Krok Pierwszy: Rejestracja i Karta Postaci

Tu znajdziesz informacje, które mogą Ci się przydać w grze szczególnie, jeśli jesteś tu pierwszy raz.
.

Administrator
Smoków Wolnych Stad
Smoków Wolnych Stad
Awatar użytkownika
Posty: 18980
Rejestracja: 30 paź 2022, 23:51

Krok Pierwszy: Rejestracja i Karta Postaci

Post autor: Administrator »


Rejestracja i Karta Postaci
Pierwszy krok w staniu się częścią naszej społeczności, to rzecz jasna rejestracja i dołączenie do stada. Nim wdrożysz się w resztę smoczego świata, warto krok po kroku prześledzić podstawy. Przy rejestracji pamiętaj o zapoznaniu się z poniższymi informacjami.


Użytkownik. Jest to imię postaci, które na sam początek powinno być pojedynczym słowem (prawdziwym bądź wymyślonym, pasującym do klimatu fantastyki). Nie musisz wymyślać imienia od razu, ponieważ będzie można zmienić swój nick przy zakładaniu KP.

Stado. Wybór stada jest ważną decyzją, która wpłynie na całe życie twojej postaci i należy ją wykonać przed złożeniem KP. Jednak najlepiej przy wyborze kierować się charakterem potencjalnego opiekuna, który wpłynie na ukształtowanie twojej postaci, a gracz prowadzący go pomoże ci oswoić się z działaniem forum.

Rasa. Czyli rodzaj twojego smoka. Jest to trudny, ale ważny wybór, gdyż po zapisie nie będzie on mógł zostać zmieniony. Wszystkie rasy opisane są tutaj .

Jeśli twoja postać będzie posiadać rodziców na SWS, odziedziczy rasę, bądź mieszankę dwóch właśnie po nich.

Księżyce. Wiek twojej postaci. Księżyc na forum trwa tydzień, ale ze smoczej perspektywy jest bardziej nieokreśloną jednostką czasową.

Pisklęta mają od 1 do 6 księżyców, natomiast adepci od 7 do 15-20 księżyców. Podczas rejestracji możesz zacząć od dowolnego wieku, również dużo wyższego, chociaż nowym graczom zalecamy zaczynać od pisklęcia.

Płeć. Płeć twojej postaci

Resztę (Opiekun, Mistrz, Partner, Rodzina, Charakter) możesz sobie na razie odpuścić. Te rzeczy można wypełnić już w trakcie gry.
Obrazek Zakładanie Karty postaci
Nim to zrobisz przede wszystkim zapoznaj się z Regulaminem oraz Prawami Smoków.

Regulaminu należy przestrzegać bezwzględnie.

Prawa Smoków są wytycznymi dla twojej postaci i nie przestrzeganie ich, będzie wiązać się z fabularnymi konsekwencjami.

Po wybraniu Stada, przejdź do odpowiedniego forum i stwórz własny temat z tytułem w formie imienia twojej postaci.

Ziemia

Mgły

Słońce

Pamiętaj, że niektóre stada mogą być zamknięte ze względu na nierówną ilość smoków. Adnotacja o tym znajduje się w Ogłoszeniach na stronie głównej.

Przy tworzeniu Karty skorzystaj z formularza, który znajdziesz tutaj.

W rubrykach do wypełnienia znajdziesz Rangę. Niezależnie od wieku postaci, rozpoczynasz jako Pisklę, a kolejne awanse przydzieli ci sam przywódca, w ciągu gry.

Przy opisie wyglądu pamiętaj, aby trzymać się cech charakterystycznych dla swojej rasy oraz aby twoja postać przypominała smoka.

Pamiętaj. Zanim wyślesz swój post z zapisem upewnij się, że jest on dopracowany, ponieważ po wysłaniu tematu nie będziesz mieć możliwości by cokolwiek zmieniać. W razie takiej potrzeby, możesz jednak skontaktować się z moderatorem stada, aby edytował temat za ciebie.Poradnik Początkującego

Fabularna strona SWS
Mechaniczna strona SWS

Licznik słów: 418
Link:
BBcode:
Ukryj linki do postu
Pokaż linki do postu
Zablokowany

Wróć do strony głównej