Lazurowe Jeziorko

Wprawdzie nie tak piękna jak kiedyś, ale Błękitna Skała dalej jest miejscem zabaw smoków. Coraz rzadszych zabaw.
Nieustająca Zamieć
Dawna postać
Delara
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 03 cze 2020, 12:22
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 38
Rasa: Północny x Powietrzny
Opiekun: Neidon i Eliara

Post autor: Nieustająca Zamieć »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Śl,Skr,A,O: 1| L,MP,MO: 2| MA: 3
Atuty: Wierny druh; Niestabilny; Mistyk; Magiczny śpiew; Furia Niebios

OSTATNI POST Z POPRZEDNIEJ STRONY:

  Kiedy tylko wczołgała się na krę, to nie dość, że się nie zapadła, to dodatkowo czar wydzielał przyjemny chłód. Dla samicy może trochę za zimny, ale szło się domyślić, że był przystosowany podług wymagań północnej. Przestała pleść warkocz, czekając się usadowi, po czym kontynuowała przekładanie włosia. Było między nimi trochę przestrzeni, więc nie stykały się bezpośrednio.
  O, tam są przydomki? Nie była już pewna czy o tym wiedziała, czy to tęsknota za domem nasunęła jej to skojarzenie jako znany fakt. Mimo wszystko, miała wrażenie że w kwestii nazw lepiej by się tam odnalazła, chociaż w Wodzie nie miała ani trochę źle i nie była to wielka różnica. Ich unikalny wśród Wolnych zwyczaj? Na to wychodzi.... Ale dalej mieli te tytuły! Do tego, jak widać, były trafne i elastyczne! No, tak jak tytuły, ale skrócone do jednego słowa. I bardzo fajnie nawiązała do swojej krainy! Zaś co do opinii o tych nazwach... Trochę to dziwne?
   –
Uuuu, Puszczańska od pochodzenia! Jak fajnie! Czyli ja byłabym pewnie Górską lub Zimową! – zakrzyknęła, zastanawiając się na głos nad swoim przydomkiem. Była już w połowie warkoczu. – Ale przecież imię nadaje się przy wykluciu! I to jest imieniem, a te późniejsze zmiany to właśnie... tytuły. I domyślam się ich intencji, ale to co mówisz, pasuje właśnie na przydomek, tytuł czy inne, dodatkowe miano. Czy to za zasługi, czy opisujące cechę charakteru. Ale imię pozostanie, jedno. Sama uważam siebie za Neirę, nie Uciechę Mrozu. Ten tytuł wzięłam, bo myślę że po prostu do mnie pasuje! Nie znasz pochodzenia tej dziwnej tradycji? Albo celu w niej? Bo fajna, ale żeby się tak przedstawiać... – I tu skończyła mówić, kończąc tym samym warkocz. Był nawet ładny!

Licznik słów: 280
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Tak wiele do zdobycia świat daje dziś
Tak mało potrzebujesz, żeby co dzień cieszyć się nim"

Nic więcej, Kwiat Jabłoni


Wierny Druh
Neira oswoiła przed dotarciem do Wolnych Stad kompana, Lisa Polarnego
Kompan na start

Niestabilna
Neira ma niezwykle silną, ale ciężką do kontrolowania maddarę
Dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

Mistyk
Neira potrafi raz na jakiś czas dodać więcej maddary czarowi, wręcz go wzmocnić lub ulepszyć
Raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

Magiczny Śpiew
Smoczyca ma niezwykle piękny głos, którym zamierza popisywać się w walkach
Zanucenie pieśni podczas walki odejmuje jeden sukces przeciwnikowi, do użycia raz na walkę

Furia Niebios
Neira czasami odwołuje się do potęgi bogów, licząc że jej ulubiona Bogini wspomoże ją w walce
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika



Obrazek

Arien – samiec lisa polarnego
A: S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,A,O,Skr: 1


Monochromatyzm: +2 ST do szukania kamieni

Av by Echo-Torvi/Mollin/Wronka/Delavir (wersja chibi również)|Design by Chromcia|Pełen wygląd Neiry
Prostota Czerwi
Dawna postać
Szar Puszczańska
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 458
Rejestracja: 12 sty 2021, 18:24
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 36
Rasa: Wężowy x Drzewny
Mistrz: Shiron (*)

Post autor: Prostota Czerwi »

A: S: 1| W: 1| Z: 1| M: 5| P: 3| A: 4
U: Pł,O,A,W,MO,MP,Kż,Prs: 1| B,Skr,Śl: 2 | MA: 3
Atuty: Wrodzony talent; Empatia; Przyjaciel Natury
Dziwiło ją że tyle smoków spoza bariery usiłowało od niej uzyskać informacje na temat życia Wolnych. Nawet kiedy powiedziała, że nie jest stąd! Trudno żeby miała jakikolwiek autorytet w tych sprawach.
Możliwe. Przywódcy Plagi wybierali bardzo różne przydomki. Najczęściej od osobowości, nie pochodzenia – mruknęła, nieco zniechęcona entuzjazmem Neiry. W sumie to czuła się trochę niekomfortowo z tym że dostała akurat taki przydomek. Przecież również miała jakąś osobowość a nie tylko fakt "bycia spoza", prawda? – Przynajmniej na swój... tytuł w Wolnych Stadach masz jakiś wpływ. Na swoje imię nie. Może dlatego to jest takie atrakcyjne dla wielu smoków. Mogą pokazać kim naprawdę są, a nie kim chcieli ich rodzice.
Doprawdy głębokie, Szarlotko. Uśmiechnęła się półgębkiem, wpatrując się w zamyśleniu we własne łapy.
O, co się dzieje, zabawa włosami zakończona? Rzuciła zdziwione spojrzenie w stronę Neiry. Gdzie głaskanie?
W takich sytuacjach chyba wypada pochwalić artystkę, a przynajmniej zobaczyć własne odbicie i okazać jakieś zainteresowanie. Dlatego Szar nachyliła się lekko nad taflą, przyglądając się warkoczowi. Nie wyglądał tak źle.
Dziękuję. Może się nie rozsypie do następnego polowania – grzecznie, prawda? Położyła się znowu niepewnie na krze, nieświadomie zmniejszając dystans pomiędzy nimi. Czy mogła jakoś sprowokować dalsze głaskanie?
Często... robisz warkoczyki innym smokom? Uczą tego w rodzinie królewskiej? – zapytała nieśmiało.

Licznik słów: 212
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Nieustająca Zamieć
Dawna postać
Delara
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 869
Rejestracja: 03 cze 2020, 12:22
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 38
Rasa: Północny x Powietrzny
Opiekun: Neidon i Eliara

Post autor: Nieustająca Zamieć »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 3| P: 1| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Śl,Skr,A,O: 1| L,MP,MO: 2| MA: 3
Atuty: Wierny druh; Niestabilny; Mistyk; Magiczny śpiew; Furia Niebios
  "Kim chcieli ich rodzice"? Ale... tego się nie okazuje przez imię! Ono nie ma mieć właśnie znaczenia, ono ma nadać smokowi oryginalność! Być zwrotem opisującym go dla innych, że jak powiesz "Neira" lub "Szarlotka" to wiesz o co chodzi! Jakby tytułami już miały być imiona, byłoby za wiele powtarzalnych imion – straciłyby sens!
   –
Ale to tytuły mają pokazywać kim jesteś. Uciecha Mrozu, bo lubię mróz i zimno, a do tego jestem wesoła! Rodzicom nigdy nic nie chodzi po głowie nadając imiona. Jestem Neirą, czyli... sobą. Drugiej takiej nie znajdziesz, bo to osobne słowo, funkcjonujące tylko wobec mnie, a takich Uciech Mrozu mogło być wiele wystarczy pójść moją logiką i będą to smoczyce lubiące wesoło bawić się w śniegu! A nawet jeśli już uznać, że wolą używać tych tytułów, które traktują jak imiona, to czemu przedstawiają się tylko nimi? No dobra, chcą pokazać kim chcą być, ale mogą robić jak ja imię i tytuł! Wtedy wiesz, żeby zwracać się do mnie "Neira" i jednocześnie po tytule wiesz, że no... lubię zimno! Takie to proste A też tych tytułów idzie zapomnieć, przekręcają się same i w ogóle! – Uniosła się nieco, mówiąc nie mały wywód o bezsensowności tego zabiegu. Dalej jednak nie brzmiała na jakoś naprawdę zirytowaną.
  Nachyliła się wraz z nią, oglądając swe dzieło nieco zniekształcone... Nawet tak nie wyglądało źle! Chociaż lepiej jej chyba było w rozpuszczonych... Tak jakoś lepiej leżały.
   –
Niekoniecznie w rodzinie królewskiej! W Heimrze plotłam sobie czasami z innymi smokami różne fryzurki! A byłam ciekawa, czy da się zrobić z tych twoich warkocz! Zrobić coś innego? O! Masz kogoś? Bo samice na wydaniu lub zajęte miały specjalne fryzury! Tu jakoś nie widzę podobnej tradycji, ale skoro już się bawię włosiem, to mogłabym coś zrobić!

Licznik słów: 293
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"Tak wiele do zdobycia świat daje dziś
Tak mało potrzebujesz, żeby co dzień cieszyć się nim"

Nic więcej, Kwiat Jabłoni


Wierny Druh
Neira oswoiła przed dotarciem do Wolnych Stad kompana, Lisa Polarnego
Kompan na start

Niestabilna
Neira ma niezwykle silną, ale ciężką do kontrolowania maddarę
Dodatkowa kość do MP, MA i MO, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka

Mistyk
Neira potrafi raz na jakiś czas dodać więcej maddary czarowi, wręcz go wzmocnić lub ulepszyć
Raz na walkę +1 sukces do ataku magicznego

Magiczny Śpiew
Smoczyca ma niezwykle piękny głos, którym zamierza popisywać się w walkach
Zanucenie pieśni podczas walki odejmuje jeden sukces przeciwnikowi, do użycia raz na walkę

Furia Niebios
Neira czasami odwołuje się do potęgi bogów, licząc że jej ulubiona Bogini wspomoże ją w walce
Raz na walkę + rana lekka dla przeciwnika



Obrazek

Arien – samiec lisa polarnego
A: S: 1| W: 1| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 1
U: B,A,O,Skr: 1


Monochromatyzm: +2 ST do szukania kamieni

Av by Echo-Torvi/Mollin/Wronka/Delavir (wersja chibi również)|Design by Chromcia|Pełen wygląd Neiry
Zawzięty Kolec
Dawna postać
Dawna postać
Posty: 106
Rejestracja: 23 kwie 2021, 23:23
Stado: Umarli
Płeć: Samiec
Księżyce: 0
Rasa: Skrajny

Post autor: Zawzięty Kolec »

A: S: 2| W: 2| Z: 2| M: 1| P: 1| A: 3
U: B,Pł,L,Skr: 1| A,O: 2
Atuty: Okaz zdrowia;
Na miejsce adept zawitał o wieczorze. Akurat miało się ściemniać, a co za tym idzie była to idealna pora. Do tego jeziorko będzie dawało więcej przyjemnej dawki chłodu. Haz wyczekiwał na pierwsze śniegi, jednak teraz wyczekiwał na kogoś innego. Położył się chowając na moment łeb w futrzastej kicie ogona.

Ostania zawierucha z karmieniem zakończyła przedwcześnie rozmowę Zawziętego i Różanej o Gradzie. Jadłodajnia mimo wszystko nie była najlepszym miejscem na takie rozmowy, zwłaszcza że zostawiła samca w dość nieciekawym świetle. Bądź Cieniu jakby na to nie spojrzeć. Trzeba to było rozwiązać i Haz nawet miał pomysł jak. Nie wiedział jednakże że nie tylko on miał podobne zamiary.

Licznik słów: 106
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Więzy Krwi
Dawna postać
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 265
Rejestracja: 30 kwie 2021, 16:54
Stado: Umarli
Płeć: Samica
Księżyce: 22
Rasa: Wywerna – Jaskiniowy (+30% nietoperza)
Opiekun: Prostota Czerwi

Post autor: Więzy Krwi »

A: S: 1| W: 1| Z: 3| M: 1| P: 2| A: 3
U: Kż,Prs,A,O,Śl,MP,MA,MO,B,L,W: 1| Skr: 2
Atuty: Ostry węch; Empatia; Przyjaciel natury
Niestety zazwyczaj jadłodajnia nie była najlepszym miejscem na rozmowy z łowcą, zwłaszcza w czasie jego zmiany. Zazwyczaj obrót był duży, zwłaszcza ostatnio. Niedługo po całej sytuacji, samica miała nieco wolnego czasu. Nadal wiele rzeczy ją zastanawiało. Zachowanie Aohy. Słowa Haezryla. To co powiedziała Egzotyczny Kwiat. Czy...mogła być to rzeczywiście prawda? Nie rozumiała jednak nadal dlaczego w takim razie Aoha zdawał się jej unikać. Dodatkowo, żadne z nich nie miało zbyt wiele czasu żeby wchodzić w...cokolwiek. Czemu niektóre rzeczy musiały być tak...skomplikowane?
Samica zauważyła przelatującego Haezryla i po chwili myślenia zdecydowała się podążyć za samcem. Trzymała pewien dystans, nie śpiesząc się. Wylądowała dopiero jakiś czas po nim.
Zmierzyła syna Żałobnej Pieśni zmęczonym spojrzeniem. – Cześć Haz, co to robisz? – Zapytała, by zaraz zawiesić wzrok na przestrzeni. Nie czuła się szczególnie komfortowo na środku wody...ale póki nie musiała się moczyć, nie było najgorzej. Już za sprawą Veir doświadczyła...da się przeżyć. – Wracając do naszej rozmowy...co właściwie miałeś na myśli? – Zapytała, patrząc się w przestrzeń przed nią.

Licznik słów: 166
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
=|ATUTY|=

♫~♫~♫


Ostry węch – dodatkowa kość do testu Percepcji opartego na węchu (zwierzyna, zioła)
Empatia -2 ST do mediacji, -2 ST do nakładania więzi
Przyjaciel natury: drapieżniki nie atakują smoka jako pierwsze



Lagnei – Feniks
S: 1| W: 1| Z: 1| M: 1| P: 2| A: 1
L:1| MA:1| MO:1 |S:1
Ko'mir (niemechaniczny) – Spaleniec niedźwiadek


Dialog – #1C5C49 | Maddara – #8C0000

Kalectwo: Światłowstręt +1st do akcjo przeprowadzanych w ciągu dnia.
Zszargane Zaufanie
Wojownik Mgieł
Brasom Zjeżony
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 416
Rejestracja: 04 lut 2022, 18:14
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 41
Rasa: Wywernowy
Opiekun: Odłamek Raju

Post autor: Zszargane Zaufanie »

A: S: 4| W: 4| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Kż,Śl: 1| L,A,O,Skr: 2
Atuty: Boski Ulubieniec; Adrenalina; Tancerz;
- Loneke bërak - powiedział, depcząc znaleziony orzech leszczyny. - Ne immo entori anrog!

Łupina roztrzaskała się pod grubą pisklęcą łapą, a z niej wypadł orzeszek, który poturlał się w trawę. Pisklę czym prędzej rzuciło się za nim, potykając się o własne łapy i wywalił się jak długi na ziemi. Gdy podniósł łeb i zobaczył, że ziarenko jest niedaleko, poczołgał się w jego stronę, jadąc brzuchem po ziemi, po czym złapał w pysk.

Ha ha! Zwycięstwo!

Licznik słów: 76
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu

Nigdy nie nauczy się magii

Bariera Umysłowa: Smok nie może wysyłać ani odbierać wiadomości mentalnych.
Pełny brzuch: pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół
Adrenalina: dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Tancerz: stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną

fabuły || theme || głos

Obrazek

Niezapomniana Pogawędka
Dawna postać
I see
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 377
Rejestracja: 18 lip 2021, 17:41
Stado: Ziemi
Płeć: Samica
Księżyce: 45
Rasa: Morski
Opiekun: Morska Bryza, Błysk Przeszłości

Post autor: Niezapomniana Pogawędka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 4
U: B,Pł,L,MP,MA,Skr,A,O,Śl,Kż: 1 | Prs,W: 2
Atuty: Boski Ulubieniec, Empatia, Mentor
Opowiadająca rzadko wtykała nos w nieswoje sprawy, ale na dźwięk obcego języka najeżył jej się grzebień na pysku. To był smok, znający obcy jej język? Ruszyła z przytupem w stronę dźwięku, szybko jednak spotykając się z… zawiedzeniem? To tylko pisklak, pewnie zmyślił coś na poczekaniu, jakiś bełkot. W sumie nie ma co narzekać, sama się podnieciła sytuacją, której nie było. Skoro już tutaj jest to przynajmniej może się przywitać, znajomych nigdy za wiele.
– Witaj mały, jesteś daleko od granic. Co cię sprowadza tak daleko w tereny wspólne?– Zapytała pokazując się zza krzaków, jej sowa towarzysz siedzący na jej rogu. Jej wzrok był skierowany gdzieś przed nią, całkowicie nie spotykający się z pisklakiem. W dodatku wydawała się jakaś mało świadoma otoczenia, jakby była zamyślona i wpatrywała się w nicość. Sowa za to była bardzo czujna, obracając ciągle łeb i skanując otoczenie.
– Jestem Opowiadająca Łuska, ziemna adeptka na piastuna i baśniarka.– Przywitała się z lekkim ukłonem, na który sowa zareagowała rozłożeniem skrzydeł w próbie utrzymania balansu.

Licznik słów: 166
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"My sight may be gone, but my vision holds true."ObrazekTekst:#BCBF81 | Dialogi:#E57222 | Mentalki:greenMentor: może uczyć B/L/Pł/W/M na poziomy wyższe niż sam posiada
Boski ulubieniec: 1/polowanie smok spotyka duszka, który może mu dać równoważnik 2 kamieni.

Empatia: -2 ST do perswazji , -2 ST do nakładania więzi
Zszargane Zaufanie
Wojownik Mgieł
Brasom Zjeżony
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 416
Rejestracja: 04 lut 2022, 18:14
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 41
Rasa: Wywernowy
Opiekun: Odłamek Raju

Post autor: Zszargane Zaufanie »

A: S: 4| W: 4| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Kż,Śl: 1| L,A,O,Skr: 2
Atuty: Boski Ulubieniec; Adrenalina; Tancerz;
- Orzeszek - odpowiedział nieznajomej smoczycy. Blisko szczytu Skały znalazł drzewo, które pachniało ciekawie, no i potem jak w nie uderzył do spadła z niego łupina która poturlała się daleko w dół. Jak ją dopadł to był tutaj, chociaż ten pościg był trochę.. męczący. Cały się posiniaczył, ciągle się potykając, ale na szczęście to już za nim. Teraz miał pyszny orzeszek w brzuszku.

- Dimo, Opowiadająca Łuska! - przywitał się z baśniarką, podnosząc się z ziemi uświniony od trawy i błota. - Mi ümet Brasom. Ty jesteś adeptka na piastuna, moja mama była adeptka na piastuna, ale teraz jest piastuna. A ja będę adept na magia, maddara, jak tata.

Pisklak odwrócił się i popatrzył tam gdzie patrzyła ziemna adeptka. Nic tam nie było ciekawego, prócz śniegu trawy i kilku drzewek. Brasom spojrzał na większą smoczycę i pomachał skrzydłem w jej stronę, przekrzywiając łeb na bok.

- Co tam jest? Na co patrzysz? - zapytał się z ciekawości.

Licznik słów: 157
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu

Nigdy nie nauczy się magii

Bariera Umysłowa: Smok nie może wysyłać ani odbierać wiadomości mentalnych.
Pełny brzuch: pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół
Adrenalina: dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Tancerz: stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną

fabuły || theme || głos

Obrazek

Niezapomniana Pogawędka
Dawna postać
I see
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 377
Rejestracja: 18 lip 2021, 17:41
Stado: Ziemi
Płeć: Samica
Księżyce: 45
Rasa: Morski
Opiekun: Morska Bryza, Błysk Przeszłości

Post autor: Niezapomniana Pogawędka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 4
U: B,Pł,L,MP,MA,Skr,A,O,Śl,Kż: 1 | Prs,W: 2
Atuty: Boski Ulubieniec, Empatia, Mentor
Tylko pisklęta są na tyle nieświadome, by zapytać się ją o jej wzrok. Nigdy jej to nie przeszkadza, jest to jedynie zrozumiałe, że ciekawskie smoki będą chciały wiedzieć czemu tak dziwnie się zachowuje. Mimo, że rzeczywiście nie widziała jak młody wymachuje jej skrzydłem przed pyskem, to zdecydowanie czuła i słyszała ruch. Nie wydawała się być tym wzruszone jednak, a jej ślepia pozostawały wpatrzone w nicość.
– Wybacz, nie patrzę się na nic, dosłownie. Moje ślepia nie działają od wyklucia, niestety nie mogę na ciebie spojrzeć.– Odparła z uśmiechem, wytłumaczyła to bardzo prosto i zrozumiale. W dodatku mały wydawał się rzeczywiście mówić w jakimś innym języku, a przynajmniej nie mówi w smoczym. Nie była pewna jednak, czy młodziak potrafiłby jej to wytłumaczyć, albo nawet nauczyć. Coś co będzie chciała na pewno sprawdzić, mama Brasoma może być jej przepustką do poznania nowego języka.
– Mag to bardzo ciekawa profesja, wymaga dużej kreatywności. Jako ktoś, kto ceni w smokach moc wyobraźni popieram smoki chcące rozwijać się w maddarze, sama chciałabym kiedyś nauczyć się bardziej skomplikowanych technik. Jak ci idą nauki, znasz już jakieś podstawowe umiejętności?– Zapytała, spodziewając się, że jego mama już się tym zajęła. Gdyby ona była matką to nie oddałaby swojego pisklaka na nauki do byle kogo, najlepiej sama by się tym zajęła. Rozumiała jednak, że nie zawsze starsi mają na to czas, albo nawet cierpliwość. Poza tym uczenie swoich młodych może spowodować, że będzie się miało zawyżone oczekiwania. To zaś może wpłynąć negatywnie na cały przebieg szkolenia, a to nic miłego. Sama chętnie by czegoś nauczyła, gdyby ten miał na to ochotę.

Licznik słów: 262
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"My sight may be gone, but my vision holds true."ObrazekTekst:#BCBF81 | Dialogi:#E57222 | Mentalki:greenMentor: może uczyć B/L/Pł/W/M na poziomy wyższe niż sam posiada
Boski ulubieniec: 1/polowanie smok spotyka duszka, który może mu dać równoważnik 2 kamieni.

Empatia: -2 ST do perswazji , -2 ST do nakładania więzi
Zszargane Zaufanie
Wojownik Mgieł
Brasom Zjeżony
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 416
Rejestracja: 04 lut 2022, 18:14
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 41
Rasa: Wywernowy
Opiekun: Odłamek Raju

Post autor: Zszargane Zaufanie »

A: S: 4| W: 4| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Kż,Śl: 1| L,A,O,Skr: 2
Atuty: Boski Ulubieniec; Adrenalina; Tancerz;
- Aaa... - Pokiwał łbem w zrozumieniu. Pewnie ciężko by się tak walczyło i dziwne, że wogóle udało jej się tu dostać. Chociaż ta sowa tak na wszystko patrzyła, że pewnie nie było aż tak źle.

- Mama mnie uczyła pływać. Ale ja nie chce pływać. Ja chcę biegać, bo tata mówił, że pierwsze biegać, drugie skakać, trzecie walczyć. Ja umiem skakać, ale nie umiem biegać, a bez bieganie nie ma walczenie - wysłowił swój problem. Był już prawie dorosły i tak słabo nie umieć w takim wieku biegać! Widział jak inni uczyli się walczyć, a on nie mógł, bo nawet nie umiał biegania. Okropne!

- Ty mnie możesz nauczyć biegać? Będę dziękuję, jeśli nauczy! - dodał, przekrzywiając łeb na bok.

Licznik słów: 121
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu

Nigdy nie nauczy się magii

Bariera Umysłowa: Smok nie może wysyłać ani odbierać wiadomości mentalnych.
Pełny brzuch: pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół
Adrenalina: dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Tancerz: stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną

fabuły || theme || głos

Obrazek

Niezapomniana Pogawędka
Dawna postać
I see
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 377
Rejestracja: 18 lip 2021, 17:41
Stado: Ziemi
Płeć: Samica
Księżyce: 45
Rasa: Morski
Opiekun: Morska Bryza, Błysk Przeszłości

Post autor: Niezapomniana Pogawędka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 4
U: B,Pł,L,MP,MA,Skr,A,O,Śl,Kż: 1 | Prs,W: 2
Atuty: Boski Ulubieniec, Empatia, Mentor
Młody przyjął to łatwiej niż Tofi się tego spodziewała. Nie, żeby jej to przeszkadzało, im mniej tłumaczenia musi robić tym lepiej.
Wydawało się, żę Brasom palił się do nauku, co jej się bardzo podobało. Nie było nic lepszego niż skorny do nauki uczeń. Pysk samicy widocznie się rozjaśnił, gdy samiec wyraził chęć nauki biegania przeprowadzoną przez adeptkę, w końcu to był jej zawód i jedno z ulubionych zajęć.

-Chętnie, to nie powinno zająć długo. Zaczniemy od teorii, a potem przejdziemy do praktyki. Bieganie jest dość prosta rzeczą, ale może wydawać się ciężkie jeżeli nie zna się odpowiednich technik. Najważniejszą jest pozycja w jakiej się trzeba ustawić, by biec. Zastanów się, co mogłoby ci pomóc w lepszym poruszaniu się. Zwróć uwagę na wszystkie części ciała i przypomnij sobie wszystkie przypadki gdy gdzieś się szybko poruszałeś i o coś zahaczyłeś i jak mógłbyś to poprawić. Nie wstydz się powiedzieć coś nie tak, nigdy nikt nic nie odkrył bez mylenia się przynajmniej raz.

Licznik słów: 160
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"My sight may be gone, but my vision holds true."ObrazekTekst:#BCBF81 | Dialogi:#E57222 | Mentalki:greenMentor: może uczyć B/L/Pł/W/M na poziomy wyższe niż sam posiada
Boski ulubieniec: 1/polowanie smok spotyka duszka, który może mu dać równoważnik 2 kamieni.

Empatia: -2 ST do perswazji , -2 ST do nakładania więzi
Zszargane Zaufanie
Wojownik Mgieł
Brasom Zjeżony
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 416
Rejestracja: 04 lut 2022, 18:14
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 41
Rasa: Wywernowy
Opiekun: Odłamek Raju

Post autor: Zszargane Zaufanie »

A: S: 4| W: 4| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Kż,Śl: 1| L,A,O,Skr: 2
Atuty: Boski Ulubieniec; Adrenalina; Tancerz;
Teorii? Jeśli chodziło o wywalanie się, to już to tyle razy zrobił, że nie potrafił zliczyć.

- Eee... pewnie trzeba ugiąć łapy i ogon nie jeździ po ziemi. Bo jak ogon jeździ to się łatwo przewraca i zwierzęta słyszą. I chyba skrzydła złożone, bo inaczej nie da szybko. Ale z rozłożone skrzydła łatwiej nie przewraca, to nie wiem.

Nie była to może wyczerpująca wypowiedź, ale jedyne czym się mógł posiłkować to pływanie i skradanie, a one nie były tak bardzo podobne do biegania. Chyba że były, ale nie miał pojęcia. Pewnie jak Opowiadająca mu pokaże, to lepiej zrozumie, chociaż chyba jak nie patrzyła to wolała mówić.

Licznik słów: 106
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu

Nigdy nie nauczy się magii

Bariera Umysłowa: Smok nie może wysyłać ani odbierać wiadomości mentalnych.
Pełny brzuch: pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół
Adrenalina: dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Tancerz: stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną

fabuły || theme || głos

Obrazek

Niezapomniana Pogawędka
Dawna postać
I see
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 377
Rejestracja: 18 lip 2021, 17:41
Stado: Ziemi
Płeć: Samica
Księżyce: 45
Rasa: Morski
Opiekun: Morska Bryza, Błysk Przeszłości

Post autor: Niezapomniana Pogawędka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 4
U: B,Pł,L,MP,MA,Skr,A,O,Śl,Kż: 1 | Prs,W: 2
Atuty: Boski Ulubieniec, Empatia, Mentor
Lepsze jakiekolwiek zaangażowanie w lekcje niż zwyczajne “nie wiem”. Poza tym samiec już wymienił przynajmniej połowę kroków potrzebnych do skutecznego biegania. Nie prowadziła jeszcze lekcji w taki otwarty sposób, przeważnie to ona mówiła a inni słuchali. Wydawało jej się jednak, że gdy uczeń sam dojdzie do wniosków i wysili też umysł, a nie tylko mięśnie.
– Zgadza się, ogon i łapy wymieniłeś poprawnie. Na ugiętych łapach masz większą stabilność i jednocześnie zwinność, szybkie zwroty. Ogon też dobrze wytłumaczyłeś, ale nie chodzi tu tyle o hałas, co o możliwość zahaczenia o korzenie i skały. Uniesiony ogon pomaga też z balansem, porozmawiamy o tym gdy będziemy opowiadać o skręcaniu. Skrzydła też są dobrą odpowiedzią, ale powinny być przywarte od ciała, by zmniejszyć opór powietrza. Nie za mocno, bo ograniczały by wtedy ruchy, jedynie wystarczająco by nie były rozłożone. Do tego dochodzi kwestia łba, który powinien być niżej, nie tylko dlatego, że można o coś zahaczyć, ale też dlatego, że zmniejsza to opór powietrza. Weź pod uwagę wszystkie te wskazówki i ustaw się w odpowiedniej pozycji. Miękko na łapach, łeb nisko, skrzydła przywarte, ogon uniesiniony.– Poinstruowała, czakając aż młody przybierzę pozycję, by móc poprawić błędy. Specjalnie nie powiedziała nic o rozstawianiu łap, by sprawdzić, czy samczyk sam wpadnie na wygodny sposób stania, albo zwróci jakoś uwagę na balans podczas stania w tej pozycji.

Licznik słów: 220
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"My sight may be gone, but my vision holds true."ObrazekTekst:#BCBF81 | Dialogi:#E57222 | Mentalki:greenMentor: może uczyć B/L/Pł/W/M na poziomy wyższe niż sam posiada
Boski ulubieniec: 1/polowanie smok spotyka duszka, który może mu dać równoważnik 2 kamieni.

Empatia: -2 ST do perswazji , -2 ST do nakładania więzi
Zszargane Zaufanie
Wojownik Mgieł
Brasom Zjeżony
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 416
Rejestracja: 04 lut 2022, 18:14
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 41
Rasa: Wywernowy
Opiekun: Odłamek Raju

Post autor: Zszargane Zaufanie »

A: S: 4| W: 4| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Kż,Śl: 1| L,A,O,Skr: 2
Atuty: Boski Ulubieniec; Adrenalina; Tancerz;
- Aaa. Balans, nie zahacza i mniejszy opór. - Pokiwał łbem na słowa smoczycy. Nie był do końca pewien co dokładnie znaczą te słowa, chociaż z kontekstu mniej więcej zrozumiał o co jej chodziło. Spróbował więc się w odpowiedniej pozycji ustawić.

Łapy rozstawił nieco szerzej niż zwykle, ugięte trochę jak do skradania, ale nie aż tak mocno. Skrzydła miał złożone przy bokach, przylegające do ciała, ale nie za mocno, żeby mógł się normalnie ruszać. Ogon równolegle do ziemi, tak samo jak szyja i łeb – wszystkie w prostej linii razem z grzbietem. Balansował szyją i ogonem tak, żeby się nie wywalić ani do tyłu ani do przodu.

Stojąc tak popatrzył znowu na Opowiadającą.

- Tak? - zapytał się, utrzymując równowagę na obu łapach - I teraz bieganie? - dopytał się zniecierpliwiony. To chyba nie mogło być aż tak trudne!

Licznik słów: 139
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu

Nigdy nie nauczy się magii

Bariera Umysłowa: Smok nie może wysyłać ani odbierać wiadomości mentalnych.
Pełny brzuch: pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół
Adrenalina: dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Tancerz: stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną

fabuły || theme || głos

Obrazek

Niezapomniana Pogawędka
Dawna postać
I see
Dawna postać
Awatar użytkownika
Posty: 377
Rejestracja: 18 lip 2021, 17:41
Stado: Ziemi
Płeć: Samica
Księżyce: 45
Rasa: Morski
Opiekun: Morska Bryza, Błysk Przeszłości

Post autor: Niezapomniana Pogawędka »

A: S: 1| W: 2| Z: 1| M: 1| P: 3| A: 4
U: B,Pł,L,MP,MA,Skr,A,O,Śl,Kż: 1 | Prs,W: 2
Atuty: Boski Ulubieniec, Empatia, Mentor
miała wrażenie, że bariera językowa nie jest aż tak dużym problemem dla młodego. W końcu bieganie było jedną z najprostszych rzeczy, więc pewnie nawet bez używania słów mogliby przeprowadzić tą naukę. Samica poczekała aż ognisty się ustawi, po czym sprawdziła poprawność przez ślepia kompana. Podeszła i poprawiła trochę skrzydła, by były wygodniej ułożone, sprawdzając jednocześnie jak mocno przywierają. – Dobrze, to teraz pobiegniesz w tamtą stronę. Na początek zacznij po prosu iść, ale przebieraj łapami coraz szybciej. Zaklinatyzuj się w rytmem i siłami jakie na ciebie działają podczas biegu. Pamiętaj o spokojnym i równomiernym oddychaniu, dzięki temu się tak nie zmęczysz. Trzymaj wzrok na drodze, patrz gdzie stajesz i gdzie biegniesz. Uważaj na mech, liście, korzenie czy patyki, łatwo się na nich wywrócić. Z daleka od gałęzi, bo możesz się na nich pokaleczyć przy większych prędkościach. Rozpędz się do wygodnej dla ciebie prędkości, a potem zahamuj. Robisz to zwalniając tępo przebierania łapami, albo bardziej awaryjnie, wbijając łapy w ziemię i odginając się do tyłu. Zacznij kiedy będziesz gotowy, biegnij do tamtego drzewa. – Wskazała na roślinę przy brzegu i stanęła trochę dalej, by dać młodemu miejsce na praktykę. Nie było tutaj dużo przeszkód, które mogłyby mu spowodować krzywdę, więc nie martwiła się bardzo o bezpieczeństwo. Była jednak gotowa złapać młodego gdyby nie zdążył zahamować i wpadł do wody.

Licznik słów: 218
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
"My sight may be gone, but my vision holds true."ObrazekTekst:#BCBF81 | Dialogi:#E57222 | Mentalki:greenMentor: może uczyć B/L/Pł/W/M na poziomy wyższe niż sam posiada
Boski ulubieniec: 1/polowanie smok spotyka duszka, który może mu dać równoważnik 2 kamieni.

Empatia: -2 ST do perswazji , -2 ST do nakładania więzi
Zszargane Zaufanie
Wojownik Mgieł
Brasom Zjeżony
Wojownik Mgieł
Awatar użytkownika
Posty: 416
Rejestracja: 04 lut 2022, 18:14
Stado: Mgieł
Płeć: Samiec
Księżyce: 41
Rasa: Wywernowy
Opiekun: Odłamek Raju

Post autor: Zszargane Zaufanie »

A: S: 4| W: 4| Z: 2| M: 1| P: 2| A: 1
U: W,B,Pł,Prs,Kż,Śl: 1| L,A,O,Skr: 2
Atuty: Boski Ulubieniec; Adrenalina; Tancerz;
- To łatwe. Sam tak robiłem - odpowiedział, rozpędzając się w swojej pozycji do truchtu. Przebierał równomiernie dwoma łapami, uważając, żeby nie zahaczyć nimi o jakąś przeszkodę. Głowę miał wystawioną do przody, skrzydła wygodnie złożone przy ciele, a ogon i szyję równolegle do podłoża.

Gdy odbiegł wystarczająco daleko wygiął ogon trochę w prawo dla balansu i przechylił się nieco na prawy bok. Wtedy wykonał skręt w prawą stronę, obracając się w stronę Opowiadającej.

Następnie, biegnąc w jej stronę, po jednym z kroków nagle wystawił obie łapy przed siebie. Gdy wylądował nimi na ziemi, ugiął je w kolanach, po czym wyskoczył, odbijając się od podłoża. Zamachał skrzydłami by opadać wolniej, po czym jego łapy wylądowały miękko na ziemi po skoku. Obrócił się bokiem do Opowiadającej, wyhamowując całkowicie.

- Widzi, takie bieganie ja umiem. Ja chcę prawdziwe bieganie - powiedział do adeptki, dreptając łapami w miejscu. - Jak coś ucieka i chce je gonić, to jak biegać? Jak biegać, żeby złapać?

Licznik słów: 159
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu

Nigdy nie nauczy się magii

Bariera Umysłowa: Smok nie może wysyłać ani odbierać wiadomości mentalnych.
Pełny brzuch: pożywienia wymaganego do sytości. Leczony dostaje bonus już od min. ilości ziół
Adrenalina: dodatkowa kość do biegu, ataku i obrony, w przypadku niepowodzenia – rana ciężka
Tancerz: stałe -1 ST do rzutów na obronę fizyczną

fabuły || theme || głos

Obrazek

ODPOWIEDZ

Chcesz dołączyć do gry?

Musisz mieć konto, aby pisać posty.

Rejestracja

Nie masz konta? Załóż je, aby do nas dołączyć!
Zapraszamy do wspólnej rozgrywki na naszym forum.
Rozwiń skrzydła i leć z nami!

Zarejestruj się

Logowanie

Wróć do strony głównej