Polanka

Bardzo charakterystyczne i spokojne miejsce, w którym niemal czuje się posmak miłości w powietrzu. Smocze pary przychodzą tutaj, aby pobyć razem w romantycznej scenerii, a czasem też zaglądają tu i te bez drugiej połówki, w nadziei, że tu właśnie ją spotkają.
Kwiat Uessasa
Czarodziej Mgieł
Hräsvelg Niepowszedni
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 1063
Rejestracja: 27 wrz 2022, 23:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 48
Rasa: Górski
Opiekun: Gerna i Isir
Mistrz: Chyba istnieje
Partner: Erozja Obyczajów

Polanka

Post autor: Kwiat Uessasa »

A: S: 1| W: 2| Z: 5| M: 4| P: 3| A: 2
U: B,Pł,L,A,O,W,MP,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny;

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

Podejrzałem, że staruszek mi nie wierzę, że nic mnie nie tyka. Lecz chyba nie che powtórki z rozrywki. Tym bardziej co się działo w ostatnim czasie. Nadal nie zapomnę reakcji Ciotki jak wyzwoliła ze mnie drugą stronę... Lecz nie teraz czas o wspominkach złych czasów.

Patrzyłem na rozmówce ze swoim standardowym, przyjacielskim uśmiechem na pyszczku. Wysłuchałem jego racji ze stoickim spokojem. Pomimo iż rozmówca ma na swój sposób racje. Lecz mój punkt widzenia jest trochę inny:
Mam na myśli pozostawienie pisklęcia w samotni w najciemniejsze i najzimniejsze dni. Od razu odbijam, jaskinia była poza obozem, czyli niezbyt pasowało, aby pisklę mogło gdzieś przejść. Taka postawa mnie boli. Chyba mogę to najbardziej skwitować brakiem odpowiedzialności za życie, które nie umie się bronić. Nie ma jak przetrwać. Zaś samo porzucenie i spisanie danej jednostki na zagładę to barbarzyństwo. Każdy smok, nawet upośledzony jest cennym zasobem. Jeśli nie genów to każdego da się nauczyć czegoś, aby był przydatny dla społeczności. – wypowiedziałem to wszytko spokojnym głosem. Nawet jeśli temat bolał minimalnie, to z natury nigdy nie dążyłem do walki. Więc i tym razem zachowałem spokój i drugie siebie daleko od tego problemu.

Strażnik Gwiazd

Licznik słów: 192
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ᚢᛁᛊ ᛖᚣ ᚾᚣⲔᛁᛊⳖ ᚣᛒᛢⳘᚱᚧᚣᚳᚢᛊⳖ ᚱჍᛊᛈჍᛉᛧ Ⲕᚾᛜ́ᚱᛊⳖ ᛒᛉ ᛢᛖᛜⲔ ᚢᛁᛊ Ⴭᚱᛜᛒᛁᚳᛧ ᚹᚱᛜ́ᛒⳘⳖᚣᛈ ᚢᚣᚧᚣᛈ ჍᛉᛈᛁⳘ ⳖᚣⲔᛁᛢ ᛢᛊᚢᛢ
Main Theme | Berserk Theme | Głos Postaci
Atuty:
ʙᴏꜱᴋɪ ᴜʟᴜʙɪᴇɴɪᴇᴄ ᴅᴀʀᴍᴏᴡᴇ ʙʟᴏɢᴏꜱʟᴀᴡɪᴇɴꜱᴛᴡᴏ ɴᴀ ᴢᴡɪᴀᴅ – 27.05
ɴɪᴇꜱᴛᴀʙɪʟɴʏ ᴅᴏᴅᴀᴛᴋᴏᴡᴀ ᴋᴏść ᴅᴏ ᴍᴘ, ᴍᴀ ɪ ᴍᴏ, ᴡ ᴘʀᴢʏᴘᴀᴅᴋᴜ ɴɪᴇᴘᴏᴡᴏᴅᴢᴇɴɪᴀ – ʀᴀɴᴀ ᴄɪężᴋᴀ
          Járnsax
Nocnica (samica)
S:1 | W:1 | Z:1 | M:2 | P:3 | A:1
B, MA, MO, Skr, Śl: 1
#19a56f
  • Jedzonko:
    – 3/4 mięsa
    – 2/4 roślin
    Błyskotki:
    – opal
    – perła
    – rubin
    – onyks
    – granat
    – bursztyn
    Potki:
    – chroniący przed atakiem fizycznym oraz magicznym
    – usprawniający wytrzymałość
    Runki:
    – obrony przed pazurem
    – brązowe krucze pióro
    – duży słoik miodu
    – mały srebrny dzwoneczek na sznureczku
    – zwinięty tytoń
    – zardzewiały kluczyk
    – gruba kurtka z kapturem
    – złoty klucz
    – owoce pokrzyku wilczej jagody (silnie trujące)
    – kościany talizman pokryty runami
    – srebrny naszyjnik
    – sakwa ze smoczego futra
    – orkowy sztylet
#7f7187 | #ffbf00 | #bf00ff | #00ffbf – ludzki
Av by Sherinae | Av by Lampart | Av by AWL
Discord: @Shiro#8745
Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4213
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Polanka

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
Nagle znalazł się stoik co? Prorok milczał przez chwilę, jakby analizując następny krok.
Nie koniecznie. – podjął, prychając złośliwie.
Bywają smoki, których wartość wcale nie przewyższa szkody. Konieczność podtrzymywania ich przy życiu gdy są słabe fizycznie; pocieszania i stabilizowania, gdy kruszy się ich umysł – czasami będzie to koszt, którego lepiej byłoby nie ponosić.
Zasłaniasz się słowem takim jak "barbarzyństwo", ponieważ chcesz zwerbalizować swój emocjonalny dyskomfort, który nijak ma się do rzeczywistości jako takiej.
Jasne, piskląt z potencjałem nie należy w zupełności porzucać, lecz wielokrotnie już na początku widać, kogo można poddać selekcji.
– w pewnym momencie podniósł się i wykonał parę kroków na bok, jakby chciał okrążyć Hrasvelga.
Wielu opiekunów, w tym ja potrafię bardzo dobrze ocenić czyjś potencjał. Niektóre smoki zasługują na porzucenie, żeby zdechnąć, a jeszcze inne prawdziwą siłę zaczerpną właśnie z cierpienia, które przezwyciężą na początku. Tylko słabi, budujący swoje poczucie wartości na zewnętrznej aprobacie nie widzą w tej metodzie żadnej skuteczności – zatrzymał się, stukając pazurami przed sobą. Jeśli Hrasvelg stale się ku niemu obracał, mierzyli się pyskami, a jeśli nie – był tuż u jego lewego boku. W jego głosie rozbrzmiewały iskry irytacji.

Samotny Kolec

Licznik słów: 194
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Kwiat Uessasa
Czarodziej Mgieł
Hräsvelg Niepowszedni
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 1063
Rejestracja: 27 wrz 2022, 23:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 48
Rasa: Górski
Opiekun: Gerna i Isir
Mistrz: Chyba istnieje
Partner: Erozja Obyczajów

Polanka

Post autor: Kwiat Uessasa »

A: S: 1| W: 2| Z: 5| M: 4| P: 3| A: 2
U: B,Pł,L,A,O,W,MP,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny;
Irytował mnie ten smok, ale trzymałem nerwy na wodzy. Wiem, że chciał mnie sprowokować swoim zachowanie. Lecz to zbytnio. Gdy ten się ruszał, tylko wodziłem za nim wzrokiem.
Rozumiem potencjał. Jest ważny. Lecz nadal mało stabilna jednostka może się przydać. Na przykład ja, czasem były momenty, kiedy było ciężko i źle. Lecz nadal mogę się zwać dumnym klerykiem, który pomaga mojemu stadu. Nauczyłem się rozróżniać, zbierać i wykorzystywać zioła. Umiem leczyć smoki. Czy jestem tym do odrzucenia, pomimo mojego małego potencjału? – posłałem mu minimalny uśmiech i ponowne otwarłem pysk – Wisz, każdy jest słaby. Każdego można złamać. Relacje pomimo cierpienia są nierozłączną esencją życia. Nawet jeśli się wzbraniasz przed innymi smokami, nadal muszą stanowić jakiś element twojego żywota. Naprawdę. Przed tym nie uciekniesz. To tylko kwestia czasu, pogodź się z tym – Nadal odpowiadałem spokojnym głosem. Może teraz mój rozmówca zrozumie co mówię...

Strażnik Gwiazd

Licznik słów: 147
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ᚢᛁᛊ ᛖᚣ ᚾᚣⲔᛁᛊⳖ ᚣᛒᛢⳘᚱᚧᚣᚳᚢᛊⳖ ᚱჍᛊᛈჍᛉᛧ Ⲕᚾᛜ́ᚱᛊⳖ ᛒᛉ ᛢᛖᛜⲔ ᚢᛁᛊ Ⴭᚱᛜᛒᛁᚳᛧ ᚹᚱᛜ́ᛒⳘⳖᚣᛈ ᚢᚣᚧᚣᛈ ჍᛉᛈᛁⳘ ⳖᚣⲔᛁᛢ ᛢᛊᚢᛢ
Main Theme | Berserk Theme | Głos Postaci
Atuty:
ʙᴏꜱᴋɪ ᴜʟᴜʙɪᴇɴɪᴇᴄ ᴅᴀʀᴍᴏᴡᴇ ʙʟᴏɢᴏꜱʟᴀᴡɪᴇɴꜱᴛᴡᴏ ɴᴀ ᴢᴡɪᴀᴅ – 27.05
ɴɪᴇꜱᴛᴀʙɪʟɴʏ ᴅᴏᴅᴀᴛᴋᴏᴡᴀ ᴋᴏść ᴅᴏ ᴍᴘ, ᴍᴀ ɪ ᴍᴏ, ᴡ ᴘʀᴢʏᴘᴀᴅᴋᴜ ɴɪᴇᴘᴏᴡᴏᴅᴢᴇɴɪᴀ – ʀᴀɴᴀ ᴄɪężᴋᴀ
          Járnsax
Nocnica (samica)
S:1 | W:1 | Z:1 | M:2 | P:3 | A:1
B, MA, MO, Skr, Śl: 1
#19a56f
  • Jedzonko:
    – 3/4 mięsa
    – 2/4 roślin
    Błyskotki:
    – opal
    – perła
    – rubin
    – onyks
    – granat
    – bursztyn
    Potki:
    – chroniący przed atakiem fizycznym oraz magicznym
    – usprawniający wytrzymałość
    Runki:
    – obrony przed pazurem
    – brązowe krucze pióro
    – duży słoik miodu
    – mały srebrny dzwoneczek na sznureczku
    – zwinięty tytoń
    – zardzewiały kluczyk
    – gruba kurtka z kapturem
    – złoty klucz
    – owoce pokrzyku wilczej jagody (silnie trujące)
    – kościany talizman pokryty runami
    – srebrny naszyjnik
    – sakwa ze smoczego futra
    – orkowy sztylet
#7f7187 | #ffbf00 | #bf00ff | #00ffbf – ludzki
Av by Sherinae | Av by Lampart | Av by AWL
Discord: @Shiro#8745
Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4213
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Polanka

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
Uniósł łeb dumnie i znów kontynuował marsz, ostrożnie obchodząc grzbiet Hrasvelga, by potem znów się z nim skonfrontować. Wędrował niespiesznie, świecąc zakrzywionymi szponami, jakby korciło go do ich użycia. Mięśnie spięte, podskakująca końcówka ogona. Mowa ciała wprost sugerująca wrogość.
Ja z rzeczywistością jestem pogodzony. Tacy jak ty, mają swój czas świeżości, ale kilka księżyców prób i cierpienia zawsze ich łamie. Potraficie tylko mówić o tym jakie marzy wam się życie, ale i tak wszystko zostawiacie w łapach tych, którzy są dość pewni, by podjąć prawdziwe, trwałe decyzje.
To co nazywasz barbarzyństwem jest stanem rzeczy z którym nie uczynisz nic, poza asekuracyjnym, pseudo odkrywczym komentarzem.
Możesz się zdystansować, nałożyć na swoją wizję jakąś moralną wartość, ale w ostateczności wszystko o czym mówisz pozostanie wyłącznie twoją opinią. Czymś co mówisz do siebie w ciemności, licząc na próżno że pewnego dnia stanie się prawdą.
Uśmiechasz się, ponieważ nie masz ochoty szczerze zaangażować się w dyskusję, myślisz że możesz barierą stoickiej obojętności oddzielić się od osób takich jak ja
– usiadł znów przed nim, owijając przednie łapy ogonem.
Ale to tacy jak ja rządzą stadami, tacy jak ja dyktują warunki. To co czynisz ty, to celebracja słabości i główny powód dla którego część smoków nie potrafi zupełnie się rozwinąć. Słabi jedynie trzymają silnych w tyle. Męczą ich swoją obecnością, zamiast uczynić stadu łaskę i przestać istnieć – ostatnie sylaby wysyczał nerwowo, mrużąc ślepia. Wciąż nie unosił głosu, z surową rozwagą dobierając każde słowo.


Samotny Kolec

Licznik słów: 243
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Kwiat Uessasa
Czarodziej Mgieł
Hräsvelg Niepowszedni
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 1063
Rejestracja: 27 wrz 2022, 23:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 48
Rasa: Górski
Opiekun: Gerna i Isir
Mistrz: Chyba istnieje
Partner: Erozja Obyczajów

Polanka

Post autor: Kwiat Uessasa »

A: S: 1| W: 2| Z: 5| M: 4| P: 3| A: 2
U: B,Pł,L,A,O,W,MP,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny;
Mówi o cierpieniu ktoś, kto nie wie, co przeżyła druga jednostka. Powinien się wstydzić, myśląc, a co dopiero mówiąc. Było mi go też w jakiś sposób żal. Ten smok naprawdę był zatwardziałym smokiem starej daty...
Patrzyłem mu na psyk ze stoickim spokojem i pokerową twarzą.
Nie wiem, co przeżyłeś ani jak. Ile prób czy cierpień przetrwałeś. Powinien też brać pod uwagę, ze oponent też przechodzi przez nie. Rozwija się, umacnia, ale nadal jest tą jednostką, która ty byś najchętniej dekapitował. Gdyż jego wartość dla staja jest nieprzymieranie niska co do jego umiejętności czy przydatności. Nawet w słabości może być siła. – minimalnie ukryłem kaszlem śmiech, na jego słowa pełne nienawiści do słabych – Ja nie kryję uczuć za stoikiem i swoim śmiechem. JA taki jestem. Radosny, leniwy i głodny. Czyli zdajesz sobie też sprawę, że to, co mówisz jest też tylko twoją opinią... – Przekrzywiłem łeb na prawa stronę i patrzyłem pod takim kontem przez chwile na naburmuszonego strażnika bliskiego skoczenia mi do gardzieli. – Dobrze, rządź. Lecz jakie te rządy będą? Spokojne? Prawe? Czy będziesz kroczyć ścieżką przodków Mgły, Cieniem. Prowadząc swoje owieczki na wojnę, aby umierały dla Twoich ambicji. Gdyż tak to wygląd. I nie jest prawda ze smoki słabe hamują rozwój. Wszyscy się wspiera i każdy się rozwija. Nie ma jednostek idealnych. Każdy ma wady. Może jednostka mieć potencjał, ale jednocześnie głupia jak równinny. Jak na to patrzysz. Też zabijesz taką głupią jednostkę? – ponownie wypowiedziałem to bez zmiany wyrazu pyska. Dobrze ze nie czytał w myślach, bo wewnątrz młodego gotowało się. Widać, że się strażnik wkręcił...

Strażnik Gwiazd

Licznik słów: 263
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ᚢᛁᛊ ᛖᚣ ᚾᚣⲔᛁᛊⳖ ᚣᛒᛢⳘᚱᚧᚣᚳᚢᛊⳖ ᚱჍᛊᛈჍᛉᛧ Ⲕᚾᛜ́ᚱᛊⳖ ᛒᛉ ᛢᛖᛜⲔ ᚢᛁᛊ Ⴭᚱᛜᛒᛁᚳᛧ ᚹᚱᛜ́ᛒⳘⳖᚣᛈ ᚢᚣᚧᚣᛈ ჍᛉᛈᛁⳘ ⳖᚣⲔᛁᛢ ᛢᛊᚢᛢ
Main Theme | Berserk Theme | Głos Postaci
Atuty:
ʙᴏꜱᴋɪ ᴜʟᴜʙɪᴇɴɪᴇᴄ ᴅᴀʀᴍᴏᴡᴇ ʙʟᴏɢᴏꜱʟᴀᴡɪᴇɴꜱᴛᴡᴏ ɴᴀ ᴢᴡɪᴀᴅ – 27.05
ɴɪᴇꜱᴛᴀʙɪʟɴʏ ᴅᴏᴅᴀᴛᴋᴏᴡᴀ ᴋᴏść ᴅᴏ ᴍᴘ, ᴍᴀ ɪ ᴍᴏ, ᴡ ᴘʀᴢʏᴘᴀᴅᴋᴜ ɴɪᴇᴘᴏᴡᴏᴅᴢᴇɴɪᴀ – ʀᴀɴᴀ ᴄɪężᴋᴀ
          Járnsax
Nocnica (samica)
S:1 | W:1 | Z:1 | M:2 | P:3 | A:1
B, MA, MO, Skr, Śl: 1
#19a56f
  • Jedzonko:
    – 3/4 mięsa
    – 2/4 roślin
    Błyskotki:
    – opal
    – perła
    – rubin
    – onyks
    – granat
    – bursztyn
    Potki:
    – chroniący przed atakiem fizycznym oraz magicznym
    – usprawniający wytrzymałość
    Runki:
    – obrony przed pazurem
    – brązowe krucze pióro
    – duży słoik miodu
    – mały srebrny dzwoneczek na sznureczku
    – zwinięty tytoń
    – zardzewiały kluczyk
    – gruba kurtka z kapturem
    – złoty klucz
    – owoce pokrzyku wilczej jagody (silnie trujące)
    – kościany talizman pokryty runami
    – srebrny naszyjnik
    – sakwa ze smoczego futra
    – orkowy sztylet
#7f7187 | #ffbf00 | #bf00ff | #00ffbf – ludzki
Av by Sherinae | Av by Lampart | Av by AWL
Discord: @Shiro#8745
Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4213
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Polanka

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
No dobrze, starczyło im tego.
Prorok westchnął przeciągle, na chwilę przymykając oczy. Idealny moment, żeby skoczyć mu do gardła, ale że wiedział jak się bronić, uznałby taką reakcję prędzej za swój sukces, niż porażkę.
Ostatnie pytanie Hrasvelga zabolało go, lecz dopuszczał do świadomości możliwość pojawienia się takowego, zwłaszcza przy narracji, którą obrał. Właściwie to czekał właśnie na nie, żeby mogli przerwać scenę.
Zdawał sobie sprawę, że to co właśnie czynił było skrajnie egoistyczne. Chciał nauczyć młodego wytrzymałości, choć w tyle głowy miał także trening samego siebie. Zależało mu na podważeniu pewnych stanowisk w kontrolowanych warunkach. Gdyby był swoim ojcem albo zwyczajnie cofnąłby się w czasie o dwieście księżyców, Hrasvelg najpewniej nie zdołałby go przekonać, ale to nie szkodzi – wiedział że czasami nie liczyło się zwycięstwo, a zwyczajne utrzymanie godności podczas dyskusji. Wciąż czegoś mu brakowało, ale to nic nowego.

Niech będzie – odparł na początek, zdecydowanie łagodniejszym, pozbawionym napięcia głosem. Wciąż tliło się gdzieś, ale zdecydowanie wytłumione. Jego postawa także stała się odrobinę swobodniejsza, choć nie porzucił towarzyszącej mu dostojności.
Czasami, zależnie od celu przeprowadzanej dyskusji powinieneś być bardziej pasywny, a czasami agresywny. Musisz wyprzedzać zdarzenia, przewidywać potencjalne reakcje, jeszcze nim nadejdą.
Dla przykładu, zapytałeś teraz czy zabiłbym głupią jednostkę. Ja nie uczyniłbym tego
– rzekł z przekonaniem i jakby dla większego, niemal poetyckiego wydźwięku dotknął własnej piersi.
Lecz metaforyczna osoba, którą właśnie odegrałem powiedziałaby że tak, bo taki był kierunek do którego pośrednio zmierzała.
Jeśli ktoś jest bardzo zatwardziały w swych poglądach, szansa że przekonasz go przy jednej rozmowie jest znikoma – niemal niemożliwa, właśnie przez współczynnik smoczej dumy oraz strachu. Jeśli jednak zachowasz upór i nie złamiesz się pod wpływem słów, będziesz w stanie przynajmniej na daną chwilę udowodnić iż nie wstydzisz się własnych przekonań. Zależnie od okoliczności jednak, musisz być świadom właściwej strategii.
– odchrzaknal krótko. Nawet performatywny gniew, którego nieskończone pokłady zawsze więził w sobie, w jakiś sposób podrażnił jego gardło.
Dla jasności zatem, nie podzielam poglądów, które właśnie przedstawiłem. Nie są racjonalne i istotnie, prowadzą do osłabienia grupy jako takiej.
Początkowo zachowałeś grunt pod łapami, ale pod koniec zacząłeś uderzać bardziej personalnymi argumentami, bądź odnoszącymi się do większej skali zdarzeń, które trudniej omówić bez rozmycia się głównego celu. Jeśli twoim zamiarem nie byłoby w tej chwili sprowokowanie przeciwnika, nie uczyniłbyś sobie w ten sposób przysługi – wyszedłbyś wręcz na zdrajcę, który oczernia własne stado, a w ten sposób mocno zaszkodził samemu sobie. Nie byłoby to optymalne rozwiązanie, zwłaszcza jeśli w perswazji zakładamy że na zakończenie nie skaczecie sobie do gardeł, czyż nie?
– zapytał jednak retorycznie, gdyż instruktażowym, niespiesznym tonem kontynuował, przy okazji sztywno opuszczając wcześniej wzniesioną kończynę.
Oto była pierwsza część twoja zadania. Teraz, aby poprawnie je zakończyć, opowiedz mi jaką osobą sądzisz, że był twój oponent, a także jakie emocje odczuwałeś realnie podczas dyskusji. Pamiętaj, że negacja samego siebie nie zawsze doprowadzi cię do właściwych rozwiązań, więc musisz znaleźć momenty gdzie w kontrolowanych warunkach zdołasz skonfrontować własne doświadczenia. Owe warunki masz właśnie teraz – ostatnie słowa nabrały bardziej ton spokojnego zapewnienia, że niezależnie od tego do powie, nie będzie zdolny swojego nauczyciela zawieść, ani sprowokować.

Niemniej czuł się brudny. Obtoczył się krwią przeszłości, wytarzał w niej i wytaplał, sądząc że niemal wprost wyrzygując całe zło, odnajdzie jakikolwiek spokój i równowagę. Niedoczekanie. Nie chciał tym być, ale nie mógł się od tego odseparować.


Samotny Kolec

Licznik słów: 557
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Kwiat Uessasa
Czarodziej Mgieł
Hräsvelg Niepowszedni
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 1063
Rejestracja: 27 wrz 2022, 23:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 48
Rasa: Górski
Opiekun: Gerna i Isir
Mistrz: Chyba istnieje
Partner: Erozja Obyczajów

Polanka

Post autor: Kwiat Uessasa »

A: S: 1| W: 2| Z: 5| M: 4| P: 3| A: 2
U: B,Pł,L,A,O,W,MP,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny;
Byłem mu wdzięczny, że przerwaliśmy te bezsensowną rozmowę. Męczyła mnie ona niemiłosiernie, jak i wysysała spore zapasy mentalne. Patrzyłem na samca z lekkim uśmiechem.
Dziękuję, że tutaj patrzysz lepiej niż ta metaforyczna osoba. – Te słowo i zakończenie tego lekkiego mordoru. – Jestem świadom, iż moje argumenty pod koniec były słabe i mało pokojowe. Lecz przy tak zaślepionej swoimi ideami personie, nie byłem w stanie wymyślić lepszych. Choć nadal to było lepsze niż typowe "tak, bo tak" czy "nie, bo nie". Byłem też jakoś pogodzony, że mogę dostać w pysk. To się lubi zdarzać w takich rozmowach, ale masz racje gdyby zaatakował, przegrałbym jako zdrajca... – z kwaśną miną spojrzałem w swoje łapy – Po prostu przegrałem, tę rozmowę. Bo nie ma tutaj co ukrywać... Co do oponenta, przypominał mi kilka osób w moim stadzie. Tak samo zaślepione w swoje prawdy, że ignorują inne prawdy czy fakty będące podstawa ich prawd... Ten smok był stary, uzasadniał swoją przydatność i wartość dla stada wiekiem miny miał "moc sprawczą" nad życiem lub śmiercią jednostki młodszej, którą powinien się zająć, wychować czy po smoczemu naprostować na tyle ile to możliwe. Gdyby był to mój współplemieniec... No... Pewnie byśmy nie rozmawiali... Nie chciałbym rozmawiać z takim smokiem. Nie lubię, gdy rozmówca mną pogardza czy nie szanuje. Gdy ja staram się utrzymać język w pysku i grać dobrą minę do złej gry... – wypowiedziałem to cicho. Nadal czułem się źle, wybebeszając swoje uczucia przy smoku, który i tak wie o mnie więcej niż własna, rodzona matka...
Złapałem oddech i kontynuowałem:
W skrócie, chciałem jak najszybciej uciec od tej rozmowy i ja zakończyć. Pomimo iż na swój sposób powinien mieć racje w tym temacie... – Nie umiałem bardziej sprecyzować co czuje. Było to dla mnie za trudne...

Strażnik Gwiazd

Licznik słów: 295
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ᚢᛁᛊ ᛖᚣ ᚾᚣⲔᛁᛊⳖ ᚣᛒᛢⳘᚱᚧᚣᚳᚢᛊⳖ ᚱჍᛊᛈჍᛉᛧ Ⲕᚾᛜ́ᚱᛊⳖ ᛒᛉ ᛢᛖᛜⲔ ᚢᛁᛊ Ⴭᚱᛜᛒᛁᚳᛧ ᚹᚱᛜ́ᛒⳘⳖᚣᛈ ᚢᚣᚧᚣᛈ ჍᛉᛈᛁⳘ ⳖᚣⲔᛁᛢ ᛢᛊᚢᛢ
Main Theme | Berserk Theme | Głos Postaci
Atuty:
ʙᴏꜱᴋɪ ᴜʟᴜʙɪᴇɴɪᴇᴄ ᴅᴀʀᴍᴏᴡᴇ ʙʟᴏɢᴏꜱʟᴀᴡɪᴇɴꜱᴛᴡᴏ ɴᴀ ᴢᴡɪᴀᴅ – 27.05
ɴɪᴇꜱᴛᴀʙɪʟɴʏ ᴅᴏᴅᴀᴛᴋᴏᴡᴀ ᴋᴏść ᴅᴏ ᴍᴘ, ᴍᴀ ɪ ᴍᴏ, ᴡ ᴘʀᴢʏᴘᴀᴅᴋᴜ ɴɪᴇᴘᴏᴡᴏᴅᴢᴇɴɪᴀ – ʀᴀɴᴀ ᴄɪężᴋᴀ
          Járnsax
Nocnica (samica)
S:1 | W:1 | Z:1 | M:2 | P:3 | A:1
B, MA, MO, Skr, Śl: 1
#19a56f
  • Jedzonko:
    – 3/4 mięsa
    – 2/4 roślin
    Błyskotki:
    – opal
    – perła
    – rubin
    – onyks
    – granat
    – bursztyn
    Potki:
    – chroniący przed atakiem fizycznym oraz magicznym
    – usprawniający wytrzymałość
    Runki:
    – obrony przed pazurem
    – brązowe krucze pióro
    – duży słoik miodu
    – mały srebrny dzwoneczek na sznureczku
    – zwinięty tytoń
    – zardzewiały kluczyk
    – gruba kurtka z kapturem
    – złoty klucz
    – owoce pokrzyku wilczej jagody (silnie trujące)
    – kościany talizman pokryty runami
    – srebrny naszyjnik
    – sakwa ze smoczego futra
    – orkowy sztylet
#7f7187 | #ffbf00 | #bf00ff | #00ffbf – ludzki
Av by Sherinae | Av by Lampart | Av by AWL
Discord: @Shiro#8745
Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4213
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Polanka

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
Zaskakująco młody zdołał całkiem satysfakcjonująco odnieść się do wyznaczonego mu polecenia. Może to źle, bo wtedy czuł wewnętrzne usprawiedliwienie do odgrywania najgorszej wersji przeszłych instynktów, a może dobrze bo miał szansę na głos rozebrać je na części pierwsze.
W każdym razie z jako takim uznaniem kiwnął łbem.
Przyjdzie ci stoczyć lub przynajmniej zaobserwować jeszcze wiele takich konfrontacji. Przewagę możesz uzyskać tylko w chwili porzucenia lęku i dumy, co oczywiście nie jest równoznaczne z postępowaniem w brawurze albo bez osobistej godności, bo ich obecność także jest bardzo istotna – Zdawał sobie że to dużo danych do przetworzenia na pierwszy raz, a walka na słowa była zdecydowanie trudniejszą sztuką niż fizyczna, ale gdzieś musieli zacząć.
Gdzieś on musiał zacząć...
Gdy w dyskusji docierasz do momentu w którym nie da się już zwyciężyć, powinieneś ciężar tłumaczenia przerzucić na drugą stronę.
Czasami cierpliwość i zapalczywość wystarczy by zaplątać oponenta w jego własnych słowach, zwłaszcza jeśli jego poglądy opierają się na rozwiązaniach tak nieracjonalnych, jak strategiczne uzasadnianie prześladowania własnych dzieci.

Nie skupiaj się zatem na tym, że możesz przegrać, bądź wygrać. Nie wstrzymuj sztucznie swojego gniewu, gdyż prędzej czy później złamiesz się w taki czy inny sposób. Podczas rozmowy podejdź do oponenta jak do zwierzęcia, które starasz się oswoić. Czytaj jego mowę ciała i ton, jednocześnie będąc dobrze świadomym własnych celów i szczerym, choć oszczędnym w ich prezentacji.
Paradoksalnie, jeśli zachowasz podczas ożywionej dyskusji nienaturalny spokój na pysku, lecz twoje słowa będą zdradzać poruszenie, przeciwnik domyśli się, że w jakiś sposób do ciebie dotarł, a wiedz że będąc w swojej roli mógłbym jeszcze dłuuugo na ciebie naciskać.
– W torturze psychicznej był w końcu ekspertem, odkąd od dawna był swoim własnym obiektem testowym.
Westchnął.

Moja aparycja na przykład nie jest przyjazna i często zdaję sobie z tego sprawę. Mógłbym lepiej udawać, uśmiechać się do was i używać łagodniejszych, prostszych słów. Konsekwencje nie czynienia tego zbieram świadomie, ponieważ mam wobec otoczenia, a także samego siebie konkretnego oczekiwania, których nie zamierzam kompromisować. Pozostaję zatem szczery, choć wciąż oszczędnie. – nie czuł się wcale lżej opowiadając o sobie, a zwyczajnie uznał że byłby teraz dobrym przykładem do wyjaśnienia konsekwencji swojego procesu myślowego.
To powiedziawszy, niektórzy poczują się bardziej nieswojo, jeśli twoją odpowiedzią na ich reakcje będzie uśmiech. Możesz nie tylko nie deeskalować w ten sposób sytuacji, a wręcz sprowokować oponenta, który uzna że traktujesz go lekceważąco.

Podsumowując.
Duma prowadzi do irracjonalnego skupienia na zwycięstwie, podczas gdy czasem lepiej poradzisz sobie odstępując.
Strach prowadzi do obawy przed konsekwencjami i desperackiego podsuwania różnych rozwiązań, podczas gdy w praktyce, powinieneś spróbować skupić się tylko na tych, których sam jesteś pewien.
No i najważniejsze, nie możesz pozwolić by dyskutant sprowokował cię do ujawnienia o sobie informacji, których nie powinieneś. Nie bądź fałszywy, lecz swoje emocje i nastawienie zdradzaj z rozwagą, zależnie od sytuacji.

Czy to co powiedziałem jest zrozumiałe?
– pytanie zadał wyjątkowo łagodniej, jakby chcąc zapewnić młodego że wciąż może zadawać pytania. Chrypka oczywiście nadal czyniła jego przekaz nieco nieprzyjemnym, ale do każdej maniery dało się przyzwyczaić, zwłaszcza gdy miał porównanie do znacznie gorszego stylu wypowiedzi.


Samotny Kolec

Licznik słów: 511
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Kwiat Uessasa
Czarodziej Mgieł
Hräsvelg Niepowszedni
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 1063
Rejestracja: 27 wrz 2022, 23:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 48
Rasa: Górski
Opiekun: Gerna i Isir
Mistrz: Chyba istnieje
Partner: Erozja Obyczajów

Polanka

Post autor: Kwiat Uessasa »

A: S: 1| W: 2| Z: 5| M: 4| P: 3| A: 2
U: B,Pł,L,A,O,W,MP,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny;
Słuchałem uwarzenie starca. Było mi go w jakiś sposób żal. Widać, że ta rozmowa nie tylko dla mnie była ciężka pod pewnymi względami. Na spokojnie tylko patrzyłem w niego i zapamiętywałem jego słowa.
Tak, wszystko jest w pełni zrozumiałem. Muszę lepiej mieszać swoje uczucia i prawdy, aby się nie złamać lub pogrążyć. Gdyż lepiej być sobą, iść za własnym instynktem... Bo to chyba jest najlepsze dla nas? – spojrzałem prorokowi na pysk. Ponownie tworzyłem go po kilku oddechach. – Tobie też jest ciężko z tym wszystkim? – zapytałem. Nie liczyłem na odpowiedź czy reakcje. Po prostu chciałem, abym rozmówca wiedział, ze to było spore wezwanie...

Dziękuję, że mi pomagasz... Jestem Ci naprawdę za to wdzięczny... Teraz mogę jakoś przetrwać z tymi narwańcami. – zaśmiałem się zażenowany ze swoich myśli i słów – Dobrze, że tego nie słyszą, byłaby wtedy ciekawa scena... – zamilkłem w pół zdania, zatapiając się minimalnie w swoje myśli...

Strażnik Gwiazd

Licznik słów: 156
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ᚢᛁᛊ ᛖᚣ ᚾᚣⲔᛁᛊⳖ ᚣᛒᛢⳘᚱᚧᚣᚳᚢᛊⳖ ᚱჍᛊᛈჍᛉᛧ Ⲕᚾᛜ́ᚱᛊⳖ ᛒᛉ ᛢᛖᛜⲔ ᚢᛁᛊ Ⴭᚱᛜᛒᛁᚳᛧ ᚹᚱᛜ́ᛒⳘⳖᚣᛈ ᚢᚣᚧᚣᛈ ჍᛉᛈᛁⳘ ⳖᚣⲔᛁᛢ ᛢᛊᚢᛢ
Main Theme | Berserk Theme | Głos Postaci
Atuty:
ʙᴏꜱᴋɪ ᴜʟᴜʙɪᴇɴɪᴇᴄ ᴅᴀʀᴍᴏᴡᴇ ʙʟᴏɢᴏꜱʟᴀᴡɪᴇɴꜱᴛᴡᴏ ɴᴀ ᴢᴡɪᴀᴅ – 27.05
ɴɪᴇꜱᴛᴀʙɪʟɴʏ ᴅᴏᴅᴀᴛᴋᴏᴡᴀ ᴋᴏść ᴅᴏ ᴍᴘ, ᴍᴀ ɪ ᴍᴏ, ᴡ ᴘʀᴢʏᴘᴀᴅᴋᴜ ɴɪᴇᴘᴏᴡᴏᴅᴢᴇɴɪᴀ – ʀᴀɴᴀ ᴄɪężᴋᴀ
          Járnsax
Nocnica (samica)
S:1 | W:1 | Z:1 | M:2 | P:3 | A:1
B, MA, MO, Skr, Śl: 1
#19a56f
  • Jedzonko:
    – 3/4 mięsa
    – 2/4 roślin
    Błyskotki:
    – opal
    – perła
    – rubin
    – onyks
    – granat
    – bursztyn
    Potki:
    – chroniący przed atakiem fizycznym oraz magicznym
    – usprawniający wytrzymałość
    Runki:
    – obrony przed pazurem
    – brązowe krucze pióro
    – duży słoik miodu
    – mały srebrny dzwoneczek na sznureczku
    – zwinięty tytoń
    – zardzewiały kluczyk
    – gruba kurtka z kapturem
    – złoty klucz
    – owoce pokrzyku wilczej jagody (silnie trujące)
    – kościany talizman pokryty runami
    – srebrny naszyjnik
    – sakwa ze smoczego futra
    – orkowy sztylet
#7f7187 | #ffbf00 | #bf00ff | #00ffbf – ludzki
Av by Sherinae | Av by Lampart | Av by AWL
Discord: @Shiro#8745
Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4213
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Polanka

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
Zirytowało go pytanie młodego. Nie było w nim nic złego, bo spoufalanie się po takim czasie było u smoków raczej naturalną reakcją. Niestety, nawet mimo wewnętrznie narzuconej misji, nie miał ochoty szukać osób, którym sam mógłby zaufać. Zbyt wykańczające. Zamiast tego skupił się na wspomnieniu o instynkcie, bo był w tym jakiś okruch niepoprawnego wnioskowania.
Nie zawsze chodź za instynktem. Nie pozwól by wymuszono na tobie stanie się kimś, kim nie jesteś, lecz ty także nie poddawaj się każdej pierwszej myśli. Sam zresztą wiesz, jak zwodniczy bywa umusl. – zakładając, że wciąż miał problemy o których wspominał dawniej. Dziwiło go trochę, że w ogóle do nich nie nawiązywał, do tego stopnia wręcz że prorok zaczął sam wątpić w ich realność.
Najlepiej byś z wyprzedzeniem utworzył sobie kodeks tego, co całym sobą uważasz za dobre i poprawne, abyś w napiętej sytuacji mógł pozostać wierny owym wartościom – choć jego ton nie zmienił się z technicznego tłumaczenia, z ostatnim zdaniem poczuł oczywiste ukłucie smutku, zmieszane ze stłumionym zdenerwowaniem. Dlaczego sam nie potrafił być w tworzeniu takich zasad bardziej konsekwentny?

Staraj się też nie antagonizować wszystkich smoków Mgieł. Na pewno da się znaleźć w nich przynajmniej jednego właściwego sojusznika – żart młodego także najwyraźniej do niego nie trafił. O ile zdawał sobie sprawę że w Mgłach nie zawsze działo się dobrze, nie chciał być odpowiedzialny za smoki skaczące sobie do gardeł. Nie ufał, że uczyniliby to z właściwych powodów.
Jeśli chodzi o mnie, mam dość obowiązków by wiedzieć gdzie należycie zużyć swoją energię. Nikomu nie jest łatwo, ale konkretny cel wszystko czyni mniej trudnym – podsumował bez wahania, coby zaprezentować sobą jakiś autorytet. Nie zamierzał jawić się przed Hrasvelgiem jako słaba, niezdecydowana jednostka, nawet jeśli przez ostatnie księżyce czuł, że stracił cały grunt pod łapami. Był złą osobą bez celu i pasożytem.


Samotny Kolec

Licznik słów: 305
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Kwiat Uessasa
Czarodziej Mgieł
Hräsvelg Niepowszedni
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 1063
Rejestracja: 27 wrz 2022, 23:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 48
Rasa: Górski
Opiekun: Gerna i Isir
Mistrz: Chyba istnieje
Partner: Erozja Obyczajów

Polanka

Post autor: Kwiat Uessasa »

A: S: 1| W: 2| Z: 5| M: 4| P: 3| A: 2
U: B,Pł,L,A,O,W,MP,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny;
Słowa proroka przyjąłem do serca, tak... To chyba czas, aby mieć swój moralny kręgosłup, a nie tylko kroczyć ścieżką mgły. Ona jest jak jest. Brutalna, niepewna i przede wszystkim samotna. Pełna drogi w starym kulcie...
Na jego stwierdzenie o robieniu wrogów tylko się zaśmiałem. Same mgły są, jakie są. Dziwne, wredne lubimy dać sobie czasem w pysk czy w kuper. Lecz często stajemy za stadem murem...
Spokojnie, mam kilku sojuszników... Nawet personę, co jest dla mnie jak starszy brat. Niby chłodny, ale pomocny, pomaga zastąpić mi Mamę i mistrzynię... – westchnąłem zasmucony – ... Może minimalnie milsza wersja Ciebie, proroku. Przynajmniej ma mniej lodu i zgorzknienia w sercu. – skąpiłem delikatnie. Wiem, że nie powinien mu dogryzać, ale jakby wyglądał starzec bez tego lodu i kija pod ogonem? Wesoły prorok, jestem ciekaw czy jeszcze go takiego zobaczymy...

Strażnik Gwiazd

Licznik słów: 140
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ᚢᛁᛊ ᛖᚣ ᚾᚣⲔᛁᛊⳖ ᚣᛒᛢⳘᚱᚧᚣᚳᚢᛊⳖ ᚱჍᛊᛈჍᛉᛧ Ⲕᚾᛜ́ᚱᛊⳖ ᛒᛉ ᛢᛖᛜⲔ ᚢᛁᛊ Ⴭᚱᛜᛒᛁᚳᛧ ᚹᚱᛜ́ᛒⳘⳖᚣᛈ ᚢᚣᚧᚣᛈ ჍᛉᛈᛁⳘ ⳖᚣⲔᛁᛢ ᛢᛊᚢᛢ
Main Theme | Berserk Theme | Głos Postaci
Atuty:
ʙᴏꜱᴋɪ ᴜʟᴜʙɪᴇɴɪᴇᴄ ᴅᴀʀᴍᴏᴡᴇ ʙʟᴏɢᴏꜱʟᴀᴡɪᴇɴꜱᴛᴡᴏ ɴᴀ ᴢᴡɪᴀᴅ – 27.05
ɴɪᴇꜱᴛᴀʙɪʟɴʏ ᴅᴏᴅᴀᴛᴋᴏᴡᴀ ᴋᴏść ᴅᴏ ᴍᴘ, ᴍᴀ ɪ ᴍᴏ, ᴡ ᴘʀᴢʏᴘᴀᴅᴋᴜ ɴɪᴇᴘᴏᴡᴏᴅᴢᴇɴɪᴀ – ʀᴀɴᴀ ᴄɪężᴋᴀ
          Járnsax
Nocnica (samica)
S:1 | W:1 | Z:1 | M:2 | P:3 | A:1
B, MA, MO, Skr, Śl: 1
#19a56f
  • Jedzonko:
    – 3/4 mięsa
    – 2/4 roślin
    Błyskotki:
    – opal
    – perła
    – rubin
    – onyks
    – granat
    – bursztyn
    Potki:
    – chroniący przed atakiem fizycznym oraz magicznym
    – usprawniający wytrzymałość
    Runki:
    – obrony przed pazurem
    – brązowe krucze pióro
    – duży słoik miodu
    – mały srebrny dzwoneczek na sznureczku
    – zwinięty tytoń
    – zardzewiały kluczyk
    – gruba kurtka z kapturem
    – złoty klucz
    – owoce pokrzyku wilczej jagody (silnie trujące)
    – kościany talizman pokryty runami
    – srebrny naszyjnik
    – sakwa ze smoczego futra
    – orkowy sztylet
#7f7187 | #ffbf00 | #bf00ff | #00ffbf – ludzki
Av by Sherinae | Av by Lampart | Av by AWL
Discord: @Shiro#8745
Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4213
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Polanka

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
Zmrużył ślepia, z niechęcią przyjmując komentarz Hrasvelga. Przez chwilę nic mu nawet nie odpowiedział.

Nic też odpowiedzieć nie mógł, idiota. Nawet jeśli starał się dla tych poronionych przybłęd, durniów i degeneratów, wciąż nie doceniali go ani odrobinę. Taki był jednak jego los, jako iż niewiele różnił się od nich na skali wartości.


Nie mógł też wprost zarzekać się, że nie miał w sercu zgorzknienia, nawet jeśli wytykanie mu tego wprost było trochę bolesne. To co czuł nie było w końcu tym co starał się prezentować, a i tak nie czyniło to smokom wielkiej różnicy. Stale za dużo oczekiwał.

To dobrze, że masz kogoś – odparł po dłuższej pauzie.
Rozmawialiśmy już dostatecznie długo. Sądzę, że to dobry moment by rozejść się we własne strony – zakomunikował wprost, ale nie poderwał się do odejścia, jakby zostawiał to w łapach Mglistego.


Samotny Kolec

Licznik słów: 142
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Kwiat Uessasa
Czarodziej Mgieł
Hräsvelg Niepowszedni
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 1063
Rejestracja: 27 wrz 2022, 23:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 48
Rasa: Górski
Opiekun: Gerna i Isir
Mistrz: Chyba istnieje
Partner: Erozja Obyczajów

Polanka

Post autor: Kwiat Uessasa »

A: S: 1| W: 2| Z: 5| M: 4| P: 3| A: 2
U: B,Pł,L,A,O,W,MP,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny;
Kiwnąłem głową na jego słowa, choć martwiła mnie ta niezbyt naturalna jak na niego cisza. Lubił milczeć, ale to było dłuższe niż powinno. Spojrzałem mu w oczy:
Nie chcę być niezbyt miły, ale nie tylko ja tutaj potrzebuję przyjaciela i szczerej rozmowy. – spojrzałem mu z troską w oczy – Może najlepszą osobą do takich rozmów nie jestem, ale jeśli byś chciał to wysłucham. Tak jak ty wysłuchałeś mnie. Czasem... Rozmowa pomaga...
Patrzyłem prosto w oczy starca. W jakiś sposób minimalnie jego los mnie interesował, albo chcę po prostu mu pomóc... Sam nie wiem..

Strażnik Gwiazd

Licznik słów: 97
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ᚢᛁᛊ ᛖᚣ ᚾᚣⲔᛁᛊⳖ ᚣᛒᛢⳘᚱᚧᚣᚳᚢᛊⳖ ᚱჍᛊᛈჍᛉᛧ Ⲕᚾᛜ́ᚱᛊⳖ ᛒᛉ ᛢᛖᛜⲔ ᚢᛁᛊ Ⴭᚱᛜᛒᛁᚳᛧ ᚹᚱᛜ́ᛒⳘⳖᚣᛈ ᚢᚣᚧᚣᛈ ჍᛉᛈᛁⳘ ⳖᚣⲔᛁᛢ ᛢᛊᚢᛢ
Main Theme | Berserk Theme | Głos Postaci
Atuty:
ʙᴏꜱᴋɪ ᴜʟᴜʙɪᴇɴɪᴇᴄ ᴅᴀʀᴍᴏᴡᴇ ʙʟᴏɢᴏꜱʟᴀᴡɪᴇɴꜱᴛᴡᴏ ɴᴀ ᴢᴡɪᴀᴅ – 27.05
ɴɪᴇꜱᴛᴀʙɪʟɴʏ ᴅᴏᴅᴀᴛᴋᴏᴡᴀ ᴋᴏść ᴅᴏ ᴍᴘ, ᴍᴀ ɪ ᴍᴏ, ᴡ ᴘʀᴢʏᴘᴀᴅᴋᴜ ɴɪᴇᴘᴏᴡᴏᴅᴢᴇɴɪᴀ – ʀᴀɴᴀ ᴄɪężᴋᴀ
          Járnsax
Nocnica (samica)
S:1 | W:1 | Z:1 | M:2 | P:3 | A:1
B, MA, MO, Skr, Śl: 1
#19a56f
  • Jedzonko:
    – 3/4 mięsa
    – 2/4 roślin
    Błyskotki:
    – opal
    – perła
    – rubin
    – onyks
    – granat
    – bursztyn
    Potki:
    – chroniący przed atakiem fizycznym oraz magicznym
    – usprawniający wytrzymałość
    Runki:
    – obrony przed pazurem
    – brązowe krucze pióro
    – duży słoik miodu
    – mały srebrny dzwoneczek na sznureczku
    – zwinięty tytoń
    – zardzewiały kluczyk
    – gruba kurtka z kapturem
    – złoty klucz
    – owoce pokrzyku wilczej jagody (silnie trujące)
    – kościany talizman pokryty runami
    – srebrny naszyjnik
    – sakwa ze smoczego futra
    – orkowy sztylet
#7f7187 | #ffbf00 | #bf00ff | #00ffbf – ludzki
Av by Sherinae | Av by Lampart | Av by AWL
Discord: @Shiro#8745
Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4213
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Polanka

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny

Nie chciał brać pod uwagę jego słow. Nie miał ochoty się tłumaczyć. Wiedział, że w ten sposób jedynie zraniłby jego wrażliwe ego. Smoki potrzebowały kłamstwa. Pieprzonych małych zwrotów grzecznościowych. Bez nich był za suchy. Za surowy. Zbyt "nie smoczy". O ile zatem nienawidził naginania faktów w ten sposób, wyraźne komunikowanie swoich zamiarów im obojgu wyszłoby na gorsze.
Mimo iż zawahał się chwilę, ostatecznie postanowił wypowiedzieć najbardziej niebezpośrednią wersję kłamstwa.
Wezmę to pod uwagę. – Był świadomy, że odrzuciłby ów mentalny wniosek, ale to nie znaczy, że całkiem prawdopodobnie nie wpadnie mu na listę. Nie jako perspektywa pomocy, lecz żeby mógł lepiej wyszydzić samego siebie. Spójrz na typy osób, które grzecznościowo ci się oferują. W takich okolicznościach nawet wieczność nie wystarczy do zmiany.
Nie jestem łatwą osobą do interakcji, lecz chcę się dla was starać – dodał oficjalnie grzecznościowym tonem, jakby w ramach odruchowej asekuracji.

Samotny Kolec

Licznik słów: 148
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
Kwiat Uessasa
Czarodziej Mgieł
Hräsvelg Niepowszedni
Czarodziej Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 1063
Rejestracja: 27 wrz 2022, 23:43
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 48
Rasa: Górski
Opiekun: Gerna i Isir
Mistrz: Chyba istnieje
Partner: Erozja Obyczajów

Polanka

Post autor: Kwiat Uessasa »

A: S: 1| W: 2| Z: 5| M: 4| P: 3| A: 2
U: B,Pł,L,A,O,W,MP,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny;
Strzyknąłem uszami na tę uwagę. Ta odpowiedź była większym inwalidą niż sama Mirrim, czy Rejwach w swym łbie. Pokręciłem minimalnie głową i otworzyłem pysk:
Strażniku, nie mówię tego grzecznościowo, czy bo wypada. Każdy jest trudny i złożony. Bo nic nie jest czarne czy białe. Nasze żywota są odcieniami szarości. – położyłem uszy wzdłuż szyi i powiedziałem wprost, bez ogródek – Nie chcę Cię urazić, wyszydzić czy po prostu obrazić. Chcę się odwdzięczyć. A to, że jesteś, jaki jesteś. Mądry, chłodny, dla niektórych dusz wręcz oschły. – patrzyłem mu w oczy, wręcz się w nie wwiercałem. – Więc odrzuć tę słodko pokrywę. Pokaż, co Cię boli. Nie musisz być grzeczny czy miły. Czasem lepiej porozmawiać, nawet w brutalnych i okrutnych słowach. Mnie już nić nie zrani bardziej niż mrok z przeszłości. Więc mów co Cię boli. Wprost, bez słodkich kłamstw i grzeczności. – wbijałem w niego swój wzrok, chciałem wręcz wyrwać mu tę duszę i ją przeczytać, wyprać z brudu lat i oddać na miejsce. Może po takim zabiegu jego mentalna sosna w zadzie zniknie.

Strażnik Gwiazd

Licznik słów: 177
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ᚢᛁᛊ ᛖᚣ ᚾᚣⲔᛁᛊⳖ ᚣᛒᛢⳘᚱᚧᚣᚳᚢᛊⳖ ᚱჍᛊᛈჍᛉᛧ Ⲕᚾᛜ́ᚱᛊⳖ ᛒᛉ ᛢᛖᛜⲔ ᚢᛁᛊ Ⴭᚱᛜᛒᛁᚳᛧ ᚹᚱᛜ́ᛒⳘⳖᚣᛈ ᚢᚣᚧᚣᛈ ჍᛉᛈᛁⳘ ⳖᚣⲔᛁᛢ ᛢᛊᚢᛢ
Main Theme | Berserk Theme | Głos Postaci
Atuty:
ʙᴏꜱᴋɪ ᴜʟᴜʙɪᴇɴɪᴇᴄ ᴅᴀʀᴍᴏᴡᴇ ʙʟᴏɢᴏꜱʟᴀᴡɪᴇɴꜱᴛᴡᴏ ɴᴀ ᴢᴡɪᴀᴅ – 27.05
ɴɪᴇꜱᴛᴀʙɪʟɴʏ ᴅᴏᴅᴀᴛᴋᴏᴡᴀ ᴋᴏść ᴅᴏ ᴍᴘ, ᴍᴀ ɪ ᴍᴏ, ᴡ ᴘʀᴢʏᴘᴀᴅᴋᴜ ɴɪᴇᴘᴏᴡᴏᴅᴢᴇɴɪᴀ – ʀᴀɴᴀ ᴄɪężᴋᴀ
          Járnsax
Nocnica (samica)
S:1 | W:1 | Z:1 | M:2 | P:3 | A:1
B, MA, MO, Skr, Śl: 1
#19a56f
  • Jedzonko:
    – 3/4 mięsa
    – 2/4 roślin
    Błyskotki:
    – opal
    – perła
    – rubin
    – onyks
    – granat
    – bursztyn
    Potki:
    – chroniący przed atakiem fizycznym oraz magicznym
    – usprawniający wytrzymałość
    Runki:
    – obrony przed pazurem
    – brązowe krucze pióro
    – duży słoik miodu
    – mały srebrny dzwoneczek na sznureczku
    – zwinięty tytoń
    – zardzewiały kluczyk
    – gruba kurtka z kapturem
    – złoty klucz
    – owoce pokrzyku wilczej jagody (silnie trujące)
    – kościany talizman pokryty runami
    – srebrny naszyjnik
    – sakwa ze smoczego futra
    – orkowy sztylet
#7f7187 | #ffbf00 | #bf00ff | #00ffbf – ludzki
Av by Sherinae | Av by Lampart | Av by AWL
Discord: @Shiro#8745
Strażnik Gwiazd
Prorok
Drzewo
Prorok
Awatar użytkownika
Posty: 4213
Rejestracja: 03 kwie 2018, 18:41
Stado: Prorocy
Płeć: Samiec
Księżyce: 28
Rasa: Drzewny
Opiekun: Lato
Partner: Infamia Nieumarłych

Polanka

Post autor: Strażnik Gwiazd »

A: S: 2| W: 4| Z: 2| M: 5| P: 2| A: 1
U: B,L,W,O,A,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| MA,MO: 3
Atuty: Wytrzymały, Szczęściarz, Twardy jak diament, Utalentowany, Przezorny
Już trochę męczyła go ta interakcja, ale nie miał tendencji odchodzić jako pierwszy, więc kontynuował. Na szkodę samemu sobie zapewne.
Młody smoku – odezwał się szorstko, lekceważąco niemal, choć nie ciągnął dialogu w tej manierze. Nie chciał go w prawdzie infantylizować, lecz to jak niewiele wiedział o życiu było oczywiste na pierwszy rzut ślepia.
Zaufania nie zdobędziesz poprzez zarzekanie się, iż na nie zasługujesz.
Uprzejmym jest docenić twoje przyjazne intencje. Doceniam je. Nie mniej poprawnym jest jednak rozważyć ich praktyczną użyteczność w odleglejszym terminie, bądź w zupełności odrzucić.
– trochę więcej realizmu, skoro już tak się upierał.
Moja wyważona uprzejmość wobec ciebie jest zachowaniem, które postrzegam za uczciwe, a także adekwatne do mojego własnego poziomu komfortu. Narzucenie mi zmiany ów postępowania, a także niesprowokowane zarzucanie kłamstwa nie uczyni tej rozmowy bardziej personalną – zachował techniczny, a przez to nieco powiewający chłodem ton. Przy swoim braku ekspresji i neutralnym spojrzeniu zimno-błękitnych ślepi, niewątpliwie nie stwarzał ciepłem atmosfery. Nie obiecywał jej jednak, teraz bowiem jedynie wyznaczał własne granice.

Kwiat Uessasa

Licznik słów: 171
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
.
Obrazek
.
[color=#747475] [color=#8A6969]
[color=#B69278]
[color=#C63C3C] [color=#B88576]
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej