Skała

Miejsce, gdzie stosunki, niegdyś przyjacielskie, pełne miłości, zmieniły się diametralnie. Teraz jest to teren, gdzie bezbronny, młody smok może czuć się najmniej bezpiecznie.
Szara Rzeczywistość
Dawna postać
Jaahvfadh Gorliwy
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 3801
Rejestracja: 21 sie 2019, 22:15
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 67
Rasa: Góski

Post autor: Szara Rzeczywistość »

A: S: 2| W: 3| Z: 5| M: 5| P: 3| A: 1
U: L,Pł,O,A,MO,Kż,Skr,Śl,Prs,MA: 1| B,W,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Pechowiec; Szczęściarz; Błyskotliwy, Wybraniec Bogów; Uzdolniony

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

Milczał już, nie powiedział nic, a kiedy został zapytany o cydr, tylko syknął niezadowolony. Nie miał ochoty pić. Alkohol pozwalał zapomnieć, ale tylko na chwilę. Westchnął kiedy w końcu się zatrzymał, a stara samica nagle wyjechała z jakimiś czułościami, które on postanowił pozostawić w jej marzeniu. Zwyczajnie się uchylił, zręczniej niżby mogła jakkolwiek na to inaczej zareagować. Nie powiedział jednak nic, nie uderzył. To chyba jakiś plus?
Nie pochlebiaj sobie, samotniczko...
Rzekł chłodno, chociaż się lekko po tych słowach uśmiechnął.
Dam Ci jeszcze jedną cenną radę, spróbuj złożyć cydr w ofierze Thaharowi, ten bóg lubuje w takich trunkach, może obdarzy Cie ciekawszymi historiami ode mnie...
A to czy skorzysta to już jej sprawa. On osobiście dał trunek za wiedzę niezbędną do poznania nieco panteonu boskiego, gdyż nikt inny mu tej wiedzy nie przekazał. Teraz miał pewien wzgląd na to. No i znał imiona! To chyba tez coś znaczyło.
Nietrafione otarcie nie przerwało jednak potoku słów, ciekawe, że jeszcze jej chciało się gadać. Tak na prawdę chciałby wziąć zioła chociażby, żeby zwyczajnie je spalić po kryjomu kiedy Eurith nie będzie w pobliżu. Po prostu lubił to robić... No ale nie chciał, żeby wyglądało na to, iż każe sobie za dobroczynność płacić. Lepiej aby zwróciła dobroczynność komuś innemu.
Obróciła się i zaczęła odchodzić... Nareszcie.
Mam na imię Calad...
Oznajmił kiedy już oddaliła się o dwa ogony od niego, ale był na tyle głośny, aby usłyszała. Nie dał jej jednak możliwości nawet powiedzieć czegoś więcej, gdyż od razu po tym wzbił się w powietrze i zwyczajnie odleciał.

Licznik słów: 257
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu


Pechowiec : Po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji

Szczesciarz : 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie. Ostatnie użycie możliwe po: 11.09

Blyskotliwy : -1 ST przy etapie magicznym leczenia ran

Wybraniec bogów : Raz tydzień w leczeniu + 1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST. Następne użycie możliwe po: 29.09

ZŁY(KK)
A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
U: B,O,A,Skr: 1


Fullbody||Głos Smoka || Theme ||

Bandycka Groźba
Dawna postać
Mimir Ostra
Dawna postać
Posty: 1141
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:42
Stado: Umarli
Płeć: samica
Księżyce: 65
Rasa: górska
Opiekun: Eskalacja & Apogeum Konfliktu
Mistrz: Khardah
Partner: Szarlatańska Obietnica

Post autor: Bandycka Groźba »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Prs: 1| O,Śl: 2| A: 3
Atuty: Ostry wzrok; Adrenalina; Czempion; Poświęcenie
Po zakończeniu całodziennego patrolu Bandycka postanowiła pomyszkować na terenach wspólnych. Było na nich jeszcze kilka miejsc, który nie odwiedziła. Gdy Złoty Pysk zachodził już powoli za horyzont, zalewając okolicę pomarańczowym światłem, zatrzymała się przy Czarnych Wzgórzach, w okolicy małego jeziorka. Wlazła do ciepłej i płytkiej wody, mrucząc zadowolona i rozciągając się na pełną długość. Zaczęła łapskami przemywać sobie łeb, zupełnie jak myjący się żbik. Całkiem przyjemne, spokojne miejsce.

Licznik słów: 68
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek ❖ Ostry Wzrok: Wszystkie testy percepcji na polowaniu/wyprawie oparte na wzroku mają dodatkową kość.

❖ Adrenalina: Dodatkowa kość na akcje fizyczne (bieg, atak, obrona), w przypadku niepowodzenia – rana ciężka


❖ Czempion: raz na walkę +1 sukces do ataku fizycznego

❖ Poświęcenie: Poświęcenie: raz na atak +1 sukces kosztem jednej rany lekkiej

❖ Błysk Przyszłości: xx.xx

Batou – żywiołak ziemi
niedźwiadek
A: S:1 | W:1 | Z:1 | M:3 | P:2| A:1
U: B:1 | MA: 1 | MO: 1 | Skr: 1
Nieustająca Zamieć
Dawna postać
Delara
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 03 cze 2020, 12:22
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 38
Rasa: Północny x Powietrzny
Opiekun: Neidon i Eliara

Post autor: Nieustająca Zamieć »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Śl,Skr,A,O: 1| L,MP,MO: 2| MA: 3
Atuty: Wierny druh; Niestabilny; Mistyk; Magiczny śpiew; Furia Niebios
  Spokojne... ale nie na długo! Bowiem to właśnie jeziorko postanowiła nawiedzić Neira! Wylądowała niedaleko, aby się napić. Jak zwykle po złożeniu skrzydeł nałożyła na siebie lodową, niewidzialna powłokę, acz tym razem starała się nie przesadzić z chłodem aby woda nie zamarzła...
  Nim się jednak nachyliła, dojrzała w wodzie znajomy kształt. To ta obca co ufa tylko rodzinie! Czym prędzej stworzyła na tafli wody krę, na którą wskoczyła. Kiedy się wyrównała po jej nagłym skoku, zaczęła sunąć ku wojowniczce. Rzecz jasna sama kra miała wydzielać dość sporo zimna, aby po drodze nie padła od skwaru – strzyżenie zaplanowała akurat na jutro...
   –
Heeeeej! – rzuciła już w oddali, machając jedną łapką siedząc na krze. – To czemu tylko rodzinie można ufać?! I co z przyjaciółmi? Im to już nie? W ogóle to takie podejście nie sprzyja ich posiadaniu i ogranicza kontakty i pulę smoków do zabawy, jakby co! – dodała na wszelki, lecz bez kpiny czy innego negatywnego tonu, zupełnie jakby naprawdę myślała że smoczyca o tym nie pomyślała; chciała ją o tym poinformować. – W ogóle skoro ufasz tylko rodzinie, to czemu zgodziłaś się na warunki walki? Tutaj trzeba jeszcze wierzyć, że druga strona będzie ich przestrzegać. Ufałaś mi, że ich nie złamię? – dopytała się jeszcze, na wszelki, bo ta kwestia wierzenia naprawdę ją ciekawiła. No bo skoro wierzysz tylko wąskiej grupie a reszcie nie, to na jakiej zasadzie zgadasz się na walki? Moooże było to zbyt mądre jak na nią, ale nawet największy idiota potrafi mieć jakieś przebłyski, prawda?

Licznik słów: 252
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Tak wiele do zdobycia świat daje dziś
Tak mało potrzebujesz, żeby co dzień cieszyć się nim"

Nic więcej, Kwiat Jabłoni


Wierny Druh
Neira oswoiła przed dotarciem do Wolnych Stad kompana, Lisa Polarnego
Kompan na start

Niestabilna
Neira ma niezwykle silną, ale ciężką do kontrolowania maddarę
Dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

Mistyk
Neira potrafi raz na jakiś czas dodać więcej maddary czarowi, wręcz go wzmocnić lub ulepszyć
Raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

Magiczny Śpiew
Smoczyca ma niezwykle piękny głos, którym zamierza popisywać się w walkach
Zanucenie pieśni podczas walki odejmuje jeden sukces przeciwnikowi, do użycia raz na walkę

Furia Niebios
Neira czasami odwołuje się do potęgi bogów, licząc że jej ulubiona Bogini wspomoże ją w walce
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika



Obrazek

Arien – samiec lisa polarnego
A: S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,A,O,Skr: 1


Monochromatyzm: +2 ST do szukania kamieni

Av by Echo-Torvi/Mollin/Wronka/Delavir (wersja chibi również)|Design by Chromcia|Pełen wygląd Neiry
Bandycka Groźba
Dawna postać
Mimir Ostra
Dawna postać
Posty: 1141
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:42
Stado: Umarli
Płeć: samica
Księżyce: 65
Rasa: górska
Opiekun: Eskalacja & Apogeum Konfliktu
Mistrz: Khardah
Partner: Szarlatańska Obietnica

Post autor: Bandycka Groźba »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Prs: 1| O,Śl: 2| A: 3
Atuty: Ostry wzrok; Adrenalina; Czempion; Poświęcenie
Na słodki zadek Khagara, bogowie chyba wiedzieli, że Bandycka ich nie lubi. Bo jak inaczej wyjaśnić, że gdy chciała sobie odpocząć w spokoju, musiała na nią wpaść ta futrzasta czarodziejka z Wody. Nie dość, że Mir przegrała z nią w żałosny sposób, mdlejąc od jakichś zadrapań, to jeszcze przeciwniczce nie zamykał się pysk. Bandycka sapnęła, wznosząc łeb ku niebu. Ta runda należy do was, wy rozwydrzone wróżki.

Plaguska kalkulowała w głowie możliwe rozwiązania. Mogła się po prostu zabrać i puścić to miejsce, mogła ignorować obcą, a mogła także spróbować nawiązać z obcą dialog. Ruszanie się i opuszczanie upatrzonego miejsca nie grało z jej naturą. Była tu pierwsza, dlaczego więc miała się wynieść? O ile ignorowanie czarodziejki było całkiem kuszącym rozwiązaniem, o tyle nie była pewna czy po prostu da radę się nie odzywać i nie reagować na zaczepki – nie była w nastroju na ciężkie ćwiczenia swojego charakteru. Zostawiała jej więc ostatnia opcja, dialog. Hm, może uda się jej dowiedzieć czegoś ciekawego? Granatowofutra nie wydawała się być przesadnie rozgarnięta, może więc puści farbę na jakiś ciekawy temat?

Rozciągnęła się na wodzie, przymykając ślepia.
Bogowie, chrońcie mnie przed przyjaciółmi, z wrogami sam sobie poradzę. Znasz takie powiedzenie, Śnieżynko? – zapytała. – Nie są mi potrzebni przyjaciele, nie spotkałam nikogo kogo mogłabym tak nazwać. – odparła. – Bo chciałam potrenować, to chyba oczywiste. Walcząc ze smokami z innych stad, zawsze trzeba brać pod uwagę ryzyko, że postanowią ci urwać łeb z byle jakiego powodu. Gdyby tak się stało, to wiem że zawsze mogę liczyć na pomoc swojego stada. – odpowiedziała na kolejne pytanie, po czym postanowiła zaatakować własnym: – Dlaczego tak bardzo zależy ci na poznaniu mojego pierwszego imienia? Dlaczego w ogóle obchodzi cię losowa smoczyca z innego stada? – nie tylko czarodziejka była ciekawska. Mir także chciała poznać filozofię i rozumowanie innych stad. Nie po to by zacieśniać z nimi więzi, brońcie czarty, ale po to by poznać ich słabości i ograniczenia.

Licznik słów: 322
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek ❖ Ostry Wzrok: Wszystkie testy percepcji na polowaniu/wyprawie oparte na wzroku mają dodatkową kość.

❖ Adrenalina: Dodatkowa kość na akcje fizyczne (bieg, atak, obrona), w przypadku niepowodzenia – rana ciężka


❖ Czempion: raz na walkę +1 sukces do ataku fizycznego

❖ Poświęcenie: Poświęcenie: raz na atak +1 sukces kosztem jednej rany lekkiej

❖ Błysk Przyszłości: xx.xx

Batou – żywiołak ziemi
niedźwiadek
A: S:1 | W:1 | Z:1 | M:3 | P:2| A:1
U: B:1 | MA: 1 | MO: 1 | Skr: 1
Nieustająca Zamieć
Dawna postać
Delara
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 03 cze 2020, 12:22
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 38
Rasa: Północny x Powietrzny
Opiekun: Neidon i Eliara

Post autor: Nieustająca Zamieć »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Śl,Skr,A,O: 1| L,MP,MO: 2| MA: 3
Atuty: Wierny druh; Niestabilny; Mistyk; Magiczny śpiew; Furia Niebios
  To brzmi... smutno? Nie potrafiła lepiej tego określić... Sama jakichś miała, a przecież była ponad prawem, co jak widziała, nie wszystkim pasowało. No, to się tyczyło bardziej tego drugiego, a do potrzeby się jeszcze wróci.
  Właściwie druga kwestia brzmiała podobnie. Więc jednak jej nie ufała (jak każdemu z innego Stada, czemu?), ale wiedziała że może liczyć na pomoc... Stada?! Chwila, a to nie tak że tylko rodzinie można ufać?! Czemu więc wymienia tak sporą grupę osób? Plagę faktycznie tworzy aż tak spora rodzina?
  Na koniec jeszcze zadała z dwa pytania. Pierwsze typowe, używając "pierwszego" imienia. Drugie zaś było... nietypowe? To brzmiało tak, jakby zamknięcie się w swoim Stadzie było powszechne. Ale skoro tak, to czemu Woda i Ziemia miały tę wymianę terenów?
   –
Nie ma żadnego pierwszego czy drugiego imienia, jest tylko jedno, nadawane przy narodzinach. Tutejsze tradycje mówią inaczej, ale... dla mnie nie ma to sensu – powiedziała. – No bo czy spotkałaś poza tymi terenami kogoś, kto nazywałby się Malinowa Rozkosz czy Cios Dzika? Bo ja nie. Imię to imię, słowa to słowa. Te zaś mogą składać się na tytuł, jak na przykład Uciecha Mrozu lub te wymienione wcześniej. Ot, cała filozofia! – wyjaśniła. – Czemu to, że chcę poznać kogoś z innego Stada jest dziwne? Jestem ciekawa każdego napotkanego smoka, bo każdy jest intrygujący! Ty na przykład uparcie nie chcesz mi zdradzić swojego imienia, jakiś smok w Ziemi jest gruby przez rodziców, chociaż sporo pracuje, jedna w Pladze straciła róg w jakiejś grze... Stado dla mnie nie ma w ogóle znaczenia. Nawet nie wiem czemu miałoby mieć. Ot, ty żyjesz tam, ja tu. Nie możemy się widywać na co dzień lub mieszkać razem, ale od czego są miejsca takie jak to?! – Objęła łapami całe okoliczne jeziorko. – Ale widzę, że dla ciebie ma to znaczenie. Czemu? I teraz mówisz o pomocy Stada, a wtedy rodziny. Plaga jest naprawdę tak sporą rodziną? – spytała się, szczerze.

Licznik słów: 320
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Tak wiele do zdobycia świat daje dziś
Tak mało potrzebujesz, żeby co dzień cieszyć się nim"

Nic więcej, Kwiat Jabłoni


Wierny Druh
Neira oswoiła przed dotarciem do Wolnych Stad kompana, Lisa Polarnego
Kompan na start

Niestabilna
Neira ma niezwykle silną, ale ciężką do kontrolowania maddarę
Dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

Mistyk
Neira potrafi raz na jakiś czas dodać więcej maddary czarowi, wręcz go wzmocnić lub ulepszyć
Raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

Magiczny Śpiew
Smoczyca ma niezwykle piękny głos, którym zamierza popisywać się w walkach
Zanucenie pieśni podczas walki odejmuje jeden sukces przeciwnikowi, do użycia raz na walkę

Furia Niebios
Neira czasami odwołuje się do potęgi bogów, licząc że jej ulubiona Bogini wspomoże ją w walce
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika



Obrazek

Arien – samiec lisa polarnego
A: S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,A,O,Skr: 1


Monochromatyzm: +2 ST do szukania kamieni

Av by Echo-Torvi/Mollin/Wronka/Delavir (wersja chibi również)|Design by Chromcia|Pełen wygląd Neiry
Bandycka Groźba
Dawna postać
Mimir Ostra
Dawna postać
Posty: 1141
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:42
Stado: Umarli
Płeć: samica
Księżyce: 65
Rasa: górska
Opiekun: Eskalacja & Apogeum Konfliktu
Mistrz: Khardah
Partner: Szarlatańska Obietnica

Post autor: Bandycka Groźba »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Prs: 1| O,Śl: 2| A: 3
Atuty: Ostry wzrok; Adrenalina; Czempion; Poświęcenie
Mir zastanawiała się czy smoczyca przed nią udawała, czy naprawdę była tak naiwna. Jeśli udawała i próbowała zwieść jej czujność – zdecydowanie przedobrzyła. Czym innym było przywdziewanie beztroskiej, przyjacielskiej maski, czym innym robienie z siebie totalnego kretyna. Czarodziejka była starsza od niej, ale zachowywała się jakby księżyców miała co najwyżej 5. Pysk jej się nie zamykał, rajdała jak najęta i była ciekawa wszystkiego. Czy mogła to jakoś wykorzystać?
Nie wiem jakie imiona noszą istoty po za tymi terenami. Pochodzę stąd. – wzruszyła ramionami. – Dowiem się jak wybiorę się na wyprawę, co zapewne nastąpi niedługo. – otworzyła ślepia, spoglądając z powątpiewaniem na drugą smoczycę, oparła sobie łeb łeb na łapie. – Dobrze, ale po co ci ich historie, hmm? Co potem robisz z tymi opowieściami? – zapytała, unosząc do góry jedną brew. – Skoro stado nie ma dla ciebie znaczenia to czemu jesteś w tym stadzie, w którym jesteś? Pewnie, że ma dla mnie znaczenie. Plaga to moje stado i moja rodzina. – dodała. Hmmm, stado nie miało dla niej znaczenia? – Chociaż w sumie jest coś co mnie interesuje w innych stadach. Ciekawi mnie jak mieszkają, gdzie mają leża. – podniosła lekko głowę, jakby sobie coś przypomniała. – Czekaj, ty jesteś ze stada Wody, nie? To prawda że macie leża na bagnach? – zapytała. – Nie jest wam tam mokro? Nie ma drapieżników?

Była ciekawa czy uda jej się wyciągnąć z obcej lokalizację obozu Wody. A może jeszcze coś ciekawszego? Może informacje odnośnie liczebności, konfliktach, stanie zdrowia? Zastanawiała się, czy udałoby się jej zaciągnąć Śnieżynkę na tereny Plagi. Jej futro byłoby miłym dodatkiem do tygrysa w jej grocie.

Licznik słów: 270
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek ❖ Ostry Wzrok: Wszystkie testy percepcji na polowaniu/wyprawie oparte na wzroku mają dodatkową kość.

❖ Adrenalina: Dodatkowa kość na akcje fizyczne (bieg, atak, obrona), w przypadku niepowodzenia – rana ciężka


❖ Czempion: raz na walkę +1 sukces do ataku fizycznego

❖ Poświęcenie: Poświęcenie: raz na atak +1 sukces kosztem jednej rany lekkiej

❖ Błysk Przyszłości: xx.xx

Batou – żywiołak ziemi
niedźwiadek
A: S:1 | W:1 | Z:1 | M:3 | P:2| A:1
U: B:1 | MA: 1 | MO: 1 | Skr: 1
Nieustająca Zamieć
Dawna postać
Delara
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 03 cze 2020, 12:22
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 38
Rasa: Północny x Powietrzny
Opiekun: Neidon i Eliara

Post autor: Nieustająca Zamieć »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Śl,Skr,A,O: 1| L,MP,MO: 2| MA: 3
Atuty: Wierny druh; Niestabilny; Mistyk; Magiczny śpiew; Furia Niebios
  Y, po co jej to? No właśnie – po co...? A to musi mieć jakieś swój powód? Nigdy nad tym nie myślała, zawsze jak coś ją ciekawiło to się pytała, a potem... e... no właśnie, co potem? Chyba zwyczajnie wiedziała dopóki nie zapomni... No ale po co Ci to było...? Eh, mniejsza.
   –
Właściwie nigdy nie myślałam po co mi one... po prostu pytam się o to co mnie ciekawi. I tyle – odpowiedziała, nie mając pomysłu na nic lepszego. – Jestem w Wodzie, bo mnie przyjęli jak tu przybyłam. I mi się nawet podoba, nie myślę zmieniać Stada. Tym bardziej, że w Wodzie nie mam jakichś obowiązków, więc mogę robić to samo co u siebie bawić się i włóczyć po terenach! – dodała, tym razem weselej. I wychodzi na to że Plaga to jednak wielka rodzina. Czyli ta z rogiem też jest jakoś z nimi spokrewniona!
  Wtem zastrzygła uchem, słysząc jej pytanie. Hm? Gdzie Woda ma obóz? No wiadomo, że nie na bag... chwila! Mówili jej, że lepiej aby nie zdradzała, a to oznacza że nie każdy zna położenie jej obozu (na co nawet dostała dowód), więc jest ono ważne strategicznie, podobnie jak jaskinia jej rodziny, więc lepiej aby nic o tym nie mówiła!
   –
Wybacz, ale nie mogę zdradzić położenia Obozu – odparła dość zwyczajnie, ale potem się zaczęło: – Czy jest mokro? No, trochę, zwłaszcza jak popada, ale poza tym trudno mi powiedzieć, staram się unikać wody. Drapieżników nie ma, w końcu wiesz, to miejsce gdzie żyje sporo smoków, więc normalne że jest bezpiecznie – dodała po chwili swoją opinię, starając się nie zdradzić zbyt wiele.
   –
A jakie są imiona twoich rodziców? – spytała się. – Wiesz, te "pierwsze" – doprecyzowała na wszelki, podkreślając samo słowo "pierwsze". Skoro nie chce zdradzić swojego imienia, sama je wymyśli!

Licznik słów: 303
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Tak wiele do zdobycia świat daje dziś
Tak mało potrzebujesz, żeby co dzień cieszyć się nim"

Nic więcej, Kwiat Jabłoni


Wierny Druh
Neira oswoiła przed dotarciem do Wolnych Stad kompana, Lisa Polarnego
Kompan na start

Niestabilna
Neira ma niezwykle silną, ale ciężką do kontrolowania maddarę
Dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

Mistyk
Neira potrafi raz na jakiś czas dodać więcej maddary czarowi, wręcz go wzmocnić lub ulepszyć
Raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

Magiczny Śpiew
Smoczyca ma niezwykle piękny głos, którym zamierza popisywać się w walkach
Zanucenie pieśni podczas walki odejmuje jeden sukces przeciwnikowi, do użycia raz na walkę

Furia Niebios
Neira czasami odwołuje się do potęgi bogów, licząc że jej ulubiona Bogini wspomoże ją w walce
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika



Obrazek

Arien – samiec lisa polarnego
A: S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,A,O,Skr: 1


Monochromatyzm: +2 ST do szukania kamieni

Av by Echo-Torvi/Mollin/Wronka/Delavir (wersja chibi również)|Design by Chromcia|Pełen wygląd Neiry
Bandycka Groźba
Dawna postać
Mimir Ostra
Dawna postać
Posty: 1141
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:42
Stado: Umarli
Płeć: samica
Księżyce: 65
Rasa: górska
Opiekun: Eskalacja & Apogeum Konfliktu
Mistrz: Khardah
Partner: Szarlatańska Obietnica

Post autor: Bandycka Groźba »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Prs: 1| O,Śl: 2| A: 3
Atuty: Ostry wzrok; Adrenalina; Czempion; Poświęcenie
Bandycka zachichotała, gdy Śnieżynka odmówiła położenia obozu. Tak, ktoś musiał w Wodzie zachować resztki rozsądku i przy werbowaniu uświadomić czarodziejkę, że położenia obozów są tajne. Bądź przeklęty na wieki, Rozsądny Smoku Wody! Może nawet udałoby się jej załapać na jakieś klanowe odznaczenie, gdyby udało jej się wyciągnąć ze smoczycy tę informację? Mimir Ostra – Mówca Szeptów, ależ to brzmiało! Ale może była jeszcze jakaś nadzieja?

Matka była Bantytką, ojciec Groźbą. – odparła bezczelnie, nawet nie kryjąc że nie są prawdziwe. Odruchowo chciała odpowiedzieć "Cimcirimcim i Chunchumaru", ale nie wiedziała jak tę informację zamierza wykorzystać smoczyca. Kotku, której części "dla rodziny i stada", nie rozumiesz?Skoro dzielę się pierwszym imieniem tylko z rodziną, to czemu miałabym do czarciej zarazy, miałabym powiedzieć Ci pierwsze imiona moich rodziców, co? To nawet jeszcze gorsze niż zdradzenie mojego własnego, podałabym ci imiona, które nie należą do mnie. – sarknęła, falując grzywą. – To okropnie niegrzeczne, wiesz? Tak samo nie mówienie o obozie. Widzisz, my, Plaga, nie jesteśmy stąd, więc mamy trochę inne zwyczaje. Nam nie wolno, zabrania nam... – zawahała się na moment. Nie chciała wspominać o kodeksie, kij on obchodził obcą – religia, tak. Nasz pan bóg nam zabrania. Nie wolno, nie wolno. – smutno pokręciła głową. – Ale słyszałam, że inne stada, te tutaj lokalne, się z tym nie kryją i podobno jest bardzo niegrzecznie, kiedy ktoś pyta o obóz, a mu się nie mówi. Bo podobno przywódcy często się odwiedzają i muszą wiedzieć gdzie są, a nasz nie wie, więc myślałam, że może mi powiesz i dzięki temu Plaga lepiej się zaznajomi z innymi stadami... – spuściła smutno głowę. Ach, ta gra aktorska! Opuściła łepek, złożyła czerwoną grzywę niemal na płasko, pociągnęła nosem i przetarła go łapą. Dalej, przypomnij sobie, jak kwas wybuchł ci w pysku, kiedy walczyłaś z tą białą smarkulą z Wody, przypomnij sobie jaka byłaś wtedy żałosna! Przypomnij sobie jak smakowała wtedy ziemia areny! Odrobina wysiłku i...tak jest, udało się!

Pojedyncza, lśniąca łza spłynęła z kąta żółtego oka, w stronę nosa.

Licznik słów: 334
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek ❖ Ostry Wzrok: Wszystkie testy percepcji na polowaniu/wyprawie oparte na wzroku mają dodatkową kość.

❖ Adrenalina: Dodatkowa kość na akcje fizyczne (bieg, atak, obrona), w przypadku niepowodzenia – rana ciężka


❖ Czempion: raz na walkę +1 sukces do ataku fizycznego

❖ Poświęcenie: Poświęcenie: raz na atak +1 sukces kosztem jednej rany lekkiej

❖ Błysk Przyszłości: xx.xx

Batou – żywiołak ziemi
niedźwiadek
A: S:1 | W:1 | Z:1 | M:3 | P:2| A:1
U: B:1 | MA: 1 | MO: 1 | Skr: 1
Nieustająca Zamieć
Dawna postać
Delara
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 03 cze 2020, 12:22
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 38
Rasa: Północny x Powietrzny
Opiekun: Neidon i Eliara

Post autor: Nieustająca Zamieć »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Śl,Skr,A,O: 1| L,MP,MO: 2| MA: 3
Atuty: Wierny druh; Niestabilny; Mistyk; Magiczny śpiew; Furia Niebios
  Naprawdę? Oni też mieli dziwne imion... oh, żartowała. I w sumie ciekawe spojrzenie – zdrada cudzego imienia jest gorsza od swojego, bo nie jest twoje. Chyba to zapamięta... ale z drugiej strony "Neira" to połączenie imion rodziców, plus trzymanie się tego utrudni rozmowy, bo nie możesz nagle powiedzieć do obcego "Znasz Szu?", bo będzie to zdradą jej imienia!
  Jej uwagę jednak przykuło coś innego, na szczęście jej ograniczonego umysłu. Niemówienie o obozie jest... niegrzeczne, bo mają inne zwyczaje przez swoją religię (jakoś tak, pewnie połączyła parę faktów naraz)? I Przywódcy niby się spotykają u siebie? Hm, w sumie ma sens, u niej było podobnie... ale w takim razie czemu miała nie zdradzać innym położenia obozu? Jest ważnym strategicznie miejscem, więc lepiej aby inni go nie znali... Ale chwila, zaraz! Tu hierarchia jest prostacka, a skoro tylko przywódcy się spotykają, to znaczy że tylko oni powinni wiedzieć... Ale chwila raz jeszcze! to czemu ich nie wie? Nie są tu od niedawna, bliżej nieokreślona z imienia samica przed nią przecież nie jest pisklakiem, więc mieli dość czasu aby się z tym ogarnąć!
   –
A czemu jeszcze nie wie? Mieliście przecież wiele księżyców, aby się tego dowiedzieć. I skoro się spotykają, to nie mogę tego zdradzić byle komu, musiałabym bezpośrednio Przywódcy – wyjaśniła. Samo pytanie zadała oczywiście niewinnie, a nie jakby wietrzyła podstęp. No bo przecież żadnego nie było! To tylko dziwna sytuacja! – Chociaż nie wiem czy tutaj jestem do tego upoważniona... – mruknęła bardziej do siebie, zastanawiając się na ile jej pozycja księżniczki ma tu znaczenie... Wszak w Wodzie jest traktowana na równi z innymi. Hm. Mogłaby wezwać Fena albo się go zapytać...

Licznik słów: 273
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Tak wiele do zdobycia świat daje dziś
Tak mało potrzebujesz, żeby co dzień cieszyć się nim"

Nic więcej, Kwiat Jabłoni


Wierny Druh
Neira oswoiła przed dotarciem do Wolnych Stad kompana, Lisa Polarnego
Kompan na start

Niestabilna
Neira ma niezwykle silną, ale ciężką do kontrolowania maddarę
Dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

Mistyk
Neira potrafi raz na jakiś czas dodać więcej maddary czarowi, wręcz go wzmocnić lub ulepszyć
Raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

Magiczny Śpiew
Smoczyca ma niezwykle piękny głos, którym zamierza popisywać się w walkach
Zanucenie pieśni podczas walki odejmuje jeden sukces przeciwnikowi, do użycia raz na walkę

Furia Niebios
Neira czasami odwołuje się do potęgi bogów, licząc że jej ulubiona Bogini wspomoże ją w walce
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika



Obrazek

Arien – samiec lisa polarnego
A: S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,A,O,Skr: 1


Monochromatyzm: +2 ST do szukania kamieni

Av by Echo-Torvi/Mollin/Wronka/Delavir (wersja chibi również)|Design by Chromcia|Pełen wygląd Neiry
Bandycka Groźba
Dawna postać
Mimir Ostra
Dawna postać
Posty: 1141
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:42
Stado: Umarli
Płeć: samica
Księżyce: 65
Rasa: górska
Opiekun: Eskalacja & Apogeum Konfliktu
Mistrz: Khardah
Partner: Szarlatańska Obietnica

Post autor: Bandycka Groźba »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Prs: 1| O,Śl: 2| A: 3
Atuty: Ostry wzrok; Adrenalina; Czempion; Poświęcenie
Bandycka obtarła nos, nadal wyglądając jak zbity szczeniak. Czy to już koniec, cała nadzieja na wyciągnięcie informacji ze Śnieżynki przepadła? Woda smoczyca milczała jednak odrobinę dłużej. Czy to oznacza, że myślała? Och? Nie wszystko stracone? Mir siedziała w bezruchu, starając się wyglądać najsmutniej jak się dało, starała się wręcz promienieć przygnębieniem. Podniosła jednak głowę, kiedy czarodziejka się odezwała.
Dlaczego? Widzisz, nie jesteśmy stąd, jak wspomniałam. I nasz przywódca co jakiś czas musi udać się w daleką podróż do gór, z których pochodzimy, bo inaczej Kruczy Pan bardzo się na nas pogniewa i ześle na nas Plagi. Stąd nazwa. – odpowiedziała, wycierając swoją fioletową gębę imieniem dawno umarłego bóstwa. – Hmmm, czekaj, jesteś czarodziejką? Ja bym powiedziała, że możesz. Jakbyś była pisklakiem, albo adeptką to nie, ale jesteś już czarodziejką, czyli dorosłym smokiem, możesz brać udział w tak ważnych, dyplomatycznych ustaleniach. – nawałnica kłamstw lała się z bandyckiego pyska, a żółte ślepię nie mrugnęło. Mimir dostrzegła rysę, pęknięcie w zachowaniu Śnieżynki i zamierzała spróbować ją wykorzystać, dopóki nie spali się jej przykrywka. – Jj-ak chcesz – powiedziała ponownie ocierając nos – To mogę zawołać naszego przywódcę, przywódczynię właściwie. Bo moja ciocia jest przywódczynią Plagi, ciocia Diabeł. Szanuję to, że nie chcesz powiedzieć mi, to bezpieczne. – pokiwała mądrze głową, chwaląc postawę czarodziejki. – Powiesz jej, a ja sobie odejdę kawałek, żebyście mogły porozmawiać. Co ty na to? – zapytała, uważnie obserwując wodną.

Licznik słów: 232
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek ❖ Ostry Wzrok: Wszystkie testy percepcji na polowaniu/wyprawie oparte na wzroku mają dodatkową kość.

❖ Adrenalina: Dodatkowa kość na akcje fizyczne (bieg, atak, obrona), w przypadku niepowodzenia – rana ciężka


❖ Czempion: raz na walkę +1 sukces do ataku fizycznego

❖ Poświęcenie: Poświęcenie: raz na atak +1 sukces kosztem jednej rany lekkiej

❖ Błysk Przyszłości: xx.xx

Batou – żywiołak ziemi
niedźwiadek
A: S:1 | W:1 | Z:1 | M:3 | P:2| A:1
U: B:1 | MA: 1 | MO: 1 | Skr: 1
Nieustająca Zamieć
Dawna postać
Delara
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 03 cze 2020, 12:22
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 38
Rasa: Północny x Powietrzny
Opiekun: Neidon i Eliara

Post autor: Nieustająca Zamieć »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Śl,Skr,A,O: 1| L,MP,MO: 2| MA: 3
Atuty: Wierny druh; Niestabilny; Mistyk; Magiczny śpiew; Furia Niebios
  Ciekawie jest spotkać wierzącą społeczność; wydają się tacy... naiwni? W sensie, serio wierzą że ktoś może coś im zrobić za zignorowanie wyprawy w jakieś oddalone góry? Właściwie, po co? Jest tam jakiś wszechklejnot życia, któremu muszą przekazywać swoją energię, aby świat się trzymał w ryzach? Bo jeśli nie było to coś takiego – nie widziała w tym sensu, a już na pewno w możliwej karze. Zdecydowanie zbyt surowa jak na wyprawę w góry.
  Wtem powiedziała coś... sprzecznego. Więc tutaj zwykli obywatele mogą w czymś takim uczestniczyć, ergo wiedzieć o tym? Czy to nie jest jakoś... dziwne? W sensie, wychodzi nagle że zdecydowana większość smoków miałaby takie same prawa, więc gdzie tu wyższość rządzących? I w takim razie czemu jej mówiono, aby nie podawała lokalizacji obozu, skoro w teorii co drugi smok powinien ją znać? To do siebie nie pasowało...
  Chwila, zaraz! To ona pochodzi z królewskiej rodziny?! To czemu w takim razie nie bierze udziału w tych rozmowach? To też jest takie... dziwne...
  Neira zmarszczyła nos w wyraźnym zamyśleniu. Pochodzi z rodu rządzących, więc w teorii powinna to wiedzieć, ale wyraźnie wspomniała jedynie o Przywódcach.. To się nie kleiło... (właściwie czemu by miało, skoro nakłada na siebie dwie kultury?) Do tego sama Neira była księżniczką z odległego państwa, więc nie miała tu żadnej władzy, nawet z delegacją nie przybyła... I nie wie czy może coś zdradzić Przywódcy innego Terytorium... Nieważne jaką wybierze drogę, widzi same sprzeczności, błędy. Co więc powinna zrobić...?
   –
Dalej nie wiem czy powinnam... – zaczęła nieśmiało – To, że jesteś członkinią rodziny królewskiej wiele zmienia, ale ja z kolei nie przybyłam nawet z delegacją, więc nie wiem jakie mam tu prawa a jakich nie mam, nie wspominając o tym, że w Wodzie rządzi ktoś inny. Do tego wspomniałaś, że jedynie Przywódcy uczestniczą w tych rozmowach, więc jedynie oni powinni wiedzieć. Tutaj rangi jak Czarodziej czynią z nas zwykłych obywateli, a plebs przecież nie może znać tak ważnych strategicznie miejsc, jak położenie obozu czy groty monarchy obcego terytorium, to zbyt ważne informacje. Do tego mimo swojego pochodzenia nie bierzesz udziału w tych rozmowach, co jest dla mnie niezrozumiałe... – zakończyła. Po drodze się zapomniała i zaczęła mówić "po swojemu", ale no, zwyczajnie za dużo myślała.

Licznik słów: 369
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Tak wiele do zdobycia świat daje dziś
Tak mało potrzebujesz, żeby co dzień cieszyć się nim"

Nic więcej, Kwiat Jabłoni


Wierny Druh
Neira oswoiła przed dotarciem do Wolnych Stad kompana, Lisa Polarnego
Kompan na start

Niestabilna
Neira ma niezwykle silną, ale ciężką do kontrolowania maddarę
Dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

Mistyk
Neira potrafi raz na jakiś czas dodać więcej maddary czarowi, wręcz go wzmocnić lub ulepszyć
Raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

Magiczny Śpiew
Smoczyca ma niezwykle piękny głos, którym zamierza popisywać się w walkach
Zanucenie pieśni podczas walki odejmuje jeden sukces przeciwnikowi, do użycia raz na walkę

Furia Niebios
Neira czasami odwołuje się do potęgi bogów, licząc że jej ulubiona Bogini wspomoże ją w walce
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika



Obrazek

Arien – samiec lisa polarnego
A: S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,A,O,Skr: 1


Monochromatyzm: +2 ST do szukania kamieni

Av by Echo-Torvi/Mollin/Wronka/Delavir (wersja chibi również)|Design by Chromcia|Pełen wygląd Neiry
Bandycka Groźba
Dawna postać
Mimir Ostra
Dawna postać
Posty: 1141
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:42
Stado: Umarli
Płeć: samica
Księżyce: 65
Rasa: górska
Opiekun: Eskalacja & Apogeum Konfliktu
Mistrz: Khardah
Partner: Szarlatańska Obietnica

Post autor: Bandycka Groźba »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Prs: 1| O,Śl: 2| A: 3
Atuty: Ostry wzrok; Adrenalina; Czempion; Poświęcenie
Bandycka zamrugała żółtymi ślepiami, próbując rozebrać na czynniki pierwsze to co powiedziała jej Śnieżynka. Widziała wyraźnie, że wodniczka myśli nad całą sprawą i ma wątpliwości.
Rodziny królewskiej... – powtórzyła niepewnie. – Czyli jakiej? – zapytała kupując sobie odrobinę czasu, po czym oparła sobie łeb na łapie spoglądając smutno w bok. – Cóż, nikt nie może powiedzieć, że nie próbowałam nawiązać nici porozumienia między naszymi stadami. – powiedziała z rozczarowaniem, kładąc swoją czerwoną grzywę prawie na płasko. – Wiesz, przywódcy często są zajęci ważnymi sprawami, a takie rozmowy pewnie zjadają trochę czasu. Mogłybyśmy stać się ich inicjatorami, popchnąć ich do działania! Dać powód do zbudowania pięknej współpracy... – westchnęła. – Ale skoro nie, to nie. – wzruszyła ramionami. – Jak wolisz być zwykłym, nic nie znaczącym obywatelem czy tam plebsem – to słowo kojarzyło jej się z pleśnią z jakiegoś powodu – może inny smok Wody będzie miał bardziej otwarty umysł. – w tej rundzie postanowiła zagrać nieco inaczej, wziąć Śnieżynkę pod włos i być może wzbudzić w niej poczucie winy. Sama miała ochotę uśmiechnąć się w duchu – pokój między Plagą i jakimkolwiek stadem... Owszem, był nawet możliwy. Gdy Plaga zgarnie ich tereny, a same smoki albo dołączą do nich albo zostaną zakopane ogon pod ziemią.

Licznik słów: 207
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek ❖ Ostry Wzrok: Wszystkie testy percepcji na polowaniu/wyprawie oparte na wzroku mają dodatkową kość.

❖ Adrenalina: Dodatkowa kość na akcje fizyczne (bieg, atak, obrona), w przypadku niepowodzenia – rana ciężka


❖ Czempion: raz na walkę +1 sukces do ataku fizycznego

❖ Poświęcenie: Poświęcenie: raz na atak +1 sukces kosztem jednej rany lekkiej

❖ Błysk Przyszłości: xx.xx

Batou – żywiołak ziemi
niedźwiadek
A: S:1 | W:1 | Z:1 | M:3 | P:2| A:1
U: B:1 | MA: 1 | MO: 1 | Skr: 1
Nieustająca Zamieć
Dawna postać
Delara
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 03 cze 2020, 12:22
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 38
Rasa: Północny x Powietrzny
Opiekun: Neidon i Eliara

Post autor: Nieustająca Zamieć »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Śl,Skr,A,O: 1| L,MP,MO: 2| MA: 3
Atuty: Wierny druh; Niestabilny; Mistyk; Magiczny śpiew; Furia Niebios
  Hm? Nie wiedziała czym jest rodzina królewk... Aaaa no tak! Przez chwilę zapomniała z kim rozmawia.
   –
Rodzina królewska, czyli rządząca. Jak ktoś z twojej rodziny jest monarchą, to należysz do niej. Wiążą się z tym przywileje i obowiązki, oraz następstwo tronu, jeśli jesteś dzieckiem władcy. Oczywiście kiedy ten umrze – wyjaśniła.
  Przekrzywiła łepek na bok, nie rozumiejąc. A to nie tak, że załatwianie takich rozmów leży w interesie Przywódców lub z smoków z jego przyzwoleniem? Jak nie ma czasu, zawsze może mianować jakiegoś dyplomatę lub wysłać posła. Chyba że to też tu działa inaczej...
   –
Ale z własnej inicjatywy się tego nie robi, tylko z polecenia Przywódcy, więc my obecnie nie rozmawiamy formalnie, tylko nieformalnie – powiedziała, dziwiąc się jakim cudem ona tego nie wie.
  Szybko jednak podłapała następne słówka. Nie jest nic nieznaczącym plebsem!
   –
Nie jestem plebsem! Po prostu wpływy mojej rodziny nie sięgają tych stron, więc nie mogę tu rządzić, ale dalej mam w sobie królewską krew! – sprostowała, nieco podirytowana, nieco zdziwiona nierozumieniem takich kwestii. Sama przecież powinna o tym wiedzieć... – Tak samo jak wpływy twojej ciotki nie wykraczają poza Plagę – dodała na wszelki, podając jakiś realniejszy przykład, który – cóż – był prawdą.

Licznik słów: 204
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Tak wiele do zdobycia świat daje dziś
Tak mało potrzebujesz, żeby co dzień cieszyć się nim"

Nic więcej, Kwiat Jabłoni


Wierny Druh
Neira oswoiła przed dotarciem do Wolnych Stad kompana, Lisa Polarnego
Kompan na start

Niestabilna
Neira ma niezwykle silną, ale ciężką do kontrolowania maddarę
Dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

Mistyk
Neira potrafi raz na jakiś czas dodać więcej maddary czarowi, wręcz go wzmocnić lub ulepszyć
Raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

Magiczny Śpiew
Smoczyca ma niezwykle piękny głos, którym zamierza popisywać się w walkach
Zanucenie pieśni podczas walki odejmuje jeden sukces przeciwnikowi, do użycia raz na walkę

Furia Niebios
Neira czasami odwołuje się do potęgi bogów, licząc że jej ulubiona Bogini wspomoże ją w walce
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika



Obrazek

Arien – samiec lisa polarnego
A: S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,A,O,Skr: 1


Monochromatyzm: +2 ST do szukania kamieni

Av by Echo-Torvi/Mollin/Wronka/Delavir (wersja chibi również)|Design by Chromcia|Pełen wygląd Neiry
Bandycka Groźba
Dawna postać
Mimir Ostra
Dawna postać
Posty: 1141
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:42
Stado: Umarli
Płeć: samica
Księżyce: 65
Rasa: górska
Opiekun: Eskalacja & Apogeum Konfliktu
Mistrz: Khardah
Partner: Szarlatańska Obietnica

Post autor: Bandycka Groźba »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Prs: 1| O,Śl: 2| A: 3
Atuty: Ostry wzrok; Adrenalina; Czempion; Poświęcenie
Jak na razie Śnieżynka paplała o jakichś nudnych głupotach i nie wyglądało na to, żeby miała jeszcze szansę coś z niej wydobyć. Cóż, starała się. Skoro nie pozostało dla niej nic ciekawego, postanowiła zabawić się Wodną robiąc jej wodę z mózgu. Miała ogromną ochotę podnieść się i po prostu odejść, ale była tu pierwsza i nie zamierzała wynosić się tylko dlatego że coś jej paplało nad uchem. Taka właśnie był bandycki pies ogrodnika – nie było jej dłużej w tym miejscu przyjemnie, ale zamierzała tam siedzieć dla samej zasady.
Strasznie bezsensownie długi proces. Nie prościej po prostu zabić króla i sprawować władzę samemu? Po co czekać długie księżyce, aż stary niedołęga zdechnie? – zapytała, ponownie opierając sobie łeb na łapie. – A jaka różnica gdybyśmy rozmawiały formalnie? Nadal rozmawiałybyśmy tak samo. Nadal nasze decyzje wpływałyby na nasze stada. Czy to oznacza, że gdybym postanowiła nagle urżnąć ci łeb, to stado Wody nie mogłoby pomścić twojej śmierci bo rozmowa jest nieformalna? – zapytała niewinnie, drapiąc się czarnym szponem po nosie. – Wiesz co, zastanawia mnie jedno. Nie jesteś plebsem, tylko członkinią rodziny królewskiej. Czemu jesteś tutaj, gdzie twoja rodzina nie ma żadnego znaczenia, a nie tam gdzie ma? Powiedziałaś, że jeteś z rodziny królewskiej, a to sprawia że masz to przywileje i obowiązki. Co jest twoim obowiązkiem tutaj jako członka rodziny królewskiej? Czy nic nie robisz i zaniedbujesz obowiązki, korzystając jedynie z przywilejów, hmmmm? – zapytała. Miała wątpliwości odnośnie całej tej "królewskości" Śnieżynki. To mogło oznaczać dwie rzeczy: albo znalazła się tutaj przez przypadek albo... cóż nie była jednak tak ważna dla swojej szlachetniej rodzinki, że nikogo nie zmartwiło jej zniknięcie. Albo nawet więcej, jej rodzinka celowo się jej pozbyła. Hm, w sumie to ostatnie niespecjalnie by ją zdziwiło.

Licznik słów: 289
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek ❖ Ostry Wzrok: Wszystkie testy percepcji na polowaniu/wyprawie oparte na wzroku mają dodatkową kość.

❖ Adrenalina: Dodatkowa kość na akcje fizyczne (bieg, atak, obrona), w przypadku niepowodzenia – rana ciężka


❖ Czempion: raz na walkę +1 sukces do ataku fizycznego

❖ Poświęcenie: Poświęcenie: raz na atak +1 sukces kosztem jednej rany lekkiej

❖ Błysk Przyszłości: xx.xx

Batou – żywiołak ziemi
niedźwiadek
A: S:1 | W:1 | Z:1 | M:3 | P:2| A:1
U: B:1 | MA: 1 | MO: 1 | Skr: 1
Nieustająca Zamieć
Dawna postać
Delara
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 03 cze 2020, 12:22
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 38
Rasa: Północny x Powietrzny
Opiekun: Neidon i Eliara

Post autor: Nieustająca Zamieć »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Śl,Skr,A,O: 1| L,MP,MO: 2| MA: 3
Atuty: Wierny druh; Niestabilny; Mistyk; Magiczny śpiew; Furia Niebios
  Hm... w sumie racja, tak na pewno jest szybciej, ale i nie zawsze prościej. Bez wpływów i otwarcie zginie się przez gwardię, bez poparcia przez tłum, bez umiejętności nieumiejętnie... Już nie patrząc na to, że po co w ogóle zabijać swojego ojca?
   –
Tak jest szybciej, ale nie prościej. Jeśli zrobi się to otwarcie, będzie mogła cię zabić lub zamknąć gwardia królewska. Jeśli nie masz wpływów, to po takim zabójstwie, które na pewno nie zostanie dobrze przyjęte, będzie mógł Cię zabić wściekły tłum lub możni. Po kryjomu coś może pójść nie tak i Cię nakryją... Do tego, nie widzę powodu aby zabijać swojego ojca. Wiem że mnie kocha, a do tego dobrze rządzi! Mi się do władzy nie spieszy. – Przeciągnęła się leniwie na krze, jakby demonstrując swoje nastawienie.
  Hm? To tu nie znają różnic między nimi? Przecież wiadomo, że rozmowa formalna, oficjalna, dotyczy spraw ważnych i państwowych, ma ścisły charakter, a nie taki luźny. I czemu wtedy niby zabicie kogoś ma się obejść bez konsekwencji?
   –
Ale rozmowa formalna to taka... oficjalna, a nie luźna, jak nasza. Rozmawia się wtedy na ważne tematy, o przyszłości Terytorium, dyplomacji, handlu, wojnach, relacji, pokoju... Ważne są też odpowiednie maniery, słowa czy tytuły. Nie mogłybyśmy sobie ot tak siedzieć czy leżeć w najlepsze. Do tego, co ma taki charakter rozmów do śmierci? Zabicie obywatela zawsze będzie surowo karane, zwłaszcza podczas ważnych uroczystości czy spotkań – zakończyła tę jakże ważną lekcję o swojej kulturze.
  Hm? Co tym razem? No jest tu, aby odnaleźć lepsze życie... A czy ma jakieś obowiązki tak daleko od domu? Nie, nie ma, nic jej o tym nie wspominał, więc tak naprawdę nie musi nic robić... Ale jednocześnie jest odcięta od przywilejów. Chociaż, mimo to są smoki chętne jej służyć. Czy to jakaś królewska aura? A może respektują jej zwyczaje?
   –
Rodzice posłali mnie w drogę do miejsca, gdzie będę mogła się lepiej odnaleźć. Dolina Stad, tam będą podobni do mnie. Według nich jakoś nie pasowałam do Heimru. Dla mnie było dobrze, ale jeśli jest miejsce gdzie będzie mi lepiej, to chętnie je poznam! Nie mówił nic o jakichś obowiązkach przy pożegnaniu, więc nie mam żadnych. Przywilejów również brak, ale i tak są tu smoki gotowe mi służyć. Nie wiem tylko czemu... – Zamyśliła się. Nieee, to wcale nie tak, że jedną z nich dość prędko mianowała kucharką i nie przyjęłaby odmowy!

Licznik słów: 395
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Tak wiele do zdobycia świat daje dziś
Tak mało potrzebujesz, żeby co dzień cieszyć się nim"

Nic więcej, Kwiat Jabłoni


Wierny Druh
Neira oswoiła przed dotarciem do Wolnych Stad kompana, Lisa Polarnego
Kompan na start

Niestabilna
Neira ma niezwykle silną, ale ciężką do kontrolowania maddarę
Dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

Mistyk
Neira potrafi raz na jakiś czas dodać więcej maddary czarowi, wręcz go wzmocnić lub ulepszyć
Raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

Magiczny Śpiew
Smoczyca ma niezwykle piękny głos, którym zamierza popisywać się w walkach
Zanucenie pieśni podczas walki odejmuje jeden sukces przeciwnikowi, do użycia raz na walkę

Furia Niebios
Neira czasami odwołuje się do potęgi bogów, licząc że jej ulubiona Bogini wspomoże ją w walce
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika



Obrazek

Arien – samiec lisa polarnego
A: S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,A,O,Skr: 1


Monochromatyzm: +2 ST do szukania kamieni

Av by Echo-Torvi/Mollin/Wronka/Delavir (wersja chibi również)|Design by Chromcia|Pełen wygląd Neiry
Bandycka Groźba
Dawna postać
Mimir Ostra
Dawna postać
Posty: 1141
Rejestracja: 20 mar 2020, 21:42
Stado: Umarli
Płeć: samica
Księżyce: 65
Rasa: górska
Opiekun: Eskalacja & Apogeum Konfliktu
Mistrz: Khardah
Partner: Szarlatańska Obietnica

Post autor: Bandycka Groźba »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 3| P: 3| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Prs: 1| O,Śl: 2| A: 3
Atuty: Ostry wzrok; Adrenalina; Czempion; Poświęcenie
Więc jesteś przywódcą, który musi liczyć się ze swoimi pachołkami, czyli nie masz żądnej realnej władzy. Bardzo nudny i niepraktyczny model przewodzenia stadu. Władza nigdy nie powinna podpadać pod opinię tłumu albo jakiekolwiek straży czy innym fiołkom.
Czyli tak naprawdę nie masz żadnej realnej władzy, musisz uważać żeby kogoś nie urazić, bo inaczej pachołki, które wyobrażają sobie nie wiadomo co, się zdenerwują. To nie jest władza, to jest farsa.– skomentowała, mówiąc szczerze. Czemu wszystkie smoki z zewnątrz tak bardzo lubiły bawić się w konwenanse ukrywające proste prawdy. – Jeśli ktoś jest przywódcą to jest na tyle silny by o władzę walczyć. Jeśli tę walkę przegra to znaczy, że był za słaby i nie nadawał się na przewodnika. Po co tyle zachodu? – uniosła jedną z brwi, wyraźnie zdziwiona. To uczucie także było prawdziwe. – Ale jakie ma znaczenie czy siedzimy, czy leżymy, czy wspólnie jemy dzika? To ustalenie na leżąco jest mniej wiążące niż na siedząco albo na stojąco? – zapytała ponownie. – Jakie znaczenie mają tytuły? Mogłabyś nazywać się Śnieżynką, Pierwszą Tego Imienia Najjaśniejszą Gwiazdą Stada Wody, ale przy załatwianiu interesów i tak jesteś dla mnie Śnieżynką. – wzruszyła ramionami. – Ale czemu będzie karane? Z tego co mówisz to co robimy luzem nie jest wiążące jak to co robimy oficjalnie. Można więc zaprosić smoka na luźną rozmowę, a potem obciąć mu głowę, bo nie była to oficjalna rozmowa, a więc nie może mieć wpływu na oficjalne stosunki między stadami. – celowo wyolbrzymiała, żeby ukazać bezsens tego rozumowania. Bawiło ją to, że inne smoki zamiast przejść do rzeczy owijały temat, jakby konwenanse miały uchronić ich przed pokazaniem ich prawdziwych pysków. Kawał dobre, nikomu nie potrzebnej roboty.

Słuchała opowieści wodnej, mając coraz więcej wątpliwości. Kazali jej tak po prostu spadać, wysyłając czorty wiedzą gdzie.
Ummm... – nie chciała wysnuwać pochopnych wniosków, ale przez moment czuła się nawet niezręcznie. – I wierzysz, że pewnego dnia co się stanie? Dadzą ci jakoś znać, że masz wrócić? Czy to droga bez powrotu, bo w sumie nie wspomniałaś o tym? Bo chyba pewnego dnia wrócić będziesz musiała, żeby przejąć po ojcu władzę?

Licznik słów: 350
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek ❖ Ostry Wzrok: Wszystkie testy percepcji na polowaniu/wyprawie oparte na wzroku mają dodatkową kość.

❖ Adrenalina: Dodatkowa kość na akcje fizyczne (bieg, atak, obrona), w przypadku niepowodzenia – rana ciężka


❖ Czempion: raz na walkę +1 sukces do ataku fizycznego

❖ Poświęcenie: Poświęcenie: raz na atak +1 sukces kosztem jednej rany lekkiej

❖ Błysk Przyszłości: xx.xx

Batou – żywiołak ziemi
niedźwiadek
A: S:1 | W:1 | Z:1 | M:3 | P:2| A:1
U: B:1 | MA: 1 | MO: 1 | Skr: 1
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej