Niewielkie zlodowacenie

Kiedyś nazywane Kryształowym, teraz jest Zimne. Wprawdzie smoki mogą się tu spotkać, by porozmawiać, nawiązać nieco cieplejsze stosunki z osobnikami z innych stad, ale nie jest już tak jak kiedyś.
Księżycolica
Czarodziej Słońca
Czarodziej Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 687
Rejestracja: 01 cze 2022, 15:40
Stado: Słońca
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Północny
Mistrz: Gwar Traw

Post autor: Księżycolica »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Skr,Prs,MP,Kż,A,O,Śl: 1|MO,MA,L:2
Atuty: Pechowiec; Niestabilny; Mistyk

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

...ranleo, moja pani, dziękuję ci za twój da... Jej modlitwa została przerwana nagle i brutalnie. Nie usłyszała kroków, tylko słowa, które trafiły do niej nagle. Nie czuła się zagrożona, a gdyby ktoś miał ja tu skrzywdzić, byłaby to wola boża. Czy poddawali ją kolejnej próbie? Obejrzała się. Pustynny. I... ładny, naprawdę ładny. Przez moment przemknęło An przez myśl, że chciałaby by był jej przyjacielem. Doszła do wniosku, że jest tu dobrych pięć księżycy, jeśli nie więcej, i nie ma żadnego przyjaciela na tych ziemiach. Poza Pogawędką... jak dawno jej nie widziała... Zdążyła się zamyślić, kiedy usłyszała kolejne słowa samca. Ściągnęła łuki brwiowe.
Jeżeli się tu z kimś umówiłeś, ten ktoś nie przyszedł. – Odpowiedziała chłodno, niemal obojętnie. Nie trzeba było długo szukać, by dopatrzeć się, że za lodem w jej spojrzeniu krył się jakiś ból. nie ukrywała tego. Nie ukrywała żałoby.
Zaciągnęła się zapachem samca. Samotnik. Jak ona wtedy. Był w tym samym wieku, lub bardzo zbliżonym, gdy się tu pojawiła. Nie bał się tutejszych... sam nie wyglądał też na silnego, więc mógł być tkaczem maddary.
Czy potrzebowałeś pomocy w dołączeniu do stada? – Zapytała, ale nie było w niej ciekawości. Mimo to jej głos nie sugerował też znudzenia. To wydawało się istotne pytanie, na które chce znać odpowiedź, bo mogłoby jej dotyczyć. Jeżeli samiec umówił się tu z kimś obcym lub niemal obcym, to właśnie taki mógł mieć cel.

Licznik słów: 232
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Arthea
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:1 | A:1
B,L,MA,MO,Skr,Śl: 1
OST | Głos | Full art
Pechowiec – po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
Niestabilny – dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

W przypadku niepowodzenia proszę opisać implozję z falą uderzeniową, spowodowaną niespodziewanym napływem maddry w trakcie wizualizacji, prowadzącą do zerwania kontroli nad imaginacją.
Mistyk – raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

_________Bóg nie interweniuje, __________________ Twój brak wiary nie jest wyznacznikiem tego,
_jeśli się go szuka poza swoim wnętrzem. ____________ co jest prawdziwe, a co jest tylko fantazją.____

_____________________Barbara Piórkowska_______________________________Mariusz Walczak

Żeton: złoty – sierpień, złoty – wrzesień, platynowy – październik[
CCCCFF; 9999FF;7070FF; 6A84B4; 009966;
Surtr
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2022, 21:07
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 18
Rasa: Pustynno-Północny

Post autor: Surtr »

A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 1| A: 3
U: MP,Prs: 1
Atuty: Wierny druh; Empatia
Pomylił się? Nie często spotykał smoki z futerkiem. Właściwie, tam skąd pochodzi, nie były zbyt lubiane, a ich życie było niezwykle trudne. W końcu, tak jak on cierpiał tutaj, tak dla nich, problematyczne było przebywanie pod ciągłym atakiem prażącego słońca.
Rozpoznawanie jednego od drugiego, zwłaszcza przy podobnych barwach było najwidoczniej zbyt wymagające. Zwłaszcza gdy dostawało się tak niejasne wskazówki. "Udaj się tam gdzie będzie Ci zimno"
Dla niego większość terenów była nieprzyjemnie chłodna. Mimo że miał w sobie geny smoków północnych, nie wystarczył one by uchronić go przed tym dyskomfortem. Chociaż dzięki nim mógł się poszczycić kilkoma wizualnymi dodatkami.
Chyba pomyliłem miejsca. Wydawało mi się ze tu jest dość zimno. Są jakieś zimniejsze tereny? – Przekrzywił lekko łeb w bok, wprawiając wstążki w delikatny ruch. nie był pewien, czy faktycznie został wystawiony, czy to może po prostu był błąd z jego strony? Warto się dopytać. Zawsze to jakaś dodatkowa informacja, a te potrafią być na wagę złota. Wzruszył delikatnie skrzydłami, uznając że nie ma to w sumie znaczenia. Liczyło się że spotkał kogoś innego niż planował. A to dawało mu nowe możliwości. Zwłaszcza że samica nie wydawała się negatywnie nastawiona. No dobra, emanowała odrobinką negatywnej aury, wydawała się jakaś rozżalona? Nie zamierzał jednak poruszać tego tematu. Nie uważał by znali się na tyle dobrze, by rozmówczyni chciała podzielić się trapiącymi ją sekretami.
Dołączyć do stada? Nie, właściwie to nie. Sądząc po zapachach wydajecie się być dość terytorialni. Nie chciałbym ryzykować dołączenia do jakiejś szemranej gromadki. Jesteście taką? Czy jesteście tymi dobrymi a to inni są źli? – Obie opcje nie brzmiały zbyt sympatycznie, mimo że w jego głosie było słychać jedynie nutkę zaciekawienia. Jak zareaguje? Obie opcje nie są zbyt pochlebne. Albo są złymi, albo są tak zadufani w sobie by uważać się za tych dobrych. Co powie na to nieznajoma?
Tak przy okazji. Jestem Surtr. Osoba z którą się umówiłem miała mi pomóc poznać wasze wartości i to jak się z wami dogadać. W skrócie, pomóc mi popracować nad moją perswazją. Wydaje mi się, że chyba nie jest w tym zbyt dobra, skoro się nie dogadaliśmy i ostatecznie spotkałem Ciebie zamiast niej. Chociaż nie żałuje. – ine lubił aż tak dużo gadać, ale przejęcie inicjatywy to chyba ważna rzecz. Prawda?

Licznik słów: 373
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Księżycolica
Czarodziej Słońca
Czarodziej Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 687
Rejestracja: 01 cze 2022, 15:40
Stado: Słońca
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Północny
Mistrz: Gwar Traw

Post autor: Księżycolica »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Skr,Prs,MP,Kż,A,O,Śl: 1|MO,MA,L:2
Atuty: Pechowiec; Niestabilny; Mistyk
Zastanowiła się. – Na pewno są tereny, w których wiatr wieje tak intensywnie, że zawsze jest tam zimno. Podejrzewam, że twój towarzysz jest teraz npod Błękitną Skałą lub wędruje po Czarnych Wzgórzach. – Powiedziała po chwili. Niemniej gdy spojrzała na lód, tak bliski jej obecnemu istnieniu, stwierdziła, ze ciężko oczekiwać o tej Porze czegoś chłodniejszego.
Na jego następne słowa uśmiechnęła się gorzko. Poczekała, aż smok dokończy przedstawianie się, po czym zabrała głos po raz kolejny.
Nie ma dobrych ani złych stad. Są jedynie te dobrze i źle prosperujące. Plaga zdaje się prosperować bardzo dobrze, Ziemia stabilnie, Ogień i Księżyc stały się silnym, chociaż bardzo młodym stadem Słońca. Każde ze stad ma swoją ideologię, każde ma swoje pragnienia i dąży ku niemu. Dla Plagi był to niedawno wzrost terenów. Sięgnęli po nie i otrzymali je ze względu na siłę, jaką dysponuje. Być może w dalekiej przyszłości Ziemia pomoże Słońcu odzyskać utracone tereny Księżyca. – Ostatecznie uciekli przed Plagą do Ognia. Kolejna warstwa szronu przyozdobiła duszę smoczycy.
Na imię mi Anarea. O wartościach możemy porozmawiać zawsze, ale jestem tu ledwie z osiem księżycy, może mniej. Nie wiem na ile satysfakcjonująca może być moja wiedza. A co do perswazji, Surtrze, wiesz czym ona jest? Możesz zdefiniować dla mnie osobno perswazję, charyzmę, mediację, manipulację i erystykę? To zagadnienia pozwalające na zrozumienie perswazji od jej najbliższej strony. – Ogon samicy drgnął. Mimo oziębłego tonu, głos miała naprawdę przyjemny.

Licznik słów: 235
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Arthea
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:1 | A:1
B,L,MA,MO,Skr,Śl: 1
OST | Głos | Full art
Pechowiec – po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
Niestabilny – dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

W przypadku niepowodzenia proszę opisać implozję z falą uderzeniową, spowodowaną niespodziewanym napływem maddry w trakcie wizualizacji, prowadzącą do zerwania kontroli nad imaginacją.
Mistyk – raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

_________Bóg nie interweniuje, __________________ Twój brak wiary nie jest wyznacznikiem tego,
_jeśli się go szuka poza swoim wnętrzem. ____________ co jest prawdziwe, a co jest tylko fantazją.____

_____________________Barbara Piórkowska_______________________________Mariusz Walczak

Żeton: złoty – sierpień, złoty – wrzesień, platynowy – październik[
CCCCFF; 9999FF;7070FF; 6A84B4; 009966;
Surtr
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2022, 21:07
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 18
Rasa: Pustynno-Północny

Post autor: Surtr »

A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 1| A: 3
U: MP,Prs: 1
Atuty: Wierny druh; Empatia
Hmmm? Jedno z długich uszu poruszyło się niespokojnie na dźwięk tych nazw. Słońce? Plaga? Ziemia? Jeśli coś mu to mówiło, to jedynie że w słońcu powinny być smoki raczej lubiące ciepło, a Plaga? Nie brzmiała zbyt pozytywnie. Choroby zazwyczaj zabijały swoich nosicieli. Czy i oni byli plagą która chciała pozbyć się innych? Czy w takim razie nie powinno się ich zatrzymać? Zaciekawiło go to. Będzie musiał poświęcić chwilkę by lepiej poznać tą grupkę. Chociaż słysząc o ich podbojach, wydawali się dość niebezpieczną grupką.
Skoro stado Słońca powstało przez połączenie dwóch innych, to nie powinno być na tyle silne by samemu móc odzyskać te tereny? I nie lepiej dla Plagi było po prostu zabić wszystkie smoki z księżyca niż zostawić je żywe i narażać się na zemstę? – Był samotnikiem, dlatego nie stawiał się po żadnej z stron. Mimo to, nie rozumiał też czemu właściwie obie grupy nie postąpiły właśnie w ten sposób? Czy stado plagi było aż tak silne że dwa połączone stada nie miały szans? Ale wtedy czy nie powinny faktycznie pozbyć się całej konkurencji? Zamyślone mruczenie wydobyło się z jego pyska, próbował dojść do jakiegoś wniosku, szybko się jednak poddał. Nie miał tyle informacji by miało to sens, to po co marnować czas?
Zwłaszcza że ciemnofutra nie zwlekała i płynnie przeszła do kolejnego tematu. Bardziej interesującego, na którym chyba wolał się skupić.
Perswazja. Gdy był młody, źle usłyszał i myślał że chodzi o perwersje, i gdy tylko o tym usłyszał z ust krasnoluda, uciekł. Nie chciał się uczyć takich rzeczy od małego, brodatego człowieczka. Teraz wiedział o co chodziło, mimo to parsknął śmiechem na same wspomnienie swojej głupoty w tamtym okresie.
Anarea. Rozumiem. Myślę że tym bardziej twoja wiedza jest przydatna. W końcu jako ktoś nowy tutaj, pewnie jesteś w stanie łatwiej wyłapać czym różnią się tutejsze smoki od tych z odległych terenów. Chociażby walka o tereny. W moich stronach nikogo nie obchodziło coś takiego. Wędrowało się i polowało gdzie się chciało. Siedząc w jednym miejscu, skończylibyśmy pogrzebani przez głębokie piaski. Jednak do rzeczy. Wydaje mi się że perswazja to po prostu metody i techniki służące do przekonania kogoś do swoich racji i może zyskania ich zaufania? W sumie tych technik można też użyć w manipulacji. Chociaż tutaj drugi osobnik jest często stratny. W obu sztukach jednak, wydaje mi się że korzysta się z podobnych technik? Nie mam pojęcia czym jest erystyka, w sumie pierwsze słyszę. jednak wiem czym jest mediacja. Ciekawa sztuka, polegająca na rozwiązywaniu problemów rozmową niż siłą. Byciu tą trzecią stroną gdy dwie pierwsze nie mogą dojść do porozumienia. Chociaż trudna. Większości głupich istot nie przemówisz do rozumu i dla nich łatwiej jest załatwić wszystko przez walkę. Chociaż sam nie przepadam za bólem więc wolałbym tego uniknąć.
Charyzma zaś... właściwie jest to dość rozległe pojęcie co nie? W skrócie jest to to, jak widzą nas nasi rozmówcy. Czy umiemy do nich dotrzeć i jak bardzo przekonujący jesteśmy. Wygląd jest w tym dość pomocny. –

O nie nie nie, jego natura gaduły wychodzi coraz bardziej na jaw. Nigdy nie był fanem przemocy, zawsze wolał bardziej gadać, a jadaczka nigdy mu się nie zamykała. Nawet teraz miał wrażenie, że zamiast skupić się na treściwych sensownych odpowiedziach. Za bardzo wchodzi w szczegóły i za bardzo się rozkręca. Aż zrobiło mu się trochę głupio
Powoli rozłożył skrzydła, rozprostowując je i poprawiając ich ułożenie na grzbiecie. Cały ten chłód sprawiał, że miał wrażenie ociężałości i odrętwienia. Nie na tyle by mu to doskwierało jakoś bardziej. Było to jednak dość upierdliwe.
Nie zamierzał się krępować. Chyba pokazał wystarczająco że nie ma złych zamiarów.
Powoli ruszył w stronę nowej znajomej, pozwalając sobie na wygodne usadowienie się obok niej i oparcie się o nią bokiem.
Zimno– Mruknął jedynie na swoje wytłumaczenie.

Licznik słów: 621
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Księżycolica
Czarodziej Słońca
Czarodziej Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 687
Rejestracja: 01 cze 2022, 15:40
Stado: Słońca
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Północny
Mistrz: Gwar Traw

Post autor: Księżycolica »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Skr,Prs,MP,Kż,A,O,Śl: 1|MO,MA,L:2
Atuty: Pechowiec; Niestabilny; Mistyk
Możliwe, że powinni byli tak zrobić. Niemniej wtedy naraziliby się na gniew Ziemi i Ognia. I walczyliby też z Księżycem. Możliwe, że i z bogami. Dlatego wystosowali formalną wojnę. Księżyc składał się głównie z piskląt, więc oddał tereny i uciekł do Ognia, który miał ten sam problem. Może w przyszłości stoczymy walkę o te ziemie, ale czy są nam one potrzebne, skoro ziemie obfitują w zwierzynę? Plaga zabrała nam dom, nasz obóz, i na tym polega ich zwycięstwo. Zwycięstwo silnych nad słabymi. Ziemia nie została zaangażowana w potyczkę. Z resztą... mają teraz swoje problemy. – Powiedziała i pokręciła głową. – Bogowie zapewne mieli to w planach. Doświadczają każdego z nas. Zsyłają nam próby, zmieniają nasz los, gdy jest zbyt prosty. Dają nam wiele darów i od nas zależy jak będziemy z nich korzystać. Na razie mamy dar zjednoczenia... Ognia i Księżyca w Słońce. Teraz od nas zależy jak to wykorzystamy. – Opowiedziała, patrząc w wodę. Potem przeszli do perswazji. Przez chwilę podsumowywała wypowiedź samca, po czym chciała już skinąć głową, gdy ten się do niej przysiadł.
Połóż się. – Powiedziała do niego, patrząc spokojnie w jego oczy. Jeśliby to zrobił, nakryłaby go swoim długim skrzydłem. Na siedząco, cóż, był po prostu dużo za wysoki.
Podsumowując, perswazja to sposób wyrażania się w konkretnym celu, charyzma to sposób naszej prezentacji. Manipulacja, jak zauważyłeś, jest na szkodę drugiego, chociaż warto zauważyć, że nie musi to być świadome. Z kolei erystyka to sposób wypowiadania się. – Powiedziała powoli. – Przekonaj mnie, żebym oddała ci swoje pióro. – Powiedziała, po czym poczuła dużą dawkę sentymentu. Sen... Dawno go nie widziała.

Licznik słów: 268
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Arthea
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:1 | A:1
B,L,MA,MO,Skr,Śl: 1
OST | Głos | Full art
Pechowiec – po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
Niestabilny – dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

W przypadku niepowodzenia proszę opisać implozję z falą uderzeniową, spowodowaną niespodziewanym napływem maddry w trakcie wizualizacji, prowadzącą do zerwania kontroli nad imaginacją.
Mistyk – raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

_________Bóg nie interweniuje, __________________ Twój brak wiary nie jest wyznacznikiem tego,
_jeśli się go szuka poza swoim wnętrzem. ____________ co jest prawdziwe, a co jest tylko fantazją.____

_____________________Barbara Piórkowska_______________________________Mariusz Walczak

Żeton: złoty – sierpień, złoty – wrzesień, platynowy – październik[
CCCCFF; 9999FF;7070FF; 6A84B4; 009966;
Surtr
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2022, 21:07
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 18
Rasa: Pustynno-Północny

Post autor: Surtr »

A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 1| A: 3
U: MP,Prs: 1
Atuty: Wierny druh; Empatia
Gniew ognia i ziemi? Czemu inne stada miałyby ingerować w problemy trzeciego? Jedno stado mniej, oznaczało że było dostępnych więcej terenów, rozumiał podejście ognia, wchłonięcie księżyca pod pretekstem połączenia było dobrym pomysłem ale dziwne że ziemia nic nie zrobiła. W obecnej sytuacji była najbardziej stratna. Ciekawe czym byli tak zajęci? Nie zamierzał jednak dopytywać. Jeszcze uznałaby go za szpiega.
Jedynie bogowie jako tako go zainteresowali. Spotkał wiele grup które wierzyły w coś większego. Byłą jednym z nich? Potem dopyta. Zawsze kończyło się tą dłuższa i bardziej zaawansowaną debatą.
Zresztą nie wiedział o co zapytać bo jego myśli pochłonęło polecenie samicy.
Nie czuł się pewnie spełniając je, więc jedynie pokręcił łbem. Domyślał się co może planować nieznajoma. Tam skąd pochodził starsze smoki często zasłaniały skrzydłem te młodsze, podczas burz piaskowych, gdy słońce doskwierało zbyt mocno, a także gdy dzieliła ich romantyczna więź. Jednak nie był już pisklakiem, ani młodzikiem by polegać na czyimś skrzydle. Nie dzieliła ich też romantyczna relacja. Ciepły bok w zupełności mu wystarczył.
Charyzma... jest chyba moją mocną stroną. W końcu popatrz jak łatwo się do Ciebie zbliżyłem i nawet mnie uczysz. Mruknął z nutką rozbawienia. Zawsze łatwo mu szło zbliżenie się do innych. To jedyna rzecz jakiej był pewien.
Jednak gdy usłyszał jej polecenie nie był aż tak bardzo rozbawiony. Przekonać ją by oddała mu pióro. Nie było mu to ani potrzebne, ani sensowne z jego punktu widzenia. A to utrudniało mu zadanie. Zazwyczaj gdy czegoś faktycznie chciał, argumenty przychodziły łatwiej.
Pióro mówisz. To trudniejsze gdy wiesz co chce zdobyć. Chociaż, zamiast jednego pióra, wolałbym ich osiemnaście. Białych. Są ładne. Jedno jest bezużyteczne a z taką ilością, miałbym dla Ciebie niespodziankę. Podróże i życie wśród ras wiele mnie nauczyło. Mogę Cię tego nauczyć. Myślę ze pasowałoby to do uroczej samicy. W końcu im lepiej wyglądamy. Tym więcej możemy zyskać. Prawda? – Czy kłamał? Nie wyglądał na takiego. Może faktycznie pokusił się na nazwanie jej urocza. Może faktycznie było to pochopne jednak jej futro wydawało się zadbane. Nie widział żadnych kołtunów a biel piór była nieskalana. Wyglądała jakby dbała o swój wygląd. Podobnie jak on, a tacy lubią komplementy. Obserwacja byłą kluczem do dobrej perswazji. Chociaż z drugiej strony. Może powinien zwrócić się do jej religijnej strony?

Licznik słów: 371
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Księżycolica
Czarodziej Słońca
Czarodziej Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 687
Rejestracja: 01 cze 2022, 15:40
Stado: Słońca
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Północny
Mistrz: Gwar Traw

Post autor: Księżycolica »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Skr,Prs,MP,Kż,A,O,Śl: 1|MO,MA,L:2
Atuty: Pechowiec; Niestabilny; Mistyk
Uśmiechnęła się na jego słowa. Miał rację. Chociaż An była jednocześnie ufna i zobojętniała. Niebezpieczeństwo, które miałoby na nią spaść była boską przepowiednią i to od niej zależało czy by się broniła, czy też nie. Stan jej umysłu natomiast sprawiał, że nie bała się ani walki, ani śmierci.
Osiemnaście piór... po cóż aż tyle? Z jednej strony biła z tego pewność siebie. Pewna wręcz buńczuczność i zachłanność. Zamknęła oczy, rozmyślając nad słowami samca. – Wątpię, by nawet w moim gnieździe tyle leżało, a rwać ich sobie nie będę. – Odpowiedziała po dłuższej chwili. – Postąpiłeś dobrze chcąc mnie czymś zainteresować, ale wykazałeś się pewną zachłannością. Następnym razem możesz spróbować podejść taką osobę. Poprosić o trzy, później o dwa, potem poprosić by przyniosła ci kilka z legowiska. I uzbierać po kolei. Lub wyjaśnić od razu na czym polega twój plan. Ja nie jestem w tej chwili zaciekawiona... Chociaż może z kimś innym by ci się udało. – Odpowiedziała powoli. Zamyśliła się.
Opowiedziałam ci co się stało pomiędzy Stadami. Wspomniałeś, że Plaga mogła wymordować swoich przeciwników. Niemniej obeszło się bez przelewania krwi. Wydaje się, że mediator, którym był przywódca Księżyca spisał się znacznie. Jednak czy widzisz inne rozwiązania, których mógł się dopuścić? Czy widzisz działania, które mógł wykonać? O perswazji już wiesz, więc skupmy się na mediacji.

Licznik słów: 216
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Arthea
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:1 | A:1
B,L,MA,MO,Skr,Śl: 1
OST | Głos | Full art
Pechowiec – po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
Niestabilny – dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

W przypadku niepowodzenia proszę opisać implozję z falą uderzeniową, spowodowaną niespodziewanym napływem maddry w trakcie wizualizacji, prowadzącą do zerwania kontroli nad imaginacją.
Mistyk – raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

_________Bóg nie interweniuje, __________________ Twój brak wiary nie jest wyznacznikiem tego,
_jeśli się go szuka poza swoim wnętrzem. ____________ co jest prawdziwe, a co jest tylko fantazją.____

_____________________Barbara Piórkowska_______________________________Mariusz Walczak

Żeton: złoty – sierpień, złoty – wrzesień, platynowy – październik[
CCCCFF; 9999FF;7070FF; 6A84B4; 009966;
Surtr
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2022, 21:07
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 18
Rasa: Pustynno-Północny

Post autor: Surtr »

A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 1| A: 3
U: MP,Prs: 1
Atuty: Wierny druh; Empatia
Uśmiechnął się lekko. Czy był chciwy chcąc ich 18? Prawdę powiedziawszy, sobie wziąłby dwa. Reszta by do niej wróciła. Jednak najwyżej przygotuje jej niespodziankę innego dnia. Czemu nie? Nawet jeśli nie chciała się poddać w ramach nauki, nie znaczy że nie mógł sprawić że będzie bardziej interesująca dla oka. Przynajmniej w jego opinii. Każdy powinien być piękny! Chociaż może nie aż tak arogancji jak on w tej chwili...
W ciszy jednak wysłuchał jej rady, zastanawiając się czy proszenie o pióra nie byłoby dziwne? Chociaż pewnie mniej dziwne gdyby się zakradł i je podebrał. Jeszcze by go upolowali za to.
Wolał nie zdradzać swoich myśli. Zamiast tego, skupił się na kolejnym pytaniu. Stada? Nie znał za bardzo ich zwyczajów. Samo to, że tak bardzo trzymali się swoich terenów, było dla niego absurdalne, czy chociażby walka o nie. Przecież było tu tyle zwierząt i roślinności, że na pewno nie mieli problemów z żywnością.
W takim razie po co im była ta walka? Te spory? Jedyne co mu przychodziło na myśl, to ta sama cecha którą zaobserwował u ludzi. Chciwość. Czy sam był chciwy? Pewnie tak, chociaż tego nie zauważał. Jednak w jaki sposób mógł wykorzystać chciwość smoków z plagi w mediacji? Zwłaszcza że najwidoczniej nie byli wystarczając pilni by podjąć się bardziej ryzykownej walki.
Zaproponowałbym mięso. Jeśli Plaga chciała terenów księżyca, prawdopodobnie zrobili to z czystej chciwości, albo chcieli osłabić księżyc. Zabranie terenów nie jest jakimś mocnym ciosem w stronę księżyca, ani jakąś wielką stratą dla tego stada. Jednak skoro księżyc i tak uciekł do ognia, to nie lepiej było dać mięso? W ten sposób połączone stado słońca miałoby obszerne tereny, stado księżyca dalej miałoby dostęp do pożywienia, a Plaga myślałaby że mocno osłabiła Księżyc który teraz umrze z głodu. Jeśli stado słońca dalej obawiałoby się ataku z strony stada plagi, mogliby zarządzić masowe polowania blisko granicy terytorium z plagą. W ten sposób jeśli plaga w przyszłości ponownie próbowałaby przejąć te tereny, to nawet jakby im się to udało, te tereny byłyby jałowe i jedynie zmarnowaliby czas. A pozostałe tereny stada słońca byłyby niemal nietknięte więc zwierzyna byłaby tam obfita po długiej nieobecności smoków. W ten sposób na dłuższą metę można by było zaszkodzić Pladze jeśli faktycznie planowałaby ponowny atak. Przynajmniej tak mi się wydaje. – Pomysł wydawał mu się w miarę sensowny. Bazował go nieco na swoim doświadczeniu. W końcu stracenie zapasów na pustyni było potężnym ciosem. Jeśli jednak wiedziałby że i tak ma wsparcie innej grupy która pomoże go wykarmić, nie miało to znaczenia, jeśli na dłuższa metę mógłby wybić całą zwierzynę z okolicy agresora. Wtedy ten, nie ważne jakby się starał, straciłby o wiele więcej gdyż wybite zwierzęta nie miałyby sę kiedy namnożyć... Jeśli on byłby mediatorem który chce jak najlepiej dla księżyca... tak by postąpił. Jednak tu był właśnie problem. Wartości tutejszych smoków były odmienne i w sumie ciekawiło go, jak bardzo błędna będzie jego odpowiedź w oczach nauczycielki.

Licznik słów: 482
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Księżycolica
Czarodziej Słońca
Czarodziej Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 687
Rejestracja: 01 cze 2022, 15:40
Stado: Słońca
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Północny
Mistrz: Gwar Traw

Post autor: Księżycolica »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Skr,Prs,MP,Kż,A,O,Śl: 1|MO,MA,L:2
Atuty: Pechowiec; Niestabilny; Mistyk
Smoczyca skinęła głową. – To pomysłowe. Plaga wzmocniłaby się, a Księżyc nie straciłby obozu. Niemniej zapewne i tak salwowalibyśmy się ucieczką. – Westchnęła. – Nie było mnie przy tych rozmowach, mam nadzieję, że zostały przeprowadzone najlepiej jak się da. To tyle, jeżeli chodzi o perswazję i mediację. Potrzebujesz czegoś jeszcze?

Licznik słów: 50
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Arthea
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:1 | A:1
B,L,MA,MO,Skr,Śl: 1
OST | Głos | Full art
Pechowiec – po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
Niestabilny – dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

W przypadku niepowodzenia proszę opisać implozję z falą uderzeniową, spowodowaną niespodziewanym napływem maddry w trakcie wizualizacji, prowadzącą do zerwania kontroli nad imaginacją.
Mistyk – raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

_________Bóg nie interweniuje, __________________ Twój brak wiary nie jest wyznacznikiem tego,
_jeśli się go szuka poza swoim wnętrzem. ____________ co jest prawdziwe, a co jest tylko fantazją.____

_____________________Barbara Piórkowska_______________________________Mariusz Walczak

Żeton: złoty – sierpień, złoty – wrzesień, platynowy – październik[
CCCCFF; 9999FF;7070FF; 6A84B4; 009966;
Surtr
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 23
Rejestracja: 22 cze 2022, 21:07
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 18
Rasa: Pustynno-Północny

Post autor: Surtr »

A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 1| A: 3
U: MP,Prs: 1
Atuty: Wierny druh; Empatia
Czemu ucieczką? Czemu w ramach zemsty nie zaczaicie się na nich w grupkach i po prostu ich nie pozabijacie? Wasze zasady są dziwne. Nie wiem czy umiałbym się do nich dostosować Lubił stawiać się po różnych stronach barykady. Zastanawiać się, co by zrobił gdyby był w jednym, a potem drugim stadzie. Chociaż to akurat nie trudno rozgryźć – robiłby to, na czym by zyskał. Na dłuższą lub krótsza metę.
Skoro o zasadach mowa. Wspominałaś coś o bogach. Wydajesz się być nimi zaintrygowana. Są silniejsi niż natura? – Był smokiem. Nie wierzył w byty silniejsze i większe od niego, chyba że inne smoki. Dla mrówek, to on był bogiem. Dla ludzi był drapieżnikiem na samym szczycie łańcucha pokarmowego. Dlatego ludzie wierzyli w coś wyższego. Bo chcieli mieć wrażenie że ktoś nad nimi czuwa, że ktoś ich pilnuje przed pożarciem przez smoka. Skąd to wiedział? Z tego samego źródła które nauczyło go bawić się wstążkami i tworzyć ozdoby. Od ludzi i elfów. Czemu więc tutejsze smoki myślały o bogach? Kogo się obawiali? Przed kim chcieli być ochronieni? Przed naturą? Żywiołami?
Powoli podniósł zadek z ziemi. Odsuwając się od samicy i zbliżając się do krawędzi lodu. Wyglądał na kruchy. Nie zamierzał ryzykować stawaniem na nim. Jednak uniósł jedną z łap, naciskając delikatnie na jego powierzchnie. Cichy trzask rozległ się po powierzchni zamarzniętego jeziora.
Wcześniej powiedziała że doświadczają każdego z nas. Nie wierzył w to, jednak był ciekaw jej punktu widzenia. Czemu? Bo wciąż chciał piórka! Nie udało mu się na ciekawość ale nie znaczy że sobie odpuścił. Przy okazji może dowie się o niej czegoś ciekawego.

Licznik słów: 263
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Czarna Łuska
Adept Słońca
Quasi-Prorok
Adept Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 4706
Rejestracja: 23 wrz 2020, 19:35
Stado: Ziemi
Płeć: Samica, 76 Ks
Księżyce: 183
Rasa: Morska

Niewielkie zlodowacenie

Post autor: Czarna Łuska »

A: S: 2| W: 3| Z: 3| M: 4| P: 3| A: 5
U: Kż,Śl,MA,MO,Skr,B,L,A,O: 1| Pł,Prs,MP: 2| W: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Alchemik, Wybraniec Bogów, Magiczny Śpiew, Pechowiec
  • "Szanowna Infamio Nieumarłych

    Od pewnego już czasu zajmuję się uzupełnianiem kronik w Gigancie o brakujące informacje. Nie ubiegł więc mojej uwadze fakt, że brakuje tam jakichkolwiek zmianek czy informacji o twoim stadzie. Dlatego, chciałabym cię zaprosić na spotkanie na Zlodowaceniu, żeby porozmawiać o historii Cienia, Plagi i Mgieł, o ile oczywiście nie jest to wiedza sekretna.

    Z góry dziękuję za wysłuchanie mojej propozycji. Nie mogę się doczekać dowiedzenia się więcej o tobie i o smokach, którym przewodzisz.

    Sekcja Zwłok, piastunka Stada Ziemi"

Tak ładnie opakowaną telepatyczną wiadomość, smoczyca wysłała do przywódczyni stada Mgieł. Czekając na jej odpowiedź i ewentualne przybycie, rozsiadła się na lodzie, skuwającym południowe wody Jeziora Zimnego. Było tu sporo miejsca, a jednocześnie miała dostęp do wody. Siedząc przy brzegu wielkiej kry, zanurzyła ogon w lodowatej orzeźwiającej toni, nucąc sobie coś pod nosem i stukając mosiężnymi pazurami o lód.

// Infamia Nieumarłych

Licznik słów: 144
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
{ teczka }__{ theme }
.
___n. u. szamana: 21.12_._.._ __ n. u. błysku przyszłości: 05.07
Obrazek
.
────────────── ──────────────
/ kryształ zielarza /
+1 sztuka do wszystkich zbiorów ziół
.
/ pechowiec /
po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
/ ostry węch /
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
.
/ szczęściarz /
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
.
/ alchemik /
dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (0/listopad)
.
/ wybraniec bogów /
raz na pojedynek/polowanie +1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
.
/ magiczny śpiew /
raz na pojedynek/polowanie, odejmuje 3 sukcesy przeciwnika
.
────────────── ──────────────
Limo – brzeginia      Mokradło – kuropatwa
S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 3| A: 2      S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
Pł, A, O, Śl, Kż, MP: 1| Skr: 2      B, L, Kż, Skr, Śl: 1| A, O: 2
.
W jaki sposób Mokradło może zadać ranę średnią lub ciężką?
Jego dziobanie/drapanie wywołuje u przeciwnika silne poparzenia pochodzenia magicznego.
.
Kalectwo: proteza prawej przedniej łapy, ślepota (+4 ST do akcji fizycznych i magicznych, kamieni szlachetnych można szukać tylko przy użyciu sondy)
Urna Cieni
Starszy Mgieł
Mahvran Chimeryczna
Starszy Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 10311
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:41
Stado: Mgieł
Płeć: samica
Księżyce: 256
Rasa: wywernowa x pustynna
Opiekun: Uśmiech Szydercy*
Mistrz: mroczne elfy
Partner: Strażnik Gwiazd

Niewielkie zlodowacenie

Post autor: Urna Cieni »

A: S: 3| W: 3| Z: 3| M: 5| P: 2| A: 4
U: B,Pł,O,MP,W,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| L,A,MO: 2| MA: 3
Atuty: Pechowiec; Retoryka; Szczęściarz; Nieugięta; Pojemne Płuca; Gojenie Ran; Zdrowa jak Ryba; Magiczny Śpiew;
  • Wiele, hm, zaproszeń, bądź też wezwań, w życiu miała już okazję otrzymać. Nigdy jednak nikt nie zwrócił się do niej per 'Szanowna', więc to było coś nowego i w miarę zaskakującego. Ale i tak najbardziej zaskakujący był nadawca tej wiadomości. Sekcja Zwłok? Czy to nie była ta zielonołuska pokraka, która miała dobry zamysł, ale beznadziejnie wcieliła go w życie? Oh.

    Początkowo nie chciała odpowiadać. Nie zamierzała dzielić się cenną historią Cienia i Plagi tylko po to, by czytały ją smoki i tak mające wobec niej zero szacunku. Po przekazaniu własnemu stadu prawdy o przeszłości nauczyła się, że otaczają ją idioci i prymitywy. Szkoda się nawet starać.
    Ale to była Sekcja Zwłok. Której prawie udałoby się pozbawić Wolne Stada jednej z tych śmiesznych bogiń, gdyby tylko zrobiła to mądrzej. To czyniło smoczycę minimalnie ciekawszą od reszty, a więc godną poświęcenia chociaż szczątkowej uwagi na jeden dzień.

    Piastunka nie doczekała się odpowiedzi zwrotnej, przynajmniej nie ułożonej w słowach, Przez mentalną nić Infamia przesłała tylko krótki impuls, jakby potwierdzający otrzymanie wiadomości, ale to, czy zamierzała przybyć, czy nie, było raczej tajemnicą. Ale przybyła. Piaskowo-brązowe łuski zamigotały na zamglonym horyzoncie, a krótko po tym stara wywerna gładko wylądowała przed... Em. Sekcja Zwłok była zielona przecież. Dziwne. Ale to czarne coś też pachniało Ziemią, więc...?

    – Wysmarowałaś łuski węglem? – Zapytała bez ogródek, ewidentnie nie zainteresowana zasadami podstawowej kurtuazji. Czarnopióry feniks wylądował pomiędzy jej barkami, ogrzewając kark samicy płomieniami buchającymi mu z piersi.

    Sekcja Zwłok

Licznik słów: 240
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ObrazekTHE LAWS OF COURTESY ARE SO INCONVENIENT:
do not set fire to this chevalier, do not encase that baroness in a block of ice...
HOW ARE WE SUPPOSED TO GET THROUGH THE DAY?

Obrazek
  • ✦ PECHOWIEC — po każdym niepowodzeniu -1 do ST następnej akcji;
    bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.

    ✧ RETORYKA — stałe -2 do ST przy testach na perswazję.
    ✦ SZCZĘŚCIARZ — jeden sukces zamiast niepowodzenia, do użycia raz na 2 tygodnie [03.06].
    ✧ NIEUGIĘTA — możliwość wykonania ostatniego ataku na chwilę przed omdleniem;
    +4 do ST akcji broniącego się.

    ✦ POJEMNE PŁUCA — raz na pojedynek / misję / polowanie ma -2 do ST ataku,
    ale w następnej turze +1 do ST swojej akcji.

    ✧ GOJENIE RAN — raz na tydzień wyleczenie rany lekkiej lub zmniejszenie powagi innej [01.01].
    ✦ ZDROWA JAK RYBA — odporność na choroby – o ich pojawieniu się świadczy
    tylko wynik 1 z rzutu k10.

    ✧ MAGICZNY ŚPIEW — raz na pojedynek / polowanie odejmuje 2 sukcesy przeciwnika.
Ostatnie użycie Błysku Przyszłości: 29.06.2023
KALECTWA: +2 do ST akcji fizycznych;

Obrazek
ULFHEDINN :: żywiołak ognia [hydra]_________MÖRKVARG :: żywiołak ziemi [wilk]_________VÍÐBLAÍNN :: żywiołak wody [hyena]
S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 2| A: 1________________S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 2| A: 1________________S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 2| A: 1
B, MP, Kż, Śl, Skr: 1| MO, MA: 2_______________B, MP, Kż, Śl, Skr: 1| MO, MA: 2_____________B, Pł, MP, Kż, Śl, Skr: 1| MO, MA: 2

NIÐHÖRGG :: feniks___________ZALDRIZES :: sarna
« niemechaniczny »___________« niemechaniczny »
Czarna Łuska
Adept Słońca
Quasi-Prorok
Adept Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 4706
Rejestracja: 23 wrz 2020, 19:35
Stado: Ziemi
Płeć: Samica, 76 Ks
Księżyce: 183
Rasa: Morska

Niewielkie zlodowacenie

Post autor: Czarna Łuska »

A: S: 2| W: 3| Z: 3| M: 4| P: 3| A: 5
U: Kż,Śl,MA,MO,Skr,B,L,A,O: 1| Pł,Prs,MP: 2| W: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Alchemik, Wybraniec Bogów, Magiczny Śpiew, Pechowiec
Przytyk odnośnie wyglądu nie był pierwszy, ani zapewne nie był też ostatnim jaki miała usłyszeć piastunka. Choć irytowało ją to niezmiernie, miała sposoby by sobie z tym radzić. W końcu Infamia też przybyła zmieniona, cała w kolorach jaskrawego różu i bieli. Jaka szkoda, że ślepa smoczyca nie miała jak zweryfikować tej informacji. Używać sondy, żeby na kogoś popatrzeć? Szkoda maddary.

Kiwnęła łbem w stronę, z której dobiegł jej głos dwułapej.

Witaj, Przywódczyni – odpowiedziała pogodnie, przykładając metalową łapę do piersi. – Nie wiem czemu miałabym używać węgla do kamuflażu w środku zimy. Do tego jeszcze przed ważnym spotkaniem. Prawda jest taka, że ostatnio poprosiłam Uessasa, żeby zmienił mój wygląd na inny i przy okazji dodał mi skrzeli. Jak widać, zgodził się na moją prośbę.

Za co była mu wdzięczna. Z dwóch powodów nawet, bo prócz spełnienia jej prośby, pokazał jej, że bogowie nie odrzucili jej całkowicie. Mimo tego wszystkiego co zrobiła w przeszłości.

Mam nadzieję, że i tobie czas dobrze mija, pomijając oczywiście te wszystkie niepokoje związane z łowcami smoków i przewodzeniem stadu.

Infamia Nieumarłych

Licznik słów: 177
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
{ teczka }__{ theme }
.
___n. u. szamana: 21.12_._.._ __ n. u. błysku przyszłości: 05.07
Obrazek
.
────────────── ──────────────
/ kryształ zielarza /
+1 sztuka do wszystkich zbiorów ziół
.
/ pechowiec /
po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
/ ostry węch /
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
.
/ szczęściarz /
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
.
/ alchemik /
dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (0/listopad)
.
/ wybraniec bogów /
raz na pojedynek/polowanie +1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
.
/ magiczny śpiew /
raz na pojedynek/polowanie, odejmuje 3 sukcesy przeciwnika
.
────────────── ──────────────
Limo – brzeginia      Mokradło – kuropatwa
S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 3| A: 2      S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
Pł, A, O, Śl, Kż, MP: 1| Skr: 2      B, L, Kż, Skr, Śl: 1| A, O: 2
.
W jaki sposób Mokradło może zadać ranę średnią lub ciężką?
Jego dziobanie/drapanie wywołuje u przeciwnika silne poparzenia pochodzenia magicznego.
.
Kalectwo: proteza prawej przedniej łapy, ślepota (+4 ST do akcji fizycznych i magicznych, kamieni szlachetnych można szukać tylko przy użyciu sondy)
Urna Cieni
Starszy Mgieł
Mahvran Chimeryczna
Starszy Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 10311
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:41
Stado: Mgieł
Płeć: samica
Księżyce: 256
Rasa: wywernowa x pustynna
Opiekun: Uśmiech Szydercy*
Mistrz: mroczne elfy
Partner: Strażnik Gwiazd

Niewielkie zlodowacenie

Post autor: Urna Cieni »

A: S: 3| W: 3| Z: 3| M: 5| P: 2| A: 4
U: B,Pł,O,MP,W,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| L,A,MO: 2| MA: 3
Atuty: Pechowiec; Retoryka; Szczęściarz; Nieugięta; Pojemne Płuca; Gojenie Ran; Zdrowa jak Ryba; Magiczny Śpiew;
  • Dziwnie czuła się przy kimś, kto sprawiał wrażenie tak uprzejmego. Nie ufała takim smokom. Nie sposób było nie wyczuwać w nich ukrytych intencji. Ktoś, kto wpadł na pomysł oddania boskiej iskry boskiemu bytowi nie mógł być taki do rany przyłóż. To po prostu się nie łączyło. Chyba, że Sekcja Zwłok była zwyczajnie głupia, co było realne, ale strasznie szkodziłoby jakości jej czynu, który był generalnie dobry. Z zamysłu. Mogła popracować nad wykonaniem. Ostatnim, czego Wolne Stada potrzebują, to kolejna bogini która funkcjonuje tylko ozdobnie.

    Słysząc wyjaśnienie Sekcji, tłumaczące jej drastyczną zmianę wyglądu, samica uniosła łuk brwiowy. Instynktownie. Bez znaczenia, że czarnołuska nie miała jak tego widzieć.

    – A czym umotywowałaś tak absurdalną prośbę? – Zapytała, zaś spokojna i niemalże nonszalancka tonacja zupełnie przeczyła w jakiś sposób prześmiewczej naturze jej słów.
    Na wzmiankę o jakości spędzanego czasu, parsknęła cicho i pokręciła teatralnie głową. Eh, ta ślepota Sekcji sprawia, że bogata mowa ciała wywerny i tak zostanie niedostrzeżona. A szkoda!

    – Oh tak, wybornie wręcz. – Odparła, mimowolnie widząc przed oczami Strażnika. Niech go szlag trafi. Kilkukrotnie. – Przywołałaś mnie tutaj, chcąc wydobyć część mojej wiedzy. Jeśli jednak mam ryzykować uczynienie nią ogólnodostępnej dla tak prymitywnej społeczności, jaką są Wolne Stada, musisz zaoferować mi coś sensownego w zamian.
    Wzruszyła niedbale barkami.

    Sekcja Zwłok

Licznik słów: 211
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ObrazekTHE LAWS OF COURTESY ARE SO INCONVENIENT:
do not set fire to this chevalier, do not encase that baroness in a block of ice...
HOW ARE WE SUPPOSED TO GET THROUGH THE DAY?

Obrazek
  • ✦ PECHOWIEC — po każdym niepowodzeniu -1 do ST następnej akcji;
    bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.

    ✧ RETORYKA — stałe -2 do ST przy testach na perswazję.
    ✦ SZCZĘŚCIARZ — jeden sukces zamiast niepowodzenia, do użycia raz na 2 tygodnie [03.06].
    ✧ NIEUGIĘTA — możliwość wykonania ostatniego ataku na chwilę przed omdleniem;
    +4 do ST akcji broniącego się.

    ✦ POJEMNE PŁUCA — raz na pojedynek / misję / polowanie ma -2 do ST ataku,
    ale w następnej turze +1 do ST swojej akcji.

    ✧ GOJENIE RAN — raz na tydzień wyleczenie rany lekkiej lub zmniejszenie powagi innej [01.01].
    ✦ ZDROWA JAK RYBA — odporność na choroby – o ich pojawieniu się świadczy
    tylko wynik 1 z rzutu k10.

    ✧ MAGICZNY ŚPIEW — raz na pojedynek / polowanie odejmuje 2 sukcesy przeciwnika.
Ostatnie użycie Błysku Przyszłości: 29.06.2023
KALECTWA: +2 do ST akcji fizycznych;

Obrazek
ULFHEDINN :: żywiołak ognia [hydra]_________MÖRKVARG :: żywiołak ziemi [wilk]_________VÍÐBLAÍNN :: żywiołak wody [hyena]
S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 2| A: 1________________S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 2| A: 1________________S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 2| A: 1
B, MP, Kż, Śl, Skr: 1| MO, MA: 2_______________B, MP, Kż, Śl, Skr: 1| MO, MA: 2_____________B, Pł, MP, Kż, Śl, Skr: 1| MO, MA: 2

NIÐHÖRGG :: feniks___________ZALDRIZES :: sarna
« niemechaniczny »___________« niemechaniczny »
Czarna Łuska
Adept Słońca
Quasi-Prorok
Adept Słońca
Awatar użytkownika
Posty: 4706
Rejestracja: 23 wrz 2020, 19:35
Stado: Ziemi
Płeć: Samica, 76 Ks
Księżyce: 183
Rasa: Morska

Niewielkie zlodowacenie

Post autor: Czarna Łuska »

A: S: 2| W: 3| Z: 3| M: 4| P: 3| A: 5
U: Kż,Śl,MA,MO,Skr,B,L,A,O: 1| Pł,Prs,MP: 2| W: 3
Atuty: Ostry węch, Szczęściarz, Alchemik, Wybraniec Bogów, Magiczny Śpiew, Pechowiec
Ach, rzeczywiście, jej prośba była dość absurdalna. Jednak czy całe Wolne nie były przesiąknięte zdrową dawką absurdu? A szczególnie bogowie. Ona jedynie się w to ładnie wpasowywała.

Nie sądzę, żebym była wyjątkową w chęci odświeżenia swojego wyglądu – odpowiedziała uprzejmie. – Prośba może i absurdalna, a jednak niewielka dla bogów. Wystarczająca, by sprawdzić, czy dalej mogę ich prosić o podobne rzeczy. Jak widać, kradzież iskry nie była chyba wystarczającym powodem, by całkowicie mnie odtrącać.

Uśmiechnęła się i przymrużyła ślepia, gdy usłyszała jak wybornie mija jej ostatnio czas.

Wywernowa smoczyca była z tych typów, po których kataklizmy i kryzysy potrafiły spływać jak po kaczce. A przynajmniej takie spływała wrażenie od zewnątrz. Niestety Sekcja nie potrafiła czytać innym w myślach, choć nie była pewna, czy chciała by takiej mocy. Okazjonalne przebłyski przyszłości jej w zupełności wystarczały.

Podrapała się metalowym szponem po podbródku w zastanowieniu.

Nie jestem jakoś wyjątkowo potężna czy bogata, od kiedy utraciłam wzrok. Ale to nie znaczy, że jestem kompletnie bezużyteczna.

Postukała delikatnie pazurem w swoją skroń.

Czy jest może coś co mogłabym dla ciebie zrobić? W formie hmm... przysługi? Wszystko co nie byłoby zdradą mojego stada, albo nie wpakowałoby mnie w podobne kłopoty. Może zorganizować jakiś turniej dla stada Mgieł? Albo podzielić się jakąś konkretną wiedzą o świecie?

Infamia Nieumarłych

Licznik słów: 214
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
{ teczka }__{ theme }
.
___n. u. szamana: 21.12_._.._ __ n. u. błysku przyszłości: 05.07
Obrazek
.
────────────── ──────────────
/ kryształ zielarza /
+1 sztuka do wszystkich zbiorów ziół
.
/ pechowiec /
po każdym niepowodzeniu -1 ST do następnej akcji. Bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.
.
/ ostry węch /
dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, mniejsze pożywienie)
.
/ szczęściarz /
1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie
.
/ alchemik /
dwa razy na miesiąc tworzenie podwójnej dawki eliksiru (2 zamiast 1) (0/listopad)
.
/ wybraniec bogów /
raz na pojedynek/polowanie +1 sukces. Jeśli użyte do A/MA, kara +2 ST
.
/ magiczny śpiew /
raz na pojedynek/polowanie, odejmuje 3 sukcesy przeciwnika
.
────────────── ──────────────
Limo – brzeginia      Mokradło – kuropatwa
S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 3| A: 2      S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
Pł, A, O, Śl, Kż, MP: 1| Skr: 2      B, L, Kż, Skr, Śl: 1| A, O: 2
.
W jaki sposób Mokradło może zadać ranę średnią lub ciężką?
Jego dziobanie/drapanie wywołuje u przeciwnika silne poparzenia pochodzenia magicznego.
.
Kalectwo: proteza prawej przedniej łapy, ślepota (+4 ST do akcji fizycznych i magicznych, kamieni szlachetnych można szukać tylko przy użyciu sondy)
Urna Cieni
Starszy Mgieł
Mahvran Chimeryczna
Starszy Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 10311
Rejestracja: 14 maja 2019, 21:41
Stado: Mgieł
Płeć: samica
Księżyce: 256
Rasa: wywernowa x pustynna
Opiekun: Uśmiech Szydercy*
Mistrz: mroczne elfy
Partner: Strażnik Gwiazd

Niewielkie zlodowacenie

Post autor: Urna Cieni »

A: S: 3| W: 3| Z: 3| M: 5| P: 2| A: 4
U: B,Pł,O,MP,W,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| L,A,MO: 2| MA: 3
Atuty: Pechowiec; Retoryka; Szczęściarz; Nieugięta; Pojemne Płuca; Gojenie Ran; Zdrowa jak Ryba; Magiczny Śpiew;
  • Skoro kradzież iskry nie wystarczyła jeszcze, by Sekcja Zwłok miała zakaz do podstawowych funkcji życiowych, to co trzeba było zrobić, by faktycznie zostać wrogiem w oczach tutejszego panteonu? Ciekawa zagwozdka. Infamia odłożyła tę myśl na później. Temat może być wart zgłębienia. Póki co tylko czysto hipotetycznego, oczywiście. Jakiekolwiek testy praktyczne będą musiały zaczekać na zakończenie problemu, jakim stali się obecnie łowcy smoków.

    Czarnołuska smoczyca zdawała się być pewna siebie, wierząc, że ma dosyć solidną siłę przebicia. Niestety, Infamia była uparta z natury. I nawet, jeżeli potencjalna oferta przypadłaby jej do gustu, targowałaby się jeszcze trochę dla samej zasady, by utrudniać dojście do porozumienia. Niestety jednak – a może stety? – to, co zaoferowała jej teraz Mirri nijak nie wpasowywało się w kanon zainteresowań czarodziejki.

    – Mgły mają swoje własne turnieje, więc nie potrzebują dodatkowych z zewnątrz. – Pominęła milczeniem to, że ostatni się nie odbył przez różnego rodzaju zawirowania. – Wiedzy zaś mam zdecydowanie znacznie więcej, niż ty, zarówno w obrębie historycznym jak i dotyczącym świata zewnętrznego. Próbuj dalej.
    Bo oczywistym było, że nie ułatwi jej zdania i nie poda swojej ceny wprost. Nie, chciała zobaczyć, jak bardzo zdesperowana – o ile w ogóle – okaże się być Ziemna. To raz. Dwa, Mahvran sama nie miała konkretnej ceny. Po prostu decydowała w locie, czy dana perspektywa zapłaty ją interesowała, czy nudziła.

    Sekcja Zwłok

Licznik słów: 223
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ObrazekTHE LAWS OF COURTESY ARE SO INCONVENIENT:
do not set fire to this chevalier, do not encase that baroness in a block of ice...
HOW ARE WE SUPPOSED TO GET THROUGH THE DAY?

Obrazek
  • ✦ PECHOWIEC — po każdym niepowodzeniu -1 do ST następnej akcji;
    bonus sumuje się do 3 porażek z rzędu.

    ✧ RETORYKA — stałe -2 do ST przy testach na perswazję.
    ✦ SZCZĘŚCIARZ — jeden sukces zamiast niepowodzenia, do użycia raz na 2 tygodnie [03.06].
    ✧ NIEUGIĘTA — możliwość wykonania ostatniego ataku na chwilę przed omdleniem;
    +4 do ST akcji broniącego się.

    ✦ POJEMNE PŁUCA — raz na pojedynek / misję / polowanie ma -2 do ST ataku,
    ale w następnej turze +1 do ST swojej akcji.

    ✧ GOJENIE RAN — raz na tydzień wyleczenie rany lekkiej lub zmniejszenie powagi innej [01.01].
    ✦ ZDROWA JAK RYBA — odporność na choroby – o ich pojawieniu się świadczy
    tylko wynik 1 z rzutu k10.

    ✧ MAGICZNY ŚPIEW — raz na pojedynek / polowanie odejmuje 2 sukcesy przeciwnika.
Ostatnie użycie Błysku Przyszłości: 29.06.2023
KALECTWA: +2 do ST akcji fizycznych;

Obrazek
ULFHEDINN :: żywiołak ognia [hydra]_________MÖRKVARG :: żywiołak ziemi [wilk]_________VÍÐBLAÍNN :: żywiołak wody [hyena]
S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 2| A: 1________________S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 2| A: 1________________S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 2| A: 1
B, MP, Kż, Śl, Skr: 1| MO, MA: 2_______________B, MP, Kż, Śl, Skr: 1| MO, MA: 2_____________B, Pł, MP, Kż, Śl, Skr: 1| MO, MA: 2

NIÐHÖRGG :: feniks___________ZALDRIZES :: sarna
« niemechaniczny »___________« niemechaniczny »
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej