piskląt. A przy okazji uczenie ich po raz n-ty tych samych rzeczy.
Ściskał w czarnych szponach połyskujący kamień. Rozejrzał się i skrzywił.
– Poinformowano mnie, że można się tu wyleczyć z ran – rzekł w przestrzeń. Był szaleńcem, w porządku, ale jeszcze nigdy nie gadał do siebie. Jednak Marzenie twierdził, że jego rany kiedyś zostały tu uzdrowione. Jeśli tak, mógł spróbować. Nie będzie wnikał, po co i dlaczego, ważny jest efekt. Sapnął, wypuszczając z przekąsem dym z nozdrzy i byłby usiadł, gdyby nie fakt, że w tych okolicznościach nie było to przyjemne.

Licznik słów: 141
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19106
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Post autor: Administrator »

Przywódca Cienia nie musiał długo czekać. Choć nie przybył tu z kalectwem, jak większość smoków, Erycal najwidoczniej nie zamierzał pozostawiać go bez odpowiedzi.
~ Dobrze Cię poinformowano, Uśmiechu Cienia. Ale szybkie ozdrowienie ma swoją cenę. Opal.
Bóg Uzdrowień nie ukazał się Wojownikowi, ale jego czysty, zimny niczym woda z górskiego strumienia głos był doskonale słyszalny przy Oltarzu.

Licznik słów: 57
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Uśmiech Szydercy.
Dawna postać
Lord Dowódca Kheldar
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 2718
Rejestracja: 11 sty 2014, 13:36
Płeć: Samiec
Księżyce: 94
Rasa: Pustynny
Partner: Kto się odważy?

Post autor: Uśmiech Szydercy. »

Kheldar zmrużył nieufnie ślepia, słysząc głos, lecz nie widząc jego źródła. Rozglądał się ukradkiem, szkarłatne ślepia wodziły po otoczeniu. Był czujny i niezadowolony z odwiedzenia tego miejsca, jednak dla korzyści mógł znieść bardzo wiele. Dla intratnych profitów mógł nawet udawać gorącego wyznawcę latających jeży.
– Opal zatem. – wymruczał gardłowo. Odesłał swój kamień do groty, bo okazał się być szmaragdem, zamiast tego przywołał opal. Miał ochotę przewrócić kpiąco ślepiami. Czy to była jakaś różnica?
Położył na ołtarzu opal i cofnął się, ciekawy.

Licznik słów: 82
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19106
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Post autor: Administrator »

Opal zniknął bezgłośnie. Przywódca Cienia poczuł dotyk zimnej łapy na głowie. Mógłby przysiąc, że miękkie futro musnęło jego nos. Ale nie widział Erycala. Z miejsca w którym został dotknięty przez boga rozlało się po całym ciele smoka ciepło. Zniknął ból i nieprzyjemne uczucie sztywności w zranionych miejscach. A gdy obecność i dotyk patrona Uzdrowicieli ustały, zniknęły też rany. Uśmiech Cienia był zupełnie sprawny, tak jak przed walką.

Licznik słów: 67
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Uśmiech Szydercy.
Dawna postać
Lord Dowódca Kheldar
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 2718
Rejestracja: 11 sty 2014, 13:36
Płeć: Samiec
Księżyce: 94
Rasa: Pustynny
Partner: Kto się odważy?

Post autor: Uśmiech Szydercy. »

Nastroszył odruchowo kolce, czując nagle dotyk, a nie widząc, co ów odczucie spowodowało. Gardłowy pomruk wydostał się z pyska, jednak Kheldar zapanował nad wrogimi odruchami i uspokoił się, czekając. I nagle poczuł ulgę w zranionych miejscach. Kły błysnęły w pełnym satysfakcji uśmiechu. Nie dziękował, w końcu nie miał za co. Nie była to bezinteresowna pomoc – zapłacił.
Odwrócił się i odszedł, opuszczając świątynie i lecąc prosto na arenę.

Licznik słów: 68
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Niebieski Kolec
Dawna postać
Pamiętasz mnie?
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1415
Rejestracja: 13 maja 2014, 15:07
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 16
Rasa: Skrajny
Opiekun: Popielaty Kolec [*]

Post autor: Niebieski Kolec »

A: S: 2| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 3| A: 3
U: W,S,B: 1
Atuty: Spostrzegawczy
Pierwszy raz byłem w tej części świątyni, a raczej byłem prowadzony przez Ulotną. Powoli szedłem oparty o nią, a bardziej ona o mnie, ponieważ jestem od niej dużo większy. ~ Dużo nam jeszcze zostało?~ Spytałem badając łapą teren przed sobą. ~ Uda się?~ To pytanie wypowiedziałem z troską. Myślałem też, że miło będzie gdy pierwszym smokiem jakim zobaczę będzie ona...

Licznik słów: 60
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Jeżeli nie odpiszę przez 24 godziny nie bój się wysłać przypominajki ;)
Atuty:
I. Spostrzegawczy: Jednorazowo +1 do Percepcji
Zorza Północy
Dawna postać
Szepcz?ca Gwiazdom
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1545
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:47
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 55
Rasa: Skrajny
Opiekun: Ga??zka Ja?minu+; Uskrzydlony Marzeniami
Mistrz: Zabójczy Umys?

Post autor: Zorza Północy »

A: S: 1| W: 4| Z: 1| I: 5| P: 1| A: 2
U: B,S,L,O,W,K?,Skr,?l,M: 3| A,MA,MO,MP: 4
Atuty: Inteligentny; Niezdarny wojownik; Nieugi?ty; Wybraniec bogów
Ulotna jeszcze długą droge myślała nad zajściem w grocie ojca. Nie poznawała go, był jakiś inny, obcy. Nigdy się tak nie zachowywał. Starała się jednak teraz o tym zapomnieć, chciała podnieść na duchu przyjaciela, wesprzeć go, zwłaszcza, iż czekało ich nie łatwe zadanie.
Trzymała się blisko jego boku, pomagając mu pokonać ten niebotyczny dystans do świątyni.
Teraz ostrożnie i skręcamy w lewo – zamruczała, gdy znaleźli się w świątyni.
Uśmiechnęła się i poklepała przyjaciela po barku.
Nie, praktycznie już jesteśmy na miejscu. Chodź, podejdziemy do ołtarza. Musimy zmówić modlitwę, zobaczysz, Pan Uzdrowień wysłucha naszych błagań – szepnęła, podprowadzając Nake'a do kamiennego ołtarza.

Licznik słów: 104
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Nie poddawaj si? rozpaczy. ?ycie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marze?, jest tylko zupe?nie inne. Zatem, , b?d?cie wierni, id?cie. Obrazek Atuty:
Inteligentna
Niezdarna Wojowniczka ~ Kiedy smok jest atakowany fizycznie, atakuj?cy ma dodatkowe +1 do ST;
Nieugi?ta ~ Pod koniec walki, je?li smok mdleje z powodu otrzymanych ran, mo?e zada? swojemu przeciwnikowi cios, przed którym obrona jest niemo?liwa;
Wybraniec Bogów ~ Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybran? przez siebie akcj? raz na pojedynek, misj? czy polowanie


Posiadane:
Mi?so: ~
Kamienie: ~
Inne: Eliksir zwi?kszaj?cy inteligencj?; Eliksir Lecz?cy rany ci??kie; Zielona ?uska G?osu Zapomnienia; Liliowy pukiel futra Ga??zki Ja?minu; Bia?e pióro z czerwonymi znaczeniami ?nie?nego Kolca; C?tkowane br?zowe pióro Bezkresnej Galaktyki; Bia?o z?ota ?uska Dwuznacznej Aluzji
PH: 2

Galeria:
By P?owy;By Krn?brny; By Piaskowa;By Arijka;By Wa?ka;By ZUSanna

Rhastath
A: S:2|W:2|Z:1|P:1
U: A, O:3|?l, Skr, MO, MA:1

Obrazek
Niebieski Kolec
Dawna postać
Pamiętasz mnie?
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1415
Rejestracja: 13 maja 2014, 15:07
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 16
Rasa: Skrajny
Opiekun: Popielaty Kolec [*]

Post autor: Niebieski Kolec »

A: S: 2| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 3| A: 3
U: W,S,B: 1
Atuty: Spostrzegawczy
Błagań? Tylko, że ja nie umiem... Pierwszy raz w tej części świątyni i muszę myśleć nad długą modlitwą. Jednak przez całą drogę nic nie wpadało mi do łba... Może to dlatego, że niezbyt często odwiedzam świątynie w ogóle. ~ Mogłabyś zacząć? Ja nie mam pomysłu co powiedzieć.~ Powiedziałem lekko zawstydzony sprawdzając czy pióro od niej jeszcze się trzyma.

Licznik słów: 58
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Jeżeli nie odpiszę przez 24 godziny nie bój się wysłać przypominajki ;)
Atuty:
I. Spostrzegawczy: Jednorazowo +1 do Percepcji
Zorza Północy
Dawna postać
Szepcz?ca Gwiazdom
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1545
Rejestracja: 31 paź 2014, 20:47
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 55
Rasa: Skrajny
Opiekun: Ga??zka Ja?minu+; Uskrzydlony Marzeniami
Mistrz: Zabójczy Umys?

Post autor: Zorza Północy »

A: S: 1| W: 4| Z: 1| I: 5| P: 1| A: 2
U: B,S,L,O,W,K?,Skr,?l,M: 3| A,MA,MO,MP: 4
Atuty: Inteligentny; Niezdarny wojownik; Nieugi?ty; Wybraniec bogów
Uśmiechnęła się i położyła łapę na prawym barku Nake'a. Odetchnęła cicho, wiedząc, że to jest niezwykle ważna chwila dla przyjaciela. Spojrzała na Ołtarz Erycala i pokłoniła się lekko, oddając cześć Najwyższemu Panu Uzdrowień.
Erycalu, Panie Wskrzeszeń, Patronie Uzdrowicieli, Rozświetlający Mrok Choroby, spójrz proszę łaskawie na tego smoka, który staje przed Twym obliczem, chcąc błagać o łaskę Twego daru, jakim jest ozdrowienie – szepnęła, a następnie musnęła nosem szyję przyjaciela.
Powiedz, o co prosisz, Nake – poprosiła.

Licznik słów: 78
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Nie poddawaj si? rozpaczy. ?ycie nie jest lepsze ani gorsze od naszych marze?, jest tylko zupe?nie inne. Zatem, , b?d?cie wierni, id?cie. Obrazek Atuty:
Inteligentna
Niezdarna Wojowniczka ~ Kiedy smok jest atakowany fizycznie, atakuj?cy ma dodatkowe +1 do ST;
Nieugi?ta ~ Pod koniec walki, je?li smok mdleje z powodu otrzymanych ran, mo?e zada? swojemu przeciwnikowi cios, przed którym obrona jest niemo?liwa;
Wybraniec Bogów ~ Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybran? przez siebie akcj? raz na pojedynek, misj? czy polowanie


Posiadane:
Mi?so: ~
Kamienie: ~
Inne: Eliksir zwi?kszaj?cy inteligencj?; Eliksir Lecz?cy rany ci??kie; Zielona ?uska G?osu Zapomnienia; Liliowy pukiel futra Ga??zki Ja?minu; Bia?e pióro z czerwonymi znaczeniami ?nie?nego Kolca; C?tkowane br?zowe pióro Bezkresnej Galaktyki; Bia?o z?ota ?uska Dwuznacznej Aluzji
PH: 2

Galeria:
By P?owy;By Krn?brny; By Piaskowa;By Arijka;By Wa?ka;By ZUSanna

Rhastath
A: S:2|W:2|Z:1|P:1
U: A, O:3|?l, Skr, MO, MA:1

Obrazek
Niebieski Kolec
Dawna postać
Pamiętasz mnie?
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1415
Rejestracja: 13 maja 2014, 15:07
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 16
Rasa: Skrajny
Opiekun: Popielaty Kolec [*]

Post autor: Niebieski Kolec »

A: S: 2| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 3| A: 3
U: W,S,B: 1
Atuty: Spostrzegawczy
Słowa Ulotnej były piękne... Wiedziałem, że za żadne skarby bym czegoś takiego nie wymyślił. Chociaż teraz czas na mnie... ~ Erycelu, Panie uzdrowień czy byłbyś łaskaw przywrócić mi zdolność widzenia bym mógł godnie reprezentować stado, przyjaciół i rodzinę zdobywając dla nich pożywienie...~ Powiedziałem schylając łeb i wierząc w to, że niedługo przejrze na oczy.

Licznik słów: 54
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Jeżeli nie odpiszę przez 24 godziny nie bój się wysłać przypominajki ;)
Atuty:
I. Spostrzegawczy: Jednorazowo +1 do Percepcji
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19106
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Post autor: Administrator »

Nie odpowiedział wam Erycal. Usłyszeliście głos, owszem, ale nie należał on do boga uzdrowień... Był to głos wysoki i melodyjny, należący do samicy. Więc to któraś z bogiń postanowiła przekazać wam warunek uleczenia.
– Przynieś w darze siedem korali, a zostaniesz uzdrowiony, Zapomniany Kolcu.
Głos nie powiedział nic więcej. Zapomniany nie zaczął nagle ponownie widzieć.

Licznik słów: 55
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Uśmiech Szydercy.
Dawna postać
Lord Dowódca Kheldar
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 2718
Rejestracja: 11 sty 2014, 13:36
Płeć: Samiec
Księżyce: 94
Rasa: Pustynny
Partner: Kto się odważy?

Post autor: Uśmiech Szydercy. »

Jakiś czas po Zapomnianym, w świątyni pojawił się ktoś, kto najmniej tam pasował. Po raz drugi w swym marnym żywocie i wyjątkowo niechętnie, ale z musu. Zianie ogniem było dla niego bardzo, bardzo ważne, wręcz kluczowe i bez niego czuł się wybrakowany.
Rozejrzał się z wyjątkowo ponurym wyrazem pyska i stanął przed ołtarzem.
– Czy jesteś w stanie sprawić, bym znów mógł ziać? – spytał w przestrzeń. Jak zwykle czuł się z tym wyjątkowo idiotycznie, ale ostatnim razem nie pożałował. Uśmiechnął się do siebie krzywo.

Licznik słów: 85
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19106
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Post autor: Administrator »

Wokół łba Uśmiechu Cienia zaczęło coś wirować. To coś było krwistoczerwone, ale nie pachniało niczym. Uśmiech słyszał tylko świst... Po chwili obraz zaczął się zatrzymywać, by w końcu znieruchomieć przed łbem przywódcy w postaci sześciu połyskliwych rubinów.
– Z takim darem na pewno wszystkie dolegliwości znikną – cichy głos, ledwo słyszalny szept.
I na tym się skończyło.

Licznik słów: 57
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
[ ŻERKA | CHAŁKA | KRUCZKE ]

Jeżeli potrzebujesz pomocy, rady lub zauważyłeś jakieś
nieprawidłowości – sprawdź do kogo najlepiej się zwrócić!


Czasami lawina uzależniona jest od pojedynczego płatka śniegu.
Czasami kamyk zyskuje szansę odkrycia, co mogłoby się stać, gdyby tylko odbił się w innym kierunku.
Uśmiech Szydercy.
Dawna postać
Lord Dowódca Kheldar
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 2718
Rejestracja: 11 sty 2014, 13:36
Płeć: Samiec
Księżyce: 94
Rasa: Pustynny
Partner: Kto się odważy?

Post autor: Uśmiech Szydercy. »

Szyderca uniósł lekko łuk brwiowy, a potem podniósł łeb, kiedy nad jego głową coś zaczęło latać. Początkowo nie do końca zrozumiał, lecz szybko pojął przesłanie. Prychnął. No tak. W końcu dlaczego dobrzy i kochający smoki bogowie mieliby pomagać mu za darmo? Zaiste, naiwny był.
– Wrócę niedługo – rzucił w przestrzeń i opuścił świątynie. Zebranie takiej kolekcji nie powinno zająć mu długo.

Dodano: 2015-03-20, 01:25[/i] ]
Kilka księżyców po swej ostatniej wizycie, w świątyni pojawił się smolistołuski samiec. Wpadł doń gwałtownie, stawiając energiczne, długie kroku. Zadarł łeb i sapnął, wypuszczając dym nozdrzami. Odkąd stracił ogień, gardło drapie go mniej, chrypa tak nie doskwiera... ale niewielka to cena. Bez ognia czuje się jak bez oczu czy skrzydeł.
– Mam to, czego chciałeś – rzekł głośno, mniemając, że wcześniej to Erycala głos usłyszał. Przed samcem pojawiło się sześć rubinów.

Licznik słów: 137
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej