Sosnowy Bór

Najspokojniejsze miejsce w całej krainie. Młode drzewka dają schronienie przed słońcem, ale tez przed deszczem. Gdzieniegdzie niewielkie polany, na których można posiedzieć i porozmawiać. W Szklistym Zagajniku można poczuć się jak w domu...
Opowiastka Kuglarza
Uzdrowiciel Mgieł
Ebrill Kwitnąca
Uzdrowiciel Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 20 mar 2023, 20:56
Stado: Mgieł
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Północny x Drzewny
Opiekun: Gheina
Mistrz: Seaynah

Sosnowy Bór

Post autor: Opowiastka Kuglarza »

A: S: 1| W: 1| Z: 3| M: 4| P: 1| A: 1
U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Wrodzony Talent; Szczęściarz; Zielarz;

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

Oczy samicy wlepiły się w pusty kubeczek. Hmm... Może powinna zrobić więcej mimo, że obiecała sobie oszczędzać bez. Aż do wiosny miała jedynie niewielki woreczek suszu, akurat dla siebie na okazje właśnie takie jak ta- rozmyślania.
Choć nie była świadoma, że nie po jej łbie krążyło akurat najwięcej myśli z przewagą i to druzgocącą tych nie najlepszych. Zepsucie i to w tak młodym wieku. Skąd mogłaby wiedzieć?
Choć i podobnie jak młody Ebrill tkwiła w szponach dziedzictwa, lecz w przeciwieństwie do Yngwe ona nie chciała od niego uciec, chciała powtórzyć to co dobrego dokonali jej przodkowie, ba! Być nawet lepsza od nich by wyryć swoje imię grubymi runami na kartach historii. Pragnęła bardzo wiele, lecz czymże jest smok bez celu?
~ Przepraszasz, ale nie wiem dokładnie za co. W przeciwieństwie do większości smoków w swoim wieku myślisz, a to dobra cecha choć same myśli do tych dobrych nie należą. Z tego co słyszę twoje wspomnienia wyglądają jakby nie były do końca twoje. Z resztą... Pamiętasz wiosnę na co jesteś ewidentnie za młody.~ Powiedziała nie spoglądając na Yngwe wwiercając spojrzenie w taflę wody. Na jej oko powinien go zobaczyć uzdrowiciel. Może młody umie przewidywać przyszłość? A może po prostu jego umysł wymagał intensywnej pomocy.
Ebrill wzdrygnęła się czując dotyk. O nie, tego nie chciała. Yngwe nie był jej pisklakiem, nawet o rodzinę nie zahaczał więc o jakimkolwiek przytulaniu się mógł zapomnieć. Jej ogon równie miękki co bok odsunął pisklę na odległość podobną tej gdzie znajdował się chwilę temu.
~ Za blisko.~ Jej głos cechowała delikatna reprymenda. Nie gniewała się na samczyka, zwyczajnie szukał ciepła jak każde pisklę, lecz ona nie chciała im tego ciepła dawać. Od tego mają matkę.
~ I puścili cię tak młodego w las ledwie w towarzystwie baby wodnej?~ Zapytała marszcząc brwi. No rodzice nie byli to zbyt wybitni, nie ma co. Yngwe... Ciekawe imię brzmiące równie obco co imię szopowatej. Każdy mieszkający tutaj zdawał się pochodzić z innej części świata. Każdy miał historię do opowiedzenia.
~ Jestem Ebrill. Blodyn rhosyn crwydrol, jak zwykli nazywać mnie w domu.~ Zaśmiała się cicho, na wspomnienie żegnających ją smoków i ludzi. I... Dobrze było w końcu powiedzieć coś po swojemu, nie w wspólnym, jej akcent finalnie nie brzmiał tak obco gdy połączył się z językiem, z którego się wywodził.
I Yngwe chyba nie mógł trafić na lepszego Mglaka. Ebrill była całkowicie odklejona od życia stada, sama dołączając do niego całkiem niedawno i wciąż ucząc się zasad jakie tam panują. Nie miała więc podstaw by oceniać samczyka w kryterium innym niż przez pierwsze wrażenia.

Yngwe

Licznik słów: 423
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Thank you, I'll say goodbye soon
Though its the end of the world
Don't blame yourself now
And if its true
I will surround you and give life to a world
That's our own


Atuty:
~Wrodzony Talent~
Szczęścia do rozdań nie można dziedziczyć prawda?

~Szczęściarz~
Dobry gracz nigdy nie zaczyna partii bez asa w rękawie
(Szczęściarz: 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie)
•Głos+Śpiew•
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 407
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 16
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Veir
Partner: Kiedyś się znajdzie

Sosnowy Bór

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....Słowa, jakie padły z ust nieznajomej były trochę niczym szpile. Wbijały się, zostawiając kolejne pole do namysłu. Czy widzę przyszłość? Nie... Raczej rozpamiętuje inne życie, inne dzieje... Wpatrywałem się w przestrzeń przed w dali
Coś w tym jest... Znam tylko biel i czerwień w dywanach. Do wiosny jeszcze daleko. Może to tylko echo innego żywota, albo ostrzeżenie. Niestety Ci, co mogą wiedzieć, milczą w kamiennych oblicza... – chciałem dokończyć, ale nagłe miękki ogon mnie odsunął, zostawiać za mną ślady bieli. Spojrzałem na nią z lekkim smutkiem, który znikł szybciej niż miną oddech. Kiwnąłem pyskiem, że rozumiem. Szkoda trochę, ale rozumiem. Nie jestem jej krwią, jej problemem.

....Nasłuchiwałem w kolejne słowa, kolejne myśli. Zaśmiałem się tylko i pokręciłem głową
Lepsza baba wodna, co lubi ślimaki, niż ogromny świetlik co od razu by krążył wokół Ciebie. Oboje zajęci. Mamcia Zaranna pewnie coś łowi albo trenuje z Ciocią Veir. Zaś papcio chyba śpi... W nocy coś łowił dla Słońca. – odgarnąłem trochę śniegu sprzed pyska. Starałem się mocno w nim nie zakopać, a jedynie ukryć przed zimniejszymi podmuchami powietrza.

....Gdy tylko padło jej imię, spojrzałem jej w oczy z lekkim uśmiechem:
Ciekawe imię i jeszcze wspanialszy przydomek. Ja mogę pochwalić się niechlubnym mianem pisklęciem zdradzieckiej krwi... – posmutniałem. Opowiedziano mi jak zszedł mój własny staruszek. Cholerny Romantyk lekkich Obyczajów. Niektórzy się wręcz zdziwili, ze dopiero wiedźma zabrała mu żywot za chaos, jakim był, a nie któreś z jego kochanek czy kochanków. Zycie pełne niespodzianek. Warte zapamiętania...

Ebrill

Licznik słów: 247
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Opowiastka Kuglarza
Uzdrowiciel Mgieł
Ebrill Kwitnąca
Uzdrowiciel Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 20 mar 2023, 20:56
Stado: Mgieł
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Północny x Drzewny
Opiekun: Gheina
Mistrz: Seaynah

Sosnowy Bór

Post autor: Opowiastka Kuglarza »

A: S: 1| W: 1| Z: 3| M: 4| P: 1| A: 1
U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Wrodzony Talent; Szczęściarz; Zielarz;
Czy padło stwierdzenie, że młody jest jasnowidzem? Nie... Ebrill powiedziała dokładnie to co sam młody potwierdził. Wspomnienia ciała, które nie należy do ciebie. Jak dziwne w założeniu się to wydawało i jak niecodzienne takie widzenie było. Czy samczyk był specjalny? Może... Czy przyszłość jego własna zarysuje się lepiej niż przeszłość kogokolwiek z kim Yngwe się dzieli? To zależy tylko od niego.
~ Masz na myśli wasze bóstwa? Słyszałam, że czasem odpowiadają, może wystarczy ci próbować do skutku?~ Powiedziała spokojnie. Nie do końca wiedziała jak działa tutejsza wiara. Niby bogowie potrafili normalnie stąpać między smokami, ba! Potrafili nawet zaciągać długi wdzięczności co spotkało jej babkę. Z małego wypierdka dzięki bóstwu urosła do olbrzymich rozmiarów.
Czy Ebrill odsunęła go z tego błahego powodu? Trochę tak, a trochę dlatego, że nie chciała po prostu mieć cielesnych kontaktów z jakimkolwiek pisklęciem. To, że Yngwe nie był jej rodziną nie miało tutaj absolutnie nic do rzeczy.
Ciocia Veir... Czyli młody miał powiązania z Mgłą. Ebrill jednak nie czuła zapachu "własnego" stada na ciele młodego co wpędziło ją w zastanowienie. Skoro po części był Mgłą to jak to miało wyglądać? Parę dni tutaj, parę dni w innym stadzie czy przed samczykiem zostanie postawiony wybór? Będzie musiała podpytać o niego Gheinę.
Wyszczerzyła zębiska. Jak mógł ocenić jej przydomek nie znając jego znaczenia? Choć w sumie język Azylu w porównaniu do wspólnej mowy brzmiał dużo delikatniej.
~ Po waszemu to "Wędrujący kwiat róży". Pewnie przez te rogi.~ Zaśmiała się.
~ I chcesz by tak cię pamiętano? Przeszłość co prawda jest dla nas lekcją. Dla mnie jest też celem i dzięki niej się tu znalazłam budując własną historię, lecz ty możesz po prostu być od przeszłości lepszy. Wyciągnąć z niej tyle by to miano nie znaczyło absolutnie nic.~ Bo w końcu warto być lepszym od tego co mówi nam przeszłość.

Yngwe

Licznik słów: 302
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Thank you, I'll say goodbye soon
Though its the end of the world
Don't blame yourself now
And if its true
I will surround you and give life to a world
That's our own


Atuty:
~Wrodzony Talent~
Szczęścia do rozdań nie można dziedziczyć prawda?

~Szczęściarz~
Dobry gracz nigdy nie zaczyna partii bez asa w rękawie
(Szczęściarz: 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie)
•Głos+Śpiew•
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 407
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 16
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Veir
Partner: Kiedyś się znajdzie

Sosnowy Bór

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....Wpatrywałem się mniejszą parą w szarawą smoczycę. Nie wiedziałem jakie myśli krążą jej po głowie. Ja już swój los zaakceptowałem, tym czym jestem i byłem. Wypuściłem kłąb dymu z pyska, patrząc jak unosi się ku górze. Gdy wspomniała o naszych Matronach, ruszyłem czworgiem uszu, zaintrygowany.
Tak. Czasem warto, czasem mogą przeszkodzić czy wydrwić, jeśli się zasłuży. Czasem wystarczy iść wprzody i nie patrzeć na to czym i kim się jest... – zachichotałem na wspomnienie historii o ojcu i szukaniu towarzyszy. Może to dobry motyw by tam pójść? Czas pokarze co mi przyniesie...

....Jej słowa tylko lekko mnie zaskoczyły, 'Kwiat Róży'. Spojrzałem na kolce, tfu rogi. Faktycznie jak różyczka.
Czy tak samo ja róża z bliska jesteś groźna, jak się nieuważnie coś powie? – posłałem jej lekko drapieżny uśmiech. W tych sprawach jabłko niedaleko upadło od czarnawej jabłoni – Czy kategoria zostawiasz ciernie w swej okolicy. Wolę mieć lepszą przyszłość od Jego przeszłości... – pomasowałem się po gardzieli, która dziwnie zapiekła, jakby była rozrywana. – Sporo pracy przede mną by inaczej mnie Mgła widziała, niż Tatka. Na pewno nie drażnić pewnej Starej Wiedźmy. – zaśmiałem się cicho, na minę tatka na mą reakcję o opowieści o ojcu i jego myśleniu o niektórych mglakach. Oby ta wiedźm aby była dla mnie łaskawsza niż dla Hräsvelga...

Ebrill

Licznik słów: 216
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Opowiastka Kuglarza
Uzdrowiciel Mgieł
Ebrill Kwitnąca
Uzdrowiciel Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 20 mar 2023, 20:56
Stado: Mgieł
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Północny x Drzewny
Opiekun: Gheina
Mistrz: Seaynah

Sosnowy Bór

Post autor: Opowiastka Kuglarza »

A: S: 1| W: 1| Z: 3| M: 4| P: 1| A: 1
U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Wrodzony Talent; Szczęściarz; Zielarz;
Myśli samicy uleciały równie szybko jak się pojawiły, a zastąpił je spokój. Chwilowy, jakże potrzebny zwłaszcza gdy wspomnienia płatały figle i nie pozwalały funkcjonować w pełni sił. Odwróciła pysk w stronę młodego gdy ten ponownie się odezwał i wciąż próbując przyzwyczaić się do sposobu jego mówienia uniosła kąciki pyska w lekkim uśmiechu.
~ Mam w takim razie nadzieję, że twoja baba wodna cię tam zaprowadzi gdy już tu skończymy.~ Powiedziała spokojnie po chwili znów wlepiając wzrok przed siebie.
~ Nie warto przypisywać smokom charakteru kwiatu, można wtedy naciąć się właśnie o taki kolec.~ Wyszczerzyła zębiska. Nie przypisałbym Ebrill bycia groźną, choć miała swoje wady i w stosunku do piskląt pokazywały się właśnie te jej różane ciernie, które miały trzymać gówniarzerię na dystans.
~ Powiedziano mi, że Mgła widzi cię tak jak przestrzegasz kodeksu nie zważając na krew. W końcu przyjęli mnie i uznali za swoją nawet jeśli bezprecedensowo wtargnęłam na ich teren szukając przeszłości. Przeszłości, która teraz niewiele się liczy bo smoków sięgających tak daleko pamięcią można policzyć na palcach jednej łapy. Kamień, na którym runami ryjesz własną historię we Mgle zdaje się być dla każdego taki sam, więc nie wiem czy rzeczywiście ktoś spojrzy na ciebie przez pryzmat ojca.~ Trochę się rozgadała... Nawet nie zauważyła gdy zaczęła ryć szponem wpierw we śniegu, a później w ziemi przed sobą.

Yngwe

Licznik słów: 220
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Thank you, I'll say goodbye soon
Though its the end of the world
Don't blame yourself now
And if its true
I will surround you and give life to a world
That's our own


Atuty:
~Wrodzony Talent~
Szczęścia do rozdań nie można dziedziczyć prawda?

~Szczęściarz~
Dobry gracz nigdy nie zaczyna partii bez asa w rękawie
(Szczęściarz: 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie)
•Głos+Śpiew•
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 407
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 16
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Veir
Partner: Kiedyś się znajdzie

Sosnowy Bór

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....Słysząc ponownie jej głos i głośną nadzieję, tylko kiwnąłem głową z uśmiechem. Ten jednak się lekko zmienił w zapeszenie, na ułamek oddechu. Jak nie porównywać do kwiatu. Podrapałem się łapą za uchem niepewnie. Niestety trochę taką różę przypominała. Z daleka piękna z bliska, też. Ukazując pojedyncze kolce, bo nic nie może być zawsze dobre i delikatne. Na jej suszenie kłów, odpowiedziałem podobnie.
Nawet jeśli się trafi na kolec. Warto porównać do znanego, a tak pięknego bytu. Każdy z nich coś znaczy, opisuje aspekt. – uśmiech nie schodził mi z pyska. Starł się być niewinny i uroczy.

....Miała rację w tym jak widzi to stado, widzi obcych i tych, co nie mieli z nim jakieś styczności. Mój uśmiech znikł, ustępując lekkiemu smutkowi.
Mówisz cześć tej prawdy. Jestem synem zdrajcy. Zabitym na rozkaz Mahvran... Moja własna, rodzona siostra, chciała zniszczyć moje jajo. Usuwając wszelakie ślady po naszym ojcu. Boję się tego co może mi zrobić... Pomimo ich opatrzności. Czuję, że skończy się to jeszcze większym kosztem... – mój głos drgał. Starałem się ukryć, co czuje, ale obrzydzenie, smutek i rozpacz słyszalnie się przebijały, jak mówiłem o niej. – Zmień ten pogląd. Ocenianie, czy pójdę w jego ślady? Czy będę takim samym zagrożeniem dla świata... – przytuliłem smutny i zrezygnowany, własny ogon i spojrzałem w ubitą, białą masę. Chciałem tego nie mówić. Ale już kości zostały powiedziane, a ziarno zasiane...

Cierniowa Łuska

Licznik słów: 231
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Opowiastka Kuglarza
Uzdrowiciel Mgieł
Ebrill Kwitnąca
Uzdrowiciel Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 20 mar 2023, 20:56
Stado: Mgieł
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Północny x Drzewny
Opiekun: Gheina
Mistrz: Seaynah

Sosnowy Bór

Post autor: Opowiastka Kuglarza »

A: S: 1| W: 1| Z: 3| M: 4| P: 1| A: 1
U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Wrodzony Talent; Szczęściarz; Zielarz;
Ebrill niedługo już Cierniowa spokojnie spoglądała przed siebie? Była różą? Róże można zerwać przypatrzyć się i porzucić gdy zacznie więdnąć. To nie była cecha Ebrill, nie w tym życiu. Samica twardo zapuściła korzenie stąpając po ziemi takiej jaka jest, widząc świat bez żadnych dodanych przez umysł barw choć czasem tonęła w marzeniach. W każdym razie... Nie podobało się jej to porównanie.
~ Nie warto oczekiwać, że to porównanie będzie trafne.~ Dodała jedynie, a jedno z jej skrzydeł wyprostowało się. Samica musiała lekko się rozciągnąć, ile można było tak opierać się o drzewo w takim zimnie.
~ Nie dowiesz się póki z nią nie porozmawiasz i nie pokażesz że nie jesteś swoim ojcem. Kodeks chroni Mgły i zabrania krzywdzenia się nawzajem oczywiście jeśli twoja siostra również jest Mgłą. W każdym razie zawsze zamiast łazić po lesie możesz nauczyć się bronić. Przyda ci się to nawet jeśli siostra zmieni o tobie zdanie.~ Samczyk był w wieku gdy powinien się uczyć, a nie zbijać bąki i łazić gdzie go łapy poniosą. Hipokryzja ze strony Ebrill? Możliwe, ale ona gdy wyruszała w podróż ledwie troszkę od niego starsza umiała wszystko co powinno zapewnić jej przeżycie i na ziemię Mgły wkroczyła jako smok wyszkolony w podstawach.
~ Będziesz tym co sam wykreujesz. Jeśli chcesz być kimś innym nie masz się czego obawiać.~ I tyle. Ebrill może i sama tkwiła w przeszłości, ale nie chciała być dokładnie taka jak Ha'ara. Chciała być od niej lepsza i napisać lepszą przyszłość.

Yngwe

Licznik słów: 244
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Thank you, I'll say goodbye soon
Though its the end of the world
Don't blame yourself now
And if its true
I will surround you and give life to a world
That's our own


Atuty:
~Wrodzony Talent~
Szczęścia do rozdań nie można dziedziczyć prawda?

~Szczęściarz~
Dobry gracz nigdy nie zaczyna partii bez asa w rękawie
(Szczęściarz: 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie)
•Głos+Śpiew•
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 407
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 16
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Veir
Partner: Kiedyś się znajdzie

Sosnowy Bór

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....W jej słowach było coś dziwnie prawdziwego. Delikatnie kiwnąłem pyszczkiem, nie chcąc wchodzić w większą polemikę. Zdania nie zmienię, nadal uważałem, że porównanie do kwiatu jest właściwe, bo co może lepiej opisać urodę niż taki piękny kwiat. Nadal uważałem, rozmówczynie za ładną smoczycę. Godna miana róży...

....Ta propozycja... Nie umiałem jej poprawnie przetrawić. Nadal była to zbyt drażniąca rana. Zbyt boląca. Westchnąłem cicho jedynie kiwając głową.
Może kiedyś. Nie dziś, nie jutro. Niech ta rana się jakoś zasklepi. Ja... Boję się... Po prostu jej się boję. Kodeks to jedno, ale szał nadal może być od niego silniejszy... – samica mogła zobaczyć, jak zatracam się. Starając się jeszcze mocniej przycisnąć skrzydeł do cielska, uciec od tego myślenia. Tak bolącego i strasznego... – Ja po prostu się boje, że będę jak On. Ona jest jak On... W duga stronę szalona, ale nadal. Krwi się nie oszuka... – wyszeptałem i spojrzałem w biały puszek, ze smutkiem na pyszczku.

Cierniowa Łuska

Licznik słów: 158
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Opowiastka Kuglarza
Uzdrowiciel Mgieł
Ebrill Kwitnąca
Uzdrowiciel Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 20 mar 2023, 20:56
Stado: Mgieł
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Północny x Drzewny
Opiekun: Gheina
Mistrz: Seaynah

Sosnowy Bór

Post autor: Opowiastka Kuglarza »

A: S: 1| W: 1| Z: 3| M: 4| P: 1| A: 1
U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Wrodzony Talent; Szczęściarz; Zielarz;
Rany mają to do siebie, że sprawiają wiele bólu gdy nie robimy absolutnie nic by je wyleczyć. Ebrill może jeszcze teraz nie wiedziała o tym w uzdrowicielskim sensie, ale w tym psychicznym jak najbardziej. To właśnie według niej robił Yngwe. Zamiast zrobić coś ze swoimi ranami na duszy wolał je rozdrapywać, brudzić i prowadzić do zakażenia. Nie odzywała się gdy samczyk skończył mówić. Nie do końca wiedziała czego od niej oczekiwał. Czy będzie go klepać po plecach mówiąc, że będzie lepiej aż do skutku? Nie. Nie robiąc tego celowo Cierniowa nie popełni błędu jaki kiedyś popełniła jej babka.
Teraz Yngwe zmienił się drastycznie w czarno- szmaragdowych ślepiach samicy. Nie był już interesujący, nie był inteligentny jak na swój wiek. Był głupi, ale nawet nie w ten pisklęcy sposób. Poirytowany ogon samicy drgnął parę razy gdy ona zastanawiała się czy odlecieć już teraz bez słowa czy może za parę chwil.
~ Brak wiary w kodeks nie stawia cię w dobrym świetle. "Skrzywdzenie swojego Brata lub Siostry należącego do Mgieł karane jest, zależnie od wagi przewinienia, odcięciem łapy bądź egzekucją." Proste prawda?~ Kto by pomyślał, że tak szybko Ebrill wykuje kodeks na blachę. Ale... Długo przy nim trwała szukając wyrytych imion. Znajdując to jedno.
~ Rydych yn fud. Będziesz jak on tylko gdy sam wybierzesz tą ścieżkę. Jedynie ty sam możesz sobie to zrobić i się od tego uchronić. Krew za to nie odpowiada bo krew nie przenosi myśli i zachowań z rodzica na pisklę... Zrozum to wreszcie albo przestań marnować mój czas i utop się w jeziorze.~ Głos samicy przestał być cechowany dobrymi emocjami. Nie był on też w żaden sposób agresywny bardziej neutralnie rozbrzmiewając pomiędzy drzewami. Męczyła ją postawa samczyka, jego zdolność do samodestrukcji i fakt, że również tacy gówniarze mogli zabierać czas jej mamie, który mogła poświęcić na kogoś lepszego, ambitnego... Ta ostatnia myśl nie była dla Ebrill tak oczywista tkwiąc gdzieś z tyłu łba.

Yngwe

Licznik słów: 317
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Thank you, I'll say goodbye soon
Though its the end of the world
Don't blame yourself now
And if its true
I will surround you and give life to a world
That's our own


Atuty:
~Wrodzony Talent~
Szczęścia do rozdań nie można dziedziczyć prawda?

~Szczęściarz~
Dobry gracz nigdy nie zaczyna partii bez asa w rękawie
(Szczęściarz: 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie)
•Głos+Śpiew•
Pryzmatyczny Kolec
Adept Mgieł
Artysta
Adept Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 407
Rejestracja: 07 paź 2023, 21:22
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 16
Rasa: Górski x Północny Gigant
Opiekun: Zaranna Łuska i Przeświadczenie Dobrobytu
Mistrz: Veir
Partner: Kiedyś się znajdzie

Sosnowy Bór

Post autor: Pryzmatyczny Kolec »

A: S: 1| W: 3| Z: 2| M: 4| P: 1| A: 1
U: L,W,B,Pł,Skr,Śl,Kż,MP,Prs,A,O,MA,MO: 1
Atuty: Boski Ulubieniec; Niestabilny
....Mimo swoich żalów i mroków, jakie ze mnie wylatywały, nie umknęło mi jak zmienia się jej nastawienie do mojej persony. Czasem i mgła, mgłą pozostanie na zawsze. Nawet jak młoda... Jej głos wraz z kodeksem wybrzmiał głośno i wyraźnie. Spojrzałem już na nią dwoma kompletami oczu. Kolejny oddech, głośny wydech z lewo słyszalnym westchnięciem. W tych oczach, co skrywały ból, strach i niechęć, zostały tylko ślady mroku i smutku.
Kodeks to tylko wskazówka, jak powinno się zachować. Może brzmieć prosto i brutalnie. By mieć braci i siostry trzeba miejsce uznać za dom. Miejsce, do którego z przyjemnością się wraca. Bez pogardy, czy wstrętu do krwi, z jakiej się pochodzi. Popytaj, jak traktowali moją siostrę... – wstałem z już beznamiętnym wyrazem pyska. Chyba wystarczy już zła wypuszczać na wierzch. Z powrotem smutek wrócił na mój pysk. Lekko otrząsnąłem się z puchu, który na mnie upadł. Spojrzałem na nią po raz ostatni, ze sztucznym uśmiechem i zmęczonymi oczami – dziękuję za propozycję, może skorzystam... Bywaj... – powoli ruszyłem na skraj polanki. Z każdym krokiem tylko znikając w swych smutnych i zagmatwanych myślach. Tak wróciłem to miejsca, które jeszcze mogłem nazwać domem.

//ZT
Opowiastka Kuglarza

Licznik słów: 193
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Main Theme | Głos postaci | Wygląd
Boski ulubieniec
Niestabilny: dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Thrud
S:1 | W:1 | Z:1 | M:1 | P:3 | A:1
B,L,A,O,Skr,Śl: 1

Discord: @shiro_luxferre
Opowiastka Kuglarza
Uzdrowiciel Mgieł
Ebrill Kwitnąca
Uzdrowiciel Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 200
Rejestracja: 20 mar 2023, 20:56
Stado: Mgieł
Płeć: Samica
Księżyce: 35
Rasa: Północny x Drzewny
Opiekun: Gheina
Mistrz: Seaynah

Sosnowy Bór

Post autor: Opowiastka Kuglarza »

A: S: 1| W: 1| Z: 3| M: 4| P: 1| A: 1
U: B,L,Pł,O,W,MO,MA,Kż,Skr,Śl,Prs: 1| A,MP: 2| Lcz: 3
Atuty: Wrodzony Talent; Szczęściarz; Zielarz;
Może rzeczywiście tak było? Ebrill nie miała w zwyczaju pytać, głębiej też się nad tym nie zastanawiała, ale... Ile z Plagi zawierała Mgła? Czy kodeks nie był prawem niżeli mierną wskazówką? Czy to nie do tak wyglądającego stada samica chciała dołączyć? W końcu częścią takiego była jej babka, to w nim zabłysnęła i została zapomniana przez to pokolenie, które uważa kodeks jedynie za wskazówkę. Ha! Ile łbów myślących w podobny sposób spadło na Urwisku jeszcze nie tak dawno. Nie tak dawno gdy za punkt odniesienia weźmiemy nicość miast krótkiego smoczego życia.
Co skrywały ślepia samicy? Ciernie? Niestety wpatrywanie się w jej ślepia nie mówiło nic innego niż to co widać. Zdeterminowana, względnie miła samica brnąca w obranym sobie kierunku. Nie było śladu mroku czy bólu mimo, że straciła co stracić każdy w końcu musi.
~ Sposób w jaki jest spisany nie stawia go w roli jedynie wskazówki. Ale nie będę na siłę próbowała ci tego wbić do łba.~ I tyle tylko miała mu do powiedzenia. Żałowała, że nie pogoniła go od razu uznając go za innego od wszystkich gówniarzy. Myliła się? W sumie nie, ale ta jego inność nie była w tym wypadku zaletą. "Bywaj"... To był znak, że nic tu po niej. Spacer się popsuł, a ona rozłożywszy skrzydła dość głośno wzbiła się w powietrze uderzając nimi z całą siłą swojej irytacji. Ona jest, a nie bywa...

//zt

Yngwe

Licznik słów: 230
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Thank you, I'll say goodbye soon
Though its the end of the world
Don't blame yourself now
And if its true
I will surround you and give life to a world
That's our own


Atuty:
~Wrodzony Talent~
Szczęścia do rozdań nie można dziedziczyć prawda?

~Szczęściarz~
Dobry gracz nigdy nie zaczyna partii bez asa w rękawie
(Szczęściarz: 1 sukces zamiast niepowodzenia raz na 2 tygodnie)
•Głos+Śpiew•
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej