Łączka Przy Skale

Wprawdzie nie tak piękna jak kiedyś, ale Błękitna Skała dalej jest miejscem zabaw smoków. Coraz rzadszych zabaw.
Ślad Chmur
Łowca Słońca
Prawdziwy Ptak
Łowca Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 365
Rejestracja: 14 lis 2023, 15:48
Stado: Słońca
Płeć: Samiec
Księżyce: 21
Rasa: Rajski x Drzewny
Opiekun: Wiqru, K'aspikuna
Mistrz: K'aspikuna

Łączka Przy Skale

Post autor: Ślad Chmur »

A: S: 1| W: 1| Z: 5| M: 2| P: 3| A: 1
U: L,Pł,A,O,W,MO,MA,MP,Kż,Prs: 1| B,Śl: 2| Skr: 3
Atuty: Boski ulubieniec; Szczęściarz; Bystrooki; Opiekun

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

    O, dopiero teraz zauważyłem jego ubiór. Był bardzo... ciekawy. I oryginalnie wykonany, z pomysłem. Materiał mógłby być bardziej prześwitujący, ale zastąpienie tego materiałem o odpowiednim kolorze też pasuje; teraz już wiedziałem, że karwasze będą wyglądać dobrze.
    Przytaknąłem mu nieco zdziwiony. W końcu ktoś, kto nie definiował mnie przez wygląd! I tak, sam zauważyłem że chmury dobrze do mnie pasują – dlatego wybrałem je na dorosłe.
    Potem zaś przeszedł do, hm, konkretów. Czyli zaproponował spacer na granicę po herbatę, podczas którego będę mu opowiadał rzeczy? Em, okej, chociaż nie wiem czy nie skończymy przed dojście do terenów Słońca. Zaś na wieść o kochankach... nieco się zdziwiłem. Wyglądam na tak kochliwego...?
    —
Um, więc zacznijmy od tego, że nie, nie mam kochanków. Było jakieś zauroczenie, ale to nie jest istotne — sprostowałem, a potem zacząłem myśleć nad resztą, zaczynając nieco szybki marsz. Hmm... o! O tym mu opowiem! — Pochodzę z wielkiej, podzielonej na wiele segmentów dżungli. Każda część była inna, jeden smok Słońca też z niej jest, ale wychowaliśmy się w różnych środowiskach. U mnie dominowały smoki rajskie, przypominające najczęściej papugi. To takie bardzo kolorowe ptaki, Obejmujący przypomina jedną z nich. Tak, mam tam rodzinę, a dokładniej rodziców – ojca K'aspikuna, co znaczy Dzięcioł oraz matkę Wiqru, co oznacza Papugę. Ja jestem Mita, dopełniając imiona w moim języku, który właśnie też posiadamy. O, bardzo unikalnym przysmakiem, który nie dotarł tu jeszcze tak mocno, są prażone ziarna kukurydzy. Ponoć kiedyś używaliśmy jej w rytuałach, ale nigdy nie biliśmy religijną grupą, więc wiara elfów łatwo wyparła naszą. Ale wracając. Wziąłem sobie spory zapas ziaren na drogę, bo łatwo je zrobić i zajmują mało miejsca. Do tego, znalazłem jakiś czas temu handlarza nimi, to i kupiłem. Sporo mnie kosztowały, ale było warto. Jakbyś chciał, to wraz z herbatą mogę też przynieść trochę na spróbowanie. Obtaczam je w przyprawach, bo same w sobie nie mają aż tak wyrazistego smaku. — Na tym póki co skończyłem. Miałem w głowie jeszcze parę tematów o których chciałem opowiedzieć, ale nie chciałem dręczyć Yamiego zbyt dużą dozą informacji – jeszcze biedaczek poczuje się onieśmielony!

Niebanalnie Kuszący

Licznik słów: 355
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Boski Ulubieniec
Szczęściarz
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
Następne użycie: 24.04.2024

Bystrooki
trzy razy na miesiąc +1 sukces do Percepcji

Opiekun
stałe -2 ST do wszystkich akcji kompanów. Kompani mają +1 turę na polowaniu


Wisnu (żubr) Utulu (Kogut)
Żubrochmur (żywiołak powietrza żubr)
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
U: B,L,MO,MA Skr,Śl: 1
Niebanalnie Kuszący
Czarodziej Ziemi
Czarodziej Ziemi
Awatar użytkownika
Posty: 247
Rejestracja: 11 cze 2023, 17:45
Stado: Ziemi
Płeć: samiec
Księżyce: 34
Rasa: wężowy-morski
Opiekun: Syn Przygody
Mistrz: Poławiacz Szczurów

Łączka Przy Skale

Post autor: Niebanalnie Kuszący »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 2| A: 4
U: W,B,Pł,Skr,Kż,Śl,Prs,A,OMP: 1| MA,MO: 2
Atuty: Boski ulubieniec, Chytry przeciwnik, Zaklinacz
Kalectwa: Brak skrzydeł
Skinął łbem nie komentując sprostowania na temat kochanków. Był po prostu ciekaw życia tam skąd pochodził Czajka. Jeśli miałby kogoś być może powiedziałby jak tam kultywuje się związki. Po cóż mu taka wiedza? Cóż, wiedzy nigdy dość.
Starał się iść tempem podobnym do swojego rozmówcy. Przy krótkich łapach wężowego wyglądało co całkiem zabawnie. Nie dał jednak po sobie poznać czy było mu z tym źle czy dobrze. Kiwał jedynie głową wsłuchując się w słowa Chmurka.
– Dżungla doprawdy brzmi niesamowicie zwłaszcza papugi. Jak możesz się domyślić lubię kolory, a twój dom brzmi niezwykle barwnie. Kto jest tym drugim smokiem? I oh znam Obejmującego! Dzięki za ułatwienie.
zaśmiał się lekko i uśmiechnął pokazując część zębów. Potem znów umilkł słuchając o przysmakach.
– Prażona... kukurydza?
otworzył nieco szerzej ślepia próbując to sobie wyobrazić. A koniec okazało się, że nie potrzebnie bo Czajka chciał go nią nawet poczęstować. Yami od razu pokręcił łbem.
– Nie czułbym się dobrze podbierając tak cenny towar. Co prawda kusi mnie by spróbować ich smaku, ale nie chcę byś stracił choć część domu.
dodał poważniej i zaczął zastanawiać co mógłby uczyć dla Czajki by w Wolnych poczuł nieco więcej domu.
– Nosicie jakiekolwiek ozdoby?
może będzie mógł mu coś więcej o tym powiedzieć?

Ślad Chmur

Licznik słów: 207
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
|| Boski ulubieniec || darmowe błogosławieństwo na zwiad (luty) || Chytry Przeciwnik || raz na pojedynek/polowanie i wyprawę/2 razy na polowanie łowcy +2 ST do akcji przeciwnika || Zaklinacz || stałe -1 ST do rzutów na obronę magiczną Yami nie ma skrzydeł i nie zieje, ma skrzela. || Głos
Ślad Chmur
Łowca Słońca
Prawdziwy Ptak
Łowca Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 365
Rejestracja: 14 lis 2023, 15:48
Stado: Słońca
Płeć: Samiec
Księżyce: 21
Rasa: Rajski x Drzewny
Opiekun: Wiqru, K'aspikuna
Mistrz: K'aspikuna

Łączka Przy Skale

Post autor: Ślad Chmur »

A: S: 1| W: 1| Z: 5| M: 2| P: 3| A: 1
U: L,Pł,A,O,W,MO,MA,MP,Kż,Prs: 1| B,Śl: 2| Skr: 3
Atuty: Boski ulubieniec; Szczęściarz; Bystrooki; Opiekun
    Oj tak, było tam kolorowo, nawet bardzo; ale pewnie nawet tu, na Wolnych, w niektórych miejscach wiosną i latem może być całkiem podobnie. Skoro nawet ludzie tworzyli barwne miasta, to czemu natura nie może również taka być?
    —
Przeświadczenie Dobrobytu. Nie macie u siebie żadnych kolorowych miejsc? Świat skrywa wiele pięknych zakątków. Wątpię żeby Wolne były ich pozbawione. — Chyba że je już widział i go po prostu znudziły, albo nie potrafi docenić piękna swego domu, jak ja przed jego opuszczeniem,
    Ah, tak myślałem że wieść o kukurydzy go zaskoczy. Nie spodziewałem się natomiast, że odmówi ich spróbowania. Z jednej strony miło, z drugiej bez przesady – znajdę gdzieś kolejnego kupca, skoro już jeden się trafił w tej okolicy.
    —
Ale to nie jest problem! Te ziarenka są małe, łatwo się je przechowuje. Zresztą wolę żeby inni poznawali moje smaki – ja już to znam, często jadłem, nie chcę odbierać tego innym. — powiedziałem dosyć szczerze.
    Na ostatnie pytanie przechyliłem nieco głowę, zamyślając się. Czy nosimy jakieś ozdoby? Formalnie tak, ale praktycznie...
    —
Um, powiedzmy. Tradycyjnie nie, ale noszenie ozdób przyniosły do nas elfy. Różne kryształowe wisiorki, naszyjniki czy kolczyki. Często z przepychem. Nasza dżungla jest bogata w złoża różnych klejnotów, więc elfy zajmują się też wyrobem biżuterii, jak sezon handlowy się kończy. Ale przed elfami, często się malowaliśmy. Pierwotnie malowaliśmy się zawsze na wojny, ale jako że dawno żadnej nie było, przerobiliśmy je bardziej na kamuflaże. I coroczny festiwal malunków. Mama mnie uczyła, więc jakbyś przyniósł następnym razem barwniki, to będę mógł coś tam machnąć — zaproponowałem Yamiemu. Niestety mój zapas już się wyczerpał, a nie myślałem żeby kupić więcej.

Niebanalnie Kuszący

Licznik słów: 285
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Boski Ulubieniec
Szczęściarz
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
Następne użycie: 24.04.2024

Bystrooki
trzy razy na miesiąc +1 sukces do Percepcji

Opiekun
stałe -2 ST do wszystkich akcji kompanów. Kompani mają +1 turę na polowaniu


Wisnu (żubr) Utulu (Kogut)
Żubrochmur (żywiołak powietrza żubr)
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
U: B,L,MO,MA Skr,Śl: 1
Niebanalnie Kuszący
Czarodziej Ziemi
Czarodziej Ziemi
Awatar użytkownika
Posty: 247
Rejestracja: 11 cze 2023, 17:45
Stado: Ziemi
Płeć: samiec
Księżyce: 34
Rasa: wężowy-morski
Opiekun: Syn Przygody
Mistrz: Poławiacz Szczurów

Łączka Przy Skale

Post autor: Niebanalnie Kuszący »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 4| P: 2| A: 4
U: W,B,Pł,Skr,Kż,Śl,Prs,A,OMP: 1| MA,MO: 2
Atuty: Boski ulubieniec, Chytry przeciwnik, Zaklinacz
Kalectwa: Brak skrzydeł
Skinął łbem przyjmując do wiadomości kim był "ten inny smok". Dobrze było poszerzać wiedzę o przybyszach zza granic Wolnych. Tak przynajmniej zawsze mawiał tata. Na pytanie uśmiechnął się i skinął łbem.
– Jasne, że mamy, a wiosna dość dobrze udowodni prawdziwość moich słów. Sądziłem po prostu iż masz na myśli między innymi wasze groty. Jak może widziałeś groty Wolnych są dość, podobne do siebie. Dziura w skale czy w ziemi.
wzruszył barkami.

– Skoro to nie problem to z chęcią spróbuję.
powiedział wdzięczny Czajce za taką możliwość. Może i dla niego było to coś taniego i zwykłego lecz Yami wiedział jak cenne mogą być przedmioty czy jedzenie związane z domem. W końcu kojarzą ci się z ciepłem. Prawda? Chyba, że ktoś postrzegał dom inaczej niż on. W sumie powinien wziąć na to poprawę.

Szli więc ku herbacie i popcornowi. Nie sądził, że to spotkanie będzie aż tak smaczne! Uśmiechnął się lekko słuchając o ozdobach, aż nie otworzył szerzej pyska w zdumieniu słysząc o malunkach.
– Z wielką chęcią tak więc uczynię. Czasem sam maluje sobie rogi czy łuski na czole pod grzywą, ale na samą myśl, że wziąłby się za to profesjonalista...
zadrżał i zaśmiał się
– Ahah aż mam gęsią łuskę. Na pewno skorzystam z propozycji masz to jak w mieszku u Thahara. Czyli następnym razem przyniosę twoje rękawice i barwniki. Urządzimy sobie dzień upiększania.
ależ to byłoby w jego stylu. Chyba jeszcze z nikim czegoś podobnego by nie robił, a co ważniejsze... Czajka nie oceniał tego, że Yami lubił się ubierać.

Ślad Chmur

Licznik słów: 255
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
|| Boski ulubieniec || darmowe błogosławieństwo na zwiad (luty) || Chytry Przeciwnik || raz na pojedynek/polowanie i wyprawę/2 razy na polowanie łowcy +2 ST do akcji przeciwnika || Zaklinacz || stałe -1 ST do rzutów na obronę magiczną Yami nie ma skrzydeł i nie zieje, ma skrzela. || Głos
Ślad Chmur
Łowca Słońca
Prawdziwy Ptak
Łowca Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 365
Rejestracja: 14 lis 2023, 15:48
Stado: Słońca
Płeć: Samiec
Księżyce: 21
Rasa: Rajski x Drzewny
Opiekun: Wiqru, K'aspikuna
Mistrz: K'aspikuna

Łączka Przy Skale

Post autor: Ślad Chmur »

A: S: 1| W: 1| Z: 5| M: 2| P: 3| A: 1
U: L,Pł,A,O,W,MO,MA,MP,Kż,Prs: 1| B,Śl: 2| Skr: 3
Atuty: Boski ulubieniec; Szczęściarz; Bystrooki; Opiekun
    Miał na myśli groty...? Czyli znał się na szyciu, ale nie pomyślał że smoki w innym środowisku mogą inaczej spać? No okej, niech mu będzie, wyjaśnię po prostu jak my spaliśmy.
    —
Oh nie nie, nie spaliśmy w grotach, tylko na drzewach, a przynajmniej nie wszyscy. Drzewa są tam naprawdę gigantyczne. Część z nas tak, nocowała w jaskiniach, ale większość robiła szałasy między gałęziami lub proste hamaki — powiedziałem. Myślałem czy może mu tego po prostu nie pokazać, ale nie wyglądał na kogoś niemogącego zrozumieć koncepcji takiego życia; najwyżej wtedy wyślę mu bezpośredni widok z dżungli.
    Przekrzywiłem nieco głowę, słysząc jego ekscytację. Czy aby na pewno zrozumiał co mam na myśli? Czemu nazwał to „dniem upiększania”, skoro nie zawsze dodawały one uroku, a były po prostu sztuką samą w sobie? A może... ludzkie kobiety z wyższych sfer lubiły nakładać na siebie jakieś proste pudry czy inne rzeczy „polepszające” ich urodę. Czyżby Yami myślał podobnie... Nie, niedorzeczne. Nie mógł mieć aż tak mocnych kontaktów z cywilizacją i wyciągnąć z tego jedynie szycie. No i nie żądał pieniędzy.
    —
Dobrze, ale miej świadomość, że ja tego nie widzę jako upiększanie, tylko bardziej... dzieło sztuki, którego podłożem jest smok. Co prawda zazwyczaj takie malunki podkreślają urodę danego smoka, no ale dawno tego nie robiłem, więc nie wiem czy faktycznie będziesz ładniejszy. — powiedziałem nieco poważniej, aby ostudzić jego zapał. No i żeby nie wyobrażał sobie za dużo – obawiam się że przerwa faktycznie mogła nieco nadszarpnąć moje umiejętności, a nie chciałbym żeby się zawiódł.

Niebanalnie Kuszący

Licznik słów: 261
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Boski Ulubieniec
Szczęściarz
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
Następne użycie: 24.04.2024

Bystrooki
trzy razy na miesiąc +1 sukces do Percepcji

Opiekun
stałe -2 ST do wszystkich akcji kompanów. Kompani mają +1 turę na polowaniu


Wisnu (żubr) Utulu (Kogut)
Żubrochmur (żywiołak powietrza żubr)
A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
U: B,L,MO,MA Skr,Śl: 1
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej