Polana

Kiedyś podobny las nazywano Białą Puszczą, poświęconą bogom i spokojowi. Teraz jest to Dzika Puszcza, gdzie ograniczenia są zbędne.
Trans Bitewny
Wojownik Mgieł
Moldath Gargantuiczny
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 437
Rejestracja: 28 lut 2023, 22:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 55
Rasa: pierwotny x górski
Opiekun: Poławiacz Szczurów
Partner: Nowy Porządek

Polana

Post autor: Trans Bitewny »

A: S: 5| W: 4| Z: 3| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,Pł,L,MP,MO,MA,Kż,Śl,Skr,Prs: 1| O,A,W: 2
Atuty: Pełny Brzuch; Adrenalina; Twardy jak Diament; Nieulękły;

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

Cała skrzętnie podświadomie utkana maska Kęska legła w gruzach kiedy dotarł do niego sens słów Veir. Wybałuszył oczy, wyraźnie nieswój. Przeskoczył z łapy na łapę, łykając ostatni pogryziony kawałek pasikonika.
Ojciec. Powiedziałem ojciec – powtórzył szybko, wlepiając w smoczycę ślepia. – Ojciec i matka – dopowiedział z naciskiem, a jego mina sugerowała, że była to sprawa życia i śmierci. Oczekiwał rzecz jasna na odpowiednią odpowiedź.
Ciociu. To dziwnie brzmi – parsknął, wyciągając czubek języka na wierzch. Zasyczał na podobieństwo śmiechu Zhelre w całkiem niezłej próbie naśladownictwa. – Ojciec dużo mnie nauczył. Nie chcę żebyś mnie uczyła. Masz łapy i jesteś puchata – stwierdził i wskazał palcem na jej kryzę. No i jaki z niej morski! Żaden. – I pewnie nawet nie umiesz pływać. Ojciec umie. To on mógłby ciebie nauczyć.
No i fajrant. Nie miała nic do gadania. Kompletnie ją teraz zniszczył. Obrócił łeb na boki, poszukując jakiegoś ruchu w trawie. Przydałaby się jeszcze jedna przekąska. Zamlaskał.

Wrota Dziejów

Licznik słów: 161
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek

Pojedynki wygrane: 2 || Przegrane: 7 || Remisy: 1 || W tym przegrane w pierwszej turze: 3

Odnośnie adrenaliny: Trans Bitewny często podczas walk wpada w bitewny szał. Nie przeszkadza mu ból i uwielbia ryzyko. Rany z adrenaliny można dawać z powodu nadwyrężania ciała i jeśli robi coś niestandardowego, dopasować do jego ataku/obrony. Na pewno nie wykonuje zbyt precyzyjnych ruchów, skupiając się na byciu szybkim i/lub widowiskowym, więc jestem otwarta na równie kreatywne rany B) + często narzeka na delikatne nadgarstki.

[PEŁNY BRZUCH] – 3/4 pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół.
[ADRENALINA] – dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka.
[TWARDY JAK DIAMENT] – stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość.
[NIEULĘKŁY] – smok ma pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze


#89cff0 – mowa, #ecc8bc – mentalki
Ołtarz Wyniesionych
Starszy Mgieł
Veir Sakralna
Starszy Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 2289
Rejestracja: 20 gru 2020, 3:10
Stado: Mgieł
Płeć: samica
Księżyce: 79
Rasa: Północna x Wężowa
Opiekun: Wybraniec, Valgerd
Mistrz: Burdig
Partner: Gwieździste Niebo

Polana

Post autor: Ołtarz Wyniesionych »

A: S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5| P: 3| A: 3
U: B,W,Pł,A,O,MP,Kż,Skr,Śl: 1| L,Prs: 2| MO,MA: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Nieugięty; Utalentowany; Furia Niebios
~ Rozumiem. – Spojrzała na niego, jakby rozmawiała jako równa z równym. Podstawa podczas takich konwersacji z pisklętami. Nie do końca wiedziała, czy Zhelre jest jednocześnie ojcem i matką Kęska, co właściwie byłoby logiczne przy jednym rodzicu, czy może w tym wszystkim bierze udział jeszcze jakaś samica. Veir nawet nie znała chyba Drzazgi. Może ją raz widziała na ceremonii, nie zamieniły ani słowa.
~ Ciocia to ktoś bliski, ale tak się nie nazywam. Mam wiele imion, tak jak ty, Kęsku, Ochłapie i Ogryzku. Wrota Dziejów, Ołtarz Wyniesionych, na dobrą sprawę... nazywaj mnie jak chcesz. – Odpowiedziała mu. Potem przyjrzała mu się bliżej i przez chwilę wpatrywała się w jego kończyny, by dać mu do myślenia. ~ Ty także. – Potwierdziła to jeszcze. Od razu było widać, że to pisklę spędzało większość czasu z Zhelre. To porządny smok, ale w głowie miał głównie śledzie i wodę, może jakiegoś węgorza.
~ Kęsek, to ja nauczyłam pływać twojego ojca. – Odpowiedziała mu. Kłamała, ale uczyła przez księżyce swojego życia wiele piskląt tej sztuki, a nawet adeptów, zatem nie była aż tak daleka od prawdy. Zauważyła, że młody był głodny – ona miała niestety tylko [48/4] mięsa, zatem nie starczy jej jedzenia dla niego. Westchnęła i wzięła swój słoik z miodem, który przed chwilą napełniła, a następnie przelała część jego zawartości do drewnianej miseczki i podsunęła ją Kęskowi.
~ Masz. – Rzuciła do niego.

Kęsek

Licznik słów: 231
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Pechowiec
Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
.
Szczęściarz
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. [Ostanie użycie – 13.09]

Nieugięta
Mdlejąc, smok może wykonać ostatnią akcję, a przeciwnik ma do swojej +4 ST.

Furia Niebios
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika.
Varnil – rosomak albinos
S: 2| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
B, O, Skr: 1 | A,Śl: 2 ; Bestiobójca
    Błysk przyszłości: 23.08
.
Mosarba – renifer (niemech.)
Trans Bitewny
Wojownik Mgieł
Moldath Gargantuiczny
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 437
Rejestracja: 28 lut 2023, 22:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 55
Rasa: pierwotny x górski
Opiekun: Poławiacz Szczurów
Partner: Nowy Porządek

Polana

Post autor: Trans Bitewny »

A: S: 5| W: 4| Z: 3| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,Pł,L,MP,MO,MA,Kż,Śl,Skr,Prs: 1| O,A,W: 2
Atuty: Pełny Brzuch; Adrenalina; Twardy jak Diament; Nieulękły;
W sumie musiał przyznać, że Veir wydawała się być dobrym towarzystwem. Nie był pewien dlaczego, ale nie wygoniła go ani nic, więc chyba była w porządku? Nie żeby miał jakieś doświadczenie, kiedy tak właściwie średnio go ciągnęło do innych piskląt. Ani ogólnie smoków.
Aha bo sobie przypomniałem, że mnie matka też nazywa Mięsem – dodał ni stąd ni zowąd, drapiąc się po karku. Znów wysunął czubek języka. Ściągnął brwi, analizując uważnie jej słowa. – Eeej. To są tylko dwa imiona. To już ja mam więcej – stwierdził, przykucając w trawie. Jak gdyby nigdy nic zanurzył pysk między gęstwinę źdźbeł trawy, przekręcając łeb by je wyrwać szybkim chapsnięciem. Jak się okazało na darmo, bowiem żaden żuczek się w niej nie skrywał. Wypluł trawę i spluwał przez chwilę w bok, próbując pozbyć się ich z języka.
Co? – wyrwało mu się nagle, a sam na nowo obrócił się w kierunku Veir. Był ni to wkurzony, ni zszokowany, ni rozżalony. Jak to tak? Taka futrzasta łapiasta uczyła ojca? Potrząsnał głową na boki. To się nie zgadzało. To nie mogło mieć miejsca. Ale Zhelre był za daleko, aby mógł go teraz zapytać. Szlag.
Miód nie był w stanie załagodzić jego nowo odkrytej traumy.
Nie chcę nic od ciebie! – zawołał na wiedźmę i siadł w trawie tyłem do niej, lekko naburmuszony. Nie wiedział czy powinien być bardziej zły na nią, na ojca czy na siebie.

Wrota Dziejów

Licznik słów: 236
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek

Pojedynki wygrane: 2 || Przegrane: 7 || Remisy: 1 || W tym przegrane w pierwszej turze: 3

Odnośnie adrenaliny: Trans Bitewny często podczas walk wpada w bitewny szał. Nie przeszkadza mu ból i uwielbia ryzyko. Rany z adrenaliny można dawać z powodu nadwyrężania ciała i jeśli robi coś niestandardowego, dopasować do jego ataku/obrony. Na pewno nie wykonuje zbyt precyzyjnych ruchów, skupiając się na byciu szybkim i/lub widowiskowym, więc jestem otwarta na równie kreatywne rany B) + często narzeka na delikatne nadgarstki.

[PEŁNY BRZUCH] – 3/4 pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół.
[ADRENALINA] – dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka.
[TWARDY JAK DIAMENT] – stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość.
[NIEULĘKŁY] – smok ma pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze


#89cff0 – mowa, #ecc8bc – mentalki
Ołtarz Wyniesionych
Starszy Mgieł
Veir Sakralna
Starszy Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 2289
Rejestracja: 20 gru 2020, 3:10
Stado: Mgieł
Płeć: samica
Księżyce: 79
Rasa: Północna x Wężowa
Opiekun: Wybraniec, Valgerd
Mistrz: Burdig
Partner: Gwieździste Niebo

Polana

Post autor: Ołtarz Wyniesionych »

A: S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5| P: 3| A: 3
U: B,W,Pł,A,O,MP,Kż,Skr,Śl: 1| L,Prs: 2| MO,MA: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Nieugięty; Utalentowany; Furia Niebios
~ Kęsek chyba bardziej ci pasuje. Ale spokojnie. Będziesz mieć jeszcze fałszywe imiona adepckie, dorosłe i jeszcze przydomek Stada Mgieł. – Odparła. Zapomniała, jak dobrze rozmawia się z kilku księżycowym pisklęciem. ~ Jest jeszcze Wyniesiona Łuska i Veir Sakralna. – Dodała w nawiązaniu do pierwszej części swojej wypowiedzi. Obserwując tak pisklę nieco dłużej, doszła do wniosku, że raczej niezbyt podoba mu się ujmowanie wyższości Zhelre, jedzenie miodu, a także perspektywa tego, że smoki o czterech łapach i z futrem mogą potrafić pływać. Za to chyba uwielbiał wcinać te pasikoniki.

~ Jestem piastunem. A raczej nim byłam. Nauczanie pływania to coś normalnego. Znam... wiele stylów pływackich. Grzbietowy, wężowy, klasyczny. – Można powiedzieć, że zaszpanowała. A to nawet nie było wszystko. Zakładała, że Zhelre znał tylko jeden styl, ten drugi, który wymieniła. Biorąc pod uwagę jego brak kończyn, ciężko wymyślić coś innego.
~ Nawet pasikonika? – Zapytała. A po chwili jej rosomak wrócił z takim dużym, soczystym świerszczem, którego sam upolował. Przyniósł go Veir, która nieco opłukała go z śliny jej kompana, zanurzyła w miodzie i wyciągnęła w kierunku Kęska. Potrafiła mówić językiem korzyści do młodych. Można powiedzieć, że wiele osób ignorowało pisklęta w tym wieku. Była to głupota. Można było je ukształtować w dowolny sposób, wystarczyło tylko nieco chęci. Ich głowy były niczym niezapisane kartki, a ona mogła dać tam to, co chciała. Czy to zrobi? Pewnie nie. Chociaż, kto wie?

Kęsek

Licznik słów: 231
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Pechowiec
Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
.
Szczęściarz
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. [Ostanie użycie – 13.09]

Nieugięta
Mdlejąc, smok może wykonać ostatnią akcję, a przeciwnik ma do swojej +4 ST.

Furia Niebios
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika.
Varnil – rosomak albinos
S: 2| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
B, O, Skr: 1 | A,Śl: 2 ; Bestiobójca
    Błysk przyszłości: 23.08
.
Mosarba – renifer (niemech.)
Trans Bitewny
Wojownik Mgieł
Moldath Gargantuiczny
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 437
Rejestracja: 28 lut 2023, 22:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 55
Rasa: pierwotny x górski
Opiekun: Poławiacz Szczurów
Partner: Nowy Porządek

Polana

Post autor: Trans Bitewny »

A: S: 5| W: 4| Z: 3| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,Pł,L,MP,MO,MA,Kż,Śl,Skr,Prs: 1| O,A,W: 2
Atuty: Pełny Brzuch; Adrenalina; Twardy jak Diament; Nieulękły;
Wpierw jej nic nie odpowiadał, nadal odwrócony i śmiertelnie obrażony. Głupie gadanie i tyle! Zaraz zamierzał jej to Wszystko wytłumaczyć. Szczególnie, że postanowiła go przekupić. Obrócił się z zawahaniem.
Ojciec od zawsze umiał pływać. Nikt go nie nauczył, a już na pewno nie ty! – zawołał, zerkając w bok z niezadowoleniem. Jego łapa drgnęła, a po chwili się uniosła. – ...może, może tak – wymamrotał niepewnie, zamiast wziąć go do łapy od razu wyciagając otwartą paszczę ku Veir, by wchłonąć go od razu z jej dłoni. Zamlaskał, zaskoczony smakiem miodu. Ale tylko lekko. Oraz tym, że najwyraźniej te śmieszne owady miały imiona? Pasi...pas...i...konik? Cokolwiek to oznaczało. Przełknął jedzonko, po czym obejrzał się na byłą piastunkę z nieufnością. Mówiła dziwnym językiem. Wygadywała jakieś bzdury o ojcu. Ale... dała mu robala. Nie, jednak była w porządku. Jego mina wyraźnie złagodniała. No to teraz nadeszła pora na stos pytań. Podrapał się po głowie.
Przy...domek? – dopytał, wyraźnie nie kumając o co jej chodziło. Pokręcił głową. Piastuni byli dziwni. – O! W sumie ojciec mnie nazywa inaczej, bo [redacted]* – powiedział poważnie, wypinając lekko do przodu pierś. Też miał wiele imion, o. A dostanie jeszcze więcej! Jeszcze nie wiedział, czy to dobrze, że ma ich więcej, ale najwyraźniej nie było to coś złego? – A co to sarkalna? – dopytał jeszcze. Nie umiał tego wytłumaczyć, ale naprawdę Veir nie wydawała się taka zła. Nawet jak na futrzaka.

*placeholder na imię
Wrota Dziejów

Licznik słów: 240
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek

Pojedynki wygrane: 2 || Przegrane: 7 || Remisy: 1 || W tym przegrane w pierwszej turze: 3

Odnośnie adrenaliny: Trans Bitewny często podczas walk wpada w bitewny szał. Nie przeszkadza mu ból i uwielbia ryzyko. Rany z adrenaliny można dawać z powodu nadwyrężania ciała i jeśli robi coś niestandardowego, dopasować do jego ataku/obrony. Na pewno nie wykonuje zbyt precyzyjnych ruchów, skupiając się na byciu szybkim i/lub widowiskowym, więc jestem otwarta na równie kreatywne rany B) + często narzeka na delikatne nadgarstki.

[PEŁNY BRZUCH] – 3/4 pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół.
[ADRENALINA] – dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka.
[TWARDY JAK DIAMENT] – stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość.
[NIEULĘKŁY] – smok ma pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze


#89cff0 – mowa, #ecc8bc – mentalki
Ołtarz Wyniesionych
Starszy Mgieł
Veir Sakralna
Starszy Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 2289
Rejestracja: 20 gru 2020, 3:10
Stado: Mgieł
Płeć: samica
Księżyce: 79
Rasa: Północna x Wężowa
Opiekun: Wybraniec, Valgerd
Mistrz: Burdig
Partner: Gwieździste Niebo

Polana

Post autor: Ołtarz Wyniesionych »

A: S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5| P: 3| A: 3
U: B,W,Pł,A,O,MP,Kż,Skr,Śl: 1| L,Prs: 2| MO,MA: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Nieugięty; Utalentowany; Furia Niebios
Doszła szybko do wniosku, że w razie czego będzie można przekupić Kęska odpowiednią ilością pasikoników w miodzie. Jak mawiają: "Wszystko miało swoją cenę", nawet jeżeli ktoś zapierał się, że nie ma.
~ Potrafił poruszać się po wodzie, ale to coś innego niż pływanie. – Odpowiedziała Kęskowi. Nie zamierzała jednak dłużej wciskać mu "kitów". Od razu zauważyła, że młody był silnie związany ze swoim ojcem, a tutaj powinszować Zhelre. W dobry sposób wychowywał Kęska.
~ Widzę, że ci smakuje. Mam więcej rzeczy, które mógłbyś polubić. Słyszałeś o liczydle górskim? To był mój przysmak, gdy byłam w twoim wieku. – Wyciągnęła kilka owoców i podsmażyła je za pomocą maddary, po czym skierowała w kierunku Kęska. Na moment przywołało to dosyć silne wspomnienia, przez to smoczyca nie odzywała się przez jakiś czas. Oczami pamięci widziała swoje pierwsze nauki w Wolnych, razem z Szarlotką i... cholera, prawie zapomniała jego imię. Yarhra. Oboje już od dawna byli martwi. Pamiętała ich wspólną naukę pływania w lodowatej wodzie. Na sam koniec ogrzewali się przy ognisku, jedząc smażone owoce liczydła górskiego. Westchnęła, wracając myślami i ciałem do świata teraźniejszego.
~ Też ładne. Tak, dostaniesz swój przydomek. Na przykład Kęsek Łakomy. – Rzuciła, było to pierwsze co wpadło jej na myśl. ~ Hej... ojciec pewnie nauczył cię już pływać, prawda? Ale jestem pewna, że nie pokazał ci, jak się lata. A to praaaawie tak fajne, jak pływanie. Tak właściwie, to mniej więcej to samo. Tylko w przestworzach, a tego twój ojciec nie będzie potrafił. – Zaproponowała. Przez to wspomnienie o Yarhrze i Szarlotce miała ochotę, żeby pouczyć czegoś Kęska. Jak za dawnych czasów. To były lepsze czasy. I nie była tutaj zgorzkniałą babcią, która wszystko nazwałaby gorszym od tego, co było wcześniej. Veir miała wtedy mnóstwo smoków na których jej zależało, szanowaną pozycję w stadzie, ale przede wszystkim łowcy nie siedzieli im na karku.

Kęsek

Licznik słów: 306
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Pechowiec
Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
.
Szczęściarz
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. [Ostanie użycie – 13.09]

Nieugięta
Mdlejąc, smok może wykonać ostatnią akcję, a przeciwnik ma do swojej +4 ST.

Furia Niebios
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika.
Varnil – rosomak albinos
S: 2| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
B, O, Skr: 1 | A,Śl: 2 ; Bestiobójca
    Błysk przyszłości: 23.08
.
Mosarba – renifer (niemech.)
Trans Bitewny
Wojownik Mgieł
Moldath Gargantuiczny
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 437
Rejestracja: 28 lut 2023, 22:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 55
Rasa: pierwotny x górski
Opiekun: Poławiacz Szczurów
Partner: Nowy Porządek

Polana

Post autor: Trans Bitewny »

A: S: 5| W: 4| Z: 3| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,Pł,L,MP,MO,MA,Kż,Śl,Skr,Prs: 1| O,A,W: 2
Atuty: Pełny Brzuch; Adrenalina; Twardy jak Diament; Nieulękły;
Ściągnął brwi. Co? Kompletne bzdury. Stanowczo zaczynała tracić na wiarygodności przez swoje słowa. Mogła to powiedzieć o kimkolwiek i praktycznie by się nie przejął. Ale ojciec? Takie rzeczy opowiadać o ojcu? Ka-ry-go-dne! Chociaż fakt faktem, nieco zachwiała jego światopoglądem. Tylko troszeczkę.
Liczy-co – zapytał, skonfundowany. Znaczy, nadal miał ściągnięte brwi i wyglądał jakby czegoś nie rozumiał, ale wyraźnie wypowiedział słowa z niezrozumieniem tematu. Wyczuwszy drgania maddary cofnął się o krok, nim przypomniał sobie, że podobnie czasem wibrowało wokół jego głowy, kiedy przywódczyni znowu wzywała na ceremonię. Podobnie... acz inaczej. Powąchał przypieczone owoce, odwrócił głowę. Nie, nie skusi go. Podła wiedźma.
Za nic? Co chcesz za nie? – zrobił się wyraźnie podejrzliwy. No bo teraz to już zaczynało być kapkę dziwne. Na przydomek wymruczał bezemocjonalne "mhm", grzebiąc sobie pazurem między zębami po niedawnym pasikoniku. Nawet nie rozumiał czym był jakiś "łakomy". Zgrzytnął boleśnie szponem o dziąsło, gwałtownie się unosząc i patrząc na powrót na Veir.
Co? Nie będzie? – najwyraźniej Kęsek był zdziwiony. Nawet mu to przez myśl nie przeszło, że tata mógłby czegoś nie umieć. – A skąd mam wiedzieć, że ty umiesz i mnie nie oszukujesz? – zmrużył oczy.

Wrota Dziejów

Licznik słów: 195
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek

Pojedynki wygrane: 2 || Przegrane: 7 || Remisy: 1 || W tym przegrane w pierwszej turze: 3

Odnośnie adrenaliny: Trans Bitewny często podczas walk wpada w bitewny szał. Nie przeszkadza mu ból i uwielbia ryzyko. Rany z adrenaliny można dawać z powodu nadwyrężania ciała i jeśli robi coś niestandardowego, dopasować do jego ataku/obrony. Na pewno nie wykonuje zbyt precyzyjnych ruchów, skupiając się na byciu szybkim i/lub widowiskowym, więc jestem otwarta na równie kreatywne rany B) + często narzeka na delikatne nadgarstki.

[PEŁNY BRZUCH] – 3/4 pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół.
[ADRENALINA] – dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka.
[TWARDY JAK DIAMENT] – stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość.
[NIEULĘKŁY] – smok ma pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze


#89cff0 – mowa, #ecc8bc – mentalki
Ołtarz Wyniesionych
Starszy Mgieł
Veir Sakralna
Starszy Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 2289
Rejestracja: 20 gru 2020, 3:10
Stado: Mgieł
Płeć: samica
Księżyce: 79
Rasa: Północna x Wężowa
Opiekun: Wybraniec, Valgerd
Mistrz: Burdig
Partner: Gwieździste Niebo

Polana

Post autor: Ołtarz Wyniesionych »

A: S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5| P: 3| A: 3
U: B,W,Pł,A,O,MP,Kż,Skr,Śl: 1| L,Prs: 2| MO,MA: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Nieugięty; Utalentowany; Furia Niebios
~ Owoce. – Powiedziała nieco prościej. Nie ufał jej. Zrozumiałe. Opowiadała dziwne rzeczy o jego ojcu, czyż nie? Nawet lubiła rozmowę z Kęskiem. I nie tylko z nim. To, że została czarodziejką nie oznacza, że całkowicie odrzuciła bycie piastunem. Smoki popełniały błąd, ignorując tę rangę. Była bardziej użyteczna, niż wielu osobom się wydawało.
~ Nic. Większość chciałoby pewnie przysługi, ale ja nic od ciebie nie chcę. – Odpowiedziała magią, cały czas oczywiście odzywała się w jego głowie, bo nie miała innego wyboru. Po chwili położyła liczydło górskie na trawie. Jeśli go nie zje... cóż, pewnie będzie smakowitym kęskiem dla jakiegoś zwierzęcia.
~ Bo nie ma skrzydeł. Zastanawiałeś się czasami, do czego to służy? – I dotknęła jego skrzydeł jednym palcem. Och, jak ona mogła? Zapewne skończyło się to na odskoczeniu Kęska na bok. Po chwili rozłożyła swoje własne, fioletowe skrzydła, odbiła się od ziemi i latała nad ziemią. Wzbiła się coraz wyżej i wyżej w powietrze, przez moment krążyła tak nad polaną, kołując. Pływała, ale w powietrzu przecież nie było wody, prawda? W końcu wylądowała zręcznie na jednej z pobliskich skał. Spojrzała się na Kęska, nic nie mówiła. Zastanawiała się, czy ten podczas jej lotu zjadł owoce, które zostawiła na ziemi. Z tej odległości nie widziała tego.

Duży Kolec

Licznik słów: 209
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Pechowiec
Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
.
Szczęściarz
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. [Ostanie użycie – 13.09]

Nieugięta
Mdlejąc, smok może wykonać ostatnią akcję, a przeciwnik ma do swojej +4 ST.

Furia Niebios
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika.
Varnil – rosomak albinos
S: 2| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
B, O, Skr: 1 | A,Śl: 2 ; Bestiobójca
    Błysk przyszłości: 23.08
.
Mosarba – renifer (niemech.)
Trans Bitewny
Wojownik Mgieł
Moldath Gargantuiczny
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 437
Rejestracja: 28 lut 2023, 22:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 55
Rasa: pierwotny x górski
Opiekun: Poławiacz Szczurów
Partner: Nowy Porządek

Polana

Post autor: Trans Bitewny »

A: S: 5| W: 4| Z: 3| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,Pł,L,MP,MO,MA,Kż,Śl,Skr,Prs: 1| O,A,W: 2
Atuty: Pełny Brzuch; Adrenalina; Twardy jak Diament; Nieulękły;
Owoce. Och. To wszystko tłumaczyło. I zapach, i wygląd. Mimo to nie był pewien, czy powinien jeść to, co podtyka mu pod nos była piastunka. Zmrużył ślepia. To bardzo, baaardzo podejrzane, że ciągle opowiadała o tym, jak to lubi pisklęta.
A dlaczego? – zapytał krótko. Dlaczego nie chciała przysługi? Musiała mieć jakiś powód. Chociaż nie był zwykle typem, który jakoś specjalnie by drążył adlaczegowaniem, to tym razem akurat go to bardziej zaciekawiło. Głównie dlatego, że chodziło przecież o jego własne bezpieczeństwo i instynkt samozachowawczy. Czy to był ten moment, w którym powinien wypluwać z siebie płuca krzycząc wniebogłosy do ojca?
Ja... wiem do czego to służy, duuuh – stwierdził poważnie, a na jego pysku pojawił się grymas. Ściągnął brwi. Co to w ogóle było za pytanie. Widział... widział na ceremonii. I raz nad jeziorem, tak. Wiedział, że to pozwala latać. No właśnie. To. Skrzydeł? Skrzyd...ła. Faktycznie, czasem mu się obijało o uszy, lecz nigdy nie poddawał myśli jak właściwie się lata żadnego zainteresowania.
Skurczył się w sobie pod jej dotykiem jakby był jakąś roślinką wrażliwą na dotyk. Zasyczał, umykając przed dotykiem w jakikolwiek możliwy sposób, odginając całe ciało. Wlepił w nią ślepia, oczekując kolejnej próby, lecz... ona tak o, po prostu, sobie poleciała. Skoczyła i poleciała, dokładnie tak. Uniósł pysk ku niebu, podążając za nią wzrokiem. Wydawało się proste. Pewnie sam by tak umiał. Owoce pozostały nietknięte, acz sam Kęsek postanowił przykucnąć, wybić się mocno z ziemi i zamachać żałośnie skrzydłami, z cichym i zaskoczonym jękiem przechylając się w przód w powietrzu by wywalić się pyskiem w ziemię.

Wrota Dziejów

Licznik słów: 262
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek

Pojedynki wygrane: 2 || Przegrane: 7 || Remisy: 1 || W tym przegrane w pierwszej turze: 3

Odnośnie adrenaliny: Trans Bitewny często podczas walk wpada w bitewny szał. Nie przeszkadza mu ból i uwielbia ryzyko. Rany z adrenaliny można dawać z powodu nadwyrężania ciała i jeśli robi coś niestandardowego, dopasować do jego ataku/obrony. Na pewno nie wykonuje zbyt precyzyjnych ruchów, skupiając się na byciu szybkim i/lub widowiskowym, więc jestem otwarta na równie kreatywne rany B) + często narzeka na delikatne nadgarstki.

[PEŁNY BRZUCH] – 3/4 pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół.
[ADRENALINA] – dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka.
[TWARDY JAK DIAMENT] – stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość.
[NIEULĘKŁY] – smok ma pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze


#89cff0 – mowa, #ecc8bc – mentalki
Ołtarz Wyniesionych
Starszy Mgieł
Veir Sakralna
Starszy Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 2289
Rejestracja: 20 gru 2020, 3:10
Stado: Mgieł
Płeć: samica
Księżyce: 79
Rasa: Północna x Wężowa
Opiekun: Wybraniec, Valgerd
Mistrz: Burdig
Partner: Gwieździste Niebo

Polana

Post autor: Ołtarz Wyniesionych »

A: S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5| P: 3| A: 3
U: B,W,Pł,A,O,MP,Kż,Skr,Śl: 1| L,Prs: 2| MO,MA: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Nieugięty; Utalentowany; Furia Niebios
~ Cóż, Kęsku. Nie wszystko opiera się na wymianie. Pasikonik za kamień, owoc za monetę. Czasami nie dajesz nic w zamian, a już płacisz. Tylko jeszcze nie wiem czym. Rozumiesz, co mam na myśli? Ale nie stresuj się. Nie zatrułam ich. Liczydło możesz dostać ode mnie za darmo. Tak jak herbatę. Nie chcesz? To zjedzą ptaki, albo szopy. Albo mój renifer. W każdym razie – twoja strata. Są bardzo dobre. – Powiedziała, już z powietrza, szybując wokół niego. Proszę, nie tylko potrafiła latać i mówić jednocześnie, ale także używać perswazji! Przy okazji, skoro o wilku mowa, czy raczej w tym przypadku o reniferze, pojawiła się Mosarba, kompanka Veir. Była pięknym, niemal całkowicie czarnym reniferem. Zastrzygła uszami i udała się w kierunku owoców. Jak Kęsek nie chce, to ona zje. Bardzo je lubiła. Zatem Duży Kolec miał ostatnią szansę, żeby je schrupać, bo potem przepadną na zawsze. Mosarba po chwili, widząc spektakularny upadek Kęska, tknęła go nieco rogami na pocieszenie.
~ W ten sposób nigdzie nie dolecisz, Kęsek. Co najwyżej połamiesz sobie kilka łap i do tego skrzydła. – Pokiwała głową na boki, jakby z rozczarowaniem. Oczywiście w rzeczywistości tego nie czuła. Postanowiła wzbić się nawet nieco wyżej w powietrze, po czym pikować w dół, niczym orzeł polujący na jakiegoś gryzonia, by uderzyć dosyć mocno w ziemię i w ten sposób wylądować.
~ Chodź, znajdziemy jakieś większe wzgórze, będzie ci łatwiej wzbić się w powietrze. – Rzuciła, po czym po prostu zaczęła iść przed siebie, w poszukiwaniu albo dużej skały, albo górki. Mosarba ponownie zastrzygła uszami i niczym wesoła sarenka udała się za byłą piastunką, obecnie czarodziejką.

Duży Kolec

Licznik słów: 268
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Pechowiec
Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
.
Szczęściarz
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. [Ostanie użycie – 13.09]

Nieugięta
Mdlejąc, smok może wykonać ostatnią akcję, a przeciwnik ma do swojej +4 ST.

Furia Niebios
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika.
Varnil – rosomak albinos
S: 2| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
B, O, Skr: 1 | A,Śl: 2 ; Bestiobójca
    Błysk przyszłości: 23.08
.
Mosarba – renifer (niemech.)
Trans Bitewny
Wojownik Mgieł
Moldath Gargantuiczny
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 437
Rejestracja: 28 lut 2023, 22:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 55
Rasa: pierwotny x górski
Opiekun: Poławiacz Szczurów
Partner: Nowy Porządek

Polana

Post autor: Trans Bitewny »

A: S: 5| W: 4| Z: 3| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,Pł,L,MP,MO,MA,Kż,Śl,Skr,Prs: 1| O,A,W: 2
Atuty: Pełny Brzuch; Adrenalina; Twardy jak Diament; Nieulękły;
Nie dajesz nic w zamian... a płacisz? To była jakaś pokrętna, niezrozumiała dla niego logika. Nie był jednak jeszcze świadom tego, w jaki sposób mógł jej się przydać. Żadna czerwona lampka się nie zapaliła. Za to poczuł się zachęcony do spróbowania liczydła, no bo i jak mógłby je zostawić jakimś reniferom. Zerknął spode łba na Mosarba, a jeśli zbliżyła łeb zbyt mocno, postanowił łapą odepchnąć jej pysk z dala od owoców, patrząc kompance Veir prosto w oczy i wkładając sobie jeden z owoców do pyska.

Wykrzywił pysk kiedy skomentowała jego próbę. Nie była kimś, dla kogo zamierzał skakać i się starać. Robił to dla siebie, więc te komentarze to powinna sobie zachować dla samej siebie! Phi. Nieco naburmuszony rzucił krótkie spojrzenie na jej kolejne wyczyny.
A ty nie potrzebujesz wzgórza. Dlaczego ja niby mam potrzebować? – dopytał niezadowolony.

Wrota Dziejów

Licznik słów: 141
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek

Pojedynki wygrane: 2 || Przegrane: 7 || Remisy: 1 || W tym przegrane w pierwszej turze: 3

Odnośnie adrenaliny: Trans Bitewny często podczas walk wpada w bitewny szał. Nie przeszkadza mu ból i uwielbia ryzyko. Rany z adrenaliny można dawać z powodu nadwyrężania ciała i jeśli robi coś niestandardowego, dopasować do jego ataku/obrony. Na pewno nie wykonuje zbyt precyzyjnych ruchów, skupiając się na byciu szybkim i/lub widowiskowym, więc jestem otwarta na równie kreatywne rany B) + często narzeka na delikatne nadgarstki.

[PEŁNY BRZUCH] – 3/4 pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół.
[ADRENALINA] – dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka.
[TWARDY JAK DIAMENT] – stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość.
[NIEULĘKŁY] – smok ma pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze


#89cff0 – mowa, #ecc8bc – mentalki
Ołtarz Wyniesionych
Starszy Mgieł
Veir Sakralna
Starszy Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 2289
Rejestracja: 20 gru 2020, 3:10
Stado: Mgieł
Płeć: samica
Księżyce: 79
Rasa: Północna x Wężowa
Opiekun: Wybraniec, Valgerd
Mistrz: Burdig
Partner: Gwieździste Niebo

Polana

Post autor: Ołtarz Wyniesionych »

A: S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5| P: 3| A: 3
U: B,W,Pł,A,O,MP,Kż,Skr,Śl: 1| L,Prs: 2| MO,MA: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Nieugięty; Utalentowany; Furia Niebios
Mosarba postanowiła walczyć! Co prawda ustąpiła z jednym owocem, ale więcej nie chciała oddać. Nieco pokręciła łbem, przez co zadzwoniły szklane ozdoby, które miała powieszone na swoich rogach. Następnie swoim kopytkiem pacnęła kilka razy Kęska, wydając z siebie reniferze dźwięki.

~ Bo ty się uczysz latać, łatwiej jest więc zaczynać ze wzgórz, albo większych skał. – Wytłumaczyła jakby to było oczywiste. ~ W państwie z którego pochodzę, uczono pisklęta latać zrzucając je z bardzo wysokich klifów. Mnie także. Widziałeś już wysokie góry na naszych terenach? To są niczym w porównaniu z tamtymi. Spróbowałabym tego z tobą, ale wiem, że nie dałbyś rady... – Rzuciła i tak pokręciła głową, jakby w delikatnym rozczarowaniu. Chciała mu nieco zagrać na ambicjach. Kwestia z nauką lotu za pomocą zrzucania z klifu, jak najbardziej było to praktykowane na Północy. Nie "cackano" się tam z młodymi. Najsłabsi i tak odpadną.
~ W przeszłości, gdy jeszcze nauczałam, pisklętom które dobrze spisywały się w nauce dawałam możliwość wyboru jednego z sześciu, kolorowych kamyków. A pod każdym kryła się jakaś nagroda. Figurka, jedzenie, kamień szlachetny, albo hm, kamień z czaszką. Ale nikomu nie udało się go wylosować. – A co się pod nim właściwie kryło? Nikt oprócz Veir się tego nigdy nie dowiedział. Wszyscy mieli szczęście, trafiali na kamienie szlachetne i nauczycielka zbankrutowała. I to była historia prawdziwa.

Duży Kolec

Licznik słów: 221
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Pechowiec
Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
.
Szczęściarz
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. [Ostanie użycie – 13.09]

Nieugięta
Mdlejąc, smok może wykonać ostatnią akcję, a przeciwnik ma do swojej +4 ST.

Furia Niebios
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika.
Varnil – rosomak albinos
S: 2| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
B, O, Skr: 1 | A,Śl: 2 ; Bestiobójca
    Błysk przyszłości: 23.08
.
Mosarba – renifer (niemech.)
Trans Bitewny
Wojownik Mgieł
Moldath Gargantuiczny
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 437
Rejestracja: 28 lut 2023, 22:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 55
Rasa: pierwotny x górski
Opiekun: Poławiacz Szczurów
Partner: Nowy Porządek

Polana

Post autor: Trans Bitewny »

A: S: 5| W: 4| Z: 3| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,Pł,L,MP,MO,MA,Kż,Śl,Skr,Prs: 1| O,A,W: 2
Atuty: Pełny Brzuch; Adrenalina; Twardy jak Diament; Nieulękły;
Wyszczerzył groźnie kły i obniżył łeb, zamierzając bronić wszystkich owoców jakich się dało. Przynajmniej dopóki nie rozproszył się mimowolnie rozmową, zerkając to na renifera, to na byłą piastunkę.
Państwie? Co to państwie? – nie bał się zapytać w prost, zatrzymując na smoczycy wzrok na dłużej. Idealna szansa dla Mosarby? – A jak niby uczyłaś się pływać? Pewnie te kłaki ciągnęły cię na dół i tyle – skwitował, lekko podirytowany jej zachowaniem. Co ona taka dziwna, myślał sobie, kiedy jej głos zdradzał kolejne etapy rozczarowania. Nie potrafił tego rozpracować. Prawie się nie znali i miał się czuć źle dlatego, bo mu nie wychodziło? Znaczy, może trochę go to ubodło w serducho, ale tak ledwie tknęło. Sama nie była lepsza. W końcu była futrzasta.
Jego oczy za to błysnęły, kiedy usłyszał o błyskotkach.
A jeśli wejdę na górę i skoczę to dostanę? – zapytał z większym zdeterminowaniem, przyglądając jej się z pełnym skupieniem. No to teraz to nie pozostawiała mu innej możliwości, jak tylko spróbować ją przekonać, że jest godzien skoku z góry. I lotu. Przecież wyjdzie, to nic trudnego, pomacha skrzydłami i tyle. Wielkie mi halo. A jeden kamień, bądź inna nagroda, drogą nie chodzi.

Wrota Dziejów

Licznik słów: 198
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek

Pojedynki wygrane: 2 || Przegrane: 7 || Remisy: 1 || W tym przegrane w pierwszej turze: 3

Odnośnie adrenaliny: Trans Bitewny często podczas walk wpada w bitewny szał. Nie przeszkadza mu ból i uwielbia ryzyko. Rany z adrenaliny można dawać z powodu nadwyrężania ciała i jeśli robi coś niestandardowego, dopasować do jego ataku/obrony. Na pewno nie wykonuje zbyt precyzyjnych ruchów, skupiając się na byciu szybkim i/lub widowiskowym, więc jestem otwarta na równie kreatywne rany B) + często narzeka na delikatne nadgarstki.

[PEŁNY BRZUCH] – 3/4 pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół.
[ADRENALINA] – dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka.
[TWARDY JAK DIAMENT] – stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość.
[NIEULĘKŁY] – smok ma pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze


#89cff0 – mowa, #ecc8bc – mentalki
Ołtarz Wyniesionych
Starszy Mgieł
Veir Sakralna
Starszy Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 2289
Rejestracja: 20 gru 2020, 3:10
Stado: Mgieł
Płeć: samica
Księżyce: 79
Rasa: Północna x Wężowa
Opiekun: Wybraniec, Valgerd
Mistrz: Burdig
Partner: Gwieździste Niebo

Polana

Post autor: Ołtarz Wyniesionych »

A: S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5| P: 3| A: 3
U: B,W,Pł,A,O,MP,Kż,Skr,Śl: 1| L,Prs: 2| MO,MA: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Nieugięty; Utalentowany; Furia Niebios
~ Państwo to zazwyczaj taka większa kraina. – Wytłumaczyła. Od razu jednak wolała także rozjaśnić jeszcze jedną kwestię, żeby nie było miejsca na wątpliwości. ~ Krainą są na przykład Wolne Stada. – Powiedziała. Zmiennych było nieco więcej. Bo nie zawsze chodziło o wielkość. Gdyby miała być bardziej precyzyjna, powiedziałaby, że w państwie musi być jakieś zorganizowane społeczeństwo, rządzone przez króla, jarla, przywódcę... cokolwiek. Czasami nawet miasta mogły być państwami. Dlatego powiedziała, że zazwyczaj są większe.

~ Wrzucana mnie do lodowatego, górskiego potoku. Musiałam sobie jakoś radzić, a skoro tutaj jestem i z tobą rozmawiam, to znaczy, że nie utonęłam. A kłaki wcale nie przeszkadzają w pływaniu. – Odpowiedziała. Jednak była jedna rzecz, w którym futro faktycznie było wadą. Pewnie potwierdziłoby to słowa Zhelre. Otóż podczas bardzo niskiej temperatury, mokre futro bardzo szybko wyziębia organizm. Nie było to oczywiście żadne, spektakularne odkrycie.
~ Gdybyś skoczył z wysokiej góry... to wtedy dałabym ci nawet dwa losy. Spokojnie, jak nie dasz rady, to cię złapię. – Odpowiedziała. Cóż, ciekawe czy Zhelre zadał mu to tradycyjne pytanie każdego rodzica: "A gdyby kazali ci skoczyć z góry, to też byś skoczył?". Veir nie czekała na odpowiedź Kęska. Po prostu dalej zaczęła iść w kierunku najbliższej góry. W Mgłach było ich bardzo dużo.

A Mosarba? Wykorzystała okazję, żeby zwinąć jeden z owoców. Potem z jakiegoś powodu dosyć głośno mlaskała, jakoś dziwnie ruszając i wykręcając swoje wargi. Czyżby się chwaliła, że jej się udało? A może chciała na siebie zwrócić uwagę Kęska?

Duży Kolec

Licznik słów: 247
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Pechowiec
Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
.
Szczęściarz
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. [Ostanie użycie – 13.09]

Nieugięta
Mdlejąc, smok może wykonać ostatnią akcję, a przeciwnik ma do swojej +4 ST.

Furia Niebios
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika.
Varnil – rosomak albinos
S: 2| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
B, O, Skr: 1 | A,Śl: 2 ; Bestiobójca
    Błysk przyszłości: 23.08
.
Mosarba – renifer (niemech.)
Trans Bitewny
Wojownik Mgieł
Moldath Gargantuiczny
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 437
Rejestracja: 28 lut 2023, 22:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 55
Rasa: pierwotny x górski
Opiekun: Poławiacz Szczurów
Partner: Nowy Porządek

Polana

Post autor: Trans Bitewny »

A: S: 5| W: 4| Z: 3| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,Pł,L,MP,MO,MA,Kż,Śl,Skr,Prs: 1| O,A,W: 2
Atuty: Pełny Brzuch; Adrenalina; Twardy jak Diament; Nieulękły;
A co to kra- – chciał zapytać od razu, nie wahając się ani sekundy przed zadaniem kolejnego pytania, kiedy to jednak postanowiła sama z siebie mu odpowiedzieć. Rozwarł szeroko ślepia. Skąd wiedziała?
Zawahał się wyraźnie. Wolne Stada. Niby coś wiedział, niby nie. Dla niego to był głównie obóz, grota ojca, jakieś tam wspominki o jakichś rozległych stadach. I tyle.
A duże te stada? – dopytał znów. Szczerze. Może w innym kontekście robiłby jej na złość, ale tym razem naprawdę nie za bardzo kumał o co w tych definicjach chodzi. Jakieś państwa, krainy. Dzikie rzeczy. Dla pisklaka znającego głównie obóz troszkę niewyobrażalne skale.
Ta. Ojciec mi tak robi cały czas – zbył jej tłumaczenia. No, tak właściwie to tak naprawdę wrzucił go na głęboką wodę raz, bo potem już się nauczył pływać. Zresztą, wyciągnął go od razu jak ten zaczął się topić. Ale to nieważne! Za to potrzeba by się wykazać zapłonęła w nim wraz z kolejnym zadaniem. Wyraźnie się ożywił.
No, to wybierz ja skoczę z każdej – stwierdził pewnie. Chyba tak trochę brakowało mu instynktu samozachowawczego. Albo po prostu był dzieckiem i nie myślał nawet o konsekwencjach. – Nawet nie musisz minie łapać!

Wrota Dziejów

Licznik słów: 200
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek

Pojedynki wygrane: 2 || Przegrane: 7 || Remisy: 1 || W tym przegrane w pierwszej turze: 3

Odnośnie adrenaliny: Trans Bitewny często podczas walk wpada w bitewny szał. Nie przeszkadza mu ból i uwielbia ryzyko. Rany z adrenaliny można dawać z powodu nadwyrężania ciała i jeśli robi coś niestandardowego, dopasować do jego ataku/obrony. Na pewno nie wykonuje zbyt precyzyjnych ruchów, skupiając się na byciu szybkim i/lub widowiskowym, więc jestem otwarta na równie kreatywne rany B) + często narzeka na delikatne nadgarstki.

[PEŁNY BRZUCH] – 3/4 pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół.
[ADRENALINA] – dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka.
[TWARDY JAK DIAMENT] – stałe -1 ST do rzutów na Wytrzymałość.
[NIEULĘKŁY] – smok ma pierwszy ruch w walce, a przeciwnik ma +1 ST w pierwszej turze


#89cff0 – mowa, #ecc8bc – mentalki
Ołtarz Wyniesionych
Starszy Mgieł
Veir Sakralna
Starszy Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 2289
Rejestracja: 20 gru 2020, 3:10
Stado: Mgieł
Płeć: samica
Księżyce: 79
Rasa: Północna x Wężowa
Opiekun: Wybraniec, Valgerd
Mistrz: Burdig
Partner: Gwieździste Niebo

Polana

Post autor: Ołtarz Wyniesionych »

A: S: 1| W: 4| Z: 3| M: 5| P: 3| A: 3
U: B,W,Pł,A,O,MP,Kż,Skr,Śl: 1| L,Prs: 2| MO,MA: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Nieugięty; Utalentowany; Furia Niebios
~ Nie. Wtedy nazywałyby się "Duże Stada", a nie Wolne. – Odparła Kęskowi. Był to drugi przypadek w jej życiu, kiedy zażartowała. Jednak jest dosyć spokojny i neutralny, maddarowy głos nie wskazywał na poczucie humoru. Delikatnie podniosła łuki brwiowe z zaciekawieniem, gdy Kęsek powiedział o jego naukach z ojcem. Czyli nauczał go w tradycyjnym, surowym, ale skutecznym stylu. Jej szacunek do Zhelre wzrósł w tym momencie.
~ Czyli jesteś "w temacie". To dobrze. – Odparła i udała się na poszukiwanie wzgórza zdatnego do nauki. Trafiła na całkiem spore wzgórze, które dodatkowo kończyło się z drugiej strony na średniej wielkości urwisku. Gdyby z niego spadł, to połamałby sobie wszystkie kości w ciele, ale przeżyłby. Idealnie.
~ Musisz mnie przekonać, że nie muszę cię łapać. – Powiedziała i stanęła na zboczu. Cóż... Kęsek będzie pierwszą osobą, którą rzeczywiście zrzuci ze wzgórza. Nigdy tego nie robiła, bo jednak obawiała się, że pisklę może zginąć. Na Północy? Nikt się tym nie przejmował. Ale w Pladze, czy Mgłach, musiałaby się tłumaczyć. Dlatego ostatecznie przeprowadzała nauki w bezpiecznym stylu.
~ Latając, musisz przede wszystkim skupić się na... – Zaczęła, jednak nie zdążyła dokończyć, gdyż po prostu pchnęła z całej siły Kęska, zrzucając go ze wzgórza, a po chwili sama skoczyła, pikując, wyprzedzając młodego z bezpiecznym dystansem. Czy pozwolił jej się zrzucić? W porę odskoczył? A może skoczył sam, zanim w ogóle zdążyła go zepchnąć? To się jeszcze okaże.

Duży Kolec

Licznik słów: 234
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek Pechowiec
Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
.
Szczęściarz
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. [Ostanie użycie – 13.09]

Nieugięta
Mdlejąc, smok może wykonać ostatnią akcję, a przeciwnik ma do swojej +4 ST.

Furia Niebios
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika.
Varnil – rosomak albinos
S: 2| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
B, O, Skr: 1 | A,Śl: 2 ; Bestiobójca
    Błysk przyszłości: 23.08
.
Mosarba – renifer (niemech.)
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej