Sekcja Zwłok

Miejsce, gdzie smoki zwracają się do sil wyższych.
Czarna Łuska
Adept Słońca
Quasi-Prorok
Adept Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 4706
Rejestracja: 23 wrz 2020, 19:35
Stado: Ziemi
Płeć: Samica, 76 Ks
Księżyce: 183
Rasa: Morska

Sekcja Zwłok

Post autor: Czarna Łuska »

A: S: 2| W: 3| Z: 3| M: 4| P: 3| A: 5
U: Kż,Śl,MA,MO,Skr,B,L,A,O: 1| Pł,Prs,MP: 2| W: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Alchemik, Wybraniec Bogów, Magiczny Śpiew, Pechowiec

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

// Uessas (kontynuacja)

Wstrzymała oddech, gdy poczuła chwilową obecność boga miłości, który zechciał odpowiedzieć na jej modlitwę. Rzeczywiście, nie takiej misji się spodziewała, choć zamierzała ją wykonać, nie ważne jak pozornie niewielki znaczenie mogła by posiadać. W prawdzie, co dla zwyczajnego smoka, mogłoby być czymś trywialnym, dla ślepej piastunki nawet pozostawienie lusterka u łap nieruchomego posągu było wyzwaniem. Skąd wszakże miała wiedzieć, gdzie są jego łapy?

Podniosła ostrożnie lusterko metalową łapą, uważając, żeby go nie zarysować. Dłoń lewej łapy, natomiast, wystawiła przed siebie, żeby położyć ją delikatnie na kamieniu piedestału. Powoli przesuwała ją po gładkiej skale, szukając miejsca, w którym stykał się z pomnikiem boga. Gdy odnalazła dotykiem gładkie łuski posągu, delikatnie przesuwała po nim dłonią łapy, szukając jakiegoś charakterystycznego punktu, żeby się dowiedzieć, którą część ciała tak właściwie dotknęła. Miała tylko nadzieję, że Uessas nie będzie miał za złe, że musiała obmacywać w ten sposób jego kamienną rzeźbę, żeby odnaleźć gdzie znajdywały się jego łapy.

Po dobrych kilkunastu oddechach mozolnych poszukiwań w końcu udało jej się dotrzeć dłonią do przednich łap boga miłości. Pewnie zajęłoby to jej jeszcze więcej czasu, gdyby nie fakt, że jeszcze w miarę dobrze pamiętała jak wyglądał jego posąg, nawet jeśli ostatni raz widziała go ponad czterdzieści księżyców wcześniej. Trzymając lewą dłoń na jego łapie, położyła ostrożnie lusterko tuż obok, żeby stykało się ramką z kamiennym pomnikiem.

Gdy poczuła delikatne ciepło, odsunęła łapę i cofnęła się o krok, żeby znowu stać w przyzwoitej odległości od pomnika Uessasa. Stała tam, cierpliwie czekając na to co miało się wydarzyć.

Licznik słów: 252
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
{ teczka }__{ theme }
.
___n. u. szamana: 21.12_._.._ __ n. u. błysku przyszłości: 05.07
Obrazek
.
────────────── ──────────────
/ kryształ zielarza /
+1 sztuka do wszystkich zbiorów ziół
.
/ pechowiec /
po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
/ ostry węch /
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
.
/ szczęściarz /
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
.
/ alchemik /
dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (0/listopad)
.
/ wybraniec bogów /
raz na pojedynek/polowanie +1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
.
/ magiczny śpiew /
raz na pojedynek/polowanie, odejmuje 3 sukcesy przeciwnika
.
────────────── ──────────────
Limo – brzeginia      Mokradło – kuropatwa
S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 3| A: 2      S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
Pł, A, O, Śl, Kż, MP: 1| Skr: 2      B, L, Kż, Skr, Śl: 1| A, O: 2
.
W jaki sposób Mokradło może zadać ranę średnią lub ciężką?
Jego dziobanie/drapanie wywołuje u przeciwnika silne poparzenia pochodzenia magicznego.
.
Kalectwo: proteza prawej przedniej łapy, ślepota (+4 ST do akcji fizycznych i magicznych, kamieni szlachetnych można szukać tylko przy użyciu sondy)
Narrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Posty: 1012
Rejestracja: 01 cze 2020, 15:00

Sekcja Zwłok

Post autor: Narrator »

Gdy samica ułożyła lusterko przy posągu, nic nadzwyczajnego się już nie wydarzyło. Ciepło, które wcześniej emanowało od jego gładkiej powierzchni również prędzej czy później rozpłynęło się w powietrzu, zostawiając ślepą śmiertelniczkę w błogiej ciszy. Kto wie z jakiej przyczyny bóg zdecydował się przyjąć podarek.


[mention]Sekcja Zwłok[/mention]
– ozdobne lusterko

Licznik słów: 49
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Czarna Łuska
Adept Słońca
Quasi-Prorok
Adept Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 4706
Rejestracja: 23 wrz 2020, 19:35
Stado: Ziemi
Płeć: Samica, 76 Ks
Księżyce: 183
Rasa: Morska

Sekcja Zwłok

Post autor: Czarna Łuska »

A: S: 2| W: 3| Z: 3| M: 4| P: 3| A: 5
U: Kż,Śl,MA,MO,Skr,B,L,A,O: 1| Pł,Prs,MP: 2| W: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Alchemik, Wybraniec Bogów, Magiczny Śpiew, Pechowiec
// Nenya // oraz Thahar w starej modlitwie z przed trzech tygodni

Pazury metalowej łapy stukały jednostajnie o skałę, gdy czarna smoczyca weszła do Wewnętrznej Jaskini. Kiwnęła łbem każdemu ze stojących tam pomników w wyrazie szacunku. Potem, skierowała się w stronę tego, który należał do Patronki Zręczności i Sprytu.

Na piedestale, przy łapach Nenyi, położyła Tygrysie Oko. Uśmiechnęła się lekko, podniosła łeb, mając nadzieję, że bogini spodoba się prezent. Według opowieści, był to jej ulubiony kamień, który Valanyan stworzyła na podobieństwo oczu Nenyi.

Nenyo, dziękuję ci za twoje błogosławieństwo – powiedziała ciepło. – Organizuję rozrywki dla smoków i staram się być otuchą dla obcych i bliskich. Pomagam im, by mogli odetchnąć i uśmiechnąć się choć na moment, mimo przeżywanych trudnych chwil. Staram się wykorzystać wszystkie resztki zdolności, jaki mi pozostały, nie odmawiając pomocy tym, którzy jej potrzebują.

Podrapała się po boku łba.

Zastanawiałam się, czy może ty też nie chciałabyś mojej pomocy w czymś, co cię trapi. Jestem świadoma moich fizycznych ograniczeń, ale mimo wszystko, chciałabym coś zrobić, by szczery uśmiech mógł zagościć na moment na twoim pysku. Nawet jeśli nie miałabym okazji tego zobaczyć.

Czy chciałabyś, żebym zorganizowała coś specjalnego? A może, jest ktoś z twojej rodziny, któremu chciałabyś, żebym pomogła? Umiem też pisać dłuższe teksty i układać pieśni, jeśli te umiejętności uznałabyś za przydatne. Albo mogłabym... po prostu porozmawiać, o czym tylko zechcesz. Nauczyłam się bardzo wielu rzeczy, podczas moich podróży za barierą.

Licznik słów: 237
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
{ teczka }__{ theme }
.
___n. u. szamana: 21.12_._.._ __ n. u. błysku przyszłości: 05.07
Obrazek
.
────────────── ──────────────
/ kryształ zielarza /
+1 sztuka do wszystkich zbiorów ziół
.
/ pechowiec /
po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
/ ostry węch /
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
.
/ szczęściarz /
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
.
/ alchemik /
dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (0/listopad)
.
/ wybraniec bogów /
raz na pojedynek/polowanie +1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
.
/ magiczny śpiew /
raz na pojedynek/polowanie, odejmuje 3 sukcesy przeciwnika
.
────────────── ──────────────
Limo – brzeginia      Mokradło – kuropatwa
S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 3| A: 2      S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
Pł, A, O, Śl, Kż, MP: 1| Skr: 2      B, L, Kż, Skr, Śl: 1| A, O: 2
.
W jaki sposób Mokradło może zadać ranę średnią lub ciężką?
Jego dziobanie/drapanie wywołuje u przeciwnika silne poparzenia pochodzenia magicznego.
.
Kalectwo: proteza prawej przedniej łapy, ślepota (+4 ST do akcji fizycznych i magicznych, kamieni szlachetnych można szukać tylko przy użyciu sondy)
Thahar
Bóg
Bóg
Posty: 67
Rejestracja: 17 mar 2020, 13:40

Sekcja Zwłok

Post autor: Thahar »

Sekcja Zwłok pisze: 08 lut 2023, 12:14 // @Thahar

Po wejściu do świątyni i przejściu do głównej sali, Sekcja zatrzymała się przed Bogiem Łowów i pochyliła przed nim łeb.

Thaharze – powiedziała do pomnika, podnosząc głowę. – W najbliższym czasie odbędzie się uczta na twoją cześć, na której będziemy przygotowywać różne potrawy i smakować je wspólnie. Każdy jest na nią zaproszony, dlatego jeśli zechcesz, możesz przyjść i wziąć w niej udział. Przygotowywanie potraw nie będzie obowiązkowe więc mógłbyś oddać się tylko samemu smakowaniu i rozmowom z innymi biesiadnikami. Chyba, że też chciałbyś spróbować sił w gotowaniu, to wtedy chętnie posmakujemy twojej kuchni. Spróbuję przynieść wystarczająco mięsa i roślin, żeby starczyło dla każdego, choć pewnie do bardziej skomplikowanych potraw, trzeba będzie przynieść własne składniki.

Nie była pewna jaka będzie odpowiedź i czy wogóle ją otrzyma. Mimo wszystko wolała zaprosić boga na ucztę, szczególnie, że to właśnie na jego cześć miała się odbyć. Żałowała teraz trochę, że nie zaprosiła w ten sam sposób Nenyi na jej wyścig.
Do nosa Sekcji Zwłok dotarła ulotna i bardzo subtelna woń. Zapach pieczonego dzika oraz przeróżnych gatunków owoców łaskotał nos piastunki, aż ślinka ciekła.
Ho-ho, wyśmienity pomysł, koleżanko! – Głos Pana Łowów był pełny entuzjazmu i zadowolenia. – Chętnie popatrzę, co tam uczestnicy upichcą, ale obawiam się, że nie znajdę na tyle czasu, by was odwiedzić. Jestem jednak pewien, że i bez tego będziecie się pysznie bawić! – Aura smacznego posiłku unosiła się wokół piedestału jeszcze chwilę, nim całkowicie zniknęła.

Licznik słów: 246
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Nenya
Bóg
Bóg
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2021, 13:57

Sekcja Zwłok

Post autor: Nenya »

  Początkowo smoczycy odpowiadała jedynie cisza, ale nie było to nic zaskakującego w świątyni. Bogom nigdy się nie spieszyło w interakcjach z śmiertelnikami.
Tygrysie oko zadrżało na kamiennej posadzce, wydając z siebie gładki stukot. Świst. Cisza. Kamień zniknął. Sekcja poczuła delikatne, przyjazne ciepło otulające jej łuski przez kilkanaście oddechów.
Dziękuje... – rozbrzmiał cichy, rozczulony głos Nenyi, chociaż zabarwiony nutą melancholii.
Nie mam specjalnych życzeń wobec ciebie. Jeśli chcesz mi o czymś opowiedzieć to słucham – odparła z westchnieniem.

Sekcja Zwłok

Licznik słów: 82
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Czarna Łuska
Adept Słońca
Quasi-Prorok
Adept Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 4706
Rejestracja: 23 wrz 2020, 19:35
Stado: Ziemi
Płeć: Samica, 76 Ks
Księżyce: 183
Rasa: Morska

Sekcja Zwłok

Post autor: Czarna Łuska »

A: S: 2| W: 3| Z: 3| M: 4| P: 3| A: 5
U: Kż,Śl,MA,MO,Skr,B,L,A,O: 1| Pł,Prs,MP: 2| W: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Alchemik, Wybraniec Bogów, Magiczny Śpiew, Pechowiec
// kontynuacja, Nenya

Nenya też nie potrzebowała od niej niczego. Sekcja powoli zaczynała się zastanawiać, czy którykolwiek z bogów miałby dla niej jakieś zadanie. Pewnie nie, ale zawsze warto było próbować.

Smoczyca zaniemówiła na moment, zastanawiając się, o czym chciała opowiedzieć bogini. Nie siadała na ziemi, bo czuła, że mimo wszystko nie wypadało jej tego robić. Nie widziała niczego i nie mogła mieć pewności, czy Nenya nie stała teraz koło niej.

Może to zabrzmi trochę dziwnie, ale... polubiłam bycie ślepą?

Potrzęsła łbem zdając sobie sprawę jak to brzmi.

Znaczy, nie chodzi mi o to, że bycie ślepym nie jest trudne i że to już nie jest dla mnie kara, bo tak nie jest – dopowiedziała szybko. – Chodzi mi bardziej o to, że pozwoliło mi to zwolnić i zastanowić się nad tym, co tak naprawdę chcę robić w życiu, gdy przez bycie kaleką, nie mam już tak właściwie żadnych większych obowiązków.

Teraz większość swojego czasu spędzała na przekazywaniu innym swojej wiedzy, którą udało jej się nagromadzić przez te wszystkie księżyce. Albo na zwykłych rozmowach i pomaganiu im, gdy tego potrzebują. Albo na organizacji szranków, zapisywaniu nowych tablic do giganta, czy też na inne sposoby, działaniu na dobro Wolnych Stad. Próbowała też nawet zrobić jakieś zadanie dla bogów, choć póki co szukanie go szło jej z miernym skutkiem.

Ostatnio szukam boga, który miałby dla mnie jakieś zadanie. Chciałam, żeby to było dla was pomocą, choć wydaje mi się, że nie różni się to niczym od typowych próśb i pytań, które cały czas otrzymujecie od smoków. Hmm... Tak... Może spróbuję przestać ciągle prosić i pytać.

Tylko co wtedy zostaje. Zwykła rozmowa? To było bardzo... dziwne.

Trochę niepokoję się tym, co się dzieje na południu – napomniała temat Łowców. – Słyszałam, że widać tam ciemny dym, który unosi się na wietrze. Choć, ja sama go nie widziałam.

Zaleta ślepoty, że nie widziała tych niepokojących rzeczy.

Czy jest coś co by ciebie niepokoiło, ostatnimi czasy? Sporo się dzieje na Wolnych i na świecie. Pewnie sporo też się dzieje u was, na górze.

Licznik słów: 343
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
{ teczka }__{ theme }
.
___n. u. szamana: 21.12_._.._ __ n. u. błysku przyszłości: 05.07
Obrazek
.
────────────── ──────────────
/ kryształ zielarza /
+1 sztuka do wszystkich zbiorów ziół
.
/ pechowiec /
po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
/ ostry węch /
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
.
/ szczęściarz /
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
.
/ alchemik /
dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (0/listopad)
.
/ wybraniec bogów /
raz na pojedynek/polowanie +1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
.
/ magiczny śpiew /
raz na pojedynek/polowanie, odejmuje 3 sukcesy przeciwnika
.
────────────── ──────────────
Limo – brzeginia      Mokradło – kuropatwa
S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 3| A: 2      S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
Pł, A, O, Śl, Kż, MP: 1| Skr: 2      B, L, Kż, Skr, Śl: 1| A, O: 2
.
W jaki sposób Mokradło może zadać ranę średnią lub ciężką?
Jego dziobanie/drapanie wywołuje u przeciwnika silne poparzenia pochodzenia magicznego.
.
Kalectwo: proteza prawej przedniej łapy, ślepota (+4 ST do akcji fizycznych i magicznych, kamieni szlachetnych można szukać tylko przy użyciu sondy)
Nenya
Bóg
Bóg
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2021, 13:57

Sekcja Zwłok

Post autor: Nenya »

"Mmmm..."
Na wspomnienie o łowcach smoków, Ziemista usłyszała przydługie, podtwierdzające mruknięcie.
Zaczęli się budować bliżej was.

Sekcja mówiła sporo i poruszyła wiele różnych tematów. Bogini słuchała jej w ciszy, dając smoczycy przestrzeń na wylanie swoich myśli.
Tak właściwie, to niczego "obiektywnie" nie potrzebujemy. Zazwyczaj gdy o coś prosimy to dla waszego  dobra lub naszej radości. Dlatego lubie patrzeć na Szranki. Smocza kreatywność i zwinność wypełniona pasją, ogrzewa moje serce, a was tak pięknie rozwija!

Czasem też bogowie proszą o zapłatę byście wykazali, że jestescie godni daru, a moc was wstąpiona została spłacona poświęconym przez was czasem.

Aczkolwiek... może mogłabyś spróbować porozmawiać z Erycalem. Od... ah sama wiesz czego, zachowuje się zupełnie inaczej. Żal patrzeć na to jaki został z niego cień... – głos bogini posmutniał, a w powietrzu uniosła się niewypowiedziana żałość.

Po kilku oddechach ciszy, które piastunka mogła poświęćić na przetrawienie tego co usłyszała, Nenya znów się odezwała.
Chciałabyś odzyskać wzrok? – nie słychać było w jej głosie wyczekiwania, ani jakiejś dramaturgii. Zwyczajnie... luźna ciekawość.



Sekcja Zwłok

Licznik słów: 173
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Czarna Łuska
Adept Słońca
Quasi-Prorok
Adept Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 4706
Rejestracja: 23 wrz 2020, 19:35
Stado: Ziemi
Płeć: Samica, 76 Ks
Księżyce: 183
Rasa: Morska

Sekcja Zwłok

Post autor: Czarna Łuska »

A: S: 2| W: 3| Z: 3| M: 4| P: 3| A: 5
U: Kż,Śl,MA,MO,Skr,B,L,A,O: 1| Pł,Prs,MP: 2| W: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Alchemik, Wybraniec Bogów, Magiczny Śpiew, Pechowiec
// kontynuacja, Nenya

Potwierdzenie bliższej obecności Łowców Smoków dodatkowo zaniepokoiło piastunkę. Wcześniej były to dla niej jedynie opowieści, lub zagrożenie, z którym trzeba było się liczyć opuszczając tereny Wolnych. Teraz zaś, nawet na własnych ziemiach smoki nie będą bezpieczne.
Mimo to, postara się nadal organizować Szranki, nawet jeśli konflikt z ludźmi będzie już trwał. Szczególnie w ciężkich czasach, stada będą potrzebowały czegoś, co by ich podniosło na duchu. Nie wiedziała ilu zechce przyjść na takie wydarzenia, ale zawsze będzie gotowa przyjąć smoki, chcące choć na moment zapomnieć o wojnie, podczas przyjacielskiej rywalizacji.

Z Erycalem nigdy nie miała okazji rozmawiać. Mówiąc szczerze, było jej trochę wstyd, że jeszcze gdy była uzdrowicielką, ani razu się do niego nie pomodliła, mimo ilości razy, jaką wzywała w duchu jego imię podczas leczeń. Czuła też, że obraziła go porzuceniem bycia uzdrowicielką. Nawet jeśli zrobiła to przez swoją nieprzydatność, to tą nieprzydatność też sama na siebie ściągnęła.
Mimo wszystko, zamierzała próbować z nim porozmawiać. Jeśli nie odpowie za pierwszym razem, to spróbuje kolejny raz. I kolejny. Więziony w jego ciele Upadły musiał trawić go od środka i, choć Sekcja nie wiedziała dokładnie co na to zaradzić, mogła spróbować coś wymyślić.

Serce na moment stanęło, gdy usłyszała ostatnie pytanie bogini.
Huh... Nie wiem... – Zastanawiała się nad tym często, ale nigdy nie podjęła ostatecznej decyzji. W obu przypadkach widziała sens, zarówno w odzyskaniu wzroku, jak i w wiecznej ślepocie. Ale gdyby miała już wybierać...
Myślę, że chciałabym móc znowu widzieć. Choć, zanim to się stanie, chce się najpierw pogodzić z Lahae i Sennah. Co... może być trudne. Bogini Lata mnie nienawidzi i z chęcią mnie zabije, jeśli przyjdę pod jej posąg.

Licznik słów: 276
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
{ teczka }__{ theme }
.
___n. u. szamana: 21.12_._.._ __ n. u. błysku przyszłości: 05.07
Obrazek
.
────────────── ──────────────
/ kryształ zielarza /
+1 sztuka do wszystkich zbiorów ziół
.
/ pechowiec /
po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
/ ostry węch /
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
.
/ szczęściarz /
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
.
/ alchemik /
dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (0/listopad)
.
/ wybraniec bogów /
raz na pojedynek/polowanie +1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
.
/ magiczny śpiew /
raz na pojedynek/polowanie, odejmuje 3 sukcesy przeciwnika
.
────────────── ──────────────
Limo – brzeginia      Mokradło – kuropatwa
S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 3| A: 2      S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
Pł, A, O, Śl, Kż, MP: 1| Skr: 2      B, L, Kż, Skr, Śl: 1| A, O: 2
.
W jaki sposób Mokradło może zadać ranę średnią lub ciężką?
Jego dziobanie/drapanie wywołuje u przeciwnika silne poparzenia pochodzenia magicznego.
.
Kalectwo: proteza prawej przedniej łapy, ślepota (+4 ST do akcji fizycznych i magicznych, kamieni szlachetnych można szukać tylko przy użyciu sondy)
Nenya
Bóg
Bóg
Posty: 32
Rejestracja: 25 lip 2021, 13:57

Sekcja Zwłok

Post autor: Nenya »

Mmm... Lahae w przeciwieństwie do swej Matki, nie ma w zwyczaju się gniewać i  trzymać urazy, ale interkacje z nią są... dość zawiłe, nawet dla nas. – z tymi słowami Pani Zwinności zostawiła Sekcje Zwłok. Jeszcze na odchodne Piastunka poczuła delikatny pokrzepiający dotyk na swoim grzbiecie, a później aura bogini rozpłynęła się.

Licznik słów: 53
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Czarna Łuska
Adept Słońca
Quasi-Prorok
Adept Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 4706
Rejestracja: 23 wrz 2020, 19:35
Stado: Ziemi
Płeć: Samica, 76 Ks
Księżyce: 183
Rasa: Morska

Sekcja Zwłok

Post autor: Czarna Łuska »

A: S: 2| W: 3| Z: 3| M: 4| P: 3| A: 5
U: Kż,Śl,MA,MO,Skr,B,L,A,O: 1| Pł,Prs,MP: 2| W: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Alchemik, Wybraniec Bogów, Magiczny Śpiew, Pechowiec
// Erycal

Pewnego dnia przyszła przed piedestał Boga Uzdrowicieli i pochyliła przed nim łeb.
Erycalu, Panie Uzdrowień. Zraniłam Ciebie, odwracając się od Ciebie i zostając piastunką. Przepraszam cię za to. Wiedz, że nadal podążam twoją ścieżką, której nauczył mnie Basior, i pomagam każdemu, kto będzie mojej pomocy potrzebował, niezależnie od tego, z jakiego jest stada. – "Ścieżka Erycala", tak ją nazywał jej ojciec. Choć nie zawsze kroczyła po niej równie pewnie co Basior, mimo wszystko starała się nadal podtrzymywać tą tradycję. Może i nie była już uzdrowicielem, ale nadal pomagała innym, nawet jeśli na inne sposoby, niż lecząc ich rany.
Czy potrzebujesz mojej pomocy? Czy chcesz, żebym coś dla ciebie zrobiła? – Po zadaniu tych pytań, stanęła cierpliwie z pochylonym łbem i czekała na odpowiedź boga. Miała bardzo dużo czasu, a skoro sama Nenya ją tu przysłała, nie zamierzała jej teraz zawieść. Tak samo jak nie miała zamiaru zawodzić znowu jej dawnego patrona.

Licznik słów: 155
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
{ teczka }__{ theme }
.
___n. u. szamana: 21.12_._.._ __ n. u. błysku przyszłości: 05.07
Obrazek
.
────────────── ──────────────
/ kryształ zielarza /
+1 sztuka do wszystkich zbiorów ziół
.
/ pechowiec /
po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
/ ostry węch /
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
.
/ szczęściarz /
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
.
/ alchemik /
dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (0/listopad)
.
/ wybraniec bogów /
raz na pojedynek/polowanie +1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
.
/ magiczny śpiew /
raz na pojedynek/polowanie, odejmuje 3 sukcesy przeciwnika
.
────────────── ──────────────
Limo – brzeginia      Mokradło – kuropatwa
S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 3| A: 2      S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
Pł, A, O, Śl, Kż, MP: 1| Skr: 2      B, L, Kż, Skr, Śl: 1| A, O: 2
.
W jaki sposób Mokradło może zadać ranę średnią lub ciężką?
Jego dziobanie/drapanie wywołuje u przeciwnika silne poparzenia pochodzenia magicznego.
.
Kalectwo: proteza prawej przedniej łapy, ślepota (+4 ST do akcji fizycznych i magicznych, kamieni szlachetnych można szukać tylko przy użyciu sondy)
Erycal
Bóg
Bóg
Posty: 56
Rejestracja: 11 lis 2021, 17:48

Sekcja Zwłok

Post autor: Erycal »

Jeśli chodzi o zapał do interakcji z bogami, Sekcja była niewątpliwie interesującym śmiertelnikiem. Ciężko powiedzieć, czy owo osiągnięcie w jakiś sposób wpływało na samego Erycala, ale na pewno był już obyty z jej głosem.
Chłód ziejący spod pokrytego grzybami, kwiatami polnymi i gdzieniegdzie lepką, ciemną mazią piedestału nie nasilił się, odkąd smoczyca przemówiła, toteż nic nie sugerowało, że zamierza jej odpowiedzieć. Istotnie zresztą, nie uczynił tego.
Być może musiała znaleźć lepszą metodę, by porozumieć się z nim jako pierwsza?

Sekcja Zwłok

Licznik słów: 81
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Czarna Łuska
Adept Słońca
Quasi-Prorok
Adept Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 4706
Rejestracja: 23 wrz 2020, 19:35
Stado: Ziemi
Płeć: Samica, 76 Ks
Księżyce: 183
Rasa: Morska

Sekcja Zwłok

Post autor: Czarna Łuska »

A: S: 2| W: 3| Z: 3| M: 4| P: 3| A: 5
U: Kż,Śl,MA,MO,Skr,B,L,A,O: 1| Pł,Prs,MP: 2| W: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Alchemik, Wybraniec Bogów, Magiczny Śpiew, Pechowiec
// Erycal, kontynuacja

Postukała pazurami o kamienną podłogę świątyni.
Nenya się o ciebie martwi. – Może już o tym wiedział, a może nie. Był to jednak jeden z powodów, dla którego Sekcja do niego przyszła. Jeśli nie chciał rozmawiać, to zwyczajne milczenie nie było dobrą metodą odwiedzenia piastunki od dalszych prób nawiązania dialogu.
A co to za zapach? Na początku go nie poczułam, ale teraz już tak i to wyraźnie. Zapach muchomorów i polnych kwiatów. Czemu dobiega prosto z piedestału.
Wystawiła delikatnie lewą łapę w stronę kamiennej powierzchni. Na drodze jej palców i pazurów stanęły jednak grzybowe kapelusze, ich twarde trzonki oraz płatki kwiatów. Objęła dłonią jeden z trzonków i pociągnęła do siebie, by oderwać muchomor od piedestału.
Obym znowu czegoś nie popsuła... – powiedziała do siebie, sprawdzając uważnie węchem pozyskany grzyb.

Licznik słów: 134
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
{ teczka }__{ theme }
.
___n. u. szamana: 21.12_._.._ __ n. u. błysku przyszłości: 05.07
Obrazek
.
────────────── ──────────────
/ kryształ zielarza /
+1 sztuka do wszystkich zbiorów ziół
.
/ pechowiec /
po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
/ ostry węch /
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
.
/ szczęściarz /
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
.
/ alchemik /
dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (0/listopad)
.
/ wybraniec bogów /
raz na pojedynek/polowanie +1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
.
/ magiczny śpiew /
raz na pojedynek/polowanie, odejmuje 3 sukcesy przeciwnika
.
────────────── ──────────────
Limo – brzeginia      Mokradło – kuropatwa
S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 3| A: 2      S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
Pł, A, O, Śl, Kż, MP: 1| Skr: 2      B, L, Kż, Skr, Śl: 1| A, O: 2
.
W jaki sposób Mokradło może zadać ranę średnią lub ciężką?
Jego dziobanie/drapanie wywołuje u przeciwnika silne poparzenia pochodzenia magicznego.
.
Kalectwo: proteza prawej przedniej łapy, ślepota (+4 ST do akcji fizycznych i magicznych, kamieni szlachetnych można szukać tylko przy użyciu sondy)
Erycal
Bóg
Bóg
Posty: 56
Rejestracja: 11 lis 2021, 17:48

Sekcja Zwłok

Post autor: Erycal »

Grzyb nie był przytwierdzony do kamienia na tyle mocno, by odseparowanie go od niego mogło sprawić samicy jakikolwiek problem. W ten oto sposób obiekt znalazł się w jej łapach. Nie emanował niczym nadzwyczajnym, ot był po prostu muchomorem, miękkim w dotyku, choć przy tym bardzo zimnym, ze względu na utrzymującą się atmosferę piedestału. Jego podstawa lepiła się lekko, ewentualnie brudząc palce Sekcji lodowatą, czarną mazią. Owa ciecz nie miała poza swoją temperaturą żadnych czytelnych właściwości. Bez smaku, bez zapachu.
Chociaż? Może gdyby bardzo się skupić, lekko traciła czekoladą.
Sekcja miała też wrażenie, że na imię Nenyi coś w powietrzu drgnęło, jak gdyby sama świątynia na chwilę wstrzymała oddech. Z drugiej strony, może to tylko dziwny przeciąg?

/Sekcja Zwłok

Licznik słów: 118
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Czarna Łuska
Adept Słońca
Quasi-Prorok
Adept Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 4706
Rejestracja: 23 wrz 2020, 19:35
Stado: Ziemi
Płeć: Samica, 76 Ks
Księżyce: 183
Rasa: Morska

Sekcja Zwłok

Post autor: Czarna Łuska »

A: S: 2| W: 3| Z: 3| M: 4| P: 3| A: 5
U: Kż,Śl,MA,MO,Skr,B,L,A,O: 1| Pł,Prs,MP: 2| W: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Alchemik, Wybraniec Bogów, Magiczny Śpiew, Pechowiec
// Erycal, kontynuacja

Ble... – powiedziała do siebie, gdy jakaś lodowata maź spłynęła na jej lewą łapę. Nie pamiętała, żeby z muchomorów coś takiego ściekało. Powąchała dokładnie cokolwiek to było, jednak niczego nie wyczuła, prócz może dziwnego obcego aromatu.

Odchyliła grzyb nieco na bok, zwracając łeb w stronę pomnika.
Nenya się martwi, bo wie, że twoje zadanie z pewnością jest ciężkie. Jeśli potrzebujesz w czymś pomocy, to chętnie to zrobię. Zawsze to o jedno zmartwienie mniej. – Na pewno uwięzienie w sobie Tarrama to nie było coś, co nie odbiło by się na duszy boga uzdrowień. Albo ich odpowiednikiem duszy? Nie miała prawa wiedzieć, w jaki sposób działają bogowie.

Czemu muchomor? Odtrutka? – zapytała się, przykładając grzyb bliżej pyska. Wylizała łapę z zimnej mazi, bo już zdecydowanie była za brudna. A jeśli nadal maź na nią spływała, wylizała też samego grzyba, szukając w nim jej źródło. Może powinna go obrócić kapeluszem do dołu?

Licznik słów: 156
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
{ teczka }__{ theme }
.
___n. u. szamana: 21.12_._.._ __ n. u. błysku przyszłości: 05.07
Obrazek
.
────────────── ──────────────
/ kryształ zielarza /
+1 sztuka do wszystkich zbiorów ziół
.
/ pechowiec /
po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
/ ostry węch /
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
.
/ szczęściarz /
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
.
/ alchemik /
dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (0/listopad)
.
/ wybraniec bogów /
raz na pojedynek/polowanie +1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
.
/ magiczny śpiew /
raz na pojedynek/polowanie, odejmuje 3 sukcesy przeciwnika
.
────────────── ──────────────
Limo – brzeginia      Mokradło – kuropatwa
S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 3| A: 2      S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
Pł, A, O, Śl, Kż, MP: 1| Skr: 2      B, L, Kż, Skr, Śl: 1| A, O: 2
.
W jaki sposób Mokradło może zadać ranę średnią lub ciężką?
Jego dziobanie/drapanie wywołuje u przeciwnika silne poparzenia pochodzenia magicznego.
.
Kalectwo: proteza prawej przedniej łapy, ślepota (+4 ST do akcji fizycznych i magicznych, kamieni szlachetnych można szukać tylko przy użyciu sondy)
Erycal
Bóg
Bóg
Posty: 56
Rejestracja: 11 lis 2021, 17:48

Sekcja Zwłok

Post autor: Erycal »

Ciekawe czego się spodziewała. Odpowiedzi zawartych w smaku? Może konkretnej słodyczy albo gorzkości?
Przy ilości cieczy ciężko było powstrzymać odruch połykania, zwłaszcza jeśli samica nie pozbywała się jej splunięciem na bok. Patrząc powierzchownie, nie sprawiała wrażenia groźnej, bo mimo chłodnej temperatury i roślinno, korzennego zapachu, nie aktywowała żadnych skojarzeń smakowych. Jak czysta, choć o wiele gęstsza woda. Biorąc pod uwagę kolor i pozostałe właściwości, może możnaby przyrównać ją do jakiegoś śluzu. Owa podejrzana czerń wypływała bezpośrednio spod kapelusza, niespiesznie sunąc ku jego podstawie, by następnie skapnąć na posadzkę. Żadnego efektu.
Chociaż?
Kilka oddechów później, Sekcja miała wrażenie, że czuje wewnątrz siebie wyraźne orzeźwienie. Jej drogi oddechowe w zupełności udrożnione, gardło wychodziło się lekko, lecz nie w alarmujący sposób.
Chyba nie.
Gdy przełknęła ślinę kolejny raz, miała wrażenie że coś w gardle ukłuło ją nieprzyjemnie. Trochę jak ostre źdźbło suchej trawy, które stanęło w poprzek przełyku. Nie zadało obrażeń, ale zabolało. Podobnie jak każde kolejne przełknięcie, choć to przywodziłoby na myśl już garść połkniętego igliwia.
Kłucie dotarło aż do klatki piersiowej. Lekkie, ale nie bez znaczenia bo w końcu... nie wiedziała co stanie się później.
Grzyb nie zmienił się w międzyczasie nic a nic, choć miała wrażenie, jakby w reakcji na jej bliskość, czerń sączyła się nieco żwawiej. A może po prostu miała omamy.


// Sekcja Zwłok

Licznik słów: 216
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Czarna Łuska
Adept Słońca
Quasi-Prorok
Adept Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 4706
Rejestracja: 23 wrz 2020, 19:35
Stado: Ziemi
Płeć: Samica, 76 Ks
Księżyce: 183
Rasa: Morska

Sekcja Zwłok

Post autor: Czarna Łuska »

A: S: 2| W: 3| Z: 3| M: 4| P: 3| A: 5
U: Kż,Śl,MA,MO,Skr,B,L,A,O: 1| Pł,Prs,MP: 2| W: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Alchemik, Wybraniec Bogów, Magiczny Śpiew, Pechowiec
// komtynuacja, Erycal

Odchrząknęła, czując dziwne ukłucia w gardle. Na początku orzeźwiający posmak był całkiem przyjemny, ale chyba zjadła za dużo, bo zaczynało ją boleć gardło. Drapało, jakby była na coś chora.

Khem. Hmm. Czy nie miałbyś nic przeciwko, żebym wzięła sobie trochę do słoika na później? Jest po nim takie przyjemne orzeźwienie w pysku. Tylko nie można przedawkować, bo potem kłuje gardło.

Wysoki dźwięk stuknięcia szkła o kamień, rozniósł się po świątyni. Smoczyca podłożyła słoik pod grzybem, pozwalając mazi ścieknąć do środka naczynia. Przytrzymała grzyba za kapelusz prawą łapą, a palcami lewej powoli ściągała śluz w dół i strzepywała go do środka słoika.

Kiedyś znalazłam coś podobnego w Lesie Tdary. Sporej wielkości grzyby, z których ściekała ciemna ciecz, brudząca niczym atrament. Była smolista i bardzo łatwopalna. Czasem zastanawiam się, po co rośliny produkują takie dziwne rzeczy, które jedynie mogłyby je zranić. Jak tamte grzyby: wyciekło z nich tyle łatwopalnego atramentu, że zrobiła się z niego niemała kałuża. Jedna drobna iskierka i "puf", Alaleya szukałaby winowajcy.

Licznik słów: 168
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
{ teczka }__{ theme }
.
___n. u. szamana: 21.12_._.._ __ n. u. błysku przyszłości: 05.07
Obrazek
.
────────────── ──────────────
/ kryształ zielarza /
+1 sztuka do wszystkich zbiorów ziół
.
/ pechowiec /
po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
/ ostry węch /
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
.
/ szczęściarz /
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
.
/ alchemik /
dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (0/listopad)
.
/ wybraniec bogów /
raz na pojedynek/polowanie +1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
.
/ magiczny śpiew /
raz na pojedynek/polowanie, odejmuje 3 sukcesy przeciwnika
.
────────────── ──────────────
Limo – brzeginia      Mokradło – kuropatwa
S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 3| A: 2      S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
Pł, A, O, Śl, Kż, MP: 1| Skr: 2      B, L, Kż, Skr, Śl: 1| A, O: 2
.
W jaki sposób Mokradło może zadać ranę średnią lub ciężką?
Jego dziobanie/drapanie wywołuje u przeciwnika silne poparzenia pochodzenia magicznego.
.
Kalectwo: proteza prawej przedniej łapy, ślepota (+4 ST do akcji fizycznych i magicznych, kamieni szlachetnych można szukać tylko przy użyciu sondy)
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej