Wydrążony pień

Kiedyś podobny las nazywano Białą Puszczą, poświęconą bogom i spokojowi. Teraz jest to Dzika Puszcza, gdzie ograniczenia są zbędne.
Piórko Nadziei
Dawna postać
Piórko
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1021
Rejestracja: 06 gru 2015, 16:17
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 78
Rasa: Skrajny
Opiekun: Płomień Pustyni
Partner: Opoka Ziemi

Post autor: Piórko Nadziei »

A: S: 2| W: 2| Z: 2| I: 1| P: 3| A: 1
U: A,O,MP,Śl,W,L,Pł,B,Kż,M,MA,MO:1| Skr:2
Atuty: Spostrzegawczy; Pamięć przodka; Tropiciel; Znawca terenów; Wybraniec bogów

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

– A wiesz? Cieszę się że masz towarzysza, czy może raczej wychowanka. Pewnie przy nim się nie nudzisz. Już ci niemal zazdroszczę. A czy dasz sobie rade, to w to zupełnie jestem pewien. Jesteś według mnie bardzo mądra. Chętnie ci pomogę, jak tylko będziesz potrzebowała, jakiejkolwiek pomocy. Zwłaszcza, gdy zostanę już piastunem.–
Piórko miał już nawet fajne hasło dla swojej funkcji. A właściwie to nie tylko swojej. Ot po prostu slogan reklamowy. Musi się czym prędzej nim podzielić z przywódcą. Ale nie mógł sobie wyobrazić swojej przyszłej pracy na rzecz stada.
– Widzisz jak to jest. Nie masz doświadczenia w wychowaniu, więc musisz liczyć na swoje odkrycia, za pomocą prób i błędów. Ja będę miał podobnie. Jako łowca, mogę uczyć się od innego łowcy. A od kogo ja mam się nauczyć. Jak będziesz miała jakieś pomysły co do mojego przyszłego zajęcia, to mi mów zaraz. W ten sposób możemy pomóc sobie wzajemnie. Co o tym myślisz?–

Licznik słów: 156
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
Przedmioty Posiadane:
P: 31/4 mięsa, 2/4 owoców
K: 1x opal, 1x ametyst, 3 x diament, 2 x topaz, 2 x szmaragd, 1x szafir, 1x perła, 4x nefryt 1x turkus
Inne: 5x babka lancetowata

Atuty:
Pamięć przodka (-1 do ST do Ataków/Obrony podczas walki z drapieżnikami)

Tropiciel (Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu zwierzę dające 4/4 mięsa, niezależnie od tego czy go szuka. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona).

Znawca terenów (Raz na dwa tygodnie smok napotyka na polowaniu/wyprawie dodatkową zdobycz (dającą 4/4 mięsa), kamień czy dorodne zioło (w zależności od tego czego akurat szukał).

Wybraniec bogów:
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie, w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie.

---------------------
Piórko Nadziei w życiu poza światem ma bardzo mało czasu, bo jest robolącym całymi dniami robolem, ale odpisuje codziennie i nie waha się uczestniczyć w dowolnej fabule. Natomiast w smoczym życiu jest miły i usłużny i bardzo chętnie uczy inne młode smoki. Jest łowcą aktywnym i zawsze u niego znajdziesz mięsko.
Obnażony Kieł
Dawna postać
Griiraseoth Zaradny
Dawna postać
Posty: 1108
Rejestracja: 06 lut 2016, 22:22
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 33
Rasa: Skrajny
Opiekun: Spuścizna Krwi*, Poszept Nocy

Post autor: Obnażony Kieł »

A: S: 5| W: 4| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 1
U: B,L,Pł,W,MO,MA,MP,Kż,Skr,Śl,M: 1| O,A: 2
Atuty: Ostry wzrok; Chytry przeciwnik; Czempion
– Też się cieszę że mam się do kogo odezwać. Gdyby nie mój podopieczny byłabym równie samotna co i ty. Ale wydaje mi się że i twój stan niedługo się zmieni. W końcu jesteś już dorosły co nie? Masz zamiar zostać piastunem. Będziesz robić to co lubisz przy okazji poznając nowe smoki. Nasze najmłodsze pokolenie, które jest naszą przyszłością! – Zakończyła znowu czując że za bardzo się rozgadała. Ale może to i dobrze? Przecież trzeba mówić to co się myśli ale najpierw trzeba to przemyśleć. Potem siedziała cicho aż do następnej przemowy Piórka.
– Według mnie mógłbyś się uczyć od par mających pisklęta. W końcu to oni znają swoje pociechy najlepiej i wydaje mi się że najlepiej rozumieją też te inne! Co do tej wzajemnej pomocy to myślę że to dobry pomysł. Jednak teraz nie mam żadnych mądrości życiowych w zanadrzu.

Licznik słów: 141
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Atuty:
* Ostry WzrokWszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle mają dodatkową kość
* Chytry Przeciwnik W czasie pojedynku//raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie/misji smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +2 do ST.
* Czempion +1 sukces do ataku fizycznego raz na walkę.


Klucha
S: 1| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
B,A,O,Skr,Śl,MP: 1|MA,MO: 2
Piórko Nadziei
Dawna postać
Piórko
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 1021
Rejestracja: 06 gru 2015, 16:17
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 78
Rasa: Skrajny
Opiekun: Płomień Pustyni
Partner: Opoka Ziemi

Post autor: Piórko Nadziei »

A: S: 2| W: 2| Z: 2| I: 1| P: 3| A: 1
U: A,O,MP,Śl,W,L,Pł,B,Kż,M,MA,MO:1| Skr:2
Atuty: Spostrzegawczy; Pamięć przodka; Tropiciel; Znawca terenów; Wybraniec bogów
– Dziękuję ci Mroczna Łusko za tak cenne informacje od ciebie. Bardzo miło mi się z tobą rozmawia i mam nadzieję że jeszcze wiele razy, będziemy mięli okazję wspólnie podyskutować. Teraz jednak muszę już lecieć do zaplanowanych obowiązków. –
Piórko był bardzo zadowolony ze spotkania i z tego że Mroczna Łuska była dla niego taka cierpliwa. Poświęciła mu już tak wiele czasu. Musi koniecznie jeszcze się z nią spotkać.
– Jeszcze raz ci dziękuję i do zobaczenia –
Piórkowy Kolec skinął na pożegnanie Mrocznej i wybijając się w górę, odleciał do siebie.

//Przepraszam że zakończyłem, ponieważ mam bardzo mało czasu, a nie chcę cię jakoś blokować.

Licznik słów: 106
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Obrazek
Przedmioty Posiadane:
P: 31/4 mięsa, 2/4 owoców
K: 1x opal, 1x ametyst, 3 x diament, 2 x topaz, 2 x szmaragd, 1x szafir, 1x perła, 4x nefryt 1x turkus
Inne: 5x babka lancetowata

Atuty:
Pamięć przodka (-1 do ST do Ataków/Obrony podczas walki z drapieżnikami)

Tropiciel (Raz na dwa tygodnie smok znajduje na polowaniu zwierzę dające 4/4 mięsa, niezależnie od tego czy go szuka. Dodatkowo raz na miesiąc podczas modlitwy w świątyni otrzymuje dar od swojego patrona).

Znawca terenów (Raz na dwa tygodnie smok napotyka na polowaniu/wyprawie dodatkową zdobycz (dającą 4/4 mięsa), kamień czy dorodne zioło (w zależności od tego czego akurat szukał).

Wybraniec bogów:
Smok ma dodatkowy 1 sukces przy rzutach na dowolnie wybraną przez siebie akcję raz na pojedynek, misję czy polowanie, w polowaniu łowcy raz na dwa tygodnie.

---------------------
Piórko Nadziei w życiu poza światem ma bardzo mało czasu, bo jest robolącym całymi dniami robolem, ale odpisuje codziennie i nie waha się uczestniczyć w dowolnej fabule. Natomiast w smoczym życiu jest miły i usłużny i bardzo chętnie uczy inne młode smoki. Jest łowcą aktywnym i zawsze u niego znajdziesz mięsko.
Srebrny Kolec.
Dawna postać
Ścigający marzenia
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 23 kwie 2016, 14:02
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 20
Rasa: Wywernowy

Post autor: Srebrny Kolec. »

A: S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 2
U: S,B,MA,MO,W: 1| L,MP: 2
Atuty: Ostry słuch, Chytry Przeciwnik
W poszukiwaniu przygód oraz potencjalnych nauczycieli Srebrny Kolec zapuścił się wgłąb Dzikiej Puszczy. Spodziewał się właściwie raczej tego pierwszego, niż drugiego, choć w drodze minął kilkukrotnie grupki smoków rozmawiających na różne tematy.
Wędrował od wielu godzin. Mijał polany, strumienie, coraz głębiej wkraczał w leśny labirynt. Utrzymywał stały kierunek marszu, nie bał się więc, że się zgubi.
Kilkukrotnie próbował coś upolować, nawet jednak, jeżeli udało mu się natrafić na jakiekolwiek zwierze, te niemal natychmiast uciekało. "Jaki ze mnie łowca...", pomyślał.
Czuł, że wkrótce mu się uda. Nie wierzył w przeczucia, intuicję ani niezwykłe znaczenia deja vu, tym nie mniej po prostu to czuł.
Zatrzymał się wreszcie na niewielkiej polanie, przy zwalonym, wydrążonym pniu dębu. Wyjątkowo wielkiego dębu. Srebrny pomimo kilku prób nie był w stanie nań wskoczyć. Zdecydował się na chwilę odpoczynku, kiedy poczuł, że ktoś go obserwuje.

Licznik słów: 137
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Atuty:
-Ostry słuch – wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (słuch – zdobycz) mają dodatkową kość.
-Chytry przeciwnik – W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.


Szukasz kogoś do fabuły? Jestem gotów zawsze, wszędzie, z każdym. Pisz na PW.

Srebrny według Zgniłej Łuski.
Według Spłoszonej Łuski.
Vartherhius
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2016, 13:53
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 47
Rasa: Jaskiniowy
Opiekun:
Mistrz:
Partner:

Post autor: Vartherhius »

A: S: 3| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
U: L,MP,MA,MO: 1| B,S,A,O,Skr,Śl: 2|
Atuty: Silny, Chytry Przeciwnik
Czarno-czerwonołuski samiec cały czas zwiedzał tereny, na których się znalazł. Szedł niezwykle powoli i niespiesznie, bardziej czołgając się, niż idąc. Łeb miał nisko przy ziemi, jednak lewe oko obserwowało czujnie okolicę, a nozdrza drżały. Słuch na nic by mu się zdał, ciężkim chrapaniem i dyszeniem samiec zagłuszał każdy dźwięk. Łowcą by dobrym nie był. Nie tylko przez hałas, ale i przez powolne ruchy i masywne cielsko uniemożliwiające zwinne poruszanie i szybkie reakcje.
Jednak wiatr w końcu przyniósł mu woń obcego smoka. Rozejrzał się i w oddali pomiędzy liśćmi ujrzał coś szarawego, poruszającego się nieznacznie. Sądząc, że to wilk lub inne futerkowe stworzenie, zaczął się zakradać, starając wyciszyć oddech. Ciężko jednak było czerwonej górze kolców skryć się za krzakami.
Srebrny, rozglądając się, dojrzał Vartherhiusa, który wbijał w niego jedno ślepię polującego drapieżnika. Widząc jednak, że ma do czynienia ze smokiem, a nie zwierzyną, wydał z siebie pełne rozczarowania, zirytowane, chrapliwie sapnięcie i uniósł rogaty łeb wyżej. Z gardłowym pomrukiem odwrócił się, by zacząć odchodzić.

Licznik słów: 163
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Nastała noc, w osadzie cisza, na niebie ni księżyca, ni gwiazd.
I tylko mój przebiegły plan nie drzemie – rośnie, nie daje mi spać.
Moja prawda czeka na godzinę tryumfu
Niechęć zżera mnie, dręczy duszę.
Odpowiedzią jest – zemsta, zemsta, zemsta!"


Atuty:
1. Silny;
2. Chytry przeciwnik (w czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST);


Avatar tymczasowy, w rzeczywistości Var jest bardziej czarny. Brakuje mu prawego oka.
Srebrny Kolec.
Dawna postać
Ścigający marzenia
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 23 kwie 2016, 14:02
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 20
Rasa: Wywernowy

Post autor: Srebrny Kolec. »

A: S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 2
U: S,B,MA,MO,W: 1| L,MP: 2
Atuty: Ostry słuch, Chytry Przeciwnik
Srebrny odwrócił się do olbrzyma, który jeszcze przed chwilą go obserwował. Wielki, czarno-czerwony smok, niemal całkowicie pokryty kolcami i rogami. W kierunku wywerna spoglądało jedno tylko zielone ślepie – przeniósłszy wzrok tam, gdzie powinno być drugie, adept wydał cichy okrzyk zdumienia i przerażenia – w miejscu oka znajdowała się skurczona, zaciśnięta powieka, przecięta czterema szramami. Wielki smok nie posiadał prawego oka.
Biorąc pod uwagę kierunek, z którego nadszedł olbrzym, Srebrny szybko wywnioskował, że musiał go on śledzić przez dłuższą chwilę. A jednak, pomimo wyostrzonego słuchu, wywern nie usłyszał żadnego podejrzanego dźwięku, gdy góra kolców i rogów podążała za nim lasem. Teraz czarny zaczął się wycofywać z powrotem, z wyraźną rezygnacją. "Teraz albo nigdy", pomyślał młody.
-Zaczekaj! – ruszył za wielkim smokiem. – Jak ci się udało... czy mógłbyś... nauczyć mnie tak dobrze się skradać? – wydusił. – Nazywam się Srebrny Kolec. – dorzucił.

Licznik słów: 143
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Atuty:
-Ostry słuch – wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (słuch – zdobycz) mają dodatkową kość.
-Chytry przeciwnik – W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.


Szukasz kogoś do fabuły? Jestem gotów zawsze, wszędzie, z każdym. Pisz na PW.

Srebrny według Zgniłej Łuski.
Według Spłoszonej Łuski.
Vartherhius
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2016, 13:53
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 47
Rasa: Jaskiniowy
Opiekun:
Mistrz:
Partner:

Post autor: Vartherhius »

A: S: 3| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
U: L,MP,MA,MO: 1| B,S,A,O,Skr,Śl: 2|
Atuty: Silny, Chytry Przeciwnik
Ciemnołuski samiec w istocie zatrzymał się, kiedy usłyszał wołanie i obrócił lekko łeb w lewo, by ujrzeć swą niedoszłą ofiarę. Przyjrzał mu się, unosząc łuk brwiowy. Otaksował go spojrzeniem zielonego ślepia i parsknął charkliwie. Srebrny musiał być młody, nie tylko sądząc po różnicy ich wielkości, ale i po zdziwieniu adepta w reakcji na zwykłe skradanie.
– Bez przednich łap i ze skrzydłami ciągniętym po ziemi będzie ciężko – skomentował, obracając się cielskiem przodem do wywernowego smoka.
Vartherhius potrząsnął łbem i zarzęził jak gruźlik. Mlasnął zirytowany brakiem wody w najbliższej okolicy i powrócił spojrzeniem do Srebrnego. Właściwie czemu nie? Nie była to jakaś wielka filozofia.
– Wiesz w ogóle, co jest istotne przy skradaniu, młody? – spytał mrukliwie, sadzając ciężki zad na ziemi z sapnięciem.

Licznik słów: 124
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Nastała noc, w osadzie cisza, na niebie ni księżyca, ni gwiazd.
I tylko mój przebiegły plan nie drzemie – rośnie, nie daje mi spać.
Moja prawda czeka na godzinę tryumfu
Niechęć zżera mnie, dręczy duszę.
Odpowiedzią jest – zemsta, zemsta, zemsta!"


Atuty:
1. Silny;
2. Chytry przeciwnik (w czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST);


Avatar tymczasowy, w rzeczywistości Var jest bardziej czarny. Brakuje mu prawego oka.
Srebrny Kolec.
Dawna postać
Ścigający marzenia
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 23 kwie 2016, 14:02
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 20
Rasa: Wywernowy

Post autor: Srebrny Kolec. »

A: S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 2
U: S,B,MA,MO,W: 1| L,MP: 2
Atuty: Ostry słuch, Chytry Przeciwnik
Srebrnego od razu opuściła odwaga. Wielki, niemal czarny smok patrzył na niego jednym okiem, sapiąc głośno. W pierwszej chwili uniemożliwił mu to swąd dymu wypuszczanego co chwilę z nozdrzy jego rozmówcy, teraz jednak młodzik uświadomił sobie, że gigant ma zapach odmienny od członków wolnych stad.
Prychnął cicho, gdy kolczasty wspomniał o skrzydłach. Zawsze denerwowało go, gdy ktoś traktował jego nietypową anatomię jako niekorzystną odmienność. Nawet, jeżeli czasami faktycznie nią była.
Zastanowił się chwilę nad pytaniem obcego. Co też może to być?
-Przy skradaniu najważniejsze jest oczywiście, by nie wydawać żadnych dźwięków. – wywnioskował oczywistość. – Należy więc uważać na teren, po którym się poruszamy, ale też na to, co się dzieje dookoła i co robimy. – pomyślał o hałasie, jaki towarzyszył uderzeniom skrzydeł największych smoków. Niespodziewane ataki z powietrza zdecydowanie nie należały do rzeczy prostych. – No i trzeba zwracać uwagę na zachowanie i ustawienie zwierzyny. Raczej nie będziemy próbowali podkraść się do niej pod przodu, prawda?

Licznik słów: 157
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Atuty:
-Ostry słuch – wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (słuch – zdobycz) mają dodatkową kość.
-Chytry przeciwnik – W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.


Szukasz kogoś do fabuły? Jestem gotów zawsze, wszędzie, z każdym. Pisz na PW.

Srebrny według Zgniłej Łuski.
Według Spłoszonej Łuski.
Vartherhius
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2016, 13:53
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 47
Rasa: Jaskiniowy
Opiekun:
Mistrz:
Partner:

Post autor: Vartherhius »

A: S: 3| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
U: L,MP,MA,MO: 1| B,S,A,O,Skr,Śl: 2|
Atuty: Silny, Chytry Przeciwnik
Vartherhius usadawiał się wygodnie na ziemi, słuchając przy okazji Srebrnego Kolca... bo tak się przedstawił, prawda? Dziwne imię. Dwuczłonowe. Samiec nie spotkał wcześniej takiego... zwyczaju. Nazywali się od koloru swoich łusek? W takim razie co, jeśli było pięciu Zielonych Kolców? Czy samice też były Kolcami? Miał sporo pytań, ciekawiły go i nurtowały te sprawy, ale nie był typem, który by zalewał innych pytaniami. Wolał sam poznać odpowiedzi.
Kiedy młodszy smok skończył mówić, starszy samiec uniósł lekko łuk brwiowy.
– I to wszystko? – spytał krótko i sapnął, wypuszczając z nozdrzy drażniący go dym. Nie można zaprzeczyć, że wszystko, co powiedział Adept, było prawdą, jednak zrobił to bardzo... lakonicznie. Jakkolwiek walka i inne umiejętności nie potrzebują teorii, tak przy śledzeniu i skradaniu, ogólnie przy polowaniu, trzeba cośtam wiedzieć. – Jeśli zwierzyna śpi, albo jeśli warunki terenu za nią są mniej sprzyjające na przykład usłane suchymi liśćmi, lepiej zaryzykować i podkraść się od przodu. Trzeba zwracać uwagę nie tylko na zachowanie upatrzonej ofiary, ale i na inne zwierzęta, która mogą zdradzić twą obecność. Moja rada, zawsze patrz w górę, młody. Ptaki zrywające się do lotu go najprostszy sposób, by cię zdemaskować. Istotny jest też wiatr, musisz go pilnować, gdy będzie się zmieniał. Nigdy nie skradaj się z wiatrem, zawsze pod wiatr, inaczej twoja zdobycz cię wyczuje – rzekł samotnik i aż musiał odkaszlnąć i odchrząknąć warkliwie. Nie lubił mówić, nie mówił dużo. To był chyba jego miesięczny rekord słów. Jego gardziel źle to znosiła. Sapnął, postanawiając napić się, gdy tylko skończy z młodym. – Jakieś pytania?

Licznik słów: 254
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Nastała noc, w osadzie cisza, na niebie ni księżyca, ni gwiazd.
I tylko mój przebiegły plan nie drzemie – rośnie, nie daje mi spać.
Moja prawda czeka na godzinę tryumfu
Niechęć zżera mnie, dręczy duszę.
Odpowiedzią jest – zemsta, zemsta, zemsta!"


Atuty:
1. Silny;
2. Chytry przeciwnik (w czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST);


Avatar tymczasowy, w rzeczywistości Var jest bardziej czarny. Brakuje mu prawego oka.
Srebrny Kolec.
Dawna postać
Ścigający marzenia
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 23 kwie 2016, 14:02
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 20
Rasa: Wywernowy

Post autor: Srebrny Kolec. »

A: S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 2
U: S,B,MA,MO,W: 1| L,MP: 2
Atuty: Ostry słuch, Chytry Przeciwnik
Wysłuchał uważnie tego, co powiedział mu wielki smok. W sumie nie mógł nie zgodzić się z tym, co mówił i wściekły był trochę, że sam o tym nie pomyślał. Nie potrafił jednak zaprzeczyć, że zapach niesie się z wiatrem, a mniejsze zwierzęta zrywające się do ucieczki mogą zaalarmować ofiarę.
Czy miał jakieś pytania? Właściwie tylko jedno.
-Więc możemy już przejść do praktyki?

Licznik słów: 62
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Atuty:
-Ostry słuch – wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (słuch – zdobycz) mają dodatkową kość.
-Chytry przeciwnik – W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.


Szukasz kogoś do fabuły? Jestem gotów zawsze, wszędzie, z każdym. Pisz na PW.

Srebrny według Zgniłej Łuski.
Według Spłoszonej Łuski.
Vartherhius
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2016, 13:53
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 47
Rasa: Jaskiniowy
Opiekun:
Mistrz:
Partner:

Post autor: Vartherhius »

A: S: 3| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
U: L,MP,MA,MO: 1| B,S,A,O,Skr,Śl: 2|
Atuty: Silny, Chytry Przeciwnik
Czerwono-czarnołuski smok skinął powoli rogatym łbem.
– Niech będzie, młody – mruknął i rozejrzał się jednym ślepiem. Nie było tu nic ciekawego. On sam nie byłby też dobrym obiektem treningowym, jest zbyt powolny i głośny, absolutnie nie nadaje się do łowiectwa.
W końcu sapnął niechętnie, uznając, że będzie musiał posłużyć się magią. Stworzył maddarą lwicę – w jego stronach było to dość często spotykane zwierzę, nie wiedział, że tutaj niekoniecznie. Duży kot spał w oddaleniu od nich wśród krzewów, tyłem do nich, jednak jego uszy poruszały się, zdradzając, iż drapieżnik jest czujny i nasłuchuje.
– Skradaj się.

Licznik słów: 97
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Nastała noc, w osadzie cisza, na niebie ni księżyca, ni gwiazd.
I tylko mój przebiegły plan nie drzemie – rośnie, nie daje mi spać.
Moja prawda czeka na godzinę tryumfu
Niechęć zżera mnie, dręczy duszę.
Odpowiedzią jest – zemsta, zemsta, zemsta!"


Atuty:
1. Silny;
2. Chytry przeciwnik (w czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST);


Avatar tymczasowy, w rzeczywistości Var jest bardziej czarny. Brakuje mu prawego oka.
Srebrny Kolec.
Dawna postać
Ścigający marzenia
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 23 kwie 2016, 14:02
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 20
Rasa: Wywernowy

Post autor: Srebrny Kolec. »

A: S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 2
U: S,B,MA,MO,W: 1| L,MP: 2
Atuty: Ostry słuch, Chytry Przeciwnik
Wywern spojrzał ciekawie na olbrzymią kocicę. Nigdy wcześniej nie widział takiego zwierzęcia ani o nim nie słyszał. Przypuszczał, że może ono być jedynie wytworem wyobraźni jego nauczyciela, który nie chciał lub nie mógł z jakichś powodów stworzyć iluzji istniejącego stworzenia.
Schylił się, przygiął grzbiet i ruszył powoli w stronę istoty. Uważał, po czym stąpa, starał się unikać liści i gałązek leżących tu i ówdzie na ziemi.
Wstrzymał się w pół kroku. Nie przemyślał kierunku, z którego nadejdzie. Wiatr wiał od lewej, z północy, korzystnym wydawał się więc atak z prawej, jednak z tej strony śpiące zwierze osłaniały gęste krzaki. Od frontu miał najczystsze pole, jednak był widoczny.
Zdecydował się na podkradnięcie się od tyłu, ze wschodu. Ostrożnie przekradł się między drzewami, zawrócił, ruszył w stronę kryjówki swej ofiary. Coraz mniej uwagi poświęcał otoczeniu, zapominając o radach kolczastego. Wreszcie stanął przed zaroślami oddzielającymi go od jego ofiary, złożył się do skoku, po czym wybił się w górę, starając się wylądować jak najciszej. Wówczas zostanie mu już tylko zabić iluzję utworzoną przez jego nauczyciela.

Licznik słów: 172
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Atuty:
-Ostry słuch – wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (słuch – zdobycz) mają dodatkową kość.
-Chytry przeciwnik – W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.


Szukasz kogoś do fabuły? Jestem gotów zawsze, wszędzie, z każdym. Pisz na PW.

Srebrny według Zgniłej Łuski.
Według Spłoszonej Łuski.
Vartherhius
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 24
Rejestracja: 03 cze 2016, 13:53
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 47
Rasa: Jaskiniowy
Opiekun:
Mistrz:
Partner:

Post autor: Vartherhius »

A: S: 3| W: 1| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
U: L,MP,MA,MO: 1| B,S,A,O,Skr,Śl: 2|
Atuty: Silny, Chytry Przeciwnik
Vartherhius nie przerywał Srebrnemu, obserwując go jednym ślepiem. Siedział w bezruchu z przekrzywionym łbem i tylko dyszenie przy oddychaniu oraz sapanie zdradzały, że nie jest posągiem. Nie przeszkadzał, by wiedzieć, jakie Srebrny robi błędy.
Gdy ten już się rzucał na śpiącą lwicę, ta rozchyliła ślepia, syknęła na niego dziko i uciekła w las.
– Wszystko źle – mruknął Samotnik. Wziął głębszy wdech i odchrząknął. – Zanim zaczniesz sie podkradać, wytycz w umyśle najlepszą drogę. Najlepszą znaczy niekoniecznie najkrótszą, a taką, na której nie ma przeszkód lub jest miejsce do ukrycia. I oczywiście pod wiatr. Ponadto to, że jesteś już blisko ofiary nie znaczy, że możesz przestać zwracać uwagę na otoczenie. Trzeba zwracać wręcz bardziej, bo jesteś bardziej słyszalny – wymruczał gardłowo samiec.
– Jeszcze raz – dodał, a wśród drzew, znacznie dalej niż wcześniej lwica, pojawił się rogaty, puszysty baran z zakręconym zabawnie porożem. Stał bokiem do Adepta i skubał trawkę.

Licznik słów: 151
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Nastała noc, w osadzie cisza, na niebie ni księżyca, ni gwiazd.
I tylko mój przebiegły plan nie drzemie – rośnie, nie daje mi spać.
Moja prawda czeka na godzinę tryumfu
Niechęć zżera mnie, dręczy duszę.
Odpowiedzią jest – zemsta, zemsta, zemsta!"


Atuty:
1. Silny;
2. Chytry przeciwnik (w czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST);


Avatar tymczasowy, w rzeczywistości Var jest bardziej czarny. Brakuje mu prawego oka.
Srebrny Kolec.
Dawna postać
Ścigający marzenia
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 94
Rejestracja: 23 kwie 2016, 14:02
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 20
Rasa: Wywernowy

Post autor: Srebrny Kolec. »

A: S: 1| W: 1| Z: 2| I: 1| P: 1| A: 2
U: S,B,MA,MO,W: 1| L,MP: 2
Atuty: Ostry słuch, Chytry Przeciwnik
Tym razem jego celem miało być rogate, czworonogie zwierze, nie przypominające niczego, co znał. Srebrny zaczął zastanawiać się, czy nie powinien dowiedzieć się więcej na temat zwierzyny, na którą będzie musiał kiedyś polować.
Stworzenie stało w odległości prawie trzech skrzydeł na południe od niego. Wiatr dalej wiał od północy, bardzo więc niekorzystnie. Musi znaleźć się z drugiej strony zwierzęcia, nim podejmie jakiekolwiek sensowne dalsze kroki.
Przyjrzał się okolicy zgodnie z radą olbrzymiego smoka, pierwszy raz uświadamiając sobie, że nie zna jeszcze jego imienia. Nie był to jednak czas na takie pytania. Przeczesał żółtymi ślepiami krzaki i drzewa, szukając dobrych kryjówek. Jego ofiara spoglądała w kierunku południowo-zachodnim, należało więc przekradać się przez las po wschodniej stronie.
Powoli układał w myślach ścieżkę za drzewami i krzewami, taką, z której będzie jak najmniej widoczny z perspektywy zwierzęcia. Wreszcie, mając to z głowy, ruszył do przodu.
Nisko przy ziemi, łapa za łapą, skrzydła i ogon tuż nad ziemią, ostrożnie, by nie zawadzić o nic hałaśliwego... Srebrny Kolec powoli zbliżał się do swej ofiary. Czuł, jak serce bije mu coraz szybciej, jak zęby i szpony same się obnażają...
Znalazłszy się w odpowiedniej odległości, na południe od zwierzęcia, tuż poza jego polem widzenia, zaatakował.

Licznik słów: 198
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Atuty:
-Ostry słuch – wszystkie testy percepcji na polowaniu oparte na danym zmyśle (słuch – zdobycz) mają dodatkową kość.
-Chytry przeciwnik – W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.


Szukasz kogoś do fabuły? Jestem gotów zawsze, wszędzie, z każdym. Pisz na PW.

Srebrny według Zgniłej Łuski.
Według Spłoszonej Łuski.
Tejfe
Dawna postać
Dawna postać
Posty: 3682
Rejestracja: 28 sie 2014, 19:23
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 0

Post autor: Tejfe »

A: S: 3| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 1| A: 3
Przyszły łowca stada Wody już teraz otrzymuje swoje pierwsze zlecenia w, których niemożne do polowania smoki proszą go o pomoc w zaspokojeniu swoich potrzeb żywieniowych. Jantar czuł się bardzo podekscytowany przed spotkaniem z Ognistym smokiem, choć przecież tylko miał mu dać mięso i tyle, ale mimo wszystko. To był dopiero jego drugi raz, gdy komuś w ten sposób pomagał. Wybrał specjalną sztukę krowiego mięsa z poprzedniego polowania, którą oskórował, oczyścił i poćwiartował i teraz niósł te wielkie kawały lekko zasuszonego mięsa o pięknym zapachu i czekał w umówionym miejscu na pojawienie się Mroźnego.

Licznik słów: 93
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Konto aktywne od 2014 do 2019, na którym prowadzone były postacie:

Tehanu – Hipnotyzująca Łuska – Nadciągająca Wichura (ze stada Życia, później Ognia) Wygląd: od Oddechu Pustyni, Wichurka i Pożeracz -rysunek Arijki

Bursztyn – Rycerski Kolec (ze stada Wody) Wygląd: od Oddechu Pustyni

Daimon – Strzaskany Kolec – Nieprawidłowy Element (ze stada Ziemi)

Tejfe – Wyśniony Kolec – Rozświetlający Cienie – Tejfe (ze stada Cienia, później Ognia) Wygląd:moje, od Miraż Snów, od Szkarłat


W 2020 została też podjęta 1 dniowa próba powrotu smokiem, który miał nazywać się Enki, ale zrezygnowałam z gry po dwóch postach.

Przygoda z SWS była wspaniałą zabawą i jest jednym z najlepszych moich wspomnień, dziękuję wszystkim za wspaniałą grę! ♥
Mroźny Kolec
Dawna postać
Żagiew
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 336
Rejestracja: 11 maja 2016, 9:23
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 25
Rasa: Górski
Opiekun: Krwawa Krucjata
Mistrz: Gorączka Ognia
Partner: Nefrytowy Szpon

Post autor: Mroźny Kolec »

A: S: 3| W: 2| Z: 1| I: 1| P: 1| A: 1
U: Pł,MP,MA,MO,Skr: 1| B,S,Śl,M: 2| L,A,O: 3| W:3
Atuty: Szczęściarz; Chytry przeciwnik
Zjawił się na miejscu nieco później niż planował. Mógł tu przylecieć, jednak był posłuszny poleceniu stadnej kleryczki, która kazała mu się nie przemęczać. Pociągało to za sobą konsekwencję – nie mógł wyruszyć na polowanie gdy poczuł się głodny. Zadziwiające, jak historia lubi się powtarzać. Sam kiedyś spotkał głodnego smoka pachnącego Życiem, któremu oddał swoje mięso, z własnej nieprzymuszonej woli. A niedawno, gdy błąkał się po terenach wspólnych natknął się na myśliwego ze Stada Wody, który widząc jego głód zgodził się upolować mu jakąś zwierzynę. Czy aby na pewno Woda i Życie są w konflikcie? W jego odczuciu było to o wiele głębsze niż się wydaje, skoro smoki ze zwaśnionych stad od czasu do czasu wyświadczały sobie uprzejmości. Pora przerwać śnienie na jawie, adept już na niego czekał.
– Witaj Rycerski Kolcu – powiedział zatrzymując się dwa ogony od wodnika. Przysiadł na zadzie, owijając ogon wokół łap. Wziął głębszy oddech, wprawdzie nie powinien o to pytać tylko przyjąć dar, jednak ta sprawa dawała mu do myślenia. – Powiedz mi proszę, dlaczego zgodziłeś się upolować dla mnie zwierzynę? Starsze smoki uczą nas, że nasze stada są skonfliktowane.

Licznik słów: 185
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
ATUTY:
* Grupa I: Szczęściarz – W przypadku akcji rozsądzonej niepowodzeniem (lub akcji utrudnionej) Atut daje automatyczny 1 sukces (następne użycie 21.10)
* Grupa II: Chytry Przeciwnik – W czasie pojedynku/misji/raz na dwa tygodnie w polowaniu/wyprawie smok może utrudnić akcję swojego przeciwnika, który ma dodatkowe +1 do ST.


POSIADANE PRZEDMIOTY:
* Kamienie: ametyst
* Mięso: 2/4
ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej