Krok Drugi: Fabularna strona SWS

Tu znajdziesz informacje, które mogą Ci się przydać w grze szczególnie, jeśli jesteś tu pierwszy raz.
.

Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 19217
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Krok Drugi: Fabularna strona SWS

Post autor: Administrator »


Fabularna strona SWS

Znajdujesz się w domenie Smoków Wolnych Stad, świecie pełnym tajemnic, magii i, rzecz jasna, smoków. Opowiemy teraz co nieco o tej krainie, po której przyjdzie Ci się poruszać.

Stada
Pierwszą rzeczą, od której chcę zacząć, są same Stada: Ziemia, Słońce i Mgły. Każde z nich szczyci się tym, że jest lepsze od pozostałych, ale niech cię nie zwiodą te przechwałki. Wszystkie mają swoje zalety i swoje wady, więc kieruj się przede wszystkim własnym rozsądkiem. Oto kilka określeń, które mogą charakteryzować dane stado.
  • Ziemia – smoki, które na zewnątrz często starają się być stateczne, a w rzeczywistości w ich wnętrzach wręcz buzują emocje. Wierność jest tu ważną cnotą, na ogół trafiają tu smoki, które lubią towarzystwo innych.
    Słońce – Smoki o pogodnym temperamencie. Do problemów podchodzą z dystansem, wierząc, że po deszczowych chmurach w końcu zawsze pojawi się słońce. Nie wystawiają się na niepotrzebne niebezpieczeństwo, ale są ciekawskie i z reguły otwarte na świat oraz jego mieszkańców.
    Mgły – Lojalność i dyscyplina to dwie cnoty, które Mgły wyniosły na piedestał. Mają własne tradycje, prawa i wartości z czego są wyjątkowo dumni. Są skryci, ale ściśle ze sobą złączeni, za cel obierając sobie jedność oraz wzajemne wsparcie.
Każdy smok, przebywający na tych terenach, musi należeć do jednego z Wolnych Stad. Żaden z żyjących przedstawicieli tego gatunku nie jest na tyle potężny, aby przeżyć samodzielnie w tym świecie pełnym niebezpieczeństw. Nie obawiaj się, taka jest kolej i natura rzeczy. Przypuszczam nawet, że po jakimś czasie dostrzeżesz wiele zalet, które wynikają z takiego stanu.
Ważna jest świadomość tego, że wraz z przynależnością do stada będziesz miał do wykonania pewne obowiązki. Na przykład wykonanie patrolu, albo walczenie w imieniu stada na wojnie. Jeśli masz dalsze pytania co do tego, to zwróć się do starszych członków swojego stada – na pewno chętnie ci pomogą, wytłumaczą i pokażą o co chodzi!

Tereny
Wolne Stada żyją w malowniczej krainie. Są to rozległe tereny, podzielone granicami wydzielającymi ziemie przynależące do każdego ze Stad. Z czasem każdy zaczyna się poruszać doskonale znanymi drogami. Ale mimo tak ogromnych ziem, smoki z danego stada zawsze żyją wspólnie, w jednym miejscu, zwanym przez nich obozem.
Tam też, lub w okolicy, lubią uczyć się i trenować umiejętności, które umożliwią im przetrwanie. Czasami jednak najmłodsi i bezbronni mogą się znaleźć w wielkim niebezpieczeństwie podczas samotnych wypraw, dlatego warto postępować na początku wedle zaleceń Opiekuna! Nigdy nie wiadomo na jakiego stwora można się natknąć nawet na Terenach Wspólnych, a to może się okazać groźne dla zdrowia i życia najmłodszych.

Rangi i profesje
W każdym stadzie są smoki, które pełnią różne funkcje i wykonują różne zadania, uzupełniając się wzajemnie. Najważniejszym smokiem w stadzie jest przywódca, który kieruje pozostałymi, opiekuje się nimi i jest za wszystkich odpowiedzialny. U jego boku stoi zastępca, wspomagając go przy tym zadaniu.
Każdy z pozostałych smoków wybiera jedną z pięciu profesji: wojownik, czarodziej, łowca, uzdrowiciel lub piastun i szkoli się w obranym kierunku, aby w przyszłości swymi umiejętnościami wspomóc stado.

Gatunki
Zapewne przebywając na tych terenach będziesz miał okazję widzieć i poznać smoki, które różnią się od ciebie kilkoma cechami budowy fizycznej. Niech cię to nie dziwi, bowiem smoczy rodzaj ma wiele różnych odmian, a każda z nich jest tak samo interesująca.

Życie i śmierć
Długość życia smoka odmierzana jest według upływu księżyców. Za pisklę uznawany jest osobnik, który nie ukończył jeszcze 7 księżyców, natomiast o dorosłości smoka możemy mówić dopiero, kiedy ten ukończy około 15 księżyców.
Pewnie w tak młodym wieku wydaje ci się, że jesteś nieśmiertelny. Niestety! Smoki ulegają starości, niektóre starzeją się wolniej, inne szybciej, ale dotąd jedynym poznanym sposobem uniknięcia starości było zostanie Boskim Wysłańcem, czyli Prorokiem.
Warto mieć na uwadze to, że smok żywy to smok aktywny na fabule (czyli gracz piszący posty fabularne). W przypadku braku aktywności, nawet pomimo młodego wieku postać może zostać uznana za zmarłą/zaginioną!
O smoczym dorastaniu, fizjologii a także ich sposobie postrzegania świata możesz w szczegółach zapoznać się tutaj

Maddara
Zapewne pierwszy raz będąc w krainie tak tętniącej magią masz nadzieję na korzystanie z tego dobrodziejstwa aż do granic możliwości. Należy jednak uważać! Korzystanie z magii potrafi być bardzo trudne i wyczerpujące, a niewprawnemu magikowi może nawet grozić śmierć. Dlatego odwiedź najpierw smoka-czarodzieja, by ten nauczył cię praw i zakazów tak zwanej maddary.


Poradnik Początkującego
Rejestracja i pierwsze kroki
Mechaniczna strona SWS

Licznik słów: 716
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Zablokowany

Wróć do strony głównej